prośba o pomoc dla noworodka

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: ajka »

witam !może ktoś z państwa ma zbędne kosmetyki do pielęgnacji noworodka dla bardzo potrzebującej rodziny potrzebna też jest pilnie maść detreomycyna lub środki na zakup potrzebnych medykamentów . rodzina utrzymuje się z niewielkiej renty, w grudniu przyszło na świat dzieciątko wierzę w dobrych ludzi jestem pracownikiem służby zdrowia opiekuję sie ta rodziną. Jest to rodzina z gminy siechnice jeszcze raz proszę o pomoc !!

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: prośba o pomoc

Post autor: M&M »

hej,
myślę że mógłbym wesprzeć jakimś groszem, rzeczami dla noworodka, w jaki sposób przekazać ?

obserwatorgminny
Posty: 99
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 09:24

Re: prośba o pomoc

Post autor: obserwatorgminny »

proszę podać jakieś bliższe dane ( telefon komórkowy,nr konta) sądzę że jako nacja mamy zdecydowanie większe serca niż pozostali.....

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc

Post autor: ajka »

dzięki za odzew mój tel 515589097 jeśli ktoś jest w stanie wesprzeć bliżniego swego proszę o kontakt

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc

Post autor: ajka »

potrzebne są rzeczy typu pieluchy, srodki pielęgnacyjne oraz mleko w proszku a także jest kłopot z wykupieniem recept na leki

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: prośba o pomoc

Post autor: pokrzyw »

jakie pieluchy, jakie mleko i jakie środki pielęgnacyjne ?
Przecież tu nie ma dowolności, dziecko może być na coś uczulone a mleko też musi być jednej firmy, jakie?

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc

Post autor: ajka »

oczywiście zgadza się ale wszystko jest do ustalenia proszę o kontakt . w tej chwili jest tyle dzieci potrzebujących że wszystko się przyda zapewniam ,nie można mieć wymagań tylko z wdzięcznością przyjąc to co ktoś ofiaruje tak uważam .dziękuję

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc

Post autor: ajka »

Witam przypominam się i w dalszym ciągu czekam na pomoc, nie ma wsród nas ludzi wrażliwych? proszę pamiętać iz dzisiaj ja potrzebuję pomocy a jutro być może TY?

luna123
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 26 maja 2011, 22:11

Re: prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: luna123 »

Witam. Jestem wstanie wesprzeć ubrankami, ciepłymi kombinezonami jak i pościelą dla dziecka. Proszę o jakieś dane.

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: ajka »

Witam ponownie ,nadal apeluję do państwa o pomoc ,było owszem kilka tel z deklaracjami pomocy ale na tym koniec żadnych konkretów . Pilnie potrzebne pieluchy oraz środki do pielęgnacji niemowlęcia .

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: M&M »

czy dotarły do Pani ubranka, zabawki, pieluchy i inne rzeczy wraz z pieniędzmi - przekazałem przez ośrodek zdrowia ?

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: ajka »

Witam ! tak wszystko dotarło jutro podzielę rzeczy wśród potrzebujących a za pieniądze wykupię receptę na mleko i może jeszcze coś do pielegnacj skóry niemowlaczka. bardzo dziękuje za dobre serce . Proszę pamiętać ze dobro wraca . Jeszcze raz bardzo dziękuję.

ajka
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2013, 15:30

Re: prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: ajka »

Witam potrzebny wózek może być spacerówka jeśli ktoś mogłby oddac proszę o wiadomość.

Alzuto
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 24 lipca 2009, 19:33

Re: prośba o pomoc dla noworodka

Post autor: Alzuto »

Witam,
przeczytałam Pani apel ws. pomocy rodzinie. Czy tut. Ośrodek Pomocy Społecznej interesuje się tą rodziną? czy rodzina jest objęta pomocą GOPS?
Aby móc starać się o pomoc finansową z GOPS - zgodnie z ustawą o pomocy społecznej kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie wynosi na dzień dzisiejszy 456 zł. Jeśli dochód rodziny nie przekracza kryterium , dochodowego rodziny to rodzina może ubiegać się o zasiłek celowy, okresowy. W przypadku przekraczania kryterium rodzina może starać się o zasiłek celowy specjalny. Wówczas muszą wystąpić w rodzinie min. dwie przesłanki: jedną już mamy tj. ochrona macierzyństwa....drugą może być: długotrwała choroba członka rodziny, niepełnosprawność, bezradność w prowadzeniu gospodarstwa domowego, w wychowywaniu dziecka.... czy też bezrobocie itp. (oczywiście udokumentowane).
Cieszę się, że jednak wśród nas są ludzie którzy interesują się losem innych i służą pomocą...Potrafią wesprzeć i pomóc tym co mają...
Pomimo tego proponowałabym, aby rodzina zgłosiła się do pracownika socjalnego GOPS i złożyła podanie o pomoc na leki, pampersy, środki higieny itp....
W razie pytań służę pomocą :)

ODPOWIEDZ