Biegacze gminni łączcie się!

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
fajny-basik
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 23 lipca 2010, 13:23

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: fajny-basik »

To proszę się pochwalić kto z Siechnice będzie biegł w Maratonie Wrocławskim...
Ja zacznę :)

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

oczywiście ja też !!!
i myślę sobie, że jest nas więcej...
róbcie koming auty!

Biegnijmy!

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

A w ogóle to dzięki za posta "fajny-basik"! Nareszcie jakieś wsparcie! Szacun! Bo już monolog staje się nudnawy.
Wiem że biegacie i nie macie czasu na pisanie :) , ale widać że ktoś czyta, ale to jest forum a nie jakiś mono-blog. Biegacie, i to jest dobre. Żyjecie. I czytacie. Czemu by nie odpisać na moje zaczepki? Wiem że biegacie, o 5 rano Was spotykam, o 21 wieczorem też. I w lesie, na wałach i w Groblicach i w Kotowicach... W śniegu i w upale. W deszczu i wichrze. Może za mało prowokacji, kontrowersji? No więc powiem tym razem:

NIE BIEGAJCIE!!! Szkodzi zdrowiu!

(Do zobaczenia na maratonie!)

fajny-basik
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 23 lipca 2010, 13:23

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: fajny-basik »

A jak anna86 idą Twoje do maratonu przygotowania? Ja w rozsypce, od 3 tygodni nie przechodzi mi przeziębienie:( Mimo, że to tylko katar i kaszel, jestem strasznie osłabiona:( Start stawiam trochę pod znakiem zapytania. Ale ciągle jeszcze łudzę się że dam radę.
A do innych biegaczy - przywitajcie się jak się spotykamy na ścieżce, to taki miły gest, który nie zajmuje i nic nie kosztuje, a na sercu robi się fajnie.

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Witajcie Bieguni!
fajny-basik pisze:przywitajcie się jak się spotykamy na ścieżce, to taki miły gest
U mnie to jest tak: kiedy mijam np. dwudziesty kilometr to jestem tak otępiały że nie za bardzo wiem czy mnie ktoś mija czy nie, nawet nie ma siły na powiedzenie hej, a na podniesienie ręki już w ogóle. Poza tym czasem grymas bólu i zmęczenia na twarzy mijacza (który może tez jest po dwudziestce) wcale nie pomaga w celebrowaniu radości wspólnego biegania. Zresztą jeśli nawet machnął ręką nie wiadomo czy akurat po prostu nie odganiał muchy :D

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

fajny-basik pisze:Twoje do maratonu przygotowania?
Teraz stopniowo zmniejszam dystanse. We wtorek trzasnę 10km, w czwartek 5km, a potem przez trzy dni PASTA PARTY!!!

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: Filip Ides »

Racja, na kilka dni przed maratonem nie poprawimy techniki ani nie zwiększymy wytrzymałości czy prędkości. Przecież większość z nas przygotowuje się przez wiele miesięcy. Lepiej się zregenerować i nie narażać na kontuzje, odpocząć. Przychylam sie: pasta party!!!
(ale nie za dużo)

Awatar użytkownika
wocash
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 17 października 2005, 14:47
Kontakt:

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: wocash »

To tak a propos comming out-ów i w podziękowaniu Annie za ostatnie informacje o zbliżających się biegach, chciałbym się pochwalić dzisiejszym udziałem i szczęśliwym ukończeniem Biegu Solidarności. Teraz szykuję się do "dyszki" w Strzelinie. A na wiosnę pierwszy w życiu półmaraton.
Zazdroszczę, życzę powodzenia i trzymam kciuki za tych, którzy startują za tydzień we wrocławskim maratonie, dla mnie to jeszcze za wysokie progi. No ale zobaczymy, może za rok.... :roll:

I żeby nie było - wczoraj i dzisiaj też zaserwowałem sobie makaron :D
Pozdrawiam.

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

Gratulacje! Swoją drogą pokaźny jest Bieg Solidarności. Prawie tysiąc osób na starcie.
A tu ostatnie dobre porady na tydzień przed startem w maratonie: http://www.maratonczyk.pl/content/view/2220/125/

Filip Ides
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 19:32

Siechnicki Klub Biegacza

Post autor: Filip Ides »

Jest pomysł: wspólnie z kilkoma znajomymi pomyśleliśmy żeby założyć coś jak Klub Biegacza w Siechnicach. Jest nas wielu, czemu by się nie zrzeszyć, ruszyć więcej ludzi, zacząć działać razem i może w przyszłości reprezentować Siechnice na różnych startach? I tworzyć rozwojowo różne inicjatywy, zawody, treningi, imprezy biegowe… Możemy wiele na tym zyskać: prowadzenie przez fachowego trenera, może sponsoring na opłaty startowe itp, a przede wszystkim radochę wspólnej bieganiny.
Tymczasem rozmawiałem z trenerami Siechnickiego Klubu Karate: bez problemu można podłączyć się pod nich na początek, utworzyć sekcję i skorzystać z opieki trenerskiej i dotacji gminnych. Spośród różnych opcji ta wydaje się najprostsza. Na razie zbieramy chętnych, powinno się skrzyknąć przynajmiej kilkanaście osób, wtedy jest jak startować o dotacje. Zgłaszajcie się tutaj albo na priva. Informujcie znajomych. Zobaczmy ilu nas się zbierze.

Awatar użytkownika
wocash
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 17 października 2005, 14:47
Kontakt:

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: wocash »

Jestem jak najbardziej za!

Możnaby rzeczywiście spróbować trochę rozpropagować bieganie wśród naszych współmieszkańców. Na początek np. organizować - wzorem "Trójkowej' akcji "Biegam bo lubię" - cotygodniowe spotkania w umówionym miejscu i czasie i stamtąd rozpoczynać treningi, powymieniać się doświadczeniami lub po prostu pogadać przed ruszeniem w drogę. Przydałyby się także, np. na całej długości wału od mostu kolejowego (lub wręcz od młyna) aż do Groblic, tabliczki odmierzające przebyte odległości (niestety trasa biegowa PRW, powstała przed majową "dyszką", jest już nieco w rozsypce, jako że nie bardzo da się wrócić na parking przy Hali Sportowej drogą wzdłuż "budowanego" stadionu lekkoatletycznego).
No i pewnie, że fajnie byłoby reprezentować i promować Siechnice podczas biegów ulicznych. Wyniki Biegu Solidarności zawierają zaledwie 3 wpisy opatrzone nazwą naszej miejscowości. Ale pewnie na maratonie będzie więcej :)

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

i jeszcze jeden artykuł co robić przed maratonem:
http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/1,105613,12459439,Co_robic_w_tygodniu_przed_maratonem_.html

fajny-basik
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 23 lipca 2010, 13:23

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: fajny-basik »

Anna86 u mnie troszkę gorzej z przygotowaniami - antybiotyk do poniedziałku, nie biegałam 2 tyg. Wczoraj lekkie rozbieganie, nie było źle, ale z kolką przez całą trasę:(
Zobaczymy, jak będzie źle to najwyżej zejdę, i tak każdy wynik będzie "życiówką" gdyż to mój pierwszy maraton;)
Co do Klubu Biegacza - uważam, że to bardzo dobry pomysł. W kupie zawsze łatwiej, przyjemniej;)
W każdym razie zgłaszam swoją gotowość do pomocy, chęć udziału.
A ścieżka biegowa - pożal się boże. Już kilka tygodni po otwarciu była rozjeżdżona.

anna86
Posty: 77
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:40

Re: Biegacze gminni łączcie się!

Post autor: anna86 »

wocash pisze: fajnie byłoby reprezentować i promować Siechnice podczas biegów
lepiej tego nie można ująć!!!
fajny-basik pisze: u mnie troszkę gorzej z przygotowaniami - antybiotyk do poniedziałku, nie biegałam 2 tyg. Wczoraj lekkie rozbieganie, nie było źle, ale z kolką przez całą trasę:(
nie przejmuj się, czasem dłuższy wypoczynek (mimo osłabienia chorobą) lepiej robi niż przetrenowanie :) pomkniesz jak strzała jeśli stęskniłaś się za bieganiem!

ODPOWIEDZ