Złodzieje samochodów - Siechnice

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Czesiuu
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:31

Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: Czesiuu »

Dzisiaj w nocy. Była akcja na Golfa III przy ulicy Ciepłowniczej. Próbowano ukraść auto aczkolwiek złodzieją się nie udało i zostało skradzione 4 opony! Samochód stał przy klatce 13/16/17 na ul. Ciepłowniczej (Obok Grabskiego) na parkingu żwirowym. Jest to informacja by przestrzegać innych. Idzie zima, mgła jest w nocy ludzi coraz mniej jest na dworze ze względów na temperaturę o późniejszych porach i zaczynają się jak co roku kradzieże! Gdyby wybudowany Halogen na Budynku przy klatce 14 świecił na ten parking jak to robił wcześniej może by takiej sytuacji nie było. Nie wiem czy ten halogen za dużo mocy pobierał i go wyłączyli czy po prostu jest zepsuty. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje które mogły by pomóc w znalezieniu proszę o wiadomość na moje konto by było dyskretnie

Awatar użytkownika
mariow777
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:00
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: mariow777 »

Jako Specjalista w technice zabezpieczeń uważam że złodziejom chodziło tylko o opony. Felgi powinny mieć komplet śrub zabezpieczających przed kradzieżą i nie potrzebny żaden halogen do tego jakiś przyzwoity alarm i nie byłoby tematu.
Bardzo często sam alarm zadziała jak któreś koło oderwie się od ziemi albo dojdzie do najmniejszych drgań.
Przykro mi z powodu Państwa straty ale może uda się Państwu wyciągnąć odpowiednie wnioski.
Pozdrawiam.

Czesiuu
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:31

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: Czesiuu »

niestety nie o opony tutaj chodziło. Idiota by sie napalał na opony warte 600zł na środku osiedla? Niestety ale sprawca siedział w samochodzie... a opony były zdjęte po złości że nie zwinął auta...

Awatar użytkownika
mariow777
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:00
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: mariow777 »

Skoro zginęły to znaczy że był to jeden z celów. Każdego VAGa łatwo otworzyć ale gorzej z odjechaniem.
Przykro mi z powodu kradzieży. Może warto to zgłosić.

Czesiuu
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:31

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: Czesiuu »

Ku*** kolejne auta poleciały dzisaj w nocy :/ Bus i osobowy

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: walgula »

Co znaczy poleciały... :?:

Czesiuu
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:31

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: Czesiuu »

zostały skradzione! martwi mnie to że to nie koniec a początek :/

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: cygan »

Przy pomocy busa wywieźli wszystko z włamania na budowę w Siechnicach.

Czesiuu
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:31

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: Czesiuu »

to nieźle :/

swiety_graal
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 października 2010, 13:04

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: swiety_graal »

Kradzieże niestety zdarzają się wszędzie... Wcześniej kilka lat mieszkałem na wrocławskim osiedlu Gaj i tam dopiero było niebezpiecznie!

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: cygan »

A ja mieszkałem na Brochowie.To jest najspokojniejsza dzielnica Wrocławia od lat.Kradzieży prawie zero poza działkami i altanami.

Bronisław C.
Posty: 101
Rejestracja: czwartek, 28 października 2010, 17:03
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: Bronisław C. »

Czesiuu pisze: a opony były zdjęte po złości że nie zwinął auta...
to strasznie pracochłonne zdjąć 4 opony i co felgi zostały?

Mieszkałem przez rok na Ul. Popowickiej i tam na ciemnym parkingu prawie raz w tygodniu zostawało auto na cegłach, samochodów nie kradli ale koła tak. Sam straciłem felgi z nowymi zimowymi oponami.

Awatar użytkownika
mariow777
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 16:00
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Złodzieje samochodów - Siechnice

Post autor: mariow777 »

Ja również mieszkałem na Brochowie. Nie miałem tyle szczęścia co Cygan. Wyczyścili mi piwnicę na ponad 10 ptysi. Oj ciężko mi było się pozbierać. Wiem jak to boli. Jeśli złodziej ma zamiar coś ukraść i jest doświadczony to nie ma możliwości uniknięcia kradzieży. Ja nie jestem złodziejem ale jak Klient dzwoni to nawet nie pytam jakie zamki ma w domu przed sforsowaniem ich.
Po tej sytuacji nigdy się zbytnio nie wychylałem z samochodem ekskluzywnej marki.
Nie należy też nic zostawiać w aucie co mogło by skusić do wybicia szyby.
Absolutne minimum jeśli chodzi o zabezpieczenie auta ( alarm lub blokada na gałę )
Nie wybierać ciemnych nieoświetlonych miejsc do parkowania.
Złodziej idzie po najniższej linii oporu i auto musi być wypasione lub zamówione żeby Specjalista się zainteresował.
Nie ma jednoznacznych regół, trochę szczęścia też trzeba mieć.

www.mroli.pl

ODPOWIEDZ