Powódż

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Powódż

Post autor: Zeus »

http://forum.siechnice.pl/viewtopic.php?t=3211&postdays=0&postorder=asc&start=255

Rozmowa z Jerzym Fitkiem, burmistrzem Gminy Siechnice. Godz. 12.45


Admin. Wojewoda informuje, że może nastąpić problem z wałami na odcinku Oława – Wrocław
Burmistrz. Tak, to prawda. Mamy problem w Siedlcach już od kilku dni. Tam z pomocą żołnierzy radzimy sobie.
Umacniamy też wały w Kotowicach. Posłałem tam przed chwilą 1000 worków i trzy wywrotki piasku.

Przed chwilą otrzymałem informację ze sztaby, aby mieszkańcy poddali się dobrowolnej ewakuacji. Wynieście cenne rzeczy na wyższe kondygnacje. Sami, jeśli możecie wyjedźcie.
To jest dobrowolna ewakuacja, po prostu sztab dmucha na zimne.

Czy są wyznaczone miejsca ewakuacji?
Tam, będą to szkoły i świetlice gminne.

Jak duże jest ryzyko, że woda pojawi się domach mieszkalnych gminy?
Niewielkie. Największe w Siedlcach i Kotowicach. Na 99 procent woda nie zaleje Siechnic, na 97 procent suche pozostaną Radwanice.
Wszystko zależy jednak od polderu Oławka. Na razie poziom wody jest tam niższy o 50 cm od tego w 1997 roku.

Gdyby jednak wały zostały przerwane, w jaki sposób o niebezpieczeństwie zostaną poinformowani mieszkańcy?
Rozlegnie się dźwięk syren alarmowych, poza tym na ulice wyjadą strażacy, którzy będę informować mieszkańców o zagrożeniu przez megafony.

Czy mieszkańcy mogą pomóc przy zabezpieczaniu wałów?
Na razie nie ma takiej potrzeby. Radzimy sobie.

Gdzie są bezpieczne miejsca do zaparkowania samochodu?
Najlepiej jechać na krzyki, w okolice ul. Hallera, tam jest 12 metrów powyżej Odry.
Spokojnie można parkować także w Świętej Katarzynie w okolicach Urzędu Gminy, w Żernikach. Im dalej za torami kolejowymi tym lepiej.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Powódż

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Chyba sprawy nabrały niebezpieczny obrót. Ja osobiście starałem się chłodno podchodzić do tematu. Ale po ostrzeżeniach burmistrza i ewakuacji dobrowolnej postanowiłem nie ryzykowac i zwijam manatki. TRZYMAJCIE SIĘ!!!Oby nas oszczędziło.

Awatar użytkownika
arts
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 13:01
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: arts »

Na razie nie ma powodów do paniki... aczkolwiek, nie można wszystkiego przewidzieć...

http://www.wroclaw-powiat.wfp.pl/news.php?id=45059

KomBrat
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 21 maja 2010, 11:53

Re: Powódż

Post autor: KomBrat »

Sytuacja w Oławie

http://wroclaw.naszemiasto.pl/serwisy/6842/420808,burmistrz-olawy-jestesmy-gotowi-na-805-cm,id,t.html

Ile może mieć fala kulminacyjna??

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Powódż

Post autor: martucha0790 »

Czytam to forum i aż śmiać mi się chce z postaw niektórych osób.
Stwierdzenie że na pewno nie zaleje Siechnic co wy możecie wiedzieć? Już przecież są błędy w szacowaniu wysokości fali...
W 97' też mówili że nie ma co panikować woda nie dojdzie a co się stało? w połowie Katarzyny woda dała spokój.
Kilka dni temu słyszałam w radio że dla Wrocławia nie ma zagrożenia powodziowego a już przecież Rędzin , Opatowice podlało żeby nie użyć słowa zalało.
Ludzie jak najbardziej mają podstawy i prawo do paniki [!] żadnego żywiołu nie da się opanować, można jedynie zmniejszyć jego szkody.
Na pytanie "Gdyby jednak wały zostały przerwane, w jaki sposób o niebezpieczeństwie zostaną poinformowani mieszkańcy?
Fitek mówi "Rozlegnie się dźwięk syren alarmowych" co chwilę słyszę syreny i co to ma znaczyć że już zostały wały przerwane?
Jak sami o siebie nie zadbają to nikt o nich nie zadba taka prawda jest.
Zostaje mi tylko wierzyć że nie zaleje Siechnic i tego wam życzę.
Pozdrawiam.

jacek 8
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 21 maja 2010, 09:05

Re: Powódż

Post autor: jacek 8 »

Zgadzam się w 100 procentach tak było w 97 i to daje do myślenia ,wtedy nikt się nami nie przejmował a czy wały w Kotowicach same pękły to zostawiam bez komentarza.Prawda jest taka że liczy się Wrocław a okolice to inna bajka.Jestem daleki od podsycania paniki ale w co jak w co ludziom ze sztabu anty powodziowego to ja nie wierzę .

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Powódż

Post autor: dybek61 »

To fakt,że pan Fitek to żaden autorytet,a tym bardziej burmistrz,ale ludzie czy nie widzicie różnicy między tą powodzią ,a powodzią z 1997.Przecież zanim fala powodziowa dotarł do nas,takie miasta jak Racibórz,Opole,Oława,itd.spłynęły do Odry.Teraz,wygląda na to,że wymienione miasta w miarę się obroniły.Co wy na to? :?

martucha0790
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 1 grudnia 2009, 20:03

Re: Powódż

Post autor: martucha0790 »

Mi osobiście się wydaje że takiej powodzi jak w 97' nie będzie ale nie ma nic pewnego. Zostaje czekać na falę kulminacyjną.

Renata
Posty: 18
Rejestracja: środa, 20 września 2006, 18:33
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: Renata »

Jeśli to możliwe proszę o bieżącą informację co się dzieje w Siechnicach. Siedzę w pracy i nie wiem co myśleć. Dziękuję

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Powódż

Post autor: dybek61 »

Tego pewnie nikt nie wie.Właśnie podali w TV,że opada woda w górnym biegu rzeki.Nareszcie coś optymistycznego.

Renata
Posty: 18
Rejestracja: środa, 20 września 2006, 18:33
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: Renata »

Oby nie poprzelewało zbyt wiele zanim odczujemy to obniżenie stanu

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Powódż

Post autor: andropow »

za wałami za Parkerem, wody dalej niewiele

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Powódż

Post autor: gryllu »

andropow pisze:za wałami za Parkerem, wody dalej niewiele
wlasnie wrocilem z walow;) potwierdzam, od wczoraj przybylo troszke, ale bardzo niewiele.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Powódż

Post autor: dybek61 »

To co widzieliście to woda z Oławki,a ona w tej chwili nie zagraża.Wylaną Odrę zobaczycie idąc w kierunku Tresna.

ODPOWIEDZ