Żłobek

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Gosik
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 09:30

Żłobek

Post autor: Gosik »

Witam,
Zastanawiam się kiedy nasze władze zajmą się problemem braku takiej jednostki oświatowej jaką jest żłobek. Nasza gmina cały czas się powiększa o kolejnych jej małych mieszkańców a żłobka jak nie ma tak nie ma. Nie każdego stać na opiekunkę do dziecka a wydaje mi się że taka gmina jak nasza powinna mieć przynajmniej dwie państwowe placówki. Burmistrz odbiera kolejne dyplomy za zasługi związane z zarządzaniem naszym regionem ale jakoś tą sprawą nikt się nie interesuje. Bardzo to dla mnie dziwne.
Ten temat jest mi bardzo bliski ponieważ kilka tygodni temu urodziłam córeczkę i po zakończeniu urlopu macierzyńskiego muszę wracać do pracy. Ponieważ jestem zameldowana w Siechnicach nie mogę oddać dziecka do państwowego żłobka we Wrocławiu, bo tam też są problemy z miejscami a kluczowym warunkiem przyjęcia jest właśnie zameldowanie. W naszej gminie są chyba 3 lub 4 prywatne placówki ale tylko w jednej przyjmują dzieci poniżej 1 roku życia, z resztą ta sama sytuacja jest we wrocławskich niepublicznych placówkach. Do tego wszystkiego dochodzą ogromne koszty bo miesięczna opłata za pobyt dziecka w takiej placówce to kwota rzędu 800 - 900 zł miesięcznie !!!!!
W obecnych czasach jedynie nielicznych stać na takie wydatki w każdym razie mnie nie. Tak więc stanęłam przed faktem że nie mam jak wrócić do pracy, bo nie mam z kim zostawić mojego dziecka. Niestety nie stać nas na taki luksusu jakim byłby mój pobyt na urlopie wychowawczym, ze względów finansowych.

Kiedy zdecydowaliśmy się 5 lat temu kupić tutaj mieszkanie jednym z decydujących czynników było to że gmina oferowała takie jednostki oświatowe jakimi jest przedszkole czy szkoła i to nas przekonało. Problem zaczął się w zeszłym roku kiedy mój starszy 6-letni synek musiał pójść do jednostki przedszkolnej zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Siechnicach, ponieważ w innym przypadku zabrakłoby miejsc w przedszkolu dla 3-latków. Wówczas już na zebraniu z Panem Fitkiem padało pytanie kiedy zostaną podjęte kroki w celu poprawy tej nienormalnej sytuacji. Oczywiście władze nie widzą problemu bo według nich wyżu demograficznego nie ma więc nie ma potrzeby powiększenia szkoły, wybudowania drugiego przedszkola czy żłobka. Owszem trwa w tej chwili rozbudowa przedszkola ale nie wydaje mi się aby dobudowa jednego skrzydła rozwiązała ten problem. Szkoła już pęka w szwach a dzieci wciąż przybywa.
Jednocześnie gmina wyraża zgodę na budowę kolejnych osiedli, ratusza czy stadionu ale jakoś zapomniała że wraz z osiedlającymi się nowymi mieszkańcami pojawiają się kolejne dzieci !!!!!

I tutaj moja prośba, jeśli są osoby które tak jak ja są obecnie na macierzyńskim i nie mają gdzie i z kim zostawić swoje kilkumiesięczne dzieci w momencie powrotu do pracy, proszę o kontakt. Oto mój adres mailowy [email protected].
Może jeśli będzie nas więcej to uda nam się ten problem jakoś rozwiązać a przede wszystkim zainteresować nim nasze władze.

Pozdrawiam
Gosia

gośka
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2010, 15:43

Re: Żłobek

Post autor: gośka »

Zgadzam się ! Bezwzględnie potrzebny żłobek w gminie! Przecież coraz więcej młodych ludzi przenosi się w nasze okolice. Gdzie mamy zostawiać nasze pociechy skoro Wrocław ich nie może przyjąć? Niech ktoś podziała!

pozdrawiam
g.

Awatar użytkownika
dessert
Posty: 19
Rejestracja: środa, 19 marca 2008, 23:46

Re: Żłobek

Post autor: dessert »

Popieram w 100%!!! W zeszłym roku ochrzczono w Siechnicach niemal 100 dieci. Nie będę tu powielac argumentów przemawiających za tym że tematem trzeba się koniecznie zając. Może należałoby poczekac na kolejne samorządowe wybory i wybrac w nich same młode mamy:) może wtedy coś by się zmieniło...

pozdrawiam
a.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Żłobek

Post autor: pokrzyw »

Na ostatnim spotkaniu z władzami gminy (13 kwietnia) dotyczącym przyszłości gminy, dowiedzieliśmy się od władz wprost że na żłobek nie mamy co liczyć. Ewentualnie, być może, choć całkiem nierealnie padło przepuszczenie że można by wykorzystać pustostan po sklepie w okolicach "mebli holenderskich" do stworzenia żłobka i to tylko dla dzieci starszych (bynajmniej nie poniżej roku).

Do tego istnieje problem z miejscami w przedszkolu, a możliwe jest także że od tego roku szkoła podstawowa będzie działała na dwie zmiany - to z kolei informacje z rady miasta z końca marca.

Może coś się zmieni jak burmistrz będzie z Siechnic, ale spoza obecnego układu rządzącego.

pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Re: Żłobek

Post autor: pinkf »

11 kwietnia 2010 było spotkanie mieszkańców. Czy byli Państwo obecni?
Poruszyłem temat żłobka w Siechnicach. Od Pana Grzegorza Romana otrzymałem informację, że jako rodzic/ce możemy sobie kupić barak po byłym sklepie "KIM" (duży blaszak przy bazarku na Ciepłowniczej) i przerobić go na żłobek, co wg Pana Grzegorza jest to doskonały interes.
Uważam, że jest to odpowiedź poniżej poziomu jaki ów Pan powinien sobą reprezentować.
Zapytałem czy w planach gminy jest punkt odnośnie budowy żłobka lub w ramach rozbudowy przedszkola utworzenie chociaż jednej grupy żłobkowej. Otrzymałem podpowiedź, że rozbudowa przedszkola jest TYLKO dla grup przedszkolnych.
Miasto NIE MA W PLANACH WYDATKÓW na 2010-2014 budowy/utworzenia żłobka.
Poinformowano mnie także, że jeśli wybudowany zostanie ratusz, to ośrodek zdrowia zostanie NAJPRAWDOPODOBNIEJ przeniesiony do ratusza, więc zwolniłoby się miejsce na żłobek. Jednakże budowa ratusza nawet nie ruszyła, więc ewentualne przenosiny to pewnie lata 2012-14.
Nie wiem, czy kolejne wybory coś dadzą, ponieważ plan wydatków 2010-2014 jest już podobno zamknięty.
Nie pozostaje nam drodzy rodzice nic innego jak skrzyknąć się i samemu coś zrobić w temacie, ponieważ władze gminne dawno już oderwały się od tego świata i sprawy mieszkańców mają w głębokim poważaniu.

Pozdrawiam

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Żłobek

Post autor: Karka »

pinkf pisze:Od Pana Grzegorza Romana otrzymałem informację, że jako rodzic/ce możemy sobie kupić barak po byłym sklepie "KIM" (duży blaszak przy bazarku na Ciepłowniczej) i przerobić go na żłobek, co wg Pana Grzegorza jest to doskonały interes.
Haha dobre, z tego co wiem, to blaszak po sklepie KIM nie jest ani wynajem, ani tym bardziej na spzredaz ;)

Gosik
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 09:30

Re: Żłobek

Post autor: Gosik »

W takim razie wydaje mi się że trzeba uruchomić media. Może jak wokół tej absurdalnej sytuacji zrobi się medialny szum to znajdą się jakieś fundusze na ten cel. Może trzeba poinformować o zaistniałej sytuacji wojewodę dolnośląskiego..... nie wiem ale coś musimy zrobić bo tak dalej być nie może!!!! Może znajdzie się wśród nas jakiś prawnik, który pomoże napisać odpowiednie pisma, powołać się na jakieś ustawy paragrafy... nie może tak być że władze mają nas gdzieś !!!!
Dlatego apeluję do wszystkich zainteresowanych aby zgłaszali się, bo potrzeba większej liczby osób, ja sama nic nie zdziałam.

Pozdrawiam,
Gosia

Awatar użytkownika
Puoteck
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 19:09

Re: Żłobek

Post autor: Puoteck »

Kochani jeśli macie takie argumenty jak przytoczone wyżej słowa samorządowców i rzeczywiście są one zgodne z prawdą, to nie pozostaje nic innego jak wysłać to do telewizji regionalnej, albo najlepiej z grubej rury do TVN24. Na pewno zajmą się tak ciekawym tematem jak polityka pro-rodzinna wg. samorządowców jednej z najlepszych gmin na Dolnymśląsku ! ;)

suszek
Posty: 4
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:47

Re: Żłobek

Post autor: suszek »

Witam
Zdecydowanie popieram pomysł nagłośnienia sprawy. Może powinniśmy razem wystosować jakieś pismo.Nie znam władz miasta bo mieszkam tu od 2 m-cy ale w urzędzie miejskim dostałam odpowiedz, ze gmina nie ma obowiązku prowadzić żłobka i można zapomnieć o jego budowie. Spodziewam się bliźniaków i nie stać mnie na prywatny żłobek ani na urlop macierzyński. To śmieszne, ze gmina rozrasta się dzięki młodym ludziom, którzy kupują tu mieszkania, a nie dba o podstawowe instytucje takie jak żłobek. Jestem otwarta na wszelkie propozycje walki w tym temacie z władzami miasta.

margolina
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 19:35

Re: Żłobek

Post autor: margolina »

Witam,
ja w prawdzie jeszcze nie mam dzieci, ale jako nowa mieszkanka Siechnic i kandydatka na przyszłą mamę zdecydowanie popieram pomysł !!

batinka
Posty: 6
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 14:38

Re: Żłobek

Post autor: batinka »

Ja rowniez jestem za nagloscieniem sprawy. Mam podobny problem jak wiekszosc mam w Siechnicach. Za kilka tygodni tu zamieszkam i nie mam pojecia co zrobie z moim 1,5 rocznym synkiem. Zastanawiam sie nad prywatnym zlobkiem ale jego koszty mnie przerastaja, zwlaszcza ze jestem samotna matka. Podobnie jest z niania, poprostu mnie na nią nie stac. Czy ktos ma jakis pomysl? Moze ktos zna sparwdzona godna zaufania Pania, ktora chcialaby zajac sie maluszkiem za rozsądną kwotę?

xml
Posty: 4
Rejestracja: środa, 9 czerwca 2010, 06:59

Re: Żłobek

Post autor: xml »

Witam, zbliżają się wybory samorządowe wiec to doskonały czas na nierozgłoszenie tej sprawy i w 100% popieram, Czy ktoś się orientuje czy jest jakiś kontrkandydat wobec obecnie panującego burmistrza ? jeśli tak ? to najlepiej z jego porozumieniem forsować takie przedsięwzięcie. Oczywiście nie zapominając o radzie gminy która tez teraz będzie wybierana.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Żłobek

Post autor: pokrzyw »

Grzegorz Roman to człowiek obecnego burmistrza. Nie wiem czy będzie startował ale na spotkaniu mieszkańców z samorządem (kierunku rozwoju) niezłym kandydatem wydawał się Milan Uszak. Wypowiadał się w sprawie żłobka dość jednoznacznie - że jest potrzebny.

Tak naprawdę trzeba by zaktywizować nowe osiedla. Problem żłobka dotyczy głównie nas - nowych napływowych mieszkańców Siechnic.

camel61
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 września 2010, 11:44

Re: Żłobek

Post autor: camel61 »

Coś się tu komuś pomyliło.Pan Grzegorz Roman v-ce marszałek województwa dolnośląskiego nigdy nie był "człowiekiem" p. Fitka.
Jak już to vice versa.

ODPOWIEDZ