Alfaakt

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
ekon

Alfaakt

Post autor: ekon »

Prosze o kontakt osoby kupujące w Siechnicach mieszkanie od Alfaakt. Sam zamierzam je kupic i myślę ze wymiana informacji jest wskazana.
Pozdrawiam
(041) 274-87-24
lub gg: 1338346

Mariusz

Gość

alfaakt mieszkanie

Post autor: Gość »

Ja również kupuję mieszkanie od firmy alfaakt, jestem zaineresowany wymianą informacji

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Ciekawa relacja ze spotkania w spółdzielni NL przed podpisaniem umowy jest na forum gminy (TUTAJ). Zapraszam.

w

Alfaakt

Post autor: w »

Mam wielką ochotę na mieszkanie, ale sugeruję ostrożność. Wszystko świadczy przeciwko nim:
brak umowy notarialnej i escrow,
niekorzystny harmonogram spłat,
klauzule w umowie zakwestionowane przez UOKiK. Jeśli nie uda mi się nic wynegocjować, nie wchodzę!

Asik

Alfaakt

Post autor: Asik »

Uwaga!!! Firma jest naprawde niewiarygodna!!
Do tej pory nie maja nawet pozwolenia na budowę,a miesiac temu juz powinni mieć. Pani w biurze powiedziała, ze wszystkie dokumenty( prócz KRS-u, wypisu z ksiegi wieczystej) pokażą dopiero po podpisaniu umowy- parodia, kto kupuje kota w worku?!! Poza tym ta umowa jest niekorzystna dla Kupujacego , a niektóre zapisy sa niezgodne z prawem ( byłam u prawnika). Oprócz tego pani, które pracuje w biurze sprzedazy mieszkań jest kompletnie niedoinformowana. Nie potrafiła odpowiedzieć na żadne z moich pytan i poradziła abym zaczeła szukać innego lokum. Mam jeszcze rozmawiać z prezesem, ale podobno cięzko będzie coś wynegocjować.
Radzę wszystkim dobrze się zastanowić, zanim kupią mieszkania u tego developera.

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
na początku wszystkim pragnę życzyć cierpliwości i wiary - że kiedyś w końcu dostaną pozwolenie, a wszystko na to wskazuje. Co do tego, że firma jest niewiarygodna to bez przesady - każdy nowy developer jest niewiarygodny i jakoś z czasem nabiera zaufania dlatego nie można oczekiwac cudów tylko należy uzbroić się w cierpliwość (my z Żoną czekamy od grudnia a wiem, że są osoby, które czekają dłużej). W każdym razie rurę pod drogą już nam położyli (bylismy z Żoną i widzieliśmy:). W czerwcu będzie pozwolenie na pewno kiedy dokładnie nikt tego nie wie, na pewn nie Pan Jacek:).Wracając do postu Asika każda umowa jest niekorzystna dla kupującego niestety banki i inne instytucje się zabezpieczają. Panie są faktycznie niepoinformowane ale to norma mają zbywac klientów gdyż Pan Jacek sam nie wie kiedy dostanie pozwolenie a wiem, że ma parę niedociągnieć, które musi poprawić. Jeżeli ktoś ma więcej pytań proszę pisać na numer gg 7736744.
To na razie tyle proszę czekać a wszystko będzie dobrze:).

w

alfafucked

Post autor: w »

Mojemu przedmówcy gratuluję optymizmu, naiwności lub braku doświadczenia życiowego (niepotrzebne skreślić). To dzięki takim ludziom właśnie można wpisać do umowy wszystko a ktoś na pewno ją i tak podpisze, tym bardziej przy takim stanie rynku mieszkaniowego. Ja już raczej podjąłem decyzję i nie wchodzę w to. Sam jestem prawnikiem i cieszy mnie, że moja ocena ich umowy nie jest odosobniona. Tak czy inaczej, mam ochotę na tych hochsztaplerów złożyć skargę do UOKiK. Niech im chociaż opiszą dupę! Pozdrawiam wszystkich doszłych i niedoszłych kontrahentów tej firmy!

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
nie chodzi o to, ze jestem naiwny:) tylko o to, ze kazdy developer tworzy taką umową zeby bronić siebie a nie innych. Ja wchodzę w tą inwestycję, a jezeli ktoś nie masz takiego zamiaru nie musi nikogo zniechęcać. Umowę czytałem i wygląda jak kazda inna umowa.
Prawnicy się do niej nie przyczepili ale i tak podpiszemy ją z Zoną notarialnie.

jacc123

Post autor: jacc123 »

z tego co wiem pozwolenie na budowe juz jest i budowa ma ruszyc lada chwila,wiec mysle ze nie ma sie czym obawiac,wiec czekajmy na mieszkanie:)

gosc

Uwaga

Post autor: gosc »

To ta sama firma co NL - Ludzie obuźcie sie. W tym kraju wystarczy zmienic nazwe firmy i wszystko zaczyna sie od nowa.
Poczytajcie najpierw o problemach likoatorów na jarzębinowej zanim zaczniecie współpracę z tymi ludzmi.

Powodzenia

Gość

Re: Uwaga

Post autor: Gość »

gosc pisze:To ta sama firma co NL - Ludzie obuźcie sie. W tym kraju wystarczy zmienic nazwe firmy i wszystko zaczyna sie od nowa.
Poczytajcie najpierw o problemach likoatorów na jarzębinowej zanim zaczniecie współpracę z tymi ludzmi.

Powodzenia
Jestem zainteresowany tematem zakupu mieszkania
Co to za problemy na Jarzębinowej?
Czy wiecie coś na ten temat bo obawiam się wdupic kasę w niepewny zakup.

Gość

Post autor: Gość »

Z moich spostrzeżeń mogę wszystkich przestrzec co do tego devvelopera:
Umowa którą zaproponował jest nie korzystna (proponuje bezwzględnie pokazać ją prawnikowi - ja to zrobiłem i uważam że.... zaoszczędziłem na tym 150000 zł) Kolejną sprawą jest to, że nie można podpisać umowy notarialnie - gdyby powinęła sie mu noga zostajecie z NICZYM!! i nie ma od tego wyjątków (dokładnie to nie z niczym tylko z kredytem:)).
Na potwierdzenie moich słów jeden z paragrafów umowy mówi: sprzedający dodatkowo oświadcza, że możliwość przystąpienia do aktów notarialnych umów przeniesienia własności lokali mieszkalnych [... ]nastąpi najpóźniej od lipca 2007r (dopisek autora: czyli np sierpień 2059). Życzę wszystkim trafnych decycji i powodzenia
PS. Ja odpadam

ww

re: uwaga

Post autor: ww »

także mną targają sprzeczne uczucia, umowa jest w pewnym sensie
niekorzystna, ale przecież jeżli ktoś bierze kredyt to sam decyduje o tym
czy wypłacić kolejną transzę kredytu na dalesze prace...jeżeli coś złego
zacznie się dziać na budowie to można zatrzymać środki (niestety poza kwotą pierwszej wpłaty). Z tego co ostatnio widziałem to ostro ruszyły prace na placu budowy, tak więc troszeczkę odwagi!

Awatar użytkownika
SaMMaR
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2005, 00:14
Lokalizacja: o. Błękitne

Post autor: SaMMaR »

...odpowiedź jest jedna: jeśli Chuck Norris kupi tu lokal to nie ma sie czego bać!

ODPOWIEDZ