Gminne Centrum Informacji...

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
mal19
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 5 lipca 2009, 15:16

Gminne Centrum Informacji...

Post autor: mal19 »

Nie wiem jak Wy Drodzy Czytelnicy,ale ja aktualnie poszukuję pracy.
Jeszczę pare lat temu,kiedy powstało GCI mozna było składać swoje cv.Informowano Nas telefonicznie o ofertach pracy,adekwantych do naszego wykształcenia.
Ostatnio parę razy byłam tam i tak sie zastanawiam po co to w ogole istnieje skoro Panie przeprowadzają prywatne rozmowy telefoniczne,czesc komputerow jest bardzo powolna,albo niesprawna,raz każą płacić za wydrukowanie cv,a innym razem mówią,ze to usługa bezpłatna.Ponadto wiekszość ofert pracy nie jest aktualizowana na bieżąco,a wręcz są nieaktualne :!:
Szkoda tylko czasu,pieniedzy na bezsensowne wydzwanianie do pracodawców a najlepsze w tym to,ze My podatnicy utrzymujemy takich nierobów jak pracownicy GCI :!:
PS. Jedna z Pań wyprosiła mnie,gdy chcialam wydrukować tylko swoje cv-twierdząc,ze Ona nie ma czasu i,ze nie zdazy na autobus,bo Ona nie jest stad.(Do zamkniecia bylo ok 20minut :!: )
Skandal. :shock:

dedynia
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 28 czerwca 2008, 15:29

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: dedynia »

Popieram w całości :roll: Ja również chciałam skorzystać z pomocy GCI jak szukałam pracy , myślałam że zostawia się tam swoje CV i Panie wprowadzają dane do jakiejś bazy poszukujacych pracy :? ale rozczarowałam się :cry: Panie poinformowała mnie żebym sobie przeglądała ich stronę z ofertami a jak któraś mnie zainteresuje to prześlą mi dane tej firmy.Owszem , zainteresowało mnie kilka ofert ale na moje maile z pytaniem o kontakt do tych firm nie uzyskałam odpowiedzi :evil: Również uważam że jest to strata pieniędzy i jeżeli nie zmieni się system działania tego biura to nie ma sensu go utrzymywać :x

maria441
Posty: 5
Rejestracja: środa, 10 czerwca 2009, 16:45

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: maria441 »

Jestem też za tym żeby zlikwidować Gminne Centrum Informacji. Żadnego pożytku i bardzo często jest zamknięte bez żadnej informacji dlaczego. Czekałam kiedyś godzinę i się nie doczekałam. Jest kryzys, a bezużyteczne biuro funkcjonuje za nasze pieniądze. Oferty nieaktualne.
Maria.

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: szczepan »

Witam
To co piszą moi Przedmówcy to fakt , ale jeszcze można by dołożyć sprawę szkoleń i kursów .
Jakieś bywają , ponoć - pytanie czy akurat takie jakie są potrzebne bezrobotnym . Czytałem kiedyś
na drzwiach Urzędu Gminy informacje o kursach i adnotacje że GCI oczekuje na propozycje kursów
nieujętych w ofercie.
Okazało się że to tylko reklama i niema szansy na kurs który akurat jest potrzebny .
Moim skromnym zdaniem GCI pięknie pozoruje prace , jest widoczne na zewnątrz ot choćby kiosk z pracą ,
czy te ogłoszenie o którym wspominałem .
Co do kserowania dokumentów , powinni brać za to opłatę i to naprawdę sporą , bo tylko w ten sposób
zarobią na swoje utrzymanie.

artroz
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 21:24

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: artroz »

Szkoda tylko czasu, pieniedzy na bezsensowne wydzwanianie do pracodawców a najlepsze w tym to,ze My podatnicy utrzymujemy takich nierobów jak pracownicy GCI :!:
- gratulacje my podatnicy ile razy to słyszałem; czego jeszcze oczekujecie może błagać o to aby się księżna pofatygowała sprawdzić czy jest oferta pracy. komputery za wolne a z czego? z Waszych podatków? Zacznijcie je płacić z nie wypominać.

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: szczepan »

artroz pisze: komputery za wolne a z czego? z Waszych podatków? Zacznijcie je płacić z nie wypominać.
No i koło sie zamyka , - kompy wolne ,bo niema wpływu podatków , jak zawolne to niema ofert pracy , jak niema ofert to sie nie zarabia i nie placi podatków , jak niema wpływu podatków - komputery za wolne, i tak w kółko :D :twisted: :D

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: Tosia35 »

Dlaczego tak wypisujecie :( ,zawsze kiedy poszłam w sprawie poszukiwania pracy Panie były bardzo miłe i w wielu tematach mi pomagały.Przykre jest to co opisujecie :? GCI pomaga ludziom potrzebującym , kto tego nie doswiadczył to tylko potrafi krytykować :cry:

lucypol
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 13:09

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: lucypol »

Szanowni Państwo, przeczytałam z uwagą Wasze uwagi. I chciałabym odnieść się do nich choc na początek chciałabym przypomnieć, że Gminne Centrum Informacji obsługuje tylko 1 osoba, a nie 4 jak to bywało w latach ubiegłych. Specyfika rynku pracy także zmieniła się, ofert pracy bylo dużo, choć w znakomitej większości dla wysoko wyspecjalizowanych profesji, potem nastąpiły lepsze czasy dla poszukujacych pracy. W dniu dzisiejszym, zwyczajnie ofert pracy brakuje, a już napewno ofert z terenu gminy, bo zazwyczaj o takie Państwo pytacie. Piszecie Państwo, że są one nieaktualne, nie mam na to wpływu, są one drukowane ze stron Powiatowego Urzędu Pracy w dniu ich ukazywania się. Ale rzeczą najważniejszą, o której Państwo pewnie nie wiecie, jest mój zakres obowiązków. Pomoc poszukującym pracy stanowi zaledwie wycinek moich obowiązków.
Czy czuję się "nierobem"? Powiem krótko, Nie! O swoich osiągnieciach moglabym długo pisać, ale po co? Jeżeli GCI jest zamknięte to znaczy że jestem w Urzędzie, ale zawsze wisi kartka informacyjna ( ale o tym pisałam juz do Pani : MARIA 441 w mailu). Przykre są Państwa reakcje, inne w bezpośrednim kontakcie, a inne na forum!!
Mimo wszystko pozdrawiam Wszystkich Lucyna Pol

maria441
Posty: 5
Rejestracja: środa, 10 czerwca 2009, 16:45

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: maria441 »

Maria441
Chciałam odpowiedzieć , że żadnej informacji o zamknięciu GCI nie widziałam( a ślepa nie jestem). Więc proszę mi nie wmawiać , że takowa wisiała na drzwiach, może miała ją Pani w torebce. W razie potrzeby odnajdę świadków, bo nie byłam tam sama. I taka sytuacja nie zdarzyła sie tylko raz, ale kilka razy. Nie wiem jak jest teraz bo tam nie chodzę , szkoda czasu i mojego zdrowia. A tak ogólnie to chyba zła organizacja pracy skoro zamyka się drzwi urzędu. Może trzeba je zamknąć na stałe.

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: szczepan »

lucypol pisze:Szanowni Państwo, przeczytałam z uwagą Wasze uwagi. I chciałabym odnieść się do nich choc na początek chciałabym przypomnieć, że Gminne Centrum Informacji obsługuje tylko 1 osoba, a nie 4 jak to bywało w latach ubiegłych. Specyfika rynku pracy także zmieniła się, ofert pracy bylo dużo, choć w znakomitej większości dla wysoko wyspecjalizowanych profesji, potem nastąpiły lepsze czasy dla poszukujacych pracy. W dniu dzisiejszym, zwyczajnie ofert pracy brakuje, a już napewno ofert z terenu gminy, bo zazwyczaj o takie Państwo pytacie. Piszecie Państwo, że są one nieaktualne, nie mam na to wpływu, są one drukowane ze stron Powiatowego Urzędu Pracy w dniu ich ukazywania się. Ale rzeczą najważniejszą, o której Państwo pewnie nie wiecie, jest mój zakres obowiązków. Pomoc poszukującym pracy stanowi zaledwie wycinek moich obowiązków.
Czy czuję się "nierobem"? Powiem krótko, Nie! O swoich osiągnieciach moglabym długo pisać, ale po co? Jeżeli GCI jest zamknięte to znaczy że jestem w Urzędzie, ale zawsze wisi kartka informacyjna ( ale o tym pisałam juz do Pani : MARIA 441 w mailu). Przykre są Państwa reakcje, inne w bezpośrednim kontakcie, a inne na forum!!
Mimo wszystko pozdrawiam Wszystkich Lucyna Pol
szanowna Pani Lucyno

Forum powstało właśnie po to by wymieniać się opiniami i wyrażać w nich własne zdanie .
Nie twierdzę że opinie bywają zawsze obiektywne a wręcz przeciwnie na pewno takie nie są ,
ale dość jasno pokazują co Mieszkańcy sądzą na dany temat.

Zacznę może od końca - pisze Pani - Przykre są Państwa reakcje, inne w bezpośrednim kontakcie, a inne na forum!!

Cóż , ludzie zazwyczaj są kulturalni i po spotkaniu w GCI miłej ,sympatycznej Urzędniczki przyjmują nieaktualne oferty ,
dowiadują sie że szkolenia i kursy będą , oraz że czasy ciężkie i z pracą krucho .

Co sobie pomyślą , zazwyczaj nie wyrażają tego na bieżąco .(bywają pewnie wyjątki)
Potem sprawdzają oferty pracy i zazwyczaj myślą już z mniejszym sentymentem o Centrum ,
jak kto uparty to odwiedzi Panią kilka razy i proszę się domyśleć co wtedy chodzi mu po głowie .

Zaciekawił mnie Pani tekst - Czy czuję się "nierobem"? Powiem krótko, Nie! O swoich osiągnieciach moglabym długo pisać, ale po co? - właśnie po to żebyśmy zmienili zdanie , - a może uważa Pani że nie warto ?,bo nie jesteśmy w stanie pojąć ,trudów , zawiłości i specyfiki pracy w/w urzędu .

Podstawą pracy Urzędu powinien być efekt - być może ma Pani mnóstwo obowiązków poza prowadzeniem GCI i wykonuje je
sumiennie , jest Pani mila ,kompetentna i uczciwa .

Tyle że tak naprawdę dyskusja na tej stronce jest właśnie o GCI ,jego efektywności i potrzebie istnienia , tak naprawdę szarego Petenta nie interesują zawiłości kadrowo kompetencyjne .

Kierujemy sie prostą zasadą , GCI- pomogło , lub nie ,- czy coś sie robi żeby pomóc w znalezieniu pracy ,- czy pozoruje sie
działanie , przepisując nieaktualne oferty i organizując niepotrzebne kursy .

Był tu na forum głos Tosia 35 napisała - Dlaczego tak wypisujecie :( ,zawsze kiedy poszłam w sprawie poszukiwania pracy Panie były bardzo miłe i w wielu tematach mi pomagały.Przykre jest to co opisujecie :? GCI pomaga ludziom potrzebującym , kto tego nie doswiadczył to tylko potrafi krytykować :
- wiec widzi Pani ,bywają opinie pozytywne , tylko jak będzie miała Pani chwilkę proszę sprawdzić ile ich jest .

Droga Tosiu , sama dałaś odpowiedz na swoje pytanie - GCI pomaga ludziom potrzebującym , kto tego nie doswiadczył to tylko potrafi krytykować .

Wybacz ale jak nie doświadczyłem to nie mam powodu żeby chwalić

Mimo wszystko- pozdrawiam cały jednoosobowy personel GCI


ps ,- czyżbym zamierzał wsadzić kij w mrowisko - proponuje żeby se strony Miasta Siechnice - )kurcze -chyba dobrze napisałem ,jak nie i tak mnie ktoś poprawi ( znikł kiosk z pracą , poco niepotrzebnie denerwować
ludzi , jak ktoś będzie miał ochotę wyfasować nieaktualną ofertę zawsze może udać sie do GCI

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: Pawel_paula »

Problem jest następujący:
- mimo najwyższych kompetencji pracownika GCI domyślam się iż większość nałożonych obowiązków nie jest związana z ideą pomocy GCI, jeśli w ogóle taki cel GCI został wyznaczony.
- brak pomysłu na rozwój GCI , brak wyznaczonych celów GCI
- zła organizacja biura GCI i brak informacji(kartka na drzwiach to jedna z wielu możliwości poinformowania petenta o braku pracownika GCI w danym dniu).
- brak zastępstwa?- niemożliwe w XXI w.?

1. Dla mnie pierwszym kontaktem GCI powinna być współpraca z lokalnymi firmami z gminy i na bieżąco informowanie się o zapotrzebowaniu i możliwościach zatrudnienia - są to pracodawcy którzy jako pierwsi mogą zatrudnić pracowników .Urząd Pracy tak ale jako informacja- bo i tam jest jeden wielki bałagan....

2. pomoc osobom w ogarnięciu rynku pracy( informacja gdzie co i jak)- niestety skoro ideą moim zdaniem GCI jak sama nazwa wskazuje jest centrum informacji, to księżniczkę powinno jak dziecko się poprowadzić za rączkę. Osoby wykstałcone będą się czuły może i nieswojo - ale dla osób które mają zielone pojęcie będzie to strzał w dziesiątkę.
3.Pracownik urzędowy nie jest od wprowadzania naszego CV po wszystkich portalach bo to nie ma sensu- owszem powinien pokazać gdzie można i ewentualnie pomóc .

4 w GCI powinien być dostęp do internetu dla osób które mogłyby w ramach GCI szukać za darmo pracy właśnie na internecie.

5 "Przedruk" internetowych ofert z URZĘDU PRACY na kiosk jest bez celowy- bo praca jest 2 -krotnie robiona- wolałbym tam zobaczyć, porady jak napisać CV , autoprezentacja i inne porady które dały by jakieś wskazówki , lub pozwoliły zastanowić się nad własnym sposobem dotarcia do pracodawcy.


Krytyka jest wskazana- nie każdy lubi to czy tamto - ale dla GCI moim zdaniem wzmożone niezadowolenie powinno być znakiem do zmiany organizacji tej instytucji.

pozdr. Paweł

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: szczepan »

Popieram przedmówcę

Jeżeli GCI ma istnieć i funkcjonować powinny nastąpić zmiany .
Może powinna pojawić się zamiast kiosku z pracą strona o pracy na terenie Gminy , być może
podstrona na szerszy teren .
Tylko żeby miało to sens muszą sie na niej znajdować kompletne oferty z bezpośrednim kontaktem .

W zasadzie cały nakład pracy to czuwanie nad jakością strony i usuwanie szkodników.
Pracodawca musi mieć możliwość bezpośredniego wystawienia ogłoszenia i to nie
tylko o pracy stałej , czasowej , czy na umowę - zlecenie , a i o pracy dorywczej na jeden raz.
-Szybkość przepływu informacji ma w czasach dzisiejszych kolosalne znaczenie .

Oferty nieaktualne powinny znikać ze strony żeby nie doić bezrobotnego i nie denerwować pracodawcy .
Wiadomo powinien usunąć je dający ogłoszenie lecz z tym bywa różnie , wiec musi być możliwość
zgłaszania nieaktualnych ofert i usuwania ich przez moderatora .
Możliwość informacji o nieuczciwych pracodawcach lub wręcz o oszustach również była by wskazana.

Co do kursów i szkoleń , - o ile na takowe będzie grosz ,
jest wiele firm kształcących w różnych zawodach , wystarczy kurs sfinansować i mieć baczenie
na jego sens i efektywność .

Wiadomym jest że to bezrobotny ponosi główny trud szukania pracy ,to On ponosi
główne koszty poszukiwań. Telefony , dojazdy na rozmowy kwalifikacyjne , i koszty dodatkowe .
Wiec dobrze było by odrobinę ulżyć mu w tym trudnym czasie.

Jak napisał mój przedmówca ,umożliwienie wykorzystania internetu do poszukiwań pracy
--było by jak najbardziej godne poparcia , choćby z tego powodu że część z pracodawców
przyjmuje dokumenty wyłącznie drogą mejlową i innego kontaktu z nimi niema.

tak bym to widział ,- oczywiście jest to moje prywatne zdanie i mogę się mylić .

w razie czego zostaje jeszcze dawno oklepany a jakże aktualny slogan

umiesz liczyć - licz na siebie.

Awatar użytkownika
buniar02
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 20:38

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: buniar02 »

Głowny problem Gci to brak wsparcia ze strony dowodzących gminą gci nie może dobrze działać jeżli nie posiada środków a dowodzący gminą bossowie nie interesują się

cygan
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 10:28

Re: Gminne Centrum Informacji...

Post autor: cygan »

[quote="lucypol" Jeżeli GCI jest zamknięte to znaczy że jestem w Urzędzie, ale zawsze wisi kartka informacyjna [/quote]


Z nr Telefonu znajdującego się za owymi drzwiami.

Miałem właśnie taką sytuację.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lipca 2011, 09:44 przez cygan, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ