Syreny alarmowe

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
janucha
Posty: 3
Rejestracja: środa, 26 sierpnia 2009, 22:34

Syreny alarmowe

Post autor: janucha »

Witam,

Mieszkam w Siechnicach od około 1,5 roku, powoli poznaję to miejsce, tutejsze zapachy, dźwięki. Właśnie jeden z owych dźwięków zastanawia mnie co jakiś czas, ciekawi i niepokoi. Czasami w nocy lub za dnia słyszę syrenę alarmową i zachodzę w głowę co ona mogłaby oznajmiać. Bo jeśli nic poważnego to właśnie tym bardziej by mnie zmartwiła. W przypadku gdy naprawdę coś się będzie dziać, trzeba będzie ewakuować okolicę itp. ludzie taki sygnał zignorują. Czy ta owa syrena nie jest aby nadużywana? Może mi ktoś przybliżyć skąd ów sygnał się rozlega (czy z elektrowni może?).

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

Janusz

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Syreny alarmowe

Post autor: Orion »

Być może chodzi o syrenę Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach?
Syrena jest wezwaniem strażaków do udziału w akcji - gaszenia pożarów, wypalanych traw na łąkach lub słomy po żniwach oraz do wypadków drogowych.

Kajuta
Posty: 44
Rejestracja: piątek, 27 marca 2009, 21:15

Re: Syreny alarmowe

Post autor: Kajuta »

Tak, to z pewnością sygnał syreny OSP w Siechnicach. Jednak mi on w niczym nie przeszkadza :)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Syreny alarmowe

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie jestem eksperetem ale słyszałem, że ilość syren zależy okoliczności. Trzy syreny na pewno oznaczają akcję(pożar, wypadek itp) Często chwilę po syrenach słychać sygnały.

Awatar użytkownika
dessert
Posty: 19
Rejestracja: środa, 19 marca 2008, 23:46

Re: Syreny alarmowe

Post autor: dessert »

Witam,

orientujecie się może jak w takim razie owe syreny mają się do ciszy nocnej. Kiedy o 23:30 taki sygnał wyrywa człowieka ze snu to niestety nie jest przyjemnie:( Czy owa syrena może o dowolnej porze informowa o pożarach itp wszystkich mieszkańców (wliczając w to małe dzieci niestety)?

Pozdrawiam

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Syreny alarmowe

Post autor: icodalej »

dessert pisze:...... jak w takim razie owe syreny mają się do ciszy nocnej. Kiedy o 23:30 taki sygnał wyrywa człowieka ze snu to niestety nie jest przyjemnie:( Czy owa syrena może o dowolnej porze informowa o pożarach itp wszystkich mieszkańców (wliczając w to małe dzieci niestety)?

Pozdrawiam
Proponuję zwrócić się do Sejmu (wszak cuda to specjalność aktualnej większości) o uchwalenie ustawy, że pożary, wypadki, powodzie mogą się zdarzać w godz. 6- 22 (a jeszcze lepiej w godzinach pracy urzędów czyli 7-15) no i oczywiście tylko w dni robocze.

boloem
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 12:56

Re: Syreny alarmowe

Post autor: boloem »

Zrozumiałe jest że strażacy muszą być przygotowani na akcję 24h na dobę - pytanie czy poza syreną w XXI wieku nie ma innej metody zwołania Ochotników na akcję.

Może ktoś ze straży uświadomi mieszkańców?

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Syreny alarmowe

Post autor: Przemek(EVO) »

dessert pisze:Witam,

orientujecie się może jak w takim razie owe syreny mają się do ciszy nocnej. Kiedy o 23:30 taki sygnał wyrywa człowieka ze snu to niestety nie jest przyjemnie:( Czy owa syrena może o dowolnej porze informowa o pożarach itp wszystkich mieszkańców (wliczając w to małe dzieci niestety)?

Pozdrawiam
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: poległem......
...nie odpowiem bo szkoda pisania...
boloem pisze:Zrozumiałe jest że strażacy muszą być przygotowani na akcję 24h na dobę - pytanie czy poza syreną w XXI wieku nie ma innej metody zwołania Ochotników na akcję.

Może ktoś ze straży uświadomi mieszkańców?
owszem są inne możliwości wezwania strażaków i takie stosuje się w zawodowych. Nasi strażacy maja, że tak to dziwnie określę, system powiadomień na bazie sieci GSM, ale to raz działa a raz nie.
Co do syreny, to warto się zapoznać co dany sygnał oznacza, bo widzę, że ludziom którym ten sygnał przeszkadza, nie uratował on tyłka w 97r, bo ich tu nie było :roll: . Kwestia przyzwyczajenia, mieszkam od urodzenia w bardzo bliskim sąsiedztwie (jakies 50m)i nie odczuwam dyskomfortu.

tabalga
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 07:08

Re: Syreny alarmowe

Post autor: tabalga »

no to ja życzę tym wszystkim wrażliwym żeby im się chata zapaliła w środku nocy i żeby straż nie dojechała bo syrena "zawyć" nie mogła...

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Syreny alarmowe

Post autor: Przemek(EVO) »

tabalga pisze:no to ja życzę tym wszystkim wrażliwym żeby im się chata zapaliła w środku nocy i żeby straż nie dojechała bo syrena "zawyć" nie mogła...
...no nie popadajmy w skrajność, ja też bym chciał aby syrena wyła tylko w momencie kiedy jest bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców, mamy w końcu XXI w. i trochę techniki by się przydało, jest taka możliwość, wszak system powiadomień GSM działa, jedynie tylko sami strażacy i/lub mieszkańcy musieliby przekonać Urząd Gminy do wyłączenia syreny alarmowej w momencie wezwań niezagrażających bezpośrednio bezpieczeństwu miejscowości...

dessert nie rozumiem Twojego problemu, nie mam małych dzieci, a do syreny sie przyzwyczaiłem, choć wolałem jej pierwotny dźwięk, a nie to wycie zarzynanego zwierzaka wielkości wołu, masz możliwość działania, jeżeli znajdziesz więcej ludzi z takim problemem, napiszcie pismo do straży, UG, uzasadnijcie i tyle. Może w najbliższym czasie, syrena będzie włączana tylko w sytuacjach ekstremalnych.
Pozdrawiam i no offence.... już nieraz taki jestem.

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Syreny alarmowe

Post autor: icodalej »

Przemek(EVO) pisze: Może w najbliższym czasie, syrena będzie włączana tylko w sytuacjach ekstremalnych.
Czyli jakich? Czy jedna osoba zakleszczona w samochodzie to już "sytuacja ekstremalna" czy może dopiero dwie? Czy "sytuacją ekstremalną" jest pożar kuchenki gazowej, czy dopiero połowy bloku?
Uświadomcie sobie wreszcie, że nikt nie włącza tej syreny dla zabawy albo na złość mieszczanom siechnickim. Jak potrzeba ma wyć i koniec.

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Syreny alarmowe

Post autor: Przemek(EVO) »

icodalej pisze:
Przemek(EVO) pisze: Może w najbliższym czasie, syrena będzie włączana tylko w sytuacjach ekstremalnych.
Czyli jakich? Czy jedna osoba zakleszczona w samochodzie to już "sytuacja ekstremalna" czy może dopiero dwie? Czy "sytuacją ekstremalną" jest pożar kuchenki gazowej, czy dopiero połowy bloku?
Uświadomcie sobie wreszcie, że nikt nie włącza tej syreny dla zabawy albo na złość mieszczanom siechnickim. Jak potrzeba ma wyć i koniec.

icodalej czytałeś ze ZROZUMIENIEM mój post?? Po Twojej wypowiedzi widzę, że stanowczo NIE. Ogarnij się przeczytaj com napisał, zastanów się, zobacz co napisałeś, zweryfikuj swoją wypowiedź i staraj sie nie robic podobnych rzeczy później. :roll:

Awatar użytkownika
niutek
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 1 stycznia 2009, 19:13

Re: Syreny alarmowe

Post autor: niutek »

Ubawiłam się jak mało kiedy! Oczywiście post nijakiego Janusza [janucha] rozbawił mnie do łez a później już wyłącznie podekscytowani stali forumowicze rozwijali temat.
Od wielu wielu lat Straż Pożarna używa sygnałów dźwiękowych i tak powinno być nadal. Mieszkańcy powinni oswoić się z tymi dźwiękami, a nie sądzę by biedny śpiący bobasek był wyrwany ze snu, skoro większości społeczeństwa odgłosy OSP nie zakłócają tet a tet z Morfeuszem, a większość nowych mieszkańców ulokowało się na krańcu Siechnic. Co mają powiedzieć ludzie z ul. Świerczewskiego- to dopiero ekstremum?!
A może ktoś zaznajomiony z tematem zrobiłby coś pożytecznego i umieścił na forum podstawowe informacje o sygnałach alarmowych Straży Pożarnej???
Poza tym nowym mieszkańcom radzę się przyzwyczaić do pewnych zjawisk, bo jak zapewne wiecie mamy tu też duuuuuuże kominy, które często wydają odgłosy gorsze niż te zasłyszane w OSP.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Syreny alarmowe

Post autor: Przemek(EVO) »

Np TU to tak na szybko

mozna wygooglac ale wszedzie jest to samo chyba ze ktos jakąs tabelke wklei

ODPOWIEDZ