a propos nowych mieszkañców / o naturze Polaków...

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
gość

a propos nowych mieszkańców / o naturze Polaków...

Post autor: gość »

A co o tym myślicie?
... jestem mieszkańcem nowego bloku przy Jarzębinowej. Zdarzyło mi sie postawić samochód pod moim oknem na nieoznakowanym
parkingu przed blokiem obok (wtedy nie wiedziałem, że należącym do SM "Ogrodnik"). Wiadomo z jakiego powodu to zrobiłem. Było też dużo wolnego miejsca. Nazjutrz zauważyłem staranie włożoną i zabezpieczoną (koszulką) małą kartkę z pieczątka nagłówkową Spółdzielni, tej treści: Teren Prywatny!!! Zabrania się parkowania na terenie należącym do mieszkańców Osiedla S.M. "Ogrodnik" pod karą zgłoszenia na policję"
Nie chodzi mi oto, że zapewne chodziło nie o "karę" tylko o "groźbę". Zauważyłem też, że sprawą tą musiał lub musiało się przejąć mieszkaniec (lub kilku) tak bardzo, że mimo Swiąt podjęto natychmiastowe działania. Już z samego rana nazajutrz po Swietach dwóch rosłych panów zawzięcie wmórowywało tabliczkę podobnej treści co na karteczce. Mozna się domyśleć, że ktoś zapewene jednak dzwonił z interwencją na Policję,a ta słusznie odpowiedziała, że nie zamierza interweniować jeżeli teren jest nieoznakowany zgodnie z przepisami.

No i co z tą polską gościnnością w wydaniu "Starych Siechniczan"? a może inaczej, ile trzeba mieć niechęci i złości w sercu żeby az tyle energi tracić i podejmować działania w tak błahej sprawie. Oczywiście natychmiast przestawiłem samochód bo pomyślałem kto wie jak sa tacy zawzięci może przebija mi opony albo zniszczą (podpalą samochów). moimo wszystko pozdrawiam i mam nadzieję, że aklimatyzacja w tej w większości miłej społeczności będzie przebiegała lepiej. Pozdrawiam

niznik

Post autor: niznik »

Niestety ala na osiedlu rządzi sobie taka pani M. i jeszcze kilku innych decydentów którym "żal dupe ściska' że ktoś ma samochód. Wtajemniczeni wiedzą o co mi chodzi...pozdrawiam

Gość

Post autor: Gość »

Do gościa
Nie miej pretensji do starych siechniczan bo to developer, który postawił to obrzydliwe gmaszysko w środku osiedla dał dupy i nie pomyślał o Was - nowych mieszkańcach z Jarzębinowej żebyście mieli miejsca do parkowania. Lokatorzy z Ogrodnika i Wspólnoty Nowa na pewno będą parkować tam gdzie dotąd dlatego musicie liczyć się z utrudnieniami i ewentualnymi, drobnymi szkodami w swoich autkach
Pozdrawiam

gość

gość do "gościa'

Post autor: gość »

... proponuję aby pojść dalej, zniszczyć mu np. samochód i podpalić. Powybijać wszystkie okna, albo podpalić i zaczaic się i porachować zęby. Co nam obcy będą burzyć spokój ducha. Że .... epoka kamienia łupanego - co tam byle pokazać kto tu jest panem. Co tam Europa. wszyscy dookoła są durni. tylko my jesteśmy górą... Dlaczego polaków nie lubia w Europie, a właśnie za to że jesteśmy wredni, mściwi, samolubni, nietolerancyjni wszystko krytykujemy, a przede wszystkim że przy tym mamy wilekie zdanie o Sobie samych,a wszystkich sąsiadów mamy za nic.
Pozdrawiam tych najbardziej "zapiekłych' co nie popuszczą nikomu. Dajcie sobie na luz. będziecie zdrowsi.

telimena22
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 1 kwietnia 2006, 22:20
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: telimena22 »

wiecie co jestem teraz w szkocji,wszyscy sa dla mnie mili,usmiechnici ,pozytywnie nastawieni do ludzi i swiata,kazdy sie usmiecha,
Kto by pomyslal ze tak niedaleko a taka duza roznica kultur,czy to takie trudne ,nieeeeeeeeeee...tylko troche checi i kazdy jest zadowolony...tylko u nas kazdy chce byc lepszy od drugiego ,wielka zazdrosci...a nie chce mi sie nawet pisac...kazdy by tylko klody pod nogi podkladal...i jak tu nie byc nieufnym....

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Spoleczenstwo polskie musi do pewnych spraw dojrzec, widac to nawet po wypowiedziach niektorych użytkowników. Na to trzeba czasu, a efekty juz sa coraz bardziej widoczne. Mowisz Telciu, że tam są dla ciebie mili i życzliwi, usmiechnieci, ale zwróć uwage na to jak ci ludzie żyją, spokojnie, zarabiaja normalne pieniadze, placa normalne podatki, itp. żyją normalnie, a tu jak nie oszolomy w rządzie, to Urząd Skarbowy ci dopiecze, to ZUS, to coś jeszcze, jak tu byc wesołym, jasne kazdy sobie radzi jak może najlepiej, raz lepiej raz gorzej, tak nasza juz nasza natura Polaków, ale sie powoli zmienia, wierzcie mi widze to po ludziach.[/img]

telimena22
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 1 kwietnia 2006, 22:20
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: telimena22 »

wiesz co przemek szkocja jest wbrew pozorom wielkim panstwem prawa. ale aby to zrozumiec trzeba przyjechac i to zobaczyc.

Gość

Post autor: Gość »

telimena22 pisze:wiesz co przemek szkocja jest wbrew pozorom wielkim panstwem prawa. ale aby to zrozumiec trzeba przyjechac i to zobaczyc.
Jaki dziwny ten świat
Tu w Polsce większość rodaków to dramatycznie niesympatyczni faceci i beznadziejnie głupie dupy, ale jak wyjadą zagranicę ( np do Szkocji) to wszyscy są dla nich mili i sympatyczni.
Wiecie dlaczego?
Bo zagranicą po prostu staracie się o to. Jesteście uprzejmi, uśmiechacie się i uważacie non stop aby nie zepsuć dobrego wrażenia przejawem zachowania sie w stylu Polaka - katolika, Polaka - kibola, Polaka - buraka, Polaka - złodzieja itd.
Róbcie tak samo tu na miejscu w kraju, a sami zdziwicie się jacy Ci Polacy są dla Was mili i sympatyczni.

telimena22
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 1 kwietnia 2006, 22:20
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: telimena22 »

widzisz nie znasz mnie... ja jestem mila dla kazdego...ci co mnie znaja moga to potwierdzic- ale juz nie raz zdarzylo mi sie ze wlasnie polak dal mi "popalic" swoim zachowaniem.
pewnie troche masz racji ze jak wyjedziesz na kilka tygodni to nie jestes w stanie poznac dobrze osob i mozliwe ze po paru miesiacach zmienilabym zdanie,ale to nie jest tylko moja opinia ale opinia takze ludzi (polakow)ktorzy sa tam kilka lat.Mozliwe ze trafilam na fantastyczne miejsce i ciekawe osoby.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Rozwija się tu ciekawa dyskusja, ale mocno offtopic. Przemek, zawsze tak czujnie reagujący na zbaczanie z tematu, tym razem sam spamuje... :) Może admin albo Tomek wydzielą te posty w osobny wątek - o naturze Polaków czy coś w tym rodzaju.
Odnoszę wrażenie, że Polacy są dla siebie mili tylko w chwilach wyjątkowych: za czasów pierwszej Solidarności, po śmierci papieża JP2. Zachować to na co dzień jest trudniej. Nie wiem, czym to można wytłumaczyć. Przemek ma sporo racji, pisząc o różnicy w poziomie życia i codziennych stresów w Polsce i na Zachodzie, ale to nie wyjaśnia wszystkiego. Narody latynoamerykańskie czy południowoazjatyckie są w swojej masie dużo biedniejsze od nas, ale tam ludzie są uśmiechnięci i życzliwi. Przeciętny Polak chyba zawsze będzie niezadowolony i nieufny.

telimena22
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 1 kwietnia 2006, 22:20
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: telimena22 »

wiecie co mi sie czesto wydaje ze coraz wiecej polakow jest zyczliwych tylko wtedy gdy czegos od nas potrzebuja(usmiechaja sie ,sa mili),gdy osiagna swoj cel zapominaja i maja nas w d....
Czasem nawet zwykle slowo dziekuje nie pada:(

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Orion czasem zdarza mi się, mimo tego że staram sie aby nie było spamowania, spamować. Ale cóż człowiekiem jestem. Owszem dyskusja ciekawa, jak sam zauważyłeś, nasza natura, mentalność, a zwłaszcza swoista solidarnosc, jest zauwazalna tylko w czasach trudnych dla naszego narodu, czy to były zabory, czy okupacja, czy czasy PRL i Komuny. Sprawdziany te, wywołały u nas cechy które trudno zuważyc u innych nacji naszego kontynentu, ba świata. Wszak Polacy są uważani za najbardziej pracowity, żekłbym "kombinatorski" naród tego Świata. Ale tego właśnie nauczyła nas historia, nasza historia. A że inne narody twierdza, że jestesmy złodziejami, pijakami i wogóle czarną owca Europy, to nie ma o co sie martwić, francuzi i włosi chleją (wiem bo widzialem), wlosi kradną jak poje...i, niemiaszki to niewychowane świnie, i wiele więcej by mówić. Ale nas wychowała, wielowiekowa historia i wierzcie mi ale jesteśmy lepszym narodem, niż reszta europy, choć oni twierdzą, ze jest inaczej.[/url]

Gość

Post autor: Gość »

Przemek(EVO) pisze:Orion czasem zdarza mi się, mimo tego że staram sie aby nie było spamowania, spamować. Ale cóż człowiekiem jestem. Owszem dyskusja ciekawa, jak sam zauważyłeś, nasza natura, mentalność, a zwłaszcza swoista solidarnosc, jest zauwazalna tylko w czasach trudnych dla naszego narodu, czy to były zabory, czy okupacja, czy czasy PRL i Komuny. Sprawdziany te, wywołały u nas cechy które trudno zuważyc u innych nacji naszego kontynentu, ba świata. Wszak Polacy są uważani za najbardziej pracowity, żekłbym "kombinatorski" naród tego Świata. Ale tego właśnie nauczyła nas historia, nasza historia. A że inne narody twierdza, że jestesmy złodziejami, pijakami i wogóle czarną owca Europy, to nie ma o co sie martwić, francuzi i włosi chleją (wiem bo widzialem), wlosi kradną jak poje...i, niemiaszki to niewychowane świnie, i wiele więcej by mówić. Ale nas wychowała, wielowiekowa historia i wierzcie mi ale jesteśmy lepszym narodem, niż reszta europy, choć oni twierdzą, ze jest inaczej.[/url]
No tak
Najlepiej zwalić wszystko na zabory, okupację, komunę itd itp
Nie rozumiem co te wydarzenia historyczne mają wspólnego z alkoholizmem, złodziejstwem, brakiem higieny osobistej, chamstwem i ciemnotą.
Dziękuję, proszę, dzieńdobry to wg Ciebie wyrażenia, które zanikły w w potocznej mowie na wskutek cyt" wielowiekowej historii" natomiast cyt "ku***", "ch**", "spier*****" to wspaniały efekt tzw kombinatorskiej postawy rodaków.
Jak czytam takie posty jak Twój kolego to resztki włosów na głowie się jeżą

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Nie czytaj na opak moich wypowiedzi, proponuje przeczytac ja jeszcze raz i zrozumiec jej sens, czytanie ze zrozumieniem sie kłania...

ODPOWIEDZ