ul. Świerczewskiego

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
anna
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 17:52

ul. Świerczewskiego

Post autor: anna »

Dlaczego nie zmienia się nazwy ulicy Gen.Karola Świerczewskiego? Może dowiemy się na najbliższym zebraniu Rady Miasta /06.06.2007r./

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Mam nadzieję, że dowiemy się, że "zmienią" i od kiedy ;)

Patryk
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 29 maja 2007, 22:03
Lokalizacja: Ciepłownicza
Kontakt:

Post autor: Patryk »

A dlaczego miałabyć zmieniana?

:)
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 16:41

Post autor: :) »

w związku z likwidacja symboli i nazw komunistycznych, dekomunizacja pelna para :) a gen. Swierczewski byl dzialaczem komunistycznym.... zachecam do zapoznania sie z historia Polski, to nie boli :lol:

pewnie zmienia ta ulice na J. Pilsudskiego

pozdrawiam :D

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

:) pisze:pewnie zmienia ta ulice na J. Pilsudskiego
Czy to jest "pewny przeciek", czy tylko Twoje domysły? ;)
Na forum gminy była obszerna dyskusja poświęcona zmianie tej nazwy (a także innych, np. Roli Żymierskiego w Radwanicach, Gierka w Smardzowie itp.). Zgłaszaliśmy różne propozycje nowych nazw. Moja propozycja to ul. Niepodległości - dla kontrastu wobec obecnego patrona, który niepodległość Polski zwalczał (będąc w Rosji, "podczas wojny polsko-bolszewickiej Świerczewski został na własną prośbę skierowany na front zachodni i walczył jako dowódca batalionu Armii Czerwonej przeciw wojskom polskim. W czasie tych walk został dwukrotnie ranny" - za Wikipedią). Piłsudski to też dobry pomysł - co prawda też generał i też walczył w wojnie z bolszewikami - ale po naszej stronie :). Piłsudski niepodległości bronił i na pamięć Polaków zasłużył.

:)
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 16:41

Post autor: :) »

moja propozycja:)

luger
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 1 czerwca 2007, 20:23
Lokalizacja: Groblice

Post autor: luger »

Proponuję bez nazwisk bo i tak za kilkanaście lat trzeba będzie zmieniać

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Post autor: Orion »

Za kilkanaście lat? To jest sprzątanie po półwieczu PRL. Zmiany tego typu nie zachodzą często. Są nazwiska, które zapisały się trwale w historii. Zresztą, może to być np. ulica Pierwiosnkowa lub Granitowa (jak kostka w bruku), byle nie Świerczewskiego!

Awatar użytkownika
ŁoBuziak
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 13:57
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: ŁoBuziak »

Orion pisze: Granitowa (jak kostka w bruku)
No to może Brukowa :D:D :)
Ładniejsze by były np: Jaśminowa, Nasturcjowa albo coś w tym stylu :)
luger pisze: Proponuję bez nazwisk bo i tak za kilkanaście lat trzeba będzie zmieniać
Doskonałe rozwiązanie :)

Pawlik
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 14:24
Lokalizacja: Siechnice

Post autor: Pawlik »

Ja jestem za tym aby ta nazwa pozostała, Siechnice są sławne z tego powodu,ze mamy jeszcze taką ulicę, przynajmniej ja sie z takimi głosami spotkałem, oczywiscie jestem absolutnym przeciwnikiem "wymazywania przeszłosci" na siłe. bo to jest abstrakcyjne, a np. w Czechach stoją sobie spokojnie pomniki żołnierza radzieckiego i nikt ich nie niweluje i nie niszczy, trzeba pamietac o przeszłosci, aby wyciągać z tego wnioski. Ulica krzywdy nikomu nie robi a i tak pewnie 90% ludzi nie wie kto to nawet był. Jestem przekonany,że pieniądze można by było wydać na wiele wazniejsze potrzeby niż zmiana ulicy.

telimena22
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 1 kwietnia 2006, 22:20
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: telimena22 »

wiecie co jakos nie przeszkadza mi ta nazwa ulicy mimo ze na niej mieszkam . Znam historie .... i co z tego . To tylko ulica. I po co wam ta zmiana ...macie za duzo czasu.. dowody osobiste,prawa jazdy znow do zmiany ( nie macie na co pieniedzy wydawac)nie mowie o innych dokumentach. Jak dla mnie niech Rada Miasta zajmie sie powazniejszymi dyskusjami, które są ważniejsze i pilniejsze. Pieniadze powinno sie wydac rozsadnie a nie pochopnie i na malo znaczacy cel.

ODPOWIEDZ