Parking

Dyskusje mieszkańców osiedla
pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Re: Parking

Post autor: pinkf »

Witam
Chciałem pogratulować dwóm debilom-kierowcom, którzy dziś pięknie zablokowali miejsce pomiędzy pierwszym a drugim budynkiem. Śmieciarka nie mogła wjechać, tak więc śmieci najprawdopodobniej nie zostaną zabrane.
Gość ze śmieciarki dzwonił do swojej firmy z informacją, że nie może dojechać, więc nie zabierze śmieci.
Czy to tak trudno zapamiętać, że śmieci wywożone są we wtorek i piątek pomiędzy 7:30 a 8:30. Jesli ktoś WIE, że wyjedzie wcześniej, to niech sobie stanie w tym miejscu. Jeśli nie zdąży wyjechać, to powinien poszukać innego miejsca do zaparkowania.
Mieszkam w drugim bloku a i tak nie raz zdarzyło mi się zaparkować przy trzecim, z powodu braku miejsc i nie chciałem parkować jak jełop. Naprawdę korona nikomu z głowy nie spadnie jak się kawałek przejdzie.

Jeśli jeszcze raz zauważę taką sytuację, będę dzwonił po Policję i Straż Gminną. Nie chcę nikogo straszyć, ale nie zamierzam mieć smrodu i syfu, z powodu debilizmu innych.

Gorąco pozdrawiam

mjola
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 09:52

Re: Parking

Post autor: mjola »

o jej!!!!! ostre slowa ....ALE SLUSZNE!!!!!!!!!!

agagaj
Posty: 5
Rejestracja: środa, 14 listopada 2007, 12:15
Lokalizacja: Siechnice

Re: Parking

Post autor: agagaj »

pinkf pisze:Witam
Chciałem pogratulować dwóm debilom-kierowcom, którzy dziś pięknie zablokowali miejsce pomiędzy pierwszym a drugim budynkiem. Śmieciarka nie mogła wjechać, tak więc śmieci najprawdopodobniej nie zostaną zabrane.
Gość ze śmieciarki dzwonił do swojej firmy z informacją, że nie może dojechać, więc nie zabierze śmieci.
Czy to tak trudno zapamiętać, że śmieci wywożone są we wtorek i piątek pomiędzy 7:30 a 8:30. Jesli ktoś WIE, że wyjedzie wcześniej, to niech sobie stanie w tym miejscu. Jeśli nie zdąży wyjechać, to powinien poszukać innego miejsca do zaparkowania.
Mieszkam w drugim bloku a i tak nie raz zdarzyło mi się zaparkować przy trzecim, z powodu braku miejsc i nie chciałem parkować jak jełop. Naprawdę korona nikomu z głowy nie spadnie jak się kawałek przejdzie.
Cudownie mieć sąsiada - społecznika, który w obronie siebie i innych zrobi zadymę, podniesie sobie ciśnienie do 200, wszak to niebanalna sprawa... Uwielbiam to osiedle :wink:
Jeśli jeszcze raz zauważę taką sytuację, będę dzwonił po Policję i Straż Gminną. Nie chcę nikogo straszyć, ale nie zamierzam mieć smrodu i syfu, z powodu debilizmu innych.
A co oni mogą zrobić na wewnętrznym parkingu Wspólnoty?? Hmmm... Pogrozić paluszkiem :shock:
Gorąco pozdrawiam
Dwóch swoich sąsiadów nazywasz debilami, a ta resztę gorąco pozdrawiasz?? Żenujące...

pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Re: Parking

Post autor: pinkf »

agagaj pisze:Cudownie mieć sąsiada - społecznika, który w obronie siebie i innych zrobi zadymę, podniesie sobie ciśnienie do 200, wszak to niebanalna sprawa... Uwielbiam to osiedle :wink:
Zdecydowanie niecudownie jest mieć sąsiadów, którzy uwielbiają mieć niewywiezione śmieci. Poza tym tak sytuacja nie wystapiła po raz pierwszy.
A co oni mogą zrobić na wewnętrznym parkingu Wspólnoty?? Hmmm... Pogrozić paluszkiem :shock:
I tu się z Tobą niezgodzę.Jeśli tylko zauważę taką sytuację, to ją zgłoszę. Wtedy się przekonamy, kto miał rację.
Dwóch swoich sąsiadów nazywasz debilami, a ta resztę gorąco pozdrawiasz?? Żenujące...
OK. Gorąco pozdrawiam kierowców/sąsiadów MYŚLĄCYCH.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Parking

Post autor: pokrzyw »

agagaj pisze:
Ja jak i wielu innych mieszkańców potrafimy przejechać cały parking szukając miejsca i w ostateczności stajemy na chodniku lub między blokami.
Ale dlaczego?!! przecież ktoś może mieć o to pretensje!!! Przecież powinien Pan podjechać w takim przypadku na parking wyznaczony przez Alfaakt i się piechotką (dla zdrowotności :lol: ) przejść do domciu...

Widać, że nie byłeś nigdy na tym czymś co Nasz Kochany Developer nazywa miejscem wyznaczonym - spróbuj tam wjechać nie posiadając terenówki..
Tak nawiasem mówiąc trzeba by się grupowo upomnieć o obiecaną wiatę (mieszkańcy bloki nr.1)..

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Parking

Post autor: TORMENTOR »

wiatę?
czy prezes Alfaakt obiecywał także wiatę?

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Parking

Post autor: pokrzyw »

Wiata miała być na miejscu nieistniejącego jeszcze budynku nr 5. Jak widać koncepcja się zmieniła po wybudowaniu pierwszego bloku..

Czego to prezes nie obiecywał :roll:

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Parking

Post autor: TORMENTOR »

jeśli stać go na robienie ludzi w ,,bambuko'' to mu gratuluję...

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: Pawel_paula »

Ja generalnie nie mam nic przeciwko stawaniu pod bramami między blokami 1 i 2 - bo w końcu to nasze wspólne- aczkolwiek sam tam nie staje bo jak jest miejsce na parkingu to staram się najpierw tam szukać + ewentualnie chodnik -a na samym końcu między budynkami :)( chociaż przyzwyczaiłem się że tam raczej nie znajdę ..eh )......uważam iż najlepiej dla BEZPIECZEŃŚTWA mieszkańców klatek między blokami 1 i 2 wyłączyć jedną stronę (zamalować pasami i postawić znak zakazu), dla wrażliwych na zmiany...wyjaśniam (mimo iż auta stoją maxymalnie przy krawężnikach) to :
-straż pożarna będzie miała problemy z dojazdem
-karetka nie będzie się przeciskać żeby nie uszkodzić lusterek lub aut tam stojących-biada osobom które będą zmuszone do skorzystania z usług karetki.
-juz to się stało:śmieciarka nie realizuje swojej pracy bo nie może.....
....więc analizę ewentualnej przykrej dla każdego sytuacji zostawiam do przemyślenia.

Wiem ze zaraz ktoś powie ze nie ma gdzie stawiać- ja ostatnio postawiłem na drugiej stronie 3 bloku-spacer to zdrowie...

Ostatnio nawet jak stanąłem na jednym miejscu w śniegu w południe to byłem prawie sam na parkingu- wieczotem zauważyłem że auta postawiono tak ze wyszedłem na "durnia który zastawia 2 miejsca" bo tak się auta ułożyły- więc zszedłem i przestawiłem trochę auto- dzięki temu dodatkowo jeden sąsiad miał miejsce które wykorzystał- także dla chcącego nic trudnego-ale to ludzie i ich zachowania i kultura wobec innego człowieka sprawiają iż dzieje się tak jak się dzieje.
pozdrawiam
Paweł- hipotecus.pl

Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 21:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Parking

Post autor: krysztal »

Hej,
Pawel_paula pisze: Wiem ze zaraz ktoś powie ze nie ma gdzie stawiać- ja ostatnio postawiłem na drugiej stronie 3 bloku-spacer to zdrowie...
jak fajnie zauważyłeś to parking bloku nr 3 i tam też już miejsca prawie nie ma.
pzdr

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: Pawel_paula »

wydaje mi się iż taki sam parking ich jak i nasz.......bo nikt nikomu nie zabrania stać pod naszym blokiem jeśli jest miejsce.......a że miejsc brakuje- no cóż ludzie się bogacą po 2 auta mają ale nie ma co nikogo z tego powodu szkalować bo też maja prawo takie same jak inni- jesteśmy wspólnotą..... a developer mógł pomyśleć wcześniej i postojówki do wykupu zrobić z blokadą-byłby spokój bo każdy by miał chociaż jedno ustalone miejsce.........

pozdrawiam paweł
http://www.hipotecus.pl
-------------
Często bywam na http://zlotemysli.pl/hipotecus,1/

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Parking

Post autor: TORMENTOR »

,,matematycznie'' stwierdzono, że miejsc jest za mało, więc developer właśnie pomyślał i takich blokad z numerem mieszkania nie postawił, bo wyszłoby na jaw, że na 200 oddanych mieszkań jest ok 150 miejsc- tutaj opis http://siechnice.com.pl/forum/forum/vie ... ejsc#p4919 (nie licząc chodników i miejsc gdzie nie powinno się parkować), bo reszta będzie gdzieś daleko pod oczyszczalnią a my będziemy się użerać między soba kto gdzie ma parkować... dodatkowo wybudowano budynek nr 4 większy od budynków 1 i 2, który posiada klatki schodowe właśnie od strony starszych budynków- dopiero będzie młyn jak się tam wprowadzą nowi sąsiedzi.
Najśmieszniejsze, że kupujący mieszkania w bloku nr 1 mieli obiecywane przez prezesa ,,zadaszone miejsca postojowe'' które miały być przed budynkami 4 i 5 i jak widać nadal ich tam nie ma... pomoże to pewnie w wyborze nowego miszkania nowym nabywcom (już nie wspomnę o dwupoziomoym parkingu, obiecywanym w wywiadzie poralu ,,nieruchomosci.com'')...

ps.
już chyba trzeci raz widzę argument o ,,bogaceniu się polaków'' (ktoś się reklam ING za dużo naooglądał) i po raz trzeci obalam ten argument, no chyba że przedmówca wymieni kto ile aut posiada... zatem:

200 mieszkań + 10% nadwyżki na dodatkowe auta (dla tych bogaczy;)= 220- tyle powinno być miejsc już teraz, (nie wliczając bloku nr 4, który będzie miał ok 26 miejsc i 55 mieszkań!), a mamy jedynie 150 miejsc, więc brakuje 70... proste?

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Parking

Post autor: Pawel_paula »

widzę że najwyraźniej ciebie boli to że ktoś gdzieś kiedyś użył słowa "bogacz" no coż ja z tym nie mam problemów- tak jak by pomyślał developer zanim oddał miejsca parkingowe to BY BYŁO te 200- a NIE POMYŚLAŁ to jak głęboko twoje wyliczenia przedmówco obrazują daną sytuację- skoro obiecał to czemu się nikt nie ubiega?- może dlatego że na Gębe obiecał i nie ma na to żadnej podkładki że tak mówił..........a konflikty robią ludzie........... i nie mam zamiaru wyliczać kto co ma bo w zasadzie to mnie nie interesuje kto co ma, dla mnie mogą ludzie we własnych domach robić cuda i wianki....... a mieszkając na osiedlach niestety nie każdemu dogodzisz.......
pozdrawia Paweł

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Parking

Post autor: andropow »

tak jak by pomyślał developer zanim oddał miejsca parkingowe to BY BYŁO te 200- a NIE POMYŚLAŁ
- Nie pomyślał? jak dla mnie to jest działanie z premedytacją - lepiej wpiedzielic wiecej mieszkań na 1mk powieżchni niż parking - dla dewelopera czysty zysk
Nikt sie nie ubiega? tu sie mylisz.

A oto widok (chyba?) z naszego parkingu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Narazie nie wjedzie sie na ten pseudo parking - nawet terenówką, co tu wogule komentować to jest jakaś porażka.
Tylko, puki sami coś nie zadziałamy - ale nie pojedyńczo tylko jako społeczność to dalej bedzie jak jest

Obrazek

ODPOWIEDZ