Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Spotkanie

Post autor: COOL »

Witam Sąsiadów,

Ach jak dawno nic nie pisałem na forum...:)
Na wstępie gratulacje dla nowych mieszkańców pomyślnych odbiorów.
Czytałem wszystkie wypowiedzi i ostatnio faktycznie zaczeła się robić nie miła atmosfera zwłasza jeżeli chodzi o piwnice itp.

Głównei wynika to chyba z tego, ze nie do końca się znamy i nie wiemy kto jest mieszkańcem a kto "intruzem".

Podczas rozmów na parkingu :) padła idea... SPOTKAJMY SIE NA PIWKU.
Tak więc kto ma ochotę zapraszam jutro (piątek 12.10.07) do naszego osiedlowego lokalu Pokusy około 20.00.

Ja dzisiaj zaklepie kilka stolików. Może uda nam sie spotkać tak jak w Bezsenności kilka miesięcy temu. Porozmawiamy i moze się bardziej poznamy i znajdziemy sposoby na rozwiązanie naszych problemów:)

Pozdrawiam i do zobaczenia

Renata
Posty: 18
Rejestracja: środa, 20 września 2006, 18:33
Kontakt:

Post autor: Renata »

Witam wszystkich,
Jak sąsiedzi idą prace remontowe i przygotowania do przeprowadzki?
Jak widzę niektóre sytuacje są faktycznie mało interesujące i tutaj Paweł ma rację, przy takiej ilości osób jakie przechodzą przez osiedle trudno jest określić kto jest kim. Pomysł ze spotkaniem jest jak zawsze trafiony. Idą chłody i spotkanie na spacerku raczej nie ma co liczyć.
Ale zmieniając temat. Czy ktoś wie jak wygląda opcja podłączenia tv i internetu do drugiego budynku?
Tomku czy to z Tobą dziś na ten temat rozmawiałam? :)
Pozdrawiam wszystkich.
Renata

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
tak do mnie dzwoniłaś :-) co do netu to za ok tydzień będzie możliwość podpięcia nowych mieszkańców, a co do telewizji to czekamy tylko na jarzmo na dachu i potem to już może dzień lub dwa na montaż anten i będzie tv. Bardzo proszę o cierpliwość.

Renata
Posty: 18
Rejestracja: środa, 20 września 2006, 18:33
Kontakt:

Post autor: Renata »

Ależ ja jestem cierpliwa :)
Dziękuję Ci Tomku.
Pozdrawiam

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

witamy..ja uwam ze ogrodzone osiedla imonitoring na calym osiedlu to jest izolacja grupy spolecznej od calego spoleczenstwa...naturalnie monitoring na glownej klatce schodowej popieram chociazby ze wzgledu bezpieczenstwa..ale tylko na dolnej i przy wejsciu do niej....ale sam fakt zamkniecia plotem osiedla jak to jest dalej na jarzebinowej nie podoba mi sie wcale-dlaczego?niechcem mieszkac w klatce-wprowadzajac sie do siechnic nie powinnismy sie izolowac od spolecznosci ktora juz zamieszkuje dluzej te tereny...a izloacja tylko przeszkadza a nie pomaga w integracji z ludzmi...mi osobiscie jak jade przez jarzebinowa nawet niechce mi sie podchodzic do kogos z tego osiedla bo w przekonaniu mysle sobie ze ci ludzie z gory nie beda chcieli ze mna rozmawiac....no ale to takie moje wlasne spojrzenie....przez to ze piwnice sa przejsciowe niestety licznie beda nas spotykaly tam niespodzianki nie z tej ziemi.....najlepiej nie trzmymac tam nic wartosciowego-ale jesli juz to wzmocnione drzwi z 3 lub 4 kodkami :)......bo jesli ktos nie wejdzie przez nasza brame to wejsdzie przez inna -dlatego przejsciowe piwnice sa do dooopy....przepraszam za wyrazenie....pozdrawiam

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
drodzy sąsiedzi czego używaliście do usunięcia foli z okien na zewnątrz bloku, tej która nie została usunięta o czasie, bo zdjęcie jej teraz graniczy z cudem.... Pozdrawiam

Paulina i Michał
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 08:42

Post autor: Paulina i Michał »

Witajcie.niewiem czego użyć należy ,żeby ściągnąć folie z drzwi balkonowych,ponieważ my przy odbiorze mieszkania powiedzieliśmy jasno,żeby budowlańcy nam usunęli tą folie,bo bardzo cieżko faktycznie Schodziła i nie będziemy pół dnia bawić sie z tym.
Pozdrawiamy. :roll:

pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Post autor: pinkf »

Witam!
Dziś byliśmy z żonką podpisać umowę z zakładem energetycznym ESV.
Dla ścisłości potrzeba: protokół odbioru mieszkania, dowód osobisty oraz nr NIP.
Najlepiej aby współwłaściciele byli razem, bo inaczej trzeba wypełnić jakiś druczek ....

Obecnie będziemy mieli taryfę C11, a jak już wszystkich podłączą to zmienią nam na taryfę G11.

Ale zaniepokoił mnie inny fakt, dlaczego nie mamy jeszcze skrzynek pocztowych.
Podaliśmy adres korespondencyjny w Siechnicach, a przy braku skrzynki listonosz będzie miał niezłą zabawę przy roznoszeniu korespondencji.
Pozdrawiam

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam,
to kiedy przejdziemy na taryfę G11 nie zależy od tego czy wszystkich podłączą tylko od tego kiedy zostanie oddany budynek, my w bloku 1 nadal jesteśmy na taryfie C11 :-).

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
my również w piątek załatwiliśmy sprawę z prądem i tez podaliśmy adres w Siechnicach. Pan, który spisywał z nami umowę powiedział, że umowa przyjdzie z pierwszym rachunkiem, mniej więcej po połowie listopada, więc do tego czasu raczej powinny być już skrzynki.

Folia z okien zerwana, nie było łatwo ale się zawzięłam, bo w końcu trzeba umyć okna.

Pozdrowienia dla Wszystkich

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Domofony

Post autor: DeXteR »

Hej sąsiedzi,

pragniemy Was poinformować, że błędne działanie domofonów w klatce 4B spowodowane jest złymi ustawieniami w naszych słuchawkach w domu, zatem jak chcecie, by i Wasze domofony były ok, dajcie znać "tym panom". No chyba, że chcecie sami kombinować. Prosta kombinacja zworków. Jak w komputerze ;)

Ps. Radzimy wziąć to pod uwagę, pamiętacie przecież jak było z judaszmi (wizjerkami): "A... co to jest? Dziura w moich drzwiach!". Nie wiemy dokładnie jak mieli by się dostać do tych domofonów, ale jak widać mają swoje sposoby ;)

mazaj
Posty: 8
Rejestracja: środa, 21 listopada 2007, 12:14

Ogrzewanie

Post autor: mazaj »

Witam sasiedzi,

mam mieszkanko w budynku 2 i martwi mnie jedna rzecz. Odkąd zrobiło się zimno na dworze zimno mam także w mieszkaniu. Temperatura jest cały czas w granicach 18-19 stopni. Cikawa jestem jak to wygląda w innych mieszkaniach.

Dzwonilismy w tej sprawie do AA i pani powiedziała nam, że nikt inny poza nami nie skarzył się, że jest zimno w mieszkaniu. Możecie to potwierdzić ? Czy w innych mieszkaniach jest wyższa temperatura (wg przepisów powinno być 20 stopni w pokojach i 24 w łazience).

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Jeżeli chodzi o temperaturę w mieszkaniu, to u nas jest mniej wiecej podobna temperatura, a kaloryfery grzeją na "pól gwizdka". Nawet dzowniłam do AA w tej sprawie!!! Pani oowiedziała mi , że takie sygnały juz do nich dotarły i w czwartek (czyli dzisiaj), jest umówione spotkanie z dostawcą ciepła do Naszych mieszkań i coś w tym temacie powinno sie wyjaśnić. Takze Pani z AA mówiac, ze nikt nie zgłaszał tego problemu minęła sie z prawdą.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2007, 14:25 przez Agnieszka&Krzysiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Paulina i Michał
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 08:42

Post autor: Paulina i Michał »

Witajcie.
Ja tez dzis dzwoniłam w sprawie słabo grzejacych kaloryferów w naszych mieszkaniach(bud.2).
Pani to samo mi przekazała,ze o 10 30 dziś w czwartek maja spotkanie i porusza ta sprawe ,wiec oby zaczelo grzac bo u nas w mieszkaniu tez jest chłodno pomimo tego,ze upałów juz nie ma.
Mam nadzieje,ze zaczna szybko grzac kaloryfery bardziej.My jak odkrecamy np na 6 to grzeje tak jak na 3:(.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ