Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
asior
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 10:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: asior »

Ja jestem :) a raczej będę gdzieś tak w okolicy Bożego Narodzenia :)

Madzia i Bartek
Posty: 10
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 08:24
Lokalizacja: WROCŁAW

Odbiór mieszkania :)

Post autor: Madzia i Bartek »

No witamy, Mieszkanie 4b/11 trzecie piętro.

odebraliśmy Swoje mieszkanie 7-09-07 wszystko było super oprócz tego, że ta miła bląd księżniczka z Alfa Akt ma problemy z zegarkiem i jest antypatyczna.

Strasznie mnie wyprowadziło z równowagi to, że nie dostaliśmy wszystkich kompletów kluczy, ekipa AA miała zafugować mi płytki na balkonie, jeszcze tego nie zrobili :( . Nie wiem jak sobie wyobrażają wchodzenie do mojego mieszkania jak w salonie już mam panele, nie życze sobie żeby Ci goście w brudnych buciorach włazili mi do mieszkania.

Dziwana polityka. Trzeb abedzie zabrać z biura drugi komplet kluczy, bo mamy zamiar wprowadzić się najpóźniej w połowie października.

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

hej, a nie prosciej poprostu zmienic zamki? :)
pzdr
kuba

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Jeszcze tydzień, półtora i bedziemy juz mieszkali w Siechnicach. Mam nadzieję, że do tej pory zdążą podłączyć prąd w gniazdkach no i przede wszystkim puszczą ciepłą wodę!! Do tego czasu musze jeszcze wykonczyć nam balkon, no i oddać trzeci klucz, choć sądzę, ze i tak od razu mymienimy zamek.
Pozdrowienia dla Naszych najblizszych sąsiadów z klatki C :D

Awatar użytkownika
marta-motyl
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 17:26
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: marta-motyl »

Witam wszystkich sąsiadów.
Długo nas nie było na forum, ale to dlatego, że 10.09.2007 dostaliśmy już swoje mieszkanko w klatce D na 3 piętrze. Robota wrzała od świtu do nocy i możemy powiedzieć, że jest prawie gotowe (została nam tylko łazienka). Na razie jednak się nie wprowadzimy, bo wróciliśmy do Norwegii. Niestety coś za coś.
Cóż - przyjedziemy znowu w marcu to pomieszkamy ze 3 tygodnie :D :D :D .
No nic, do zobaczenia.
Pozdrowienia dla Ani i Piotra z naprzeciwka.

Paulina i Michał
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 08:42

Post autor: Paulina i Michał »

Witajcie.
To co AA wyprawia z podłączeniem nas do zwykłego prądu to PARANOJA!!!

Ostatnio babka z AA powiedziała mi,że bedzie pod konec tego miesiaca-czyli za tydzien powinien był być JUŻ.Dzis natomiast mi juz powiedzieli ,że do konca miesiaca ,ale pazdziernika-moze uda sie wczesniej ,ale nie wiedzą.
dWIE ROZNE WERSJE -HM.
pOAZDRAWIAM.

Awatar użytkownika
siechnifanki
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 21:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

włamania do piwnic..

Post autor: siechnifanki »

witajcie,

..jeszcze nie tak dawno materializowały się w piwnicach piwa.
Dziś już jest mniej zabawnie, bo przed południem zauważyłyśmy włamania do kilku piwnic w całym budynku.. Te piwnice, których właściciele są w naszej klatce już zostali powiadomieni o włamaniach. Pozostają jeszcze piwnice po włamaniach, których właściciele są w innych klatkach.
Złodzieje nie mieli trudnego zadania niestety..
W zeszłym tygodniu na naszą prośbę panowie z budowy regulowali drzwi wejściowe naszej klatki, bo się nie domykały.. Zwróćcie też uwagę, że otwierając kodem drzwi przez dłuższą chwilę są one odblokowane, a otwierając następne drzwi na klatce - czasem otwieramy te wejściowe równocześnie..
Znów rodzi pytanie, czy nie czas wymienić zamki do drzwi piwnic..
Wymienić trzeba jednak wtedy wszystkie pięć, bo przejście jest chyba na cały budynek piwnicami..

Co sądzicie drodzy Sąsiedzi?

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hm

Post autor: Pawel_paula »

witam,no nieciekawie wyglada to z tymi wlamaniami-co ta ochrona robi? jak to mowia pracownicy z budowy co ten "ciec" robi?:) ciekawe okreslenie.....mam takie male pytanie sasiedzi..zauwazylem w jednym pokoju ze sciana lekko pekla..tzn ,jest rysa i prawdopodobnie juz budynek osiada-czy zauwazyliscie cos pdobnego czy tylko my mamy takie ferelne szczescie...do tej pory byliscmy cierpliwi ale ostateczne poprawki ktore zesmy przy odbiorze zlecili sa partactwem.....no ale coz..zycie :) niech szybko oddadza ten budynek i wymieminy wszystko i tyle :0

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
mi też nie podoba się sprawa z włamaniami do piwnic.
Nie mamy osiedla z ochroną, a pan który siedzi pilnuje następnej budowy a nie budynku oddanego. Poza tym jest tam takie zamieszanie, tyle ludzi tam przebywa, że trudno wszystkich "upilnować". Ktoś jedna bramą może wejśc, a z racji tego, że piwnice są przejściowe, inna bramą wyjśc !!!
Wiadomo że miłobyło by mieć osiedle ogrodzone i z ochroną, ale my niestety takiego nie mamy.
Pozdrawiamy

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

A co z kamerami?

Post autor: Monika »

Czy ktos z was wie, czy obraz z kamer jest nagrywany?
Bo jesli nie, to po co w ogole te kamery sa?

Zeby sobie wieczorami popatrzec, jak wyglada klatka schodowa w srodku?
Hmm, tak tez w sumie mozna spedzac wolny czas.

Moim zdaniem, jesli developer zdecydowal sie na kamery, system powinien zapewniac nagrywanie dziennych kopii i moze nie byloby wtedy problemu z wysledzeniem kto wchodzil w nocy do piwnicy.

Oczywiscie jakosc tych kamer pozostawia wiele do zyczenia, ale zawsze latwiej rozpoznac zlodzieja na przyklad po kurtce, niz nie wiedziec, kto szwęda się po naszych piwnicach po nocy.

Tym bardziej, ze zdarzylo sie kiedys w piwnicy, ze ktos potocznie mowiac "zesral sie" na sciane.

Nie podejrzewam, zeby to byl ktorys z mieszkancow...

Miejmy nadzieje, ze niedlugo odbedzie sie odbior techniczny i pracownicy budowy nie beda mieli wstepu do naszego bloku, ostatnio zakladajac daszek nad klatka 2 z nich, jak gdyby nigdy nic chodzilo po naszym balkonie, bo mieli lepszy dostep do daszku...

to juz nie jest smieszne, wcale.

Pozdrawiam sasiadow

Gerard

babakazoo
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 23:47

Post autor: babakazoo »

Gerardzie !
Cieszmy się, że jest możliwość nagrywania - może się tym zajmiesz?
Co do piwnicy to chyba podwykonawcy lokatorów, mieszkańcy i ich znajomi nie mogą być wykluczeni z grona podejrzanych o zanieczyszczenie piwnicy?
Zastanówmy się jak się zabezpieczyć i nie zrzucajmy winy na pracowników budowy, bo nikt ich na tym nie złapał.
Pozdrawiam cieplutko
Ania

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
to jest poprostu żenujące...
poszliśmy wczoraj do piwnicy w bud. 2 a tam.... poprostu "nasrane" ( przepraszam za takie słowo, ale inaczej się nie da), to masakra że w erze toalet ktoś robi takie rzeczy.Wątpliwe jest to aby był to ktoś z zewnątrz bo miał ze sobą papier toaletowy. Poprostu WSTYD !!!!!!! Współczuje tej osobie, której jest to piwnica....

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

czolem,
na pocieszenie, choc marne, moge wam powiedziec ze u nas w piwnicy (budynek nr 1) ktos, mowiac wprost, sie zerzygal... :shock:

pzdr

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

Post autor: Monika »

babakazoo pisze:Gerardzie !
Cieszmy się, że jest możliwość nagrywania - może się tym zajmiesz?
Co do piwnicy to chyba podwykonawcy lokatorów, mieszkańcy i ich znajomi nie mogą być wykluczeni z grona podejrzanych o zanieczyszczenie piwnicy?
Zastanówmy się jak się zabezpieczyć i nie zrzucajmy winy na pracowników budowy, bo nikt ich na tym nie złapał.
Pozdrawiam cieplutko
Ania
odnosnie kamer - dotyczylo tematu wlaman do piwnic i nagranie z kamery mogloby sie tu ewentualnie przydac. ale rozumiem, ze w obecnych czasach haslo nagrywanie zle sie ludziom kojarzy, wiec zapomnijmy o tym pomysle - niektore osiedla sa zamkniete lub maja bardziej rozbudowany monitoring i mysle, ze tylko z korzyscia dla mieszkancow, ale jak ktos lubi ogladac "fekalia" w piwnicy, to ok...

co do pracownikow budowy, nikt nikogo nie oskarza, ale widac zostalem zle odczytany, jesli tak koryguje wypowiedz - moim zdaniem, mieszkaniec bloku moze zrobic "kupe" w domu, nie musi robic tego w piwnicy. Tak samo ze znajomym wlasciciela mieszkania - pewnie uda mu sie zalatwic potrzebe bez schodzenia do piwnicy...

podejrzewanie mieszkancow albo wykonawcow aranzacji ich mieszkan jest tak samo niefajne, jak podejrzewanie pracownikow budowy, wiec moze zakonczmy ten temat, a zastanowmy sie jak takich sytuacji uniknac.

w koncu tu mieszkamy i wszyscy chyba chcieliby miec "czysto" i bezpiecznie.

Mi osobiscie naprawde nie podoba sie fakt, ze niedlugo po oddaniu mieszkan zaczely sie wlamania - cos trzeba z tym zrobic...


Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych spokojnym i komfortowym mieszkaniem na osiedlu "na zielonym pagorku" :)

Gerard

ODPOWIEDZ