Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

witamy

Post autor: Pawel_paula »

No prace elewacyjne atrz to naprawde jest dorbna sprawa-moze maja jakis problem z materialami wykonczeniowymi w srodku....wkazdym badz razie przez to ze zima ciepla byla to tez myslelismy ze bedzie szybciej oddane a ten termin to chyba nie jest ostateczny bo jedynie przewidywany......
..tak w umowie jest ze za zwkloke placa ale jeste tez zapis ze nic nie placa jesli jest to spowodowane czynnikami zewnetrznymi- ze sobei tot ak w skrocie napisze...a brak materialow od dostawcow nie lezy w ich kwesti bo sa slazani przy obecnym boomie na dostawcow , moga jedynie w ramach umowy badz kontraktou z dostawcami wystapic o jakies odszkodowania ale to juz roszczeniami miedzy devweloperem a dostawcami........

.....takze w tej kwesti to jest sliski temat. ... :)

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

witam,
no w umowie jest napisane że opóźnienia wynikające z klęśk żywiołowych, a brak materiałó pod to akurat nie można podciągnąć.
Może i drobną sprawą jest elewacja na zewnątrz ale od początku czerwca niewiele nie zmieniło :(, a nie wiemy co jest w środku

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Ma ktos informace, jak wyglądają prace w bud. Nr 2. Widać jakieś postępy??
Wiem, ze termin się przesunął, ale mam nadzieję, ze chociaż korzystają z tego dadtkowego czasu i prace postępują.
W każdym bądź razie drzwi już dawno zamówione a płytki do łazienki tylko czekają na ich ułożenie :D i to dopiero początek naszych zakupów. ,
Pozdrawiam wszystkich

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
Byliśmy dziś na budowie, są widoczne prace na budynku nr 3 czego nie można powidzieć o budynku 2 ktory bardziej nas interesuje.

Sąsiedzi!!!!! A jak rozwiązujecie problem z jaskółkami, których jest tam cała masa i zapanowały już nad pierwszym budynkiem, na szczęście nad drugim jeszcze nie...?

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: ryniu5 »

NIE a z tego co ja słyszałem to na drugim bloku właśnie że jest gniazdo!!! a że jest okres lęgowy jaskółek nie mogą zdjąć gniazda, pani inspektor nadzoru podobno zakazała.
Skutek jest taki że blok nr 2 stoii, bo ja akurat nic nie widzę przednia ściana jest cała do ocieplania a gdzie tynk i malowanie.
Ale nie martwcie się oddadzą go wam.

A u nas w końcu wychakali ten gąszcz pod klatkami i za jakiś czas piojawi się trawka(mam nadzieje że będzie zielona nie od farby emulsyjnej :lol: )
Po raz kolejny pomalowali nam klatki fajny kolor (szkoda że żarówki też- gorzej świecą) 8) i niestety na wekeend był niezły syF, teraz też jest, więc jeśli ktoś miał gości to miał się co wstydzić.
Ale w sobotę podłączyli antenę gra fajnie i czysto, polacam tylko sprawdzić czy macie podłączone gniazdko !!! bo w większości nie jest podłączone (tzw FACHOWCY)

narazie Pozdrawiamy gł mieszkańców klatki 1 od łąki

:lol:

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Odnośnie wpisu Rynia to ja mam nadzieję, ze nam te mieszkaia oddadzą, pytanie tylko kiedy??? Powiem szczerze, że coraz mniej zaczyna mi sie to podobać, ale nie pozostaje nam nic innego tylko cierpliwie czekać. I prosze się nie dziwić, ze ktoś sie złosci i denerwuje jak patrzy jak oni marnują czas. Szlag czlowieka idzie trafić.
W takim tempie to bedę przesuwac terminy odbiorów w nieskonczoność, a na to to ja nie mam najmniejszej ochoty.
Pozdrawiam

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

hmm

Post autor: Pawel_paula »

Kochanie nie martwcie sie przeciez napewno oddadza nam te mieszkania z lekkim poslizgie ale coz...stres wyzwala tylko zle emocje i szkodzi nam a nic przez to nie wskuramy.....no skoro w zimie zasadzili drzewko na dachu to nic dziwnego ze ptaki sie legna :P hehe....pozdrawiamy...

Awatar użytkownika
ISIA&ROB
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ISIA&ROB »

Witamy.

My też już tracimy cierpliwość co do terminu oddania naszego "M".
Teraz dosyć często bywamy na "naszym" osiedlu , ponieważ w budynku nr 1 zamieszkały własnie nasze kochane szwagry, i widzimy jak prace postępują, a właściwie jak nie postępują!
Postępy widać -a i owszem- ale w budynku nr 3!!

Oczywiście możemy wypowiedziec sie tylko co do prac prowadzonych na zewnątrz - elewacja w stanie obecnym , trwa już od ponad miesiąca!!

Myśleliśmy ,że wprowadzimy się około września , a tu oddanie będzie dopiero pod koniec września!!

No cóż pozostaje nam tylko czekanie- a niech to szlag :evil:

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: ryniu5 »

Witam
coś u nas zaczyna działać, bo w naszej klatce (tj 2a) pracuje już Big Brother można go oglądać na kanale 33, u mnie pojawił się na 20.
Niestety nie widać co robią nasi sąsiedzi z innych klatek ( to byłby niezły Big Brother, no ale chyba w domach nam nie pozakładali kamer :lol: :lol: :lol: :lol: )

Ale reszta bez zmian, a do tego panowie z budowy ciągle zastawiają nam wyjazd z pod naszego bloku !!! NIE łADNIE :twisted:

Awatar użytkownika
Grażka i Mariusz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 26 stycznia 2007, 13:19
Lokalizacja: Szklarska Poręba/Wrocław

Fajny gadżet

Post autor: Grażka i Mariusz »

Witamy wszytkich Sąsiadów!!!

Moi drodzy nie wiem jak jest w innych klatka ale w naszej nr 3 kamera jest tylko fajny gdżetem :roll:
Owsze widać jak ktoś wchodzi i czy ma łysine na głowie ale nic poza tym!
A poza tym jak ktoś dzwoni domofonem to i tak nie widać kto :? !

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Czy ma ktoś jakieś informacje z budowy?? Ruszyło sie coś tam??
A moze ktos zna dokładniejsza datę odbioru??
Pozdrawiam

asior
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 10:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: asior »

Cześć
Więc tak - w środku (tak powiedział Pan z budowy i troszeczkę sama podpatrzyłam stojąc rzecz jasna za ogrodzeniem hi hi :)) są wytynkowane ściany, położone wszystkie instalacje i zaczynają kłaść kafelki (bynajmniej w mojej klatce :)). Czyli pomimo zastoju na zewnątrz wewnątrz robota idzie. Co do zewnętrznej elewacji może jej brak podyktowany jest wysokimi temperaturami jakie obecnie panują. Może czekają na chłodniejsze dni aby struktura tak szybko nie wiązała … tego nie wiem. Zaczynają też robić porządek wokół budynku przygotowując podłoże pod kostkę brukową. Na mój nos do końca września powinni się wyrobić.
Pozdro
Asia :);

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
do końca września to oni czasu nie mają bo odbiory od 20 sierpnia :)

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
byliśmy dziś na budowie, jesteśmy w szoku że na zewnątrz nie widać żadnych postępuów od Bożego Ciała , poza ułożoną kostką, nawet złożony dźwig wrasta już w ziemię ( może go tam zakopią). Tak chwaliliśmy postępy budowy a tu takie wielkie tyły.
No nie wiem, czy i w podanym terminie odbierzemy swoje mieszkania, nasza klatka oddawana jest w pierwszej kolejności ale nic nie wskazuje byśmy ją o czasie odebrali. To tylko 22 dni.
Kuchnia zamówiona, kafle zamówione, meble zamówione tylko ciekawe gdzie je zamontujemy. A kto nam zwróci za koniecznośc składowania towaru w firmach w których go zamówiliśmy ( a to niestetty jest płatne jeżeli termin przekroczy 7 dni po dostawie). :(. Dla nich jest bez różnicy czy pada czy świeci słońce bo tynku jak nie było tak nie ma, a efekty widać tylko na 3 budynku.
Czy ktoś ma jakieś wiadomości jak postępuja prace w środku budynku...?
Pozdrawiamy

ODPOWIEDZ