Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Marto i Kubo, z tymi pseudo fachowcami to macie rację. Tylko z nazwy są fachowcami bo jeśli chodzi o wykonanie to... ręce opadają. My do tej pory walczymy z sufitem w jednym z pokoi (reszta w miarę ok) Przychodzi taki mały knypek, nasyfi że głowa boli, nie zrobi do końca, potem wyłącza telefon i ani widu ani słychu po nim...czeski film.
Powiem szczerze że powoli odechciewa się już wszystkiego. Na dodatek czekamy i czekamy (juz 2 miesiące) na wymianę skrzydła balkonowego bo szybę mamy zapapraną jakimś świnstwem. No ale wczoraj dzwoniła pani z AA i ku mojej uciesze poinformowała że okna już dojechały na budowę... No i chyba pozostało nam teraz czekać na ich zamontowanie (aż się boje pomyśleć ile) hihi.
Wracając do temetu sufitów to nie wiem czy już zawsze będzie z nimi ockej bo prawdopodobnie te płyty z których są wykonane nie były dobrze odtłuszczone i po jakimś czasie może dziać się to samo. Ale trzeba mieć wiarę że będzie ok.
A jaki to magiczny sposób wymyśliłeś Kubo na te sufity...?? :D
My też planujemy przeprowadzkę na koniec czerwca... I jak tylko się zagospodarujemy to robimy "sufitówkę" bo parapety jakoś się trzymają ,hihi.
No nic, pozdrawiamy

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

no wlasnie, ewidentnym felerem sufitow byla prawdopodobnie wlasnie warstwa jakiejs tlustej mazi uzywanej podczas wylewania stropow. podowowala ona ze plyty nie przylepiaja sie do wylewanego betonu ale jednoczesnie do tego stropu nie przyklaja sie nic innego w tym rowniez tynk/szpachla gipsowa. postraktowalem moj sufit rozpuszczalnikiem oraz gruba tarcza scierna umieszczona na wiertarce. na to unigrunt i gips. poki co sie trzyma. co prawda podczas malowania w innych miejscach pojawily sie wybrzuszenia ale nie mam juz sily ani nerwow aby je teraz zrywac - udaje ze ich nie widze :) czeka nas jeszcze zgloszenie spie... balkonu bo inaczej tego nazwac nie moge. juz raz facet przyszedl, wymienil malutka plyteczke i woda po kropelce zaczela splywac, mowil ze to jest wina projektu balkonu. ehhhhh szkoda ze mnie wtedy przy nim nie bylo... grrrr :evil:
btw. czy tylko ja mam problemy z dodzwonieniem sie do konserwatora czy jest po szerszy problem? raz ma wylaczony telefon, pozniej caly czas nie odbiera, paranoja jakas....
gdyby nie to ze wlasnie konczymy malowanie i mieszkanie fajnie odzylo i wstapily w nas nowe checi to tez pewnie wszystkiego nam by sie odechcialo :)

pzdr,
kuba

kasia357
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 08:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kasia357 »

Witam,
Jak czytam forum to troszkę mnie martwą te wszystkie Wasze usterki i problemy z wyegzekwowaniem ich usunięcia :cry: mam nadzieję, że z budynkiem nr3 będzie wszystko ok.
Czy macie już jakieś informację kiedy otrzymacie akty notarialne?

Pozdrawiam,
Kasia

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

czesc Kasiu, nadzieja matka.... wynalazcow, jak mowia. obawiam sie ze usterki jakie mamy sa dosc powszechne i zdazaja sie przy kazdym oddaniu nowej inwestycji wiec u was prawdopodobnie tez sie beda jakies pojawiac, nie te to inne, takie zycie, budowa budynku to nie jest co prawda lot w kosmos ale tez nie da sie wszystkiego przewidziec i wpadki sie zdazaja. co innego z egzekwowaniem ich usuwania... tu trzeba miec nerwy ze stali i anielska cierpliwosc, mnie chyba ktoregos z powyzszych brakuje :) poza tym praktynie niemozliwym wydaje sie w ostatnich dniach kontakt z konserwatorem - osoba odpowiedzialna za koordynacje prac naprawczych...
co do aktow notarialnych to maja byc w okolicach sierpnia-wrzesnia b.r.
glowa do gory, codzinnie obserwuje z balkonu jak rosnie wasz budynek:)
pzdr,
kuba

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Post autor: walgula »

kudeł->mam pytanie jak to wyglada z 3 bud, czy parter jest juz zrobiony na calej dlugosci bud, czy tylko dojechali do polowy, bo na zdj, kt sa na stronie AA, nie widac jak daleko sie posuneli
pozdr

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

hej, nie mam przed soba umowy przedwstepnej ale ........................................................................................................................
pzdr,
kuba

SPROSTOWANIE przepraszam za wprowadzenie zamieszania, ale informacja o kuchenkach byla bledem z mojej stron - nic takiego w naszych (a przynajmniej w mojej) umowach sie nie pojawilo. za zamieszanie przepraszam
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 czerwca 2007, 15:43 przez kudeł, łącznie zmieniany 2 razy.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Post autor: walgula »

To ciekawe, ja podpisywalem umowe na 3 bud. i u mnie czegos takiego nie bylo. Moze u Was, jako, ze byliscie pierwsi, to kuchenke Wam oferowali. W kazdym razie, nam juz nie. Pozdr.

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam

Moze mi ktoś powiedziec, jak sie sprawy mają z II budynkiem. Jak tam prace wygladaja?? Posuneło sie cos do przodu. Przewczoraj mąż był dopytywac sie o odbiory i Pani powtórzyła tę samą śpiewke, że "wykonawca informuje nas itd....". Żadnych konkretów!!
Pozdrawiam

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: arenty »

Witam

Ja również dzwoniłem wczoraj z takim samym pytaniem. Odpowiedz była podobna:..." wykonawca nie zgłasza opóżnień"...
Odbiór mieszkania do końca lipca, natomiast informacja o terminie odbiory w formie pisemnej lub telefonicznej ma się pojawić do konca czerwca (???)

Co Wy na to?? Ktoś otrzymał podobne informacje??

Pozdrawiam

Renata
Posty: 18
Rejestracja: środa, 20 września 2006, 18:33
Kontakt:

Post autor: Renata »

Witam,
dawno mnie nie było, a widzę że moi sąsiedzi z bud 2 zaczynają sie niepokoić. Prawda jest taka, ze odbiory najprawdopodobniej będą w sierpniu, to jest informacja z końca maja. Oczywiście im szybciej tym lepiej, ale trzeba być przygotowanym właśnie na taki obrót sprawy. Opóźnienie co prawda niewielkie ale jednak, jest spowodowane po pierwsze czasowym brakiem materiałów (wszyscy wiemy co sie działo), po drugie oddając mieszkania firma chce uniknąć zamieszania jakie prawdopodobnie było przy budynku pierwszym-nie dokończone prace i odbiory w toku. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie przesunie sie to aż tak bardzo.
A tak poza tym to jak Sąsiedzi z jedynki Wasze mieszkanka? Jak poszło wykańczanie i jakie wrażenia z własnych włości?

Do zobaczenia w Siechnicach.
Renata

Awatar użytkownika
sąsiadka
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 5 września 2006, 20:11
Lokalizacja: z Wrocławia do Siechnic

Post autor: sąsiadka »

Witam,
dzisiaj z Mężem byliśmy na budowie i... nieco się zdenerwowaliśmy. Naszym zdaniem odbiory raczej będa w sierpniu (i mamy nadzieję że nie później :cry: ) bo z tego co widać po budowie idzie baardzo powoli jeśli chodzi o zewnątrzną stronę budnku, co wewnątrz, niestety nie mogliśmy wejść, pewnie nic tam nie zrobili i nie chcą wpuszczać!
No cóz mamy nadzieje, że opóźnienie nie będzie aż tak duże i niedługo wprowadzimy się do upragnionego M!
Pozdrawiamy wszystkich przyszłych Sąsiadów.

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Oczekujacych na odbiór budynku Nr 2 radze uzbroić sie w cierpliwosć. Pani z biura sprzedaży poinformowała mnie dzisiaj, iz niestety, ale bedzie miesieczne opóźnienie :x . Dzisiaj miało się ponoć odbyć zebranie na budowie i mieli ustalic termin odbioru, o kórym zostaniemy poinformowani listownie. Ale prawda jest jaka jest i w terminie sie to na pewno nie odbędzie!!! Niestety!!!
:(
Zresztą, moja wczorajsza wizyta na budowie tylko to potwierdza. Częsciowy brak elewacji, ani pół kostki przed budynkiem, ponoc spartaczona robota w środku!!
Porażka!!!
Pozdrawiam

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Sąsiedzi z "dwójki" - nie martwcie się, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. U nas oddanie było planowe a mimo to do tej pory nie wszystko jest tak jak powinno.
Nawet się nie obejrzycie jak miną 2 miesiączki :) Głowy do góry.

Do sąsiadów z "jedynki"
Jak wygląda sprawa kontaktu ze światem zewnętrznym (internet, TV)?? Widzieliśmy jakąś wielką antenę na dachu... Działa?? Co ściąga??
Pytamy bo w sobotę zaplanowaną mamy przeprowadzkę i... sami wiecie

Pozdrowienia :D

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

czolem :)
my takze planujemy przeprowadzke na najblizsza sobote choc naszemu mieszkaniu daleko do finalnego wykonczenia. ciekawe kto jeszcze planuje przenosiny na najblizszy weekend?
co so sygnalu w gniazdkach to na internet na pewno nie ma co w tej chwili liczyc. jakis czas temu nie byla podlaczona jeszcze instalacja - watpie aby to sie juz zmienilo. na temat gniazdek telewizyjnych wiem jeszcze mniej, czyli nic :)
do zobaczenia na staszica.
pzdr,
Marta i kuba

ODPOWIEDZ