Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Perun.
Możesz być pewien że jeśli bank dał nam kredyty to wszystko jest (było na tamtym etapie) w porządku. Inaczej nie dostalibyśmy ani grosika.
Co do innych deweloperów to ... wiesz, bez obrazy ale jak dla kogoś 2-4 tys zł więcej za metr to jest tylko "tylko" to rzeczywiście niech może kupuje gdzie indziej.
Poza tym jak narazie na wszystkie 3 budynki wykopane są dziury a w dwóch stoją już nawet budynki, z czego jeden jest prawie gotowy a drugi "zamknie się" lada moment:) więc... decyzja należy do Ciebie.
Pozdrawiamy

P.S. W Bud. nr 2 zaczęły się prace zwiastujące kładzenie dachu... :)

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Post autor: ryniu5 »

Drodzy sąsiedzie dzieki temu że nie kupiłem mieszkania np: od Archikomu stwierdzam że zaoszczędziłem na 2 letnie Porshe 911. :lol:
Tak więc jak takie zobaczycie pod I blokiem takie to bede JA :lol:

Pozdrawima.
PS z placu boju to w moim mieszkaniu są bardzo gładziutkie ściany i podłogi, i do tego widoczek SUPER na pola i łąki :D

Awatar użytkownika
grzes_ania
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 22:32
Kontakt:

Post autor: grzes_ania »

witamy sąsiadów,byliśmy dzisiaj na budowie troszkę pogadaliśmy z pracownikami i dowiedzieliśmy się że w tej chwili zajmują się kładzeniem kafli na klatkach oraz malowaniem i stawianiem barierek ,co do mieszkań to jest już tam ciepło tynki zrobione wylewki również i wszystko ładnie schnie,klucze mają przekazywać do 3-4 tygodni więc lada chwila,co do tych spływów z balkonów to tak zostanie jak jest w tej chwili z tym że zabudowana będzie jakaś część wejścia tak aby nie lało się nikomu na głowę rynny nie będzie:-(a uchwyty na balkonach bedą zamontowane za 2-3 dni,pozdrawiamy

Awatar użytkownika
marta-motyl
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 17:26
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: marta-motyl »

jarecki pisze:Do marta-motyl
Mam pytanie z jakimi kosztami wiążą sie takie innowacje?
Ja w przyszłości też chciałbym kilku zmian dokonać ale nie wiem jak to się ma z kosztami wąłśnie z góry dzieki za odpowiedź :)
Witaj jarecki.
Pierwsza aranzacja wnetrza jest bezpłatna, więc nic nie zapłaciłam.
Pod warunkiem, ze zużycie materiałów nie jest większe (duzo większe) niż w oryginale.
Ja tu dodałam, tam skróciłam, więc ogólnie wyszło na jedno.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Grażka i Mariusz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 26 stycznia 2007, 13:19
Lokalizacja: Szklarska Poręba/Wrocław

Post autor: Grażka i Mariusz »

Witamy wszytkich sąsiadów!! :D
Banki nim dadzą kredyt to wszytko sprawdzają i wysyłają rzeczoznawce.
A różnica 2-4 tyś. choćby przy małej kawakalerce, to chyba tą różnice lepiej włożyć w wyposażenie czy wykończenie mieszkania! 8)
Co do OF to nie mamy miłych wspomnień.... :? i nie polecamy tej firmy nikomu z osobistych doświadczeń.

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

Banki nim dadzą kredyt to wszytko sprawdzają i wysyłają rzeczoznawce.
Niekoniecznie, bank czesto sprawdza tylko zdolnosc kredytową i weryfikuje umowę z deweloperem. Udzielają kredytu a potem już tylko interesuje ich czy spałty są regularne. Znam przypadki gdy bank nie widział nawet kolejnych etapów budowy - nie interesowało go nic poza kasą. Wkoncu to my jesteśmy klientami i póki płacimy to jest ok. Jakby blok sie zapadł to nasz problem - kredyt spłacac trzeba nadal.

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

banki

Post autor: Monika »

Nasz bank sprawdził developera i nim przelał transze, wysłał rzeczoznawcę na miejsce budowy. Poza tym jest cos takiego, jak ubezpieczenie pomostowe- braku hipoteki, które dodatkowo płacimy do banku. Dzięki temu mamy spokojna głowę, ze w razie coś to bank martwi się o niespłacany kredyt, a tą nieruchomość może przejąć.

Pozdrawiam wszystkich

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
I znowu odezwała się Ola, a tak było fajnie bez niej :( . Jeżeli chodzi o bank, to u nas przed wypłaceniem pierwszej i każdej kolejnej transzy bank wysyła inspektora na budowę.
Pozdrawiam
Agnieszka

Gosia
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 16:30
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Gosia »

Witam wszystkich!
Niestety mocno opuściłam się w zaglądaniu na forum ale niestety od pewnego czasu nie mam dostepu do internetu w domku i niestety czasu brak.
Ostatni mój wpis jest na stronie 13 zanim pojawiła się tak znana wszystkich Ola. Olu mam prośbe odpuść sobie i wejdź na forum swojego dewelopera o ile takiego kiedykolwiek znajdziesz bo obawiam się że z Twoim podejściem nie ma takiej możliwości. W każdym razie pomimo wpisów kolejnych mieszkańców nowo powstałego osiedla nadal tutaj się wypowiadasz. Ja wiem, że papier wszystko przyjmie i jest cierpliwy ale nikt nie ma oczoty tego czytać. Ja napewno nie.
Odnosząc się do ostatniej wypowiedzi powiem tylko, że mój bank też sprawdzał budowe.
Dla przypomnienia bedę mieszkać w budynku 1 ale jak widze forum opanowali mieszkańcy budynku 2. Was też witam i mam nadzieje, że będzie nam się fajnie mieszkało w naszych dopieszczonych nowych mieszkankach.
Pozdrawiam wszystkich sąsiadów i do napisania.
p.s. Czytałam wczesniej że miało być spotkanie. I co z tego wyszło. Ja jestem za.

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

Gosia
i wejd� na forum swojego dewelopera o ile takiego kiedykolwiek znajdziesz bo obawiam się że z Twoim podej�ciem nie ma takiej możliwo�ci
Jest taka możliwosc. Rozmawiam na swoim forum i na każdym innym które dotyczy spraw w Siechnicy.
Gosiu, nie możesz mi zakazac wypowiadania się na forum bo po to jest forum aby każdy mółg napisac to co ma na mylśli.
Przeczytaj regulamin forum. Nikomu nie ublizam, nie przeklinami nie nawołuję do zamachu stanu. Dzielę sie swoimi doświadczeniami i tym co wiem.
Ja wiem, że papier wszystko przyjmie i jest cierpliwy ale nikt nie ma oczoty tego czytać. Ja napewno nie.
No to nie czytaj.
Ciebie może nie interesowac to so piszę ale na forum jest jeszcze kilkadziesiat innych osób i setki odwiedzajacych a niezalogowanych. Mozesz poprostu sie nie wypowiadac albo komentowac tak jak zrobiłas to poprzednio. Droga wolna.

Jesli sadzisz ze to forum jest tylko dla ciebie i osob które niedługo zamieszkają na tym osiedlu to sie mylisz. Nie chcesz abym czytała to co masz do powiedzenia to pisz do swoich przyszłych sąsiadów uzywając tego przycisku poniżej postu ( wiadomosc PRIV )

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Adriano71
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 5 grudnia 2006, 17:22
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: Adriano71 »

matko boska kobieto "OLU".....

Ty tutaj tylko mieszasz i wprowadzasz nerwowa atmosfere....;/
Daj spobie spokoj i ogladnij sobie jakas telenowele....
Nudzisz tutaj wszystkich i zasmiecasz serwer...
Daj sobie spokoj ;D :lol: :lol: :lol:

perun
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:05
Kontakt:

Re: banki

Post autor: perun »

Monika pisze:Poza tym jest cos takiego, jak ubezpieczenie pomostowe- braku hipoteki, które dodatkowo płacimy do banku. Dzięki temu mamy spokojna głowę, ze w razie coś to bank martwi się o niespłacany kredyt, a tą nieruchomość może przejąć.

Pozdrawiam wszystkich
a mozna wiedziec jaki to bank i jaki jest koszt takiego ubezpieczenia?


Co do Oli, to chyba dobrze, że wypowiada sie ktos kto ma inne zdanie, dyskusja na forum jest przez to ciekawsza. Gdyby byly same usmieszki i buziaczki to by bylo mdlo;)

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

perun nie wiem jak sie robi buziaka w tym forum ale masz u mnie :

:D :) :D :) i kilka buziaczków.

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

Re: banki

Post autor: Monika »

perun pisze:
Monika pisze:Poza tym jest cos takiego, jak ubezpieczenie pomostowe- braku hipoteki, które dodatkowo płacimy do banku. Dzięki temu mamy spokojna głowę, ze w razie coś to bank martwi się o niespłacany kredyt, a tą nieruchomość może przejąć.

Pozdrawiam wszystkich
a mozna wiedziec jaki to bank i jaki jest koszt takiego ubezpieczenia?


Co do Oli, to chyba dobrze, że wypowiada sie ktos kto ma inne zdanie, dyskusja na forum jest przez to ciekawsza. Gdyby byly same usmieszki i buziaczki to by bylo mdlo;)
My wzielismy kredyt w GE i do momentu otrzymania aktu notarialnego i ustanowienia hipoteki mamy doliczony 1% do oprocentowania kredytu. Mysle, ze nie tylko GE ma taka opcje.
A co do Oli, chce tylko zaznaczyć, ze bedziemy mieszkać w Siechnicach, nie w Siechnicy:)

ODPOWIEDZ