Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
Monika&Norbert
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 15:46

Post autor: Monika&Norbert »

Witajcie :D


Byliśmy wczoraj na budowie i nas również nie chciano wpuścić do mieszkanka,bo kierownik surowo zabronił wpuszczać w czasie jego nieobecności.Ale w tygodniu nie ma z tym problemów podobno,tyle że teraz musimy z tym poczekac bo wylewaja podłogi w mieszkaniach naszej klatki :wink:


Jeśli chodzi o barierki na naszych balkonach,to my równiez byliśmy zaskoczeni ich brakiem,ale dostrzegliśmy je leżące na ziemi blisko kl.nr 5,leżą poowijane foliami:)


Pozdrawiamy :) :)

Awatar użytkownika
ISIA&ROB
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ISIA&ROB »

WITAMY DROGICH SĄSIADÓW Z BUD. NR 2

Zajmujemy mieszkanko w klatce E na drugim piętrze 57m.
Termin oddania jest taki jak u Was, czyli maj-lipiec.
Również poczyniliśmy zmiany w układzie mieszkania, przede wszystkim w łazience i wc. Zyskaliśmy więcej przestrzeni w przedpokoju i zmniejszyliśmy strasznie długą i wąską ubikację.

Jeżeli chodzi o sprawę balkonów, to przerażający jest widok odpływów wody i błyszczącej blachy a'la parapet :shock: .
Ciekawe kto zaakceptował te balkonowe straszydła? Nie dość że małe ,to jeszcze nam je oszpecili :!:
Ale dość juz marudzenia- przecież juz bliżej niz dalej! Proponujemy patrzeć na postępujące prace z większym optymizmem- a będzie nam wszystkim dużo lepiej.

Pozdrawiamy Isia&Rob

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Witamy wszystkich nowo przybyłych na forum :)) ( w szczególności Isię i Roba...) Miło że Was tu tak dużo sie zrobiło :)
Powracając do tematu naszych "M" to czy nikt naprawdę nie wie jakie drzwi wejściowe do mieszkań będziemy mieli...??
A co do balkonów to jeśli zostawią nam na nich to coś, co jest blachą a nie powinno tego tam być, to nie zdziwcie się jak zobaczycie pewnego wieczoru niezidentyfikowany latający obiekt... bo to będzie właśnie ta blacha!! :) :)
No, to pomarudziliśmy sobie trochę.
Pozdrowionka i głowy do góry... już niedługo!!

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe to sama się nad nimi zastanawiałam.Po tym, co zapropolowali nam w mieszkaniu to nie sądze, aby była to jakaś rewelacja. Dowiemy się już niedługo, jak oddadzą budynek I.
Mam nadzieję, że pierwsi mieszkańcy bloku podzielą się swoimi spostrzeżeniami z oczekujacymi na blok Nr II.

A Tobie Marto wielkie dzięki, już wiem którą klatkę będę zamieszkiwała. Klatka C, IIIp. :D I już nie mogę się doczekać tego dnia :D

Monika&Norbert
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 15:46

Post autor: Monika&Norbert »

Dzień Dobry:)


My na tą blache bedziemy coś nabijać,pewnie jakies drewno.Bo inaczej słońce bedzie sie nieźle odbijało i dawało po oczach,pozatym latem istnieje możliwośc poparzenia naszej córki,własnie nagrzaną blachą:(

Drzwi wejściowe będą najzwyklejsze,my bedziemy je wymieniać w późniejszym czasie.


Pozdrawiamy
Życzymy miłego dnia:):)

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: arenty »

Witam

My też będziemy mieszkancami II budynku.
Termin oddania mamy podobnie jak wszyscy czyli do końca maja, najpóżniej lipiec.

Zastanawaja nas dwie kwestie:

1) Akty notarialne, Tomek79 pisał o terminie lipcowym, natomiast my mamy w umowie październik.

2) druga sprawa to kwestia numeracji klatek, Dexter pisał ze będzie mieszkał w klatce B i wychodzi ona na I budynek. Wydaje mi się, że na budynek I będą wychodzić klatki D i E, natomiast klatki A i B wychodzą na ul. Opolską - my wg. planu mieszkania mieszkamy w klatce D.

Pozdrawiamy

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Jeżeli chodzi o podpisanie atku notarialnego, to my mamy w umowie wyznaczony termin po 20 grudnia 2007 r. Oczywiście wolałabym, żeby było szybciej, ale nie wydaje mi sie aby było to możliwe.

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: DeXteR »

Co do położenia naszego mieszkania jesteśmy pewni, bo mamy szkice i nasze mieszkanie jest tam zaznaczone. Natomiast co do klatki to kilka razy zdarzyło nam się rozmawiać z panią N., że "w państwa mieszkaniu w klatce B...". Poważnie nie jesteśmy pewni, ale o D i E nie słyszeliśmy... Co z nas (i z Was też) za mieszkańcy, jak nie wiemy jak te klatki są ponumerowane :D

No a z tymi aktami notarialnymi nie jest dobrze, jeśli każdy ma inny termin. My mamy "do końca listopada", a akt notarialny potrzebny jest do kredytu :(
Może pogadać o tym z Alfaaktem, zanim będzie grudzień... Uprzedzam umowy są poufne (10 tys. kary), więc wy nic nie wiecie o innych mieszkańcach :D

Uprzedzając Olę, nie nie boję się :P, dostaniemy ten akt :P

Awatar użytkownika
adalbertt
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adalbertt »

Monika&Norbert pisze:
My na tą blache bedziemy coś nabijać,pewnie jakies drewno.Bo inaczej słońce bedzie sie nieźle odbijało i dawało po oczach,pozatym latem istnieje możliwośc poparzenia naszej córki,własnie nagrzaną blachą:(
a propo tej blachy to dorzucę od siebie jeszcze, że może ona niestety dawać w połączeniu z deszczem takie efekty dźwiękowe, że po takiej powiedzmy godzinnej dawce (a nie daj boże dłużej) to chyba wszyscy zdecydujemy się zerwać to pieroństwo, z tym że decha to chyba nie jest najlepszy pomysł, bo gnić będzie :(

A czy macie sąsiedzi pomysł na plastikowe parapety w mieszkaniach?
znalazłem coś takiego
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1596979&highlight=parapet#1596979
i myślę że te drewniane są całkiem niezłe
Pozdrawiamy i starych i nowych sąsiadów :)

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

"No a z tymi aktami notarialnymi nie jest dobrze, jeśli każdy ma inny termin. My mamy "do końca listopada", a akt notarialny potrzebny jest do kredytu Sad"

"Uprzedzając Olę, nie nie boję się Razz, dostaniemy ten akt Razz"


Zupełnie jak na Jarzebinowej :)
Macie różne terminy bo może u Was zrobią wspólnoty mieszkaniowe osobno na każdą klatkę. Trochę to pokręcone ale realne. Już wam nie bedę opowiadać jak to jest " w innym miejscu" ale podobnie się zaczynało. Modlę się żebym wam tylko tego nie wykrakała.

Pozdrawiam:)

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Do OLI!!

Dziewczyno, zmień proszę obiekt swoich zainteresowań i módl się za kogoś innego na innym forum. Wydaje mi się, że każdy kupujacy mieszkanie u developera ma pewne obawy i liczy się z ewentualnymi konsekwencjami. Jak byś nie wiedziała, my już podpisaliśmy umowy, pobraliśmy kredyty i znacznej znacznej częsci zapłaciliśmy za swoje M, także nie wiem po co codziennie zasypujesz nas tymi rewelacjami. Także jak byś nie zauważyła jest już za późno!! A druga sprawa, czy nie za bardzo wyprzedzasz fakty?? Jak na razie wszystko idzie właściwym torem i oby tak zostało!!
A Tobie życze udanego zakupu swojego mieszkania, jak przypuszczam w innej firmie.
Pozdrawiam serdecznie

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

odbior generalny przed odbiorem mieszkań

Post autor: Monika »

OLA pisze:Ok . Macie rację, nie powinnam wprowadzać haosu do waszego forum , nie taki miała m też cel. Przepraszam jesli kogoś uraziłam, postaram sie zmienic ton swoich wypowiedzi. Chciałam was poprostu ostrzec bo w gąszczu spraw moga umknąć te najistotniejsze. Wierzcie mi że dziś nie jest najwarzniejszy kolor ścian. :)
Jeszcze jedna porada - prosze zwróćcie na to uwagę.:
czekamy i się okaże już w marcu jak oddadzą budynek 1 i spiszą akty notarialne wcześniej protokoły odbioru.,.
Moze ( nie musi ) okazac sie tak, ze dostaniecie klucze do mieszkania - przekazanie protokołem odbioru i macie mieszkanie do wykonczenia.
Teraz jest kwestia czy budynek bedzie wykończony w 100%. Żeby nie było tak ze macie mieszkanie do wykonczenia a sam budynek nie jest jeszcze skonczony. Moi znajomi ze wpomnianej Jarzebinowej dostali klucze w marcu i konczyli mieszkanie - tymczasem w drugim koncu budynku dopiero stawiali ścianki działowe w mieszkaniach. W związku z tym przekazanie mieszkania aktem notarialnym jest nie mozliwe w krótkim terminie bo musi byc najpierw ukonczony cały blok - oddana cała inwestycja.
Niejednokrotnie byłam wokół waszej budowy i zastanawia mnie jeden fakt. U was blok prawie na ukonczeniu ale obok trwa budowa w najlepsze kolejnych bloków. Uwazajce zeby sie nie okazało ze będziecie siedziec na "budowie " i dopoki nie zakonczy sie cała inwestycja - w tym nowe bloki - nik nie odbierze budynków i nie bedzie pozwolenia na urzytkowanie. Aby je dostac istotne sa nawet drogi dojazdowe latarnie i inne drobiazgi do których teraz nie przywiązujecie wagi.
To tyle z mojej strony , mam nadzieje ze nie wprowadziłam haosu :) Trzymajcie sie ciepło - jestem całym sercem z wami .
Cześć
Olu. Gratuluję- zaistniałaś na forum:)
Szczerze powiem, że chyba wszystkich zaniepokoiłas swoimi opowiesciami:)
Ja żeby dmuchac na zimne zadzwoniłam dzis do Alfaakt i dokładnie wypytałam o to, jak bedzie wygladał odbiór mieszkań.
Pani poinformowała mnie, ze najpierw musi nastapić odbiór generalny budynku, a dopiero potem, jesli wszystko bedzie ok, my dostaniemy klucze do swoich M. Mysle więc, ze nie ma szans, aby blok nie był w 100% wybudowany. Jesli chodzi o chodniki, czy latarnie, to nie ma sie o co martwic. Codziennie widze postepy na budowie i latarnie juz mamy:), chodnik tez kończą:)
Oczywiście kazde informacje się nam przydadza jako nowym mieszkancom budynku, ale cóż teraz możemy zrobić? Pozostaje nam czekać z nadzieją, ze wszystko bedzie ok.
Nie martw się Olu- nam najbardziej zalezy na tych mieszkaniach i patrzymy kazdemu na ręce- developerowi i budowlańcom.

Pozdrawiam wszystkich

asior
Posty: 13
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 10:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: asior »

Cześć

Słuchajcie ja mam takie małe pytanko troszeczkę z innej beczki. Chodzi mi o ostatnia ratę za mieszkanie. Jak przypuszczam u każdego z nas wynosi do 10 tyś. Kupując mieszkanie w 2 budynku mam termin do któregoś tam maja. W biurze powiedzieli, że jest ona płatna po odbiorze mieszkania ze względu na kompensaty aranżacji i zmian w wyposażeniu. Pytanie to raczej kieruje do przyszłych właścicieli mieszkań w budynku nr 1. Czy w waszych przypadkach tez tak zaproponowali?. Mnie troszeczkę to zastanowiło, gdyż jest to niezgodne z harmonogramem wpłat ….. a w efekcie nie mam ochoty przekonać się, że czegoś nie dopełniłam lub spóźniłam się z wpłatą. Z góry dziękuję za odpowiedz

Pozdro 
Asior

Awatar użytkownika
adalbertt
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adalbertt »

Witajcie!
A propos tej ostatniej transzy to z tego co kojarze to Developer woli żeby była ona wpłacona po oddaniu kluczy, ale raczej nie będą Cię zmuszali żebyś tak wpłacała i możesz płacić zgodnie z umową. My zrobiliśmy tak, że do umowy napisaliśmy aneks, mówiący o tym że ostatnia rata ma być wpłacona po oddaniu kluczydo mieszkania, i aneks dostarczyliśmy do banku.
Pozdrawiamy
K&W

ODPOWIEDZ