Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: DeXteR »

W każdym razie Ola popsuła :( mi temat i czy ktoś jeszcze pamięta o moim pytaniu jakieś 7 postów wyżej :) Liczę na odpowiedź przyszłych lokatorów, którzy mają podobne dylematy. Czy wy dostaliście jakieś propozycje skracania ścianki kuchennej z silki???

OLA
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:02

Post autor: OLA »

Ok . Macie rację, nie powinnam wprowadzać haosu do waszego forum , nie taki miała m też cel. Przepraszam jesli kogoś uraziłam, postaram sie zmienic ton swoich wypowiedzi. Chciałam was poprostu ostrzec bo w gąszczu spraw moga umknąć te najistotniejsze. Wierzcie mi że dziś nie jest najwarzniejszy kolor ścian. :)
Jeszcze jedna porada - prosze zwróćcie na to uwagę.:
czekamy i się okaże już w marcu jak oddadzą budynek 1 i spiszą akty notarialne wcześniej protokoły odbioru.,.
Moze ( nie musi ) okazac sie tak, ze dostaniecie klucze do mieszkania - przekazanie protokołem odbioru i macie mieszkanie do wykonczenia.
Teraz jest kwestia czy budynek bedzie wykończony w 100%. Żeby nie było tak ze macie mieszkanie do wykonczenia a sam budynek nie jest jeszcze skonczony. Moi znajomi ze wpomnianej Jarzebinowej dostali klucze w marcu i konczyli mieszkanie - tymczasem w drugim koncu budynku dopiero stawiali ścianki działowe w mieszkaniach. W związku z tym przekazanie mieszkania aktem notarialnym jest nie mozliwe w krótkim terminie bo musi byc najpierw ukonczony cały blok - oddana cała inwestycja.
Niejednokrotnie byłam wokół waszej budowy i zastanawia mnie jeden fakt. U was blok prawie na ukonczeniu ale obok trwa budowa w najlepsze kolejnych bloków. Uwazajce zeby sie nie okazało ze będziecie siedziec na "budowie " i dopoki nie zakonczy sie cała inwestycja - w tym nowe bloki - nik nie odbierze budynków i nie bedzie pozwolenia na urzytkowanie. Aby je dostac istotne sa nawet drogi dojazdowe latarnie i inne drobiazgi do których teraz nie przywiązujecie wagi.
To tyle z mojej strony , mam nadzieje ze nie wprowadziłam haosu :) Trzymajcie sie ciepło - jestem całym sercem z wami .

karolak
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 11 lutego 2007, 08:59
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: karolak »

Bylismy w Siechnicach w sobote koło 10. Prace na zewnątrz trwają już tylko przy balkonach od frontu bloku. Blok otynkowany i pomalowany, zostały tylko balkony. Zgadzamy się, że rozwiązanie z rurkami odpływowymi nie jest idealnym pomysłem, ale przy takim pełnym zabudowaniu balkonów chyba nie ma innego wyjścia. Zauważylismy również dziwne wykończenie balkonów. Ponoć miały być wykończone ładnymi okrągłymi poręczami, a tu kładą metalowe blachy w stylu parapetów. Jest jeszcze nadzieja, ża dopiero od tych blach będą wychodzić ładne okalające balkon rurki. Co dzieje się w środku nie wiemy, nie było kogo zaatakować, bo po budowie nie kręciło się zbyt wielu robotników. Zapewne tak wrze praca wewnatrz bloku :lol:

Mamy kilka fotek, ale nie mamy jak umieścić ich w dostępnym dla wszystkich miejscu. Zainteresowani niech podeślą na GG: 9353950 swojego maila.

Awatar użytkownika
adalbertt
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adalbertt »

Droga Olu,
dziękujemy że nie dajesz nam o sobie zapomnieć, i że martwisz się o nas ale wiesz my już mamy swoje lata i nie potrzebujemy matkowania.
Jest tyle innych miejsc gdzie możesz zostawiać ślady swej obecności,
bo my wszyscy już znamy Twoje poglądy.
Pomartw się może o swoje mieszkanie.

Awatar użytkownika
ISIA&ROB
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: ISIA&ROB »

Kod: Zaznacz cały

. Uwazajce zeby sie nie okazało ze będziecie siedziec na "budowie " i dopoki nie zakonczy sie cała inwestycja - w tym nowe bloki - nik nie odbierze budynków i nie bedzie pozwolenia na urzytkowanie
Witam
Chcę odnieść się do wypowiedzi naszej troskliwej Oli, dotyczącej obaw o nasze użytkowanie.
Otuż nie musisz się martwić, że będziemy mieszkać na budowie do końca ukończenia osiedla ,ponieważ ,,inwestycja" -oznacza dla nas budynek 1 i 2- tak mamy w umowach.
Tak więc pozostaje czekać na zakończenie bud. nr 2 ,i wtedy nastąpi odbiór obu budynków.
Pozdrawam.

Awatar użytkownika
sąsiadka
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 5 września 2006, 20:11
Lokalizacja: z Wrocławia do Siechnic

Post autor: sąsiadka »

Witam przyszłych sąsiadów!
Zaczytałam się po długiej nieobecności w naszym forum.
Ola być może zrobiła lekki chaos, ale myslę, że nie umyślnie i było to tylko z dobrych intencji.
Jesli chodzi o odbiór mieszkań. Wg mnie to deweloper idzie "na rękę" przyszłym mieszkańcom oddając wcześniej mieszkania. Bo oczywiście mógłby poczekać na odbiór całego bloku (nie daj aby całego osiedla :wink: ) i wtedy oddawać mieszkania, ale pomyśl Droga Olu, czy chciałabyś tyle czekać, czy naprawdę brak aktu notarialnego nie pozwalałby Ci mieszać we własnym mieszkaniu. Pomyśl także o ludziach, którzy jednocześnie spłacają kredyt i jak najszybciej chcieliby się wprowadzić do własnego M, bo w tym właśnie czasie wynajmują mieszkanie (myślę, że to, że z braku aktu płacą wyższe raty kredytu nie jest lepsze od "podwójnego" płacenia).
Jeśli chodiz o Polsystem to wierzę, bo koleżanka, która u nich kupiła mieszkanie dostała akt już tydzień po odebraniu kluczy (czego życzę Tobie, Olu i Nam!).
Ja myslę, że czy teraz czy za rok (bo taka jest prawda, że u niektórych deweloperów we Wrocławiu także tyle się czeka na akty) My także je dostaniemy :D
I tym optymistycznym akcentem zakończę.

Jeszcze raz pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego :!:

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Witam
regularnie czytuję to forum ale głosu zabierać jakoś nie mam ochoty, jak widzę te wałkujące się tematy naszych przyszłych niby już przesądzonych z góry problemów z odbiorami i aktami notarialnymi, których inicjatorką jest nasza niedoszła sąsiadka Ola.
Ile można o tym gadać i straszyć ? Nie wszyscy mają tendencję martwienia się na zapas.. poza tym mam wrażenie, że przyszli mieszkańcy dokładnie czytali i posiadają w przeciwieństwie do naszej marudzącej Oli umowy, gdzie wyraźnie jest napisane, że podpisywanie aktów not. zaczyna się od lipca i nie mamy prawa oczekiwać, że będzie to wcześniej.
Odbiór naszych mieszkań odbędzie się w etapach - wg. klatek, ponieważ ich wykończenie następuje stopniowo począwszy od klatki numer 5. Nie mamy podstaw powoływać się na przypadek ulicy Jarzębinowej gdzie budynek budowany był w 3 etapach, ale ile można o tym gadać :evil:.

ps. Zwracam się do wszystkich, a w szczególności do p. Oli o korzystanie ze słownika ortograficznego, który automatycznie zaznacza błędy i o korygowanie ich.

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: DeXteR »

Czy jest ktoś może na tym forum z budynku 2, bo czuję się zaniedbany :D Z tego, co widzę budynek 1 rządzi, a o drugim ni widu, ni słychu :(

Był już ktoś z Was na budowie? Jak tam 2 budynek, zaczynają 3 piętro? Mam już dach w pokoju :)

Ps. Polecam oli Mozillę 2.0, ma automatyczne podkreślanie błędów...

Awatar użytkownika
marta-motyl
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 17:26
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: marta-motyl »

Hej DeXter.
Ja tez jestem z budynku nr 2 i tak samo jak Ty widze, ze mieszkancy drugiego budynku zamieraja. Wciaz nowe posty odnosnie pierwszego, a nas nie widac.
Odnosnie budowy to wiekszosc scian na trzecim pietrze jest juz kompletna. Moje mieszkanko narozne w klatce B w sobote mialo wymurowane sciany do polowy okna. Mysle, ze ani sie obejrzymy a juz bedzie dach. :D
A tak a propo to gdzie masz mieszkanko? Moze gdzies niedaleko...
Ostatnio zmieniony środa, 21 lutego 2007, 00:19 przez marta-motyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Ja również kupiłam mieszkanie w AlfaAkt, II budynek III piętro, M 46,5 m. Wczoraj byłam na budowie i musze powiedzieć, że roboty postępują, nasze M rośnie w oczach:D
Już się nie mogę doczekać odbioru kluczy...........no, ale do tego dobrego to jeszcze trochę.
Zaniepokoiły, a może nawet zdenerwowały mnie posty "życzliwej" Oli. Co ją tak interesuje nasz los, skąd w niej tyle troski i tyle energii do wyszukiwania i wypisywania tych wszystkich bzdur?? Płaci jej ktoś za to czy co?? Wiem, że wszystko się może zdarzyć, ale ona chyba za bardzo wyprzedza fakty. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem i oby tak dalej. A jak będzie?.........poczekamy-zobaczymy.
Mam tylko jedno pytanie??
Jakie macie w umowie zapisane terminy oddania II bloku??
Pozdrawienia i do zabaczenia w Siechnicach :D

Awatar użytkownika
sąsiadka
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 5 września 2006, 20:11
Lokalizacja: z Wrocławia do Siechnic

Post autor: sąsiadka »

Witaj Agnieszko i Krzysiu,
My również kupiliśmy mieszkanie w 2 bud. Jest to mieszkanie ok. 46 m, też na 3 p., ale chyba nie w tej samej klatce :)
Jesli chodzi o budowę to ciesze się, że się posuwa do przodu (nawet nowe zdjęcia dodali :lol: ).
W umowie mamy, ze do konca maja będzie odbiór, najpoźniej do końca lipca.
Pozdrawiamy!

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam ponownie
My również mamy termin do końca maja, nie później jednak niż do końca lipca. Ciekawe jak wywiążą się z tego terminu. W poprzednich postach czytałam, że niektórym Pani z biura Alfy proponuje zmiany w zakresie ścianek działowych. My z mężem zdecydowaliśmy się nie budować ściany pomiędzy kuchnią a dużym pokojem i to na własne życzenie. "Życzliwa" Ola proponowała, abyśmy brali ściany wszystkie, jak leci a później sami je burzyli. Pytanie tylko po co?? My chcemy się z remontem jak najszybciej uporać więc nie widzę sensu utrudniać sobie życia.
Nie mam pojecia w której klatce my mamy mieszkanie, wiem tylko ze jest to mieszkanie z małym oknem w łazience i takim samym małym okienkiem w kuchni i musze przyznac, że nie za bardzo mi się ono podoba, no ale cóż, większego wyboru nie miałam, bo kupowaliśmy ostatnie mieszkanie w II budynku. Nie podoba mi się również długa a waska łazienka, ale jakoś sie z tym uporamy. A tak wszystko jest OK. Kontakt z Panią z biura jest dosyć dosyć, nie mamy co narzekać. Dzowniła do nas, ponagalała. Zrezygnowaliśmy z wanny, którą oferował developer oraz drzwi wewnętrznych i teraz pozostaje nam tylko czekać na odbiór i nie martwić się na zapas.
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
marta-motyl
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 13 maja 2006, 17:26
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: marta-motyl »

Witam Agnieszko&Krzysiu.
U mnie tez koniec maja, ale nie pozniej niz koniec lipca. Chyba wszyscy tak maja.
Co do scianek dzialowych to ja tez wywalilam pol sciany od kuchni i przesunelam sciane dzielaca przedpokoj z sypialnia zwiekszajac powierzchnie przedpokoju po to, by wstawic garderobe.
A propo nr klatki to w planie mieszkania (mapce) klatki ponumerowane sa jako A,B,C,D lub E. Przynajmniej ja tak mam, wiec latwo mozecie sie znalesc.
Pozdrawiam
Podajcie swoje GG

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: DeXteR »

Witajcie drodzy sąsiedzi! :D
Potwierdzam, my też mamy koniec maja, ale nie poźniej niż koniec lipca. Będziemy mieć mieszkanko na drugim piętrze w klatce B, 43 m2, kwadracik :) na rogu, na przeciwko budynku 1 (zatem sąsiedzi z jedynki niech się strzegą :D).
Jak to dobrze, że prace się szybko posuwają, bo mamy dość wynajmowania. Ma ktoś może najnowsze zdjęcia z budowy?

ODPOWIEDZ