Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam.

Więc już się dowiedziałem i może komuś ta wiedza się przyda:
- za hipotekę kaucyjną musimy zapłacić podatek (formularz PCC 3) stawka stała 19 zł,
- za hipotekę zwykła również należy zapłacić podatek ( formularz PCC 3) 0,1% wartości hipoteki.

Niektóre banki wymagają opłacenie tych podatków do zniesienia oprocentowania (ubezpieczenia) pomostowego do czasu ustanowienia hipoteki.

Pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

A ja ciągle czekam na odzew z Sądu, wezwali mnie do uzupełnienia braków, uzupełniłem i znowu czekam.... ech

Wspaniała informacja, wyrównali nawierzchnie drogi za 3 budynkiem, nie można było wcześniej? teraz to się jeździ :D

Mam jeszcze ostrzeżnie dla sasiądów z bloku i nnych mieszkających w Siechnicach:
od kilku miesięcy w Siechnicach grasują złodzieje samochodów, w tym roku ich łupem padło już kilkanaście aut!
Wczoraj rozmawiałem ze znajomą z Ciepłowniczej, której okradli auto i wywlekli z niego co się da o tyle szczęśliwie że go nie zwineli...byli policjanci z Rakowca na oględzinach tego auta, ale chyba niewiele mogą ustalić...
Nasuwają się pytania jak zapobiec tym kradzieżom, przecież jutro czy za miesiąc Tobie się to może przydarzyć...

-Po pierwsze jak pracuje tzw straż gminna? skoro mamy jakiś tam komisariat policji to ta straż mogłaby pracować w innych godzinach a tak kończą prace o 16.00 i sądze że nikomu nie są potrzebni w tych godzinach tylko benzyne wyjeżdżają. Oni są potrzebni wieczorem i na dyżurze w nocy ale wątpie by się to zmieniło, dalej pieniądze będą wyrzucane w błoto...
-Po drugie Gmina nie jest przecież biedna a sądze ze lepiej będzie jak od stycznia będzie w Siechnicach i czy na większych osiedlach nie można by pozakładać kamer? taki system monitoringu jest w Oławie i z tego co wiem to się sprawdza
- Po trzecie, brak zgody na ogrodzenie osiedla to chyba był zły pomysł, ja wiem że przyświecała idea asymilacji z miejscowymi, ale jako takiej nie ma, a są jak na razie tylko kłopoty z zwrzeszczącą i rozrabiająca młodzieżą i problem któey może zaistnieć czyli łatwiejszy dostęp przez złodziei do naszych aut...

Nie wiem może ktoś ma lepsze propozycje jak poprawić bezpieczeństwo w Siechnicach...

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Ja dzisiaj dostałem list z sądu, że wpis do księgi został dokonany.Mam to już z głowy.A złodzieje...obrobili mi mieszkanie na początku roku.Policja umorzyła śledztwo. Proponuje poważnie zastanowić sie nad monitoringiem.

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Witam ,
Jak to jest, że mimo monitoringu ( kaamerka skierowana na wyjście) i domofonów , odwiedzają nas domokrążcy, cyganie, a po piwnicy kręcą się jakieś ciemne typki.
Kradzieże aut, rowerów, wózków i tp.... będą się powtarzać, bo bezmyślnie nie zamykacie za sobą drzwi ...moi drodzy sąsiedzi ...
Jak widzę nową osobę to się pytam kim jest , po pierwsze żeby przegonić ewentualnych intruzów, a po drugie żeby poznać nowych sąsiadów.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Witam po dluzszej nieobecnosci.
Odnosnie monitoringu - nie bedzie on spelnial swojej podstawowej funkcji, puki nie bedzie podlaczony pod sprzet nagrywajacy, czy ktos ma wlaczony w TV podglad z klatki i obserwuje co sie dzieje? Raczej niewiele osob.
Pozatym nawet obecny monitoring gdyby byl podpiety pod sprzet rejestrujacy za wiele nie da, poniewaz tego co sie dzieje na zewnatrz kamery praktycznie "nie widza"

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Moje zdanie jest takie, że jak na początku roku zrobimy zebranie wspólnoty, to powinniśmy poruszyć temat ogrodzenia osiedla. Jest jak najpardziej za tym. Oczywiście dodatkowo monitoring, nawet gdyby to miało się wiązać z pewnymi kosztami to i tak napewno będzie taniej niż jak okradnąnam mieszkanie, lub ukradną auto.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Budynek nr 3

Post autor: Zeus »

Też jestem za monitoringiem i ogrodzeniem całego osiedla. Napomnę, że jestem z budynku nr 1.

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Budynek nr 3

Post autor: Patriot »

Dzisiaj rano (ok 7) spotkałem Pana kręcącego się po mojej klatce. Wyszedłem z bloku, on chwile po mnie i poszedł do klatki obok. Zaczął coś majstrować przy domofonie, potem poszedł do następnej postał chwilę i poszedł. Poszedł do mnie i pytał czy nie znam kodów do domofonu bo on "drzwi reguluje". Powiedziałem mu że to nie jego sprawa i nie podam mu kodu, to powiedział że jst tu co najmniej dwa razy w miesiącu i jak chce to może do szefa zadzwonić żeby potwierdzić. Powiedziałem mu żeby dzwonił, to poszedł do samochodu i pojechał. Facet w bluzie z kapturem zasuniętym na głowę który kręci się po klatce nie budzi raczej pozytywnych emocji. Zastanawiającym jest też fakt,że skoro "reguluje drzwi dwa razy w miesiącu" powinien znać kody, no chyba że ma gigantyczną sklerozę... Radzę uważać na różnych osobników kręcących się pod klatką i chcących wejść do środka, jak kogoś nie znamy to pytajmy do kogo idzie albo nie wpuszczajmy.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Czy zauważyliście, że zrobiło się zimno??Może czas zacząć palić w piecu. Przynajmniej w nocy. Nie zazdroszczę jak ktoś ma dziecko bo ja marzne w łazience a co dopiero berbeć.

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: Budynek nr 3

Post autor: assasinsdark »

Sezon grzewczy rozpoczęty!!!!!
U mnie już ciepło :)

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam serdecznie,

Muszę się poradzić szanownych sąsiadów w pewnej kwestii. Czy ktokolwiek z Was (dotyczy osób które wzięły kredyt hipoteczny na zakup mieszkania w budynku III) ma/miał problem odnośnie wpisu hipotecznego Banku (chodzi o BGŻ) do Księgi Wieczystej?

Problem jest taki, iż w momencie podpisywania umowy z deweloperem wszędzie występuje nr Księgi Wieczystej 24153 (i taki numer trafił do umowy z Bankiem), natomiast w późniejszym czasie jest już Księga Wieczysta 45406 (łącznie z aktem notarialnym). Bank oczywiście odmawia wydania oświadczenia wymaganego do wpisu hipoteki na jego rzecz... :?

Uzyskałem od AA dokumenty odnośnie podziału działek, jednak o ile numery faktycznie zmieniają się w miarę "płynnie" z upływem czasu, o tyle - wydaje mi się (proszę o ewentualną poprawę) - że Księga Wieczysta powinna być cały czas ta sama (lub powinien istnieć dokument wskazujący która z której została wydzielona)?

Jeżeli ktoś już przerabiał taką sytuację, to z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź :|

Pozdr.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam sąsiadów z Grabskiego nr.5:)

Wiem, że może komuś przeszkadzać jak na korytarzu stoją śmieci mi też to przeszkadza zwłaszcza jak stoją kilka dni. W sobotę miałem dość ciekawą sytuację jak wystawiłem swoje śmieci na korytarz na 2 godziny bo od razu nie mogłem ich wynieść jakie było moje zdziwienie jak chciałem wynieść swój worek a okazało się , że są dwa!!!
Proszę drogich sąsiadów o nie podrzucanie śmieci komuś pod drzwi a jak stoją śmieci długo to proszę zadzwonić i zwrócić uwagę myślę, że jesteśmy dorosłymi ludźmi którym przyszło mieszkać obok siebie i niech to mieszkanie będzie w miarę chociażby poprawnych stosunkach.

Pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Od kiedy śmieci pozozostawia się na korytarzu klatki schodowej??? Nawet na chwile, w lecie to zapach nieciekawy zdąrzy się rozprzestrzenić... Jeśli już to ja awaryjnie pozostawiam na balkonie i w tym samym dniu staram się je wynieść.
W mojej klatce na szczęście nie zauważyłem takich zwyczajów...

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Ok zgadzam się ale taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz i to nie tłumaczy kogoś kto podrzuca drugiemu pod drzwi!!!
Ze swojej strony obiecuję,że już swoich śmieci nie wystawię na korytarz nawet na chwile:)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ