Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Jeśli prowadzisz małą firemkę to polecam http://www.ifirma.pl taniej i lepiej niż niejeden fizyczny księgowy moich znajomych. Nawet jak się nie orientujesz wogóle co i jak księgować poprowadzą cię za rączkę. Ksiegowi zbierają faktury i generalnie moim znajomym wyliczają ile podatku do zapłacenia. A ja już 3 rok nie płacę z działalności ani ani :)))

Pawel_paula
Posty: 139
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 18:45
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Pawel_paula »

Witam sąsiadów z bud. 3
Jeśli chodzi o księgowość to nie siedzę ale służę w kontekście rachunków ROR dla firm.Zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam Paweł

grabski
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 13:56

Akty notarialne

Post autor: grabski »

Szanowni Sąsiedzi,
czy również do Was dotarła informacja o kolejnym przesunięciu terminu podpisania aktów notarialnych? Jestem coraz bardziej zaniepokojony tą sytuacją. Przed kilkoma tygodniami dostałem info, że niebawem będziemy mieć możliwość podpisania aktu notarialnego, a teraz kicha...Jak to jest, że p. Sikorski nic nie wiedział o zaległym wpisie ANR z 1996 r.(???) Mnie to bardzo zastanawia. Czy przystępując do budowy nie powinno się mieć całego obrazu sytuacji, a co z pozwoleniem na budowę. Wtedy też nic nie wiedział? Jak rozmawiałem z prezesem pod koniec roku, to mnie solennie zapewniał, że to tylko formalność i lada dzień wszystko się wyjaśni. Jak widać na załączonym obrazku, to jednak nie jest takie łatwe do wyprostowania. Czy ktoś z Was może wie od kogo zależy ta procedura aministracyjna? Czy ktoś może rozmawiał już w tej sprawie z p. Sikorskim? Skąd też u prezesunia taka wiedza, że przystąpimy do podpisania aktów na przełomie kwietnia i maja..jak do niedawna mieliśmy przystąpić pod koniec marca. To mi coś pachnie "grą na zwłokę". W końcu jemu nie będzie zależało na tym tak jak nam. Ja jestem zainteresowany podpisaniem aktu, bo oprocentowanie kredytu mieszkaniowego jest większe bez aktu notarialnego. Zapewne u większości z nas tak jest. Proszę o Wasze uwagi na ten temat, jest nas wielu i razem możemy więcej zdziałać, aby coś z tym fantem zrobić :) . Pozdrawiam, mimo wszystko optymistycznie.

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam!

Mnie również zaczyna się to nie podobać, a nawet robi mi się to podejrzane. Jeżeli są jakieś powody opóźnień, to powinniśmy być o tym informowani osobiście przez prezesa. Tak czy siak trzeba iść naostrzyć widły i wyciągnąć z piwnicy pochodnie :) Przygotowanym trzeba w końcu być...

P.s. Kiedy wracamy do opłaty czynszowej 2PLN za metr?

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Budynek nr 3

Post autor: bonawentura »

Na wstepie witam wszystkich sąsiadów.
Sikorski nic nie wiedział o zaległym wpisie ANR z 1996 r.(???)
A mozna prosic jasniej o co chodzi z tym wpisem?
Patrząc na plany i rozpiski gruntów to budynek nr 3 stoi na tej samej działce co budynek nr 1 i 2 - działka 105/15
Chyba przejade sie do Oławy pogrzebac w papierach w Sadzie.
Z papierów dostepnych nam wszystkim (które otrzymailismy przy podpisywaniu umowy) akty notarialne sa blokowane przez brak parkingu, nad którym ostatnio trwaja prace.
Na przystapienie do aktów notarialnych podany jest termin " do dnia 31 marca 2009" no i to:
"Niezachowanie tego terminu spowodowane wydłuzeniem procedury administracyjnej zmierzającej do uzyskania dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowane, uznane bedzie za niezawinione przez SPRZEDAJACEGO"
Jak narazie wine ponesie ewidentnie SPRZEDAJACY za swoje niedopatrzenie/niedbalstwo i pewnie wiele inncyh ...

Tak jak napisał Szymona, czas ostrzyc widly bo inna argumentacja do niektorych nie dociera.

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Witam ,
Dzwoniłem do różnych urzędów ( sądu w oławie ,zakładu katastralnego, starostwa , sądu w oławie, ) panie nie chciały mi zbyt wielu informacji udzielić ale dały jedną dobrą wskazówkę ... przy składaniu pism do urzędów bierze się potwierdzenie złożenia dokumentów z DATĄ ... skoro developer twierdzi, że tak długo trwało załatwianie spaw , to niech pokaże kiedy poskładał WSZYSTKIE DOKUMENTY.
Chyba wie jak się załatwia sprawy urzędowe, nie jest to przecież jego pierwsza budowa ....
Mój bank mi powiedział ze opóźnienia Developera ich nie interesują ,
po pokazaniu opóźniających pism ... stwierdzili krótko, dopóki nie będzie aktu , mam płacic umowną kare za zwłokę ... nie
bonawentura pisze:"Niezachowanie tego terminu spowodowane wydłuzeniem procedury administracyjnej zmierzającej do uzyskania dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowane, uznane bedzie za niezawinione przez SPRZEDAJACEGO"
Teoretycznie pisma które dostajemy od Developera , chronią go przed odszkodowaniem bo uzasadnia je tym , że opóźniena nie są z jego winy ..... Ale może trzeba je pokazać jakiemuś prawnikowi aby się wypowiedział. Bo dlaczego mam płacić bankowi kary za opieszałość developera.

Każdy z nas próbuje się dowiadywać na własną ręką , może wybierzemy się jakąś większą "ekipą" do developera .... taka "samopomoc'"sąsiedzka .... będzie większa siła przebicia :).
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 marca 2009, 08:08 przez Mech@nikos, łącznie zmieniany 1 raz.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Budynek nr 3

Post autor: bonawentura »

Ja dzisiaj dostałem taka informację od jednego z pracownikow urzedu:
- w skrócie - gmina maksymalnie po 21 dniach od zlozenia wszystkich dokumentow wydaje pozwolenie na uzytkowanie (w medzyczasie dokonuje kontroli), tylko gmina nie mogla dokonac odbioru budynu wbrew zapisowi w pozwoleniu na budowe - czyli nie moze odebrac budynku przed odebraniem parkingu.

Niesety wiecej sie nie dowiedzialem, ale bede dzwonil dalej.
Przypominam wszystkie 3 budynki stoja na jednej dzialce - wiec czemu w przypadku budynku 1 i 2 nie bylo problemu z ANR

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

bonawentura pisze:Ja dzisiaj dostałem taka informację od jednego z pracownikow urzedu:
- w skrócie - gmina maksymalnie po 21 dniach od zlozenia wszystkich dokumentow wydaje pozwolenie na uzytkowanie (w medzyczasie dokonuje kontroli),
Niesety wiecej sie nie dowiedzialem, ale bede dzwonil dalej.
Przypominam wszystkie 3 budynki stoja na jednej dzialce - wiec czemu w przypadku budynku 1 i 2 nie bylo problemu z ANR
Witam
Kolego , coś kręcisz , odbiorami budynków zajmuje się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu a nie gmina !
Budynek 1, 2, 3 stoją na różnych działkach, wystarczy podjechac do Zakładu Kartastralnego, tam są mapy.
Zgadzam się
bonawentura pisze:tylko gmina nie mogla dokonac odbioru budynu wbrew zapisowi w pozwoleniu na budowe - czyli nie moze odebrac budynku przed odebraniem parkingu.
Powiatowy Inspektor nie odbierze budynku jeśli będą rozbieżności między zatwierdzonym projektem budowlanym a wykonanym obiektem (lub brakiem jakiegoś obiektu, np parkingu).

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Kilka przykładów prawidłowego parkowania , bierzmy przykład.
Załączniki
DSC00527.JPG
DSC00527.JPG (66.41 KiB) Przejrzano 6958 razy
DSC00515.JPG
DSC00515.JPG (54.53 KiB) Przejrzano 6845 razy
co wy na to ?
co wy na to ?
DSC00514.JPG (65.58 KiB) Przejrzano 6846 razy

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

He he he. Dobre:) Wlasciciel tego passata chce chyba go zmienic na jakies inne auto, albo lakier mu sie znudzil. Zawsze musze na niego uwazac, zeby go nie puknac.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Aha, wielkie dzieki za ugaszenie smietnika, ktory wczoraj jakas gowniarzeria podpalila. Gdyby nie interwencja sasiadow bylyby fajerwerki z mojego auta. Czlowiek sobie siedzi w domu i plytki kladzie i nawet nie wie co sie za oknem dzieje...

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

To nie Passat. To Jetta :mrgreen: chociaż pewne podobieństwo występuje.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Budynek nr 3

Post autor: walgula »

Moze i Jetta. Teraz Passat i Jetta sa bardzo podobne. Oba wozeczki daja rade, wiec szkoda porysowac. Ale moze wlascicielowi nie szkoda:)

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

hehe, fajne foty ale ja wolałbym pod nimi podpis
Zobaczcie jak dzisiaj projektuje się osiedla. Zbyt mała liczba miejsc parkingowych powoduje, że ludzie zmuszeni są pozostawiać swoje auta wszędzie. Jakie sceny będziemy obserwować, gdy do użytku oddany będzie budynek widoczny w tle?:

Obrazek

Trochę zmienia to, co widzimy na obrazku :?:
Pomysł z fotkami fajny, ale nie sądze że którykolwiek z właścicieli stawiał swoją furę za paręnaście tysięcy na zakręcie bo lubi jak mu obdzierają lakier :roll: Zanim zaczniemy się nawzajem fotografować, kto jak parkuje itd. zastanówmy się z czego wynika taka sytuacja? Czy nie lepiej byłoby, gdyby do zakupionego mieszkania otrzymywać miejsce parkingowe? Lepiej! Mamy nawet taki przepis- ale jak widać ktoś to ma w d... bo przecież opinia 300 mieszkańców jest nieistotna... Ciekawe co na to ew. przyszli mieszkańcy... :evil:

ps. nie jestem właścicielem żadnego z tych aut :mrgreen:

ODPOWIEDZ