Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Podobno dzisiaj mają przyjechać i zabrać śmieci.
Pani w Alfaakcie nie była wstanie mi powiedzieć kiedy dostaniemy klucze do naszego śmietnika.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Zajrzyjcie do skrzynek mieszkańcy, klatki od 3 do 9 , będą spisywane liczniki za wode zimną i ciepłą taką informacje otrzymałem, w końcu się doczekałem :D

Ps. medal za świetnie sprzątaną klatke nr 7 (nie wiem kto sprząta i w jakich godzinach ale ja trafiam na wyzamiataną i podłogi umyte wodą i płynem, jak choćby dziś), świetna robota
ta osoba pewnie nie czyta forum, ale takie zadowolenie chciałem wyrazić w tym ponurym świecie :D
dziękuje i pozdrawiam życząc miłego dnia

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

:evil: liczniki i owszem spisywać będą, ale w godzinach 16-18. Zadzwoniłem do Alfaaktu, ze z pracy to ja wracam ale około 20, to mi powiedzieli, że nic nie poradzą, ze mogę się urwać przecież z pracy, bo oni mogą tylko w tych godzinach, bo to ich godziny pracy. Więc ja zatam retoryczne pytanie: czy to ja mam się pod nich podporządkować, czy oni pode mnie?????? Nie zależy mi na tym czy spiszą, czy nie - jak nie spiszą, nie bedą mieć kasy. Ja przynajmniej nie zamierzam się wcześniej z pracy urywać, zresztą nawet nie za bardzo mam jak. Pozdrawiam i proszę o Wasze opinie na ten temat, bo niedługo to bedą nam kazali w godzinach dopołudniowych czekać na siebie. :evil:

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

W mojej obecnej wspólnocie zarządca spisuje liczniki i również informuje, że jak ktoś nie może to prosi o samodzielny odczyt i przesłanie mailem. To znacznie ułatwia sprawę. Chcieli nam nawet zamontować liczniki z odczytem radiowym i przekonywali nas, że już na wszystkich nowych budowach juz takie zakładają więc aż sie dziwię że AA nam takich nie zamontował

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

będzie pewnie można podać im info na przygotowanych karteczkach, co nie mniej nie zmienia faktu, że współpraca układa się świetnie... do momenu przelania $ na konto :?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

tutaj TORMENTOR ma 100% racji - podejscie do klinta po przelaniu ostatniej transzy jest po prostu tragiczne.

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Cześć , śmieci zostały wywiezione :) .... rano sprawdzałem :wink: , poruszony został temat opłat.... moje zastrzeżenia budzi faktura VAT jaką co miesiąc otrzymujemy od ALFA , nie ma wyszczególnionych rodzajów opłat (woda, czynsz, wywóz śmieci, ... itp ) .... ciekawe jak wyglądało rozliczenie budynku 1 i 2 :) i czy były jakieś problemy :) pozdrawiwam

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

a więc będzie wyglądało to tak...
do czasu przejęcia budynku przez zarządcę, ponosicie tzw. ,,opłatę za użytkowanie'', po podpisaniu 1szego aktu notarialnego można utworzyć wspólnotę, wtedy najpewniej zarządzanie waszym budynkiem przejmie Admiakt po czym powinniście otrzymać wyliczenia co do zużywanego ciepła z wymiennika/węzła+ opłata za zużycie energii elektr. części wpólnej+ śmieci+sprzątanie, koszenie etc.

co do opłat to najciekawszy jest moment przejścia, bo już teraz ponosicie jakieś koszty (węzeł cieplny, prąd, woda) ale sposób prowadzenia rachunkowości przez Admiakt jest taki, że nie można się później doliczyć czy ktoś regulował rachunki i czy nie sponsorowaliście np prądu na pobliskiej budowie... generalnie po ,,zarządzaniu'' Admiaktu po 18 miesiącach wspólnoty z bud. 1 i 2 straciły niemal płynność finansową... teraz zarządza tymi budynkami inna firma...

ja ciągle czekam na normalną ilość miejsc parkingowych, zieleń (jak na zielony pagórek przystało) i normalną nawierzchnię za blokiem (uklepana ziemia to nie chodnik...) jeśli to się pojawi, to już skończę z tymi postami :wink: :mrgreen: :wink:

ps. już padły tu słowa ze strony nadwrażliwej pani, że ,,ściemniam'' itd, więc dla pewności proponuję sprawdzić u mieszkańców bud 1 lub 2 :lol:

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Z tego co piszesz nie jest za kolorowo.
Jest może ktoś w naszym budynku, kto zna się na prawie lokalowym? Nie chciałbym żeby przy przejęciu budynku od Alfa okazało się że są do dopłacenia jakieś pieniądze .... wkońcu w przyszłym roku czekają nas wydatki (akt notarialny itp... :lol: )

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Mam pytanie do mieszkających już sąsiadów. Jakie są możliwości telekomunikacyjne w naszym budynku- czy wszystkie firmy sprawnie montują swoje telefony, internet ewentualnie kablówkę. Może ktoś poda jakieś przykładowe oferty. Z góry serdecznie dziękuję za zaoszczędzenie mi czasu na wyszukiwaniu "hitów" które w zderzeniu z rzeczywistością są do kitu :)

Awatar użytkownika
marleyka
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:49
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: marleyka »

Mech@nikos pisze: Jest może ktoś w naszym budynku, kto zna się na prawie lokalowym?
Można powiedzieć, że ja się znam. Pracowałam 5 lat w firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami jako administrator wspólnot mieszkaniowych, więc miałam styczność z ustawą o własności lokali, prawem budowlanym itp. W razie czego wiem gdzie szukać i mam kogo zapytać. Jeżeli będzie potrzeba to chętnie się udzielę :)

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Czy ktoś czeka na przesyłke w postaci paczki?
Przez pomyłke jak sądze, otrzymałem na mój adres
powiadomienie z poczty w Siechnicach na nazwisko Sawińska.
Osobe zainteresowoną proszę o kontakt

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

czesc wszystkim:)mam takie pytanie jak wygladaja u was sciany tzn. pojawil sie u kogos pekniecia na scianach??wiem ze budynek osiada itp. ale mam wrazenie ze osiada tylko u mnie:)pozdrawiam

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Ramzes pisze:czesc wszystkim:)mam takie pytanie jak wygladaja u was sciany tzn. pojawil sie u kogos pekniecia na scianach??wiem ze budynek osiada itp. ale mam wrazenie ze osiada tylko u mnie:)pozdrawiam
Witam,

U mnie również zaczynają się pojawiać pęknięcia (1 piętro) - narazie tylko jedna ścianka działowa, za to z dwóch stron :( Nie jest to jakieś wielki kanion, ale trzeba będzie znowu pomachać pędzlem :wink:

Pozdr.

ODPOWIEDZ