Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: black_diablo »

Miejsc parkingowych może jest i mało, ale to nie wina developera, tylko tych co mają po 2 a nawet czasem 3 samochody. Wielokrotnie udało mi się zaobserwować wychodzące małżeństwa lub pary i wsiadające każde z nich do swojego samochodu. Rozumiem, społeczeństwo się bogaci, dwa samochody to prestiż, też bym tak chciał. Druga sprawa, to rzeczywiście parkowanie wzdłuż dojazdu. Nie bez przyczyny wymalowana jest tam linia, dlatego proszę się do niej stosować, kto nie potrafi zaparkować samochodu lub się boi, niech idzie na kurs doszkalający - każda nauka jazdy takie prowadzi. Wczorajsza toyota była na numerach z dzierżoniowa, zrobiłem kilka zdjęć na pamiątkę, aby pokazać dziecku, jak nie należy parkować. Więc nie narzekajmy, tylko zastanówmy się jak rozwiazacten problem, z tego co wiem, to ma być parking po przeciwnej stronie Staszica - ogrodzony i oświetlony. Jestem nawet za wynajeciem firmy ochroniarskiej, która postawi jakiegoś dziadka - aby pilnował tych samochodów. Sam chetnie będę na taki parking odstawiał swoje auto. Tymczasem jest jak jest, więc nie utrudniajmy sobie życia i trochę wzajemnej życzliwości, w końcu mieszkamy na jednym osiedlu i nigdy nie wiadomo kto od kogo będzie kiedyś potrzebował pomocy, a wtedy moze się okazać, że dzięki naszemu grubiańskiemu nastawieniu do innych, zostalismy sami.
Pozdrawiam i życzę wszystkim cierpliwości i wytrwałości.
Paweł

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Budynek nr 3

Post autor: Madzia i Piotr »

drogi black_diablo,
Czy kupując mieszkanie było zastrzeżenie, że nie można mieć dwóch samochodów...?
Sami jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch samochodów i nie widzimy w tym nic złego. Siechnice nie są dwie ulice od Wrocławia tylko kawałek dalej a nie pracujemy w tych samoch godzinach, żeby pogodzić to jednym autem ( chętnie byśmy to zrobili celem cięcia kosztów- niestety sie nie da). Zgadzam się może z tym że może to i "prestiż", ale developer powinien zapewnić 1,3 miejsca parkingowego na mieszkanie. Natomiast wystarczy policzyc ilość mieszkań w każdym bloku oraz ilość dostępnych miejsc parkingowych a wyjdzie Ci, że jest dużo poniżej jednego miejsca parkingowego na jedno mieszkanie- STĄD NASZ PROBLEM. A bedzie jeszcze gorzej jak oddadzą dwa kolejne budynki.
Parking po drugiej stronie ulicy Staszica jest OK alej po drugiej stronie ulicy a nie 300 m dalej, pojechać na niego i owszem ale nie idź na moim miejscu po samochód gdy jest jeszcze ciemno lub zostaw go gdy jest już ciemno. Droga nie biegnie na skróty, a ta która jest, nie jest w ogóle oświetlona.

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

parking po drugiej stronie ulicy bedzie oświetlony jeżeli sami za to zapłacimy- to słowa developera na ostatnim spotkaniu- on zapewni jedynie ,,utwardzony teren'' czyli taką posypkę jak przy ,,chodniku'' do śmietników...
Piszesz że niektórzy posiadają po 2 auta? No ale niektórzy nie posiadają go wcale i po to właśnie jest współczynnik miejsc parkingowych- 1,1 na mieszkanie (wg projektu), lecz po podliczeniu obecnych miejsc okazuje się, że wynosi on 0,6 (ponad 200 mieszkań oddanych i ok 100 miejsc) więc ,,dobrobyt polaków'' to raczej nie przyczyna braku miejsc.

Każdy kto chce się o tym przekonać niech weźmie kartkę i policzy miejsca do parkowania (wyłączając chodnik- on służy do chodzenia). Co dziwniejsze - budowany jest kolejny blok a ,,obiecywanego'' parkingu nadal nie widać... a minęły już ok 2 lata od tej obietnicy- przypominam, że dopiero po interwencji jednego z mieszkańców w UG, udało się zrobić normalny podjazd do posesji (2 lata wjeżdżania po deskach), bo developer ograniczył się do wywieszenia kartek na drzwiach...

oto fragment wypowiedzi dla portalu nieruchomosci.com.pl:

-Chcemy, żeby nowe osiedle kojarzyło się z nazwą "Pierwsze Mieszkanie", ponieważ ceny i standard zostały tak zaprojektowane, żeby młodzi ludzie, zamiast wynajmować, mogli za pomocą kredytu kupić własne mieszkanie - deklaruje Jacek Sikorski, który prowadzi sprzedaż mieszkań
- Osiedle ma być przede wszystkim funkcjonalne i tej idei jest podporządkowany zarówno układ wewnętrzny budynku, jak i układ całego osiedla - mówi architekt, dr Piotr Furmanek. W centralnej części stanie prostokątny budynek, a wokół niego, wzdłuż osiedlowych uliczek, powstaną budynki przypominające literę "u", tyle że z kątami prostymi. Z wyjątkiem budynku w centralnej części osiedla pozostałe będą mieć na tyłach własne tereny rekreacyjne. - Chcemy wrócić też do dziewiętnastowiecznej idei ulicy, która była znacznie bardziej akceptowana przez ludzi i nie rodziła pewnych patologii, jakie możemy obserwować na tzw. blokowiskach - mówi dr Furmanek. Wszystkie miejsca parkingowe będą zlokalizowane w dwupoziomowym parkingu znajdującym się pod prostokątnym budynkiem w centrum osiedla. Lokatorzy, których mieszkania będą usytuowane bezpośrednio nad garażami, będą mieli dodatkowe tarasy na dachu części garażowej.
Czterokondygnacyjne budynki będą się składać z kilku powtarzających się segmentów. W sumie na osiedlu powstanie ponad 400 mieszkań o powierzchni od 32 do 77 metrów kwadratowych. Najmniej będzie kawalerek, najwięcej mieszkań pięćdziesięciometrowych. Osiedle nie będzie ogrodzone, za to zostanie wyposażone w system kamer. Do budynków będzie można wejść tylko od strony ulicy, co ma również zapewnić poczucie bezpieczeństwa. - Postawiliśmy na ekspozycję całej przestrzeni, która ma być dobrze oświetlona i zawsze widziana, dzięki kamerom, przez samych mieszkańców osiedla - mówi Jacek Sikorski. - Nie chcieliśmy stworzyć zamkniętego getta, którego mieszkańcy byliby nielubiani przez innych - dodaje. Intencją jest integracja "starych" mieszkańców Siechnic z "nowymi". - Jak pokazują badania socjologiczne, każda nowa inwestycja spotyka się z pewnym "wrogim" nastawieniem mieszkańców okolicy, ponieważ w pewien sposób zawsze
narusza istniejący porządek rzeczy, a ogrodzenie potęguje te uczucia - dodaje dr Furmanek.
jak widać od deklaracji do rzeczywistości droga daleka (kamery są ale na klatce :D , miejsc parkingowych za mało a bloków ma być 9...), a co ciekawsze- niektórym mieszkańcom bloku nr 1 obiecywano jeszcze zadaszone miejsca postojowe, zatem lepiej nie szukać winy u siebie, skoro ktoś za to wziął $...

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

" Miejsc parkingowych może jest i mało, ale to nie wina developera"
A właśnie że jest ..... ma obowiązek zapewnić dostateczną ilość miejsc postojowych !!!! To jest jego obowiązek....
Zgodnie z MPZP może może zabudować do 70% terenu ( w tym ma zapewnić miejsca postojowe) a jak to wygląda w rzeczywistości każdy widzi ..... Tylko żaleniem się na forum niczego nie zmienimy, trzeba działać
"dopiero po interwencji jednego z mieszkańców w UG, udało się zrobić normalny podjazd do posesji (2 lata wjeżdżania po deskach), bo developer ograniczył się do wywieszenia kartek na drzwiach..." - wystarczy tylko troche inicjatywy :D

Apel do właściciela ciemnego BMW parkującego na środku drogi ...... MYSL JAK STAWIASZ AUTO !!!!

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Fakt że z parkingami nie jest najlepiej i brakuje miejsc, ale zastawianie drogi to przesada. Czy przyjeżdżając do Wrocławia i szukając miejsca (co w szczycie jest bardzo trudne) też pozostawiasz auto tam gdzie Ci wygodnie? Jeśli tak życze powodzenia w walce ze strażą miejską. Ja czasami i do pół godziny jeżdże by gdzieś prawidło zaparkować. Problem braku miejsc parkingowych to nie tylko problem naszego osiedla, osiedla we Wrocławiu maja podobny problem, a i za "rogiem" na Jarzębinowej mimo podziemnego parkingu też mają problemy z parkowaniem. Nie bronie za wszelą cene developera, ale z parkingami tak po prostu jest. Nawet gdyby było miejsc dwa razy więcej (choć miejsc wokół budynku nie jest za wiele tylko wydzielony parking pomoże) to i tak byłoby źle. Każdy chce parkować blisko swojej klatki a logiczne jest że nie wszyscy się zmieszczą zwłaszcza jak ktoś ma(tu wcale nie zazdroszcze bo fajnie jest mieć) 2 a nawet 3 auta już wcześniej o tym pisałem i black diablo mnie poprał w tym temacie. Tych co nie mają wcale można chyba policzyć palcami jednej ręki.
Co się tyczy podjazdu to wygląda to tak... developer prawidłowo przygotował powierzchnie (poziom) drogi wewnętrznej i wjazd, problem tkwił w Gminie która nie dokończyła remontu drogi i nie nałożyła drugiej nawierzchni. Kiedy to zrobili to obecnie z podjazdem nie ma żadnego problemu.
Na przekór całej sytuacji moge się tylko cieszyć że moge parkować przy (jeszcze fizycznie nie istniejącej ulicy W. Grabskiego) po drugiej stronie budynku nr 3, tam jak narazie się jakoś mieścimy

apo
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 08:59

Re: Budynek nr 3

Post autor: apo »

Witam

Miejsc może i jest mało, ale to niczego nie tłumaczy. Sam często widzę jak ludzie pomimo wolnych miejsc na parkingu stają samochodami na chodniku. A to jest już debilizm... Najbardziej denerwuje mnie, gdy idę od strony starego osiedla i wejście na chodnik przed budynkiem 3 jest zastawione przez samochody... mam chodzić po tych samochodach? wracając do tego 1,1 miejsca na mieszkanie. Jeśli ktoś ma więcej niż jeden samochód to jest już tylko jego problem i nie tłumaczy parkowania na chodnikach... myślę, ze nie byłoby głupie, żeby do każdego mieszkania przypisać miejsce parkingowe i jakoś to zaznaczyć... wtedy np. ja nie mając samochodu mógłbym wynająć komuś moje miejsce za które już przecież zapłaciłem...

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Tormentorze !!!
Kłamiesz jak szewc pisząc, że jest około 100 miejsc parkingowych, z ciekawości jadąc dzisiaj wolniutko samochodem policzyłam je zachęcona przez Ciebie z kartką i ołówkiem
za budynkiem nr 3 – 58 miejsc
przed budynkiem nr 3 – 22 miejsca
przed budynkami 1 i 2 – 55 miejsc
koło budynku nr 1 – 15 miejsc
daje to 150 miejsc na dzień dzisiejszy - nie liczyłam tych nie wydzielonych
nie wiem ile jest mieszkań u Was w budynku 1 i 2 , w bud. 3 nie oddano jeszcze wszystkich.
Jest możliwy wyjazd za budynkiem nr 3 prosto na Staszica, czyli nie trzeba wyjeżdżać przez osiedle – dla Waszej informacji.
Nie rozumiem dlaczego tak ściemniasz na tym forum nie pisząc prawdy, jeśli już się do tego zabierasz to nie kłam.

Zauważyłam, że śmieci wysypują się z koszy, o które tak bardzo walczyłeś.
Mam nadzieję, że takiego pod oknem i wejściem nie będę miała.
Pozdrawiam sąsiadów

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

Lucyna pisze:Tormentorze !!!
Kłamiesz jak szewc...
Ojej jak nagłówek z faktu :mrgreen:
lubię sarkazm ale przeciwnik raczej marny.. :wink:

zatem będę pisał powoli:
po 1sze- jak już pisałem
TORMENTOR pisze:Obrazek

...w budynkach nr 1 i 2 jest w sumie ponad 100 mieszkań, w budynku nr 3 bedzie ok 100 mieszkań (miejsc z przodu jest
więc 100+100+10%= 220 miejsc parkingowych
z twoich wyliczeń wynika, że miejsc jest 150 (jeżeli dobrze policzyłaś, bo jak sama pisałaś:
Lucyna pisze: Jeszcze kilka słów do Tormentora i Andropowa. Jestem blondynką,
zatem, zamiast 220 jest 150, no to chyba trochę za mało... (po treningu z kartką i ołówkiem nawet ,,Lucyna'' to wyliczy) więc nie rozumiem skąd u ciebie przesadny optymizm do zaoferowanych warunków...
Przecież budowany blok nr. 4 ma klatki wychodzące na ulicę z blokiem nr 2, podobnie będzie z blokiem nr 5 jak myślisz (no ok jak ci się ,,wydaje'' ;) gdzie mieszkańcy bedą parkować swoje auta, skoro przed ich blokiem będzie 55 miejsc- analogicznie do budynku 1 i 2? Otóż podpowiem- przy obecnym rozwiązaniu- budowie 9ciu bloków a nie 5ciu, miejsc będzie za mało... a rozwiązaniem (formalnym, by z prawnej strony było ok) ma być parking (utwardzony- czyli jakiś ubity żwir...) po drugiej stronie ulicy- obok oczyszczalni i ciach.. sprawa załatwiona- miejsca są, ale jakie...

Jestem mieszkańcem tego osiedla i podobnie jak innym, zależy mi na ''komforcie'' mieszkania tutaj, komforcie za który zapłaciłem- stąd moje ,,żywe'' zainteresowanie tematem.

uff... po 2gie:
Lucyna pisze: Zauważyłam, że śmieci wysypują się z koszy, o które tak bardzo walczyłeś.
Za jakość, wykonanie i obsługę odpowiedzialny jest (były) zarządca naszej nieruchomości- prezes firmy Admiakt napisałem ,,były'' bo jak widać już na samym przykładzie ,,pilnowania obejścia'' to firma Admiakt nawet o samą siebie zadbać nie może... dlatego Admiakt już nie zarządza budynkiem nr 2 a nawet nr 1 (wiąże ich jedynie 3 miesięczna umowa- do końca stycznia i dlatego mamy syf i niewymieniane żarówki na klatkach od miesiąca...) A skoro kosze są pełne, to jak myślisz (ok znów przesadziłem- jak ci się ,,wydaje''^^) gdzie by te śmieci leżały... bo chyba nie w zamykanym na klucz śmietniku...

podsumowując, jeżeli chcesz na kogoś ,,wjechać'' to zastanów się grubiej, bo od wyzywania od kłamców i elementów układu jest już ktoś inny 8)

ps. ja również pozdrawiam
pps. przepraszam blondynki :D

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Cieszę się Tormentorze, że mogłeś mi dokopać, jestem pewna, że dzięki temu będziesz miał lepszy humor przez najbliższe dni. Ja jestem blondynką, ale umiem liczyć, a jeśli chcę wiedzieć czy się nie pomyliłam, to biorę kartkę i ołówek. Dzięki temu przynajmniej nie jestem kłamczuchą.
Warunki mam takie jak zaproponowano mi podczas podpisywania umowy. I nie jestem optymistką, wiem, że będzie ciężko. Jednak trzeba szukać logicznego rozwiązania, a nie ściemniać sytuację na forum.
Jeśli chodzi o parking koło oczyszczalni ścieków, to też nie jestem zadowolona, ale przy podpisywaniu umowy miałam tą świadomość, że takie są plany. Parking się buduje i myślę, że zgodnie z pozwoleniem na budowę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby wszystkie samochody ponadliczbowe (więcej niż jeden na mieszkanie) parkować właśnie tam.
Nie wspomnę o dostawczych samochodach w chwili obecnej parkujących pod oknami i wystających na pół drogi.
Problem będzie tylko z dyscypliną mieszkańców. A jeśli chodzi o oświetlenie i ochronę to kto ma za to zapłacić?
Deweloper, gmina ? Myślę, że jeśli wszystkie wspólnoty się na to zgodzą to kwota na mieszkanie nie będzie wielka.
Przecież płacimy wszyscy za oświetlenie całego osiedla.
I zastanów się, czy wolałbyś mieć ten piętrowy parking na 300 samochodów tuż pod swoimi oknami?

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam wszystkich:)
a w szczególności mieszkańców klatki nr 2 czyli grabskiego 5:)Cieszę się że wkońcu działają drzwi wejściowe na elektromagnes:)wkońcu. Mam pytanie cz u was działa domofon i kamera jak tak to na jakiej częstotliwości??Z góry dzięki za informację:)

Pozdrawiam

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Ramzes pisze: Mam pytanie czy u was działa domofon i kamera jak tak to na jakiej częstotliwości??Z góry dzięki za informację:)
Witam , domofon działa (również otwierany z kodu), kamerka jest na czestotliwości coś koło 170-175.... tylko że widok jest z klatki nr 1 ( chyba że moje "m" podłaczone jest do złej anteny zbiorczej), drzwi wejściowe są źle wyregulowane i niemiłosiernie trzaskają ..... współczuje sąsiadom z parteru.
Pytanko za 100 pkt .... drodzy sąsiedzi gdzie wyrzucacie swoje śmieci... ja coś nie moge znaleść śmietnika :?: a przecież w czynszu wliczony jest wywóz śmieci :)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam ja osobiscie wynoszę do tego kontenera przed budowanym budynkiem nr4.
A co drzwi to faktycznie trzaskaja wiem bo miszkam na parterze hmm, mam nadzieje ze ktos sie tym zajmnie a u mnie tez mam zasniezony obraz klatki nr1 wiec to cos jest nie tak z ta wizja trzeba zglaszac do Alfaaktu to wtedy cos zaczna robic:)
pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

A ja się będe upierał aby nie zastawiać wąskiego przesmyku między budynkiem nr 3 a 2 czyli drogi dojazdowej do parkingu przy (jeszcze fizycznie nie istniejącej drodze) W.Grabskiego. Może osoby zainteresowane albo znające ów osoby przeczytają prośbe i nie będą zastawiać wjazdu. Ja się jeszcze mieszcze swoim autem, ale bus,van, auto dostawcze może mieć problem z dojechaniem. Będzie to problem dla mieszkańców ostatnich klatek 3jki, tam jak na razie tylko z tamtej strony budynku udaje się jakoś sensownie dojechać i zaparkować, przewożenie mebli, sprzętu i wyposażenia do mieszkania tylko z tamtej strony.

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Ramzes pisze: u mnie tez mam zasniezony obraz klatki nr1 wiec to cos jest nie tak z ta wizja trzeba zglaszac do Alfaaktu to wtedy cos zaczna robic:)
pozdrawiam
Cześć .
Czy dzwoniłeś może do Alfa w sprawie drzwi wejściowych i kamerki ??

ODPOWIEDZ