Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Dyskusje mieszkańców osiedla
COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: COOL »

Witam,

Mam nadzieje, że wszyscy okres świąteczno-noworoczny spędzili miło i sympatycznie.
Pozwoliłem sobie na założenie w tym nowym roku tego nowego wątku, skierowanego głównie do naszego nowego Zarządcy.
Wiem, że można też wysyłać anonimy bezpośrednio do Expert Dom, ale są tematy z którymi inni mieszkańcy mogą sie zgadzać lub nie i warto je poruszyć w większym gronie.

To ja może rozpocznę:)

1. PARKING!!! - to juz nawet nie jest śmieszne ani zabawne. To co się dzieje wieczorem na "parkingu" jest żenujące. Nie ma, po prostu nie ma miejsca. Ja tylko przypominam, że chodniki i placyk między blokami to nie są miejsca parkingowe i ich się nie liczy. Ale skoro nie ma miejsc to jest taki efekt.
Chciałbym, aby ta sprawa została potraktowana jako priorytet. Jeżeli dojdą mieszkańcy budynku nr 4, to będzie rzeźnia. Uważam, że należy mocno zawalczyć o obiecaną wiatę w miejscu planowanego budynku nr 5.
A na marginesie to nie chcę słyszeć o parkingu pod oczyszczalnią, bo takie postępowanie dewelopera obraża mnie jako człowieka. Ja za to mieszkanie jak wszyscy zapłaciłem a nie dostałem za darmo i żądam poważnego traktowania.

2. Śmietniki - warto zastanowić się nad współpracą z obecną firmą, która moim zdaniem olewa sprawe i nas. Nie wiem jak jest skonstruowana umowa, ale poza śmietnikami mogliby też wyrzucić kartony leżące obok i czasami przelecieć się z miotłą.
Już ktoś o tym wcześniej pisał i faktycznie warto, żebyśmy też sami trochę zadbali o "nasze" podwórko.

Drodzy Sąsiedzi jak sami nie wywalczymy pewnych rzeczy to nikt za nas tego nie załatwi. Mam nadzieje, że mamy odpowiedniego Zarządce który może w naszym imieniu prowadzić rozmowy, ale nie możemy pozostać bierni.
Przypomnę tylko jakże "skomplikowaną" sprawę podjazdu... którą rozwiązało się jednym telefonem :D

Tak na koniec. Mam kilku znajomych (chyba jak każdy), którzy też właśnie mają swoje pierwsze M w różnych miejscach Wrocławia i okolic, niestety nasz Zielony Pagórek wypada blado. Nie wyobrażam sobie jak to "osiedle" będzie wyglądało za kilka lat jak jeszcze powstanie dodatkowo 5 budynków.
A miało być tak pięknie...

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

mjola
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 09:52

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: mjola »

Ja rowniez zycze wszystkim sasiadom pomyslnego nowego roku.
Osobiscie uwazam , ze najbardziej pilna kwestia sa sprawy finansowe wspolnoty.Musimy w koncu dokladnie wiedziec na czym stoimy, jak przedstawia sie bilans na koniec roku 2008, ustalic w koncu wysokosc oplat za pobor wody i energii cieplnej.Ja chcialabym dokladnie wiedziec jak fakturowane sa moje miesieczne oplaty i miec na to miesiecznie potwierdzenie w formie faktury.Podobno wspolnota jest zadluzona .Dlugami spowodowanymi przez sasiadow ,ktorzy nie dokonuja oplat nie moga byc obciazeni ci, ktorzy regularnie i sumiennie placa.Wobec dluznikow nalezy podjac drastyczne kroki, nawet droga prawna.Kazdy wlasciciel mieszkania, obojetnie czy w nim mieszka ,czy nie, musi dokonywac oplat.
Mam nadzieje, ze nowy Zarzadca dolozy wszelkich staran, aby jak najszybciej wyjasnic wszystkie niescislosci i ze w koncu w nowym roku zaczniemy nalezycie funkcjonowac.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: pokrzyw »

Przykra sprawa, ale mam wrażenie, że "starzy" sąsiedzi (mam na myśli pierwszych mieszkańców, czyli bloki 1 i 2) niezbyt często odwiedzają już teraz forum :). Problemy są i to dosyć poważne. Może było by wskazane w każdej klatce powiesić na tablicy kartkę z prośbą do sąsiadów o zastanowienie się nad uwagami i spisanie ich tutaj na forum, gdzie przecież nasz nowy zarządca zagląda? Parking jest głównym problemem, bo już parkujemy na ulicy, chodnikach i innych niewskazanych miejscach a miejsc i tak brakuje. Płatności i rozliczenia to też kwestia, którą należy jak najszybciej poruszyć, ceny rosną a my nadal nic nie wiemy o rozliczeniach. Nawet o zebraniu na ten temat nie słychać.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Orion »

pokrzyw pisze:Nawet o zebraniu na ten temat nie słychać.
Zarząd / zarządca wspólnoty ma obowiązek zorganizować zebranie sprawozdawcze do końca pierwszego kwartału każdego roku. Tak więc niedługo i u Was takie zebranie zapewne się odbędzie. Zostaniecie o tym powiadomieni na piśmie co najmniej na 7 dni przed terminem. Takie zebranie jest poświęcone rozliczeniu minionego roku (sprawozdanie finansowe, rozliczenia z właścicielami), ocenie pracy zarządu (absolutorium) i przyjęciu planu gospodarczego na nowy rok.

COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: COOL »

Czy Zarządca jeszcze tu zagląda?
Co z obiecanym styczniowym spotkaniem?
Co z rozliczeniem wody?


Czyżby wracały stare dobre czasy? :D

EXPERT DOM
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 21:10

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: EXPERT DOM »

Witam, Expert Dom.
Zarządca zagląda tutaj oczywiście. Stan finansów jest rzeczywiście najważniejszy. Wspólnota zadłużona nie jest. Były to płatności, które nie zostały wykonane w terminie, a pieniędzy generalnie starcza. Piszę generalnie bo, rzeczywiście do końca marca przedstawimy Państwu dokładne sprawozdanie. Dochodzi do tego zmiana kont (na idnywidualne)- więc mamy nieco księgowej pracy, z którą oczywiście zdążymy w wymaganym terminie.
Parking jest rzeczywiście problematyczny u Państwa - nie mam pomysłu na rozwiązanie problemu od zaraz. Przy odśnieżaniu i sypaniu solą też były problemy z dostępem do powierzchni całej ulicy.
Odbiór śmieci generalnie funkcjonuje u Państwa dobrze- tak myślę.
Mam zaś pytanie o jakość utrzymania czystości. Jeśli ktoś zabierze głos będę wdzięczny.
Reagujemy na Państwa zgłoszenia myślę przynajmniej dobrze (choć zdarzyły się ponaglenia). Zdaje się, że lepiej jest z węzłem cieplnym.
Pozdrawiam serdecznie
Seweryn Chwałek

pinkf
Posty: 30
Rejestracja: środa, 5 września 2007, 09:20

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: pinkf »

Sugerowałbym zaproszenie osoby z Urzędu Gminy odpowiedzialnej za zaakceptowanie planu naszego osiedla. Niech osoba ta pokaże nam jak będzie wyglądać nasze osiedle i wskaże planowane i istniejące miejsca parkingowe. Być może uda się coś powalczyć.
Jeśli chodzi o sprzątanie, to wydaje mi się, że jest ok, ale mieszkam na parterze.
Należy również rozpatrzyć sprawę chodnika pomiędzy naszymi budynkami a starą częścią osiedla. Obecnie jest tam żwirowa "posypka", która obecnie jest jednym wielkim błotkiem.

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Madzia i Piotr »

A my mieszkamy na 3 piętrze i nie zawsze jest posprzątane. Kiedys widzialam jak Pani zaczęła sprzątać (zmiatać)od pierwszego piętra. Sprzątanie praktycznie ogranicza się do pozmiatania i pozmywania (ostatnio tylko wodą), natomiat w grafiku który wisi w klatkach( a nowy zarządca powiedział że on nadal obowiązuje) jest wskazanych dużo więcej czynności które nie sa sprzątane, niektóre rzeczy są brunde jeszcze od oddania budynków np. lampy, klapy od instalacji CO przy każdym mieszkaniu.

To prawda, że chodnik za blokiem to dramat, jesdno wielkie błoto, dziwię się że od początku nie jest on wyłożóny kostką (może nie zwiększtłoby to drastycznie kosztów naszej inwestycji).

Szczerze powiedziawszy nie zauważam zmiany odnośnie zmiany zarządcy, wszystko jak było tak jest.!!! Mało tego na zapytanie moje jak liczy że deweloper zapewnił 1,1 miejsca parkingowego gdzie naszych wyliczen jest mnie niestety nie ODPOWIEDZIAŁ!!!

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: kudeł »

Madzia i Piotr pisze:Szczerze powiedziawszy nie zauważam zmiany odnośnie zmiany zarządcy, wszystko jak było tak jest.!!!
hmmm ja natomiast jakos strasznie nie narzekam. co do zmian to z nowym zarzadca przede wszsytkim jest kontakt, poza tym... nie ma wasow :lol:
mniej nerwow :)
kuba

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: TORMENTOR »

Madzia i Piotr pisze: Szczerze powiedziawszy nie zauważam zmiany odnośnie zmiany zarządcy, wszystko jak było tak jest.!!! Mało tego na zapytanie moje jak liczy że deweloper zapewnił 1,1 miejsca parkingowego gdzie naszych wyliczen jest mnie niestety nie ODPOWIEDZIAŁ!!!
hmm nie mylmy pojęć- zarządca nie ma nic wspólnego z developerem (Expert dom to firma zewnętrzna, w odróżnieniu od Admiaktu...) więc jeżeli zarządca miałby poprawić stan ,,zagęszczonej posypki'' to musielibyśmy zapłacić za to sami, a to raczej powinien wykonać developer :!:

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Madzia i Piotr »

Nie mylę pojęć. Tylko zarządca w rozmowie mailowej powiedział że deweloper zapewił nam 1,1 miejsca. Skoro tak mi odpowiedział to zapytałam na czym te obliczenia sa opierane, bo jak dobrze wszyscy wiemy tak nie jest.

I nadal podtrzymuję to że nie odczuwam żadnej zmiany dla naszego osiedla po zmianie zarządcy.

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: pokrzyw »

TORMENTOR pisze:jeżeli zarządca miałby poprawić stan ,,zagęszczonej posypki'' to musielibyśmy zapłacić za to sami, a to raczej powinien wykonać developer
Brak błędu w rozumowaniu, błąd w podejściu. Zarządca jest od tego by nas reprezentować. Jeżeli 99.9% osób narzeka na brak OBIECANEGO parkingu - to zarządca idzie do developera i wyjaśnia sprawę. Jeżeli rozumiem nie było takiego zdarzenia - więc zarządca troszkę działa nie tak jak powinien.

Podobno nasz zarządca jest zahartowany w bojach prawnych - może jakiś paragraf się znajdzie? W umowach coś było o 1.1 miejsca na głowę, "na gębę" była obiecana wiata..

Jeżeli chodzi o sprzątanie - jest lepiej o tyle że widać co jakiś czas panią zasuwającą miotłą i sypiącą sól. Efekt.. troszkę lepiej.. (1 budynek, 2 piętro).

Dobrym pomysłem jest zaproszenie osoby odpowiedzialnej w gminie za pozwolenia na budowę.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Orion »

pokrzyw pisze:Dobrym pomysłem jest zaproszenie osoby odpowiedzialnej w gminie za pozwolenia na budowę.
W gminie nie ma takich osób.
Pozwolenia na budowę wydaje starostwo powiatowe.

COOL
Posty: 67
Rejestracja: środa, 15 lutego 2006, 15:14
Kontakt:

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: COOL »

Mamy niemal połowę marca a ze Państwa strony (Expert Dom) żadnych informacji, kontaktu.
Mowa o planowanym na styczeń!!! spotkaniu, które do dziś się nie odbyło. Mam kilka pytań i uwag do Państwa a korzystam z forum, bo uważam, ze niektórzy sąsiedzi sie ze mną zgodzą.
Uważam, że chociaż poprzez to forum warto o niektórych tematach nas poinformować:
1. O ile się nie mylę od lutego prowadzicie pełnoprawnie Naszą Wspólnotę a w związku z tym należy Nam sie informacja o ostatecznym wyniku przejęcia osiedla(czy były problemy, stan na dziś itp).
2. Proszę o informacje jakie podjeliście Państwo działania w celu wyegzekwowania i poprawy ilości miejsc parkingowych? A jeżeli rozmowy z AlfaAktem nie przynoszą efektu, czy podjęto jakieś działania mające na celu zablokowanie decyzji o pozwolenie budowy budynku nr 5? I proszę nie pisać o parkingu przy oczyszczalni, bo to jest obraza.
3. Żądam (nie indywidualnie) w odpowiedzi również na sugestie sąsiadów, wyznaczenia drogi pożarowej pomiędzy budynkiem 1 i 2. Ponieważ miejsc parkingowych nie ma i rozumiem to, że stajemy pomiędzy blokami, ale pamiętajmy też o naszym bezpieczeństwie, jak i zwykłej wyrozumiałości. Pożar, śmieciarka to są wybrane sytuacje, ale też często coś kupimy do domu i nie mam szans na podjechanie pod drzwi. Niech nikt mi nie pisze, że jest brak miejsc dlatego to sie dzieje. Wszyscy wiemy, że jest grupka "bardzo" zmęczonych ludzi, którzy muszą CODZIENNIE wjechać pod sam dom, bo idąc z normalnego parkingu dostaną zawału. Oczywiście w tym czasie jest full miejsca, gdzie indziej.
A może są faktycznie osoby, które z racji choroby lub innych powodów powinny mieć takie miejsce na stałe?
Nie wiem jak od strony formalnej wygląda wprowadzenie takiego zarządzenia, ale może Państwo rozpoczną od informacji dla mieszkańców 4 klatek, zobaczymy jakie będą reakcje.

ODPOWIEDZ