budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: budynek nr 4

Post autor: jarecki »

tms w czym masz problem? jestem z 3 go zielonego budynku na osiedlu mieszkam ponad rok i nie miałem żadnych problemów ani z sąsiadami (czasami się złościłem na wiertarki w wieczornych porach albo dzieciaki biegające u sąsiada na górze, a ostatnio jest problem z kimś kto ćmi na klatce fajki ale jest to do załatwienia ) ani z zarządcą, jak ktoś szuka na siłe problemów to znajdzie, a narzekanie to specjalność Polaków
życze mimo takiego nastawienia jednak miłego mieszkania na naszym osiedlu :)
i szukania pozytywów, ja ich znalazłem całe mnóstwo :D

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

Jedynie opisałem swoje wrażenie, powstałe po przeczytaniu postów na forum.
Co do zarządcy to rozumiem, że rozwiązał problem zbierającej się wody w piwnicy?:-) Sami mieszkańcy też mnie zaintrygowali... formą komunikacji. Zaskoczyło mnie to, że zamiast iść do sąsiada aby zwrócić mu uwagę, umieszcza się post na forum - nie mając pewności czy osoba ta czyta je:-D

Przy okazji, możesz podzielić się informacją na temat czynszu i jego składowych?

--
tms

KamilB
Posty: 1
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:31

Re: budynek nr 4

Post autor: KamilB »

tms pisze:Witam,

przyszłych sąsiadów... jam z klatki 3. Na dzień dobry... przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące osiedla i jestem lekko podłamany. Po pierwsze zarządca, do którego będziemy przypisani, wygląda baaardzo nieciekawie. Po drugie stosunki sąsiedzkie w pozostałych budynkach też pozostawiają wiele do życzenia:-(
Na razie to tyle... z klatki numer 3 ktoś tu jest?:-)

--
tms
Witam wszystkich, szczególnie sąsiadów z klatki 3. To znaczy sąsiadami będziemy jeśli skończe zabawę z ubieganiem się o kredyt, ale na to są widoki. TMS - pamiętaj że poziom relacji społecznych na forach jest zawsze 3 x niższy niż w rzeczywistości.

W mojej umowie budynek 4, klatka 3 ma być gotowa nie później niż do końca marca. Czy ktoś już odebrał mieszkanie (klatka 5 miała iść w grudniu, z tego co pamiętam)?

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

5 miała iść ale zabłądziła :| .
Moja "4" ma termin do 15 stycznia 2010 .Od Firmy Esv (ci od prądu naszego przyszłego) wiem , ze nie ma jeszcze przyłącza do Bud. nr 4 . Aż wierzyć mi się nie chce ... :? , mam nadzieje, ze gość mnie wkręcał tylko !?

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM 2010 ROKU!!!

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

KamilB pisze: Witam wszystkich, szczególnie sąsiadów z klatki 3. To znaczy sąsiadami będziemy jeśli skończe zabawę z ubieganiem się o kredyt, ale na to są widoki. TMS - pamiętaj że poziom relacji społecznych na forach jest zawsze 3 x niższy niż w rzeczywistości.
Mam nadzieję, że się nie mylisz:-)
W mojej umowie budynek 4, klatka 3 ma być gotowa nie później niż do końca marca. Czy ktoś już odebrał mieszkanie (klatka 5 miała iść w grudniu, z tego co pamiętam)?
A to ciekawe, bo to znaczy, że planowany termin oddania mieszkań cały czas przesuwa się w czasie. Z tego co czytałem to są tacy co mieli obiecany grudzień, styczeń... mówisz marzec?:-)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

Przed świętami jeszcze w którymś mieszkaniu w 5 klatce robili/poprawiali tynki.
Terminy ewidentnie się przesunęły koleżanka z 4 bramy miała do końca października, potem dostała pismo grudzień/styczeń, a teraz podobno koniec stycznia.
Nie ma co gdybać, trzeba na bieżąco zaglądać na budowę, a na odbiór poświęcić z 2h, bo nie dość, że tynki będą niewyschnięte, to w takim tępie, nie wierze, żeby były równo położone.

Odnośnie kultury – są takie elementy na osiedlu, do których rozmowa nie dociera :/

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

Jeśli chodzi o odbiór mieszkania, to ja się tym nie stresuję. Zajmie się tym ktoś kogo wynajmę - ja się na tym nie znam:-)
Najbardziej martwią mnie wpisy na forum dotyczace zarządcy, który ewidentnie nie ma zamiaru realizować swoich obowiązków. Bardzo nie lubię płacić za niewywiązywanie się z umowy - co gorsza, nie będę mógł sam jej rozwiązać. Liczę, że uda się zmienić zarządcę na innego.

Awatar użytkownika
Kali4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2010, 15:20

Re: budynek nr 4

Post autor: Kali4 »

Witam Wszystkich,
z informacji, które posiadam wynika, że mieszkania w klatce 4 mają oddać do końca stycznia, miejmy nadzieję, że tym razem dotrzymają terminu :)
Dołączam aktualne zdjęcia naszego bloku.
Załączniki
DSC_0497.JPG
DSC_0497.JPG (98.02 KiB) Przejrzano 6729 razy
DSC_0503.JPG
DSC_0503.JPG (99.67 KiB) Przejrzano 6729 razy
DSC_0510.JPG
DSC_0510.JPG (93 KiB) Przejrzano 6729 razy

GAD
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 14:50

Re: budynek nr 4

Post autor: GAD »

:) Witam dziś dzwoniłem do Alfaaktu jutro na budowie pojawi się przedstawiciel dewelopera więc może dowiemy się kiedy nastąpi odbiór klatki nr 5 :lol: . Pozdrawiam obecnych i przyszłych sąsiadów

GAD
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 14:50

Re: budynek nr 4

Post autor: GAD »

Witam rozmawiałem z Panią z Alfaaktu :D!! Odbiór klatki nr. 5 rozpocznie się od 18 stycznia(wstępny termin) :roll: Jeżeli chodzi o prąd zostanie podłączony tydzień po odbiorze budynku czyli jeszcze długo NIE!! :cry: Pocieszający jest fakt iż w razie potrzeby możemy korzystać z prądu z budowy :lol:

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

Witam sąsiadów.
1. Czy ktoś już obliczał wysokość odsetek karnych ?
2. Czy piwnice są przydzielane odgórnie czy można sobie wybrać?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kali4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2010, 15:20

Re: budynek nr 4

Post autor: Kali4 »

Hej Beny !
Pewnie będzie tak jak w bloku 3, piwnice będą przydzielone odgórnie..
Piwnice są murowane i podobno posiadają drzwi, także jestem zadowolony bo zdarzają się piwnice zrobione z drucianej siatki w nowym budownictwie-(porażka) ..
Dołączam znów fotki na otarcie łez dla niecierpliwych :D
Załączniki
DSC_0515.JPG
DSC_0515.JPG (97.48 KiB) Przejrzano 6999 razy
DSC_0514.JPG
DSC_0514.JPG (84.83 KiB) Przejrzano 6999 razy
Klatka nr.4
Klatka nr.4
DSC_0507.JPG (79.46 KiB) Przejrzano 6999 razy

gosia&
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 17:34

Re: budynek nr 4

Post autor: gosia& »

Otrzymałam dzisiaj z Alfaakt następujące informacj:
w klatce nr 5 odbiór zacznie się od 18.01.2010r.
Jeżeli chodzi o klatkę na 2 to prace (podobno) sa na tyle zaawansowne , iz przewidywanty termin obioru mieszkań zacznie się od 15 lutego 2010r.

To czekamy :)

pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: budynek nr 4

Post autor: jarecki »

fajnie że będzie nas więcej, ale parkingów brak a ten deficyt jeszcze się powiększy jak 4ka się wprowadzi....

ODPOWIEDZ