budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: budynek nr 4

Post autor: akcjapagorek »

Ach taki mały, weekendowy bonusik:
Obrazek

Przy odbiorze mieszkania można dopytać, czy tak ma ten tynk wyglądać i co jest tego powodem... 8)

Kosmateus
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 20:52

Re: budynek nr 4

Post autor: Kosmateus »

Witam i pozdrawiam sąsiadów ze Staszica 8 w zeszłym tygodniu odebrałem mieszkanko i jak na razie jestem zadowolony.

Coś mi się obiło o uszy o możliwości zorganizowania ochrony na osiedlu, czy ktoś wie coś bliższego jak to ma wyglądać?

Pozdro dla wszystkich sąsiadów.

K.

Kajuta
Posty: 44
Rejestracja: piątek, 27 marca 2009, 21:15

Re: budynek nr 4

Post autor: Kajuta »

Pytanie tylko, po co niby ta ochrona miałaby być.... Przed czym ochraniać...? :roll:

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

Kosmateus pisze:Witam i pozdrawiam sąsiadów ze Staszica 8 w zeszłym tygodniu odebrałem mieszkanko i jak na razie jestem zadowolony.
Coś mi się obiło o uszy o możliwości zorganizowania ochrony na osiedlu, czy ktoś wie coś bliższego jak to ma wyglądać?
Witaj... czyli będziemy się razem wspólnocili:-)
Odbierałeś mieszkanie samodzielnie czy miałeś kogoś z uprawnieniami ze sobą?
Co do ochrony, to chyba będzie ciężko, a to ze względu na brak możliwości ogrodzenia budynku - jakoś w innej formie tego nie widzę, ale nie mówię kategorycznego nie.
I mam prośbę, nie oceniaj tak negatywnie "AP" - Alfakt akurat jest problematycznym developerem - skoro nie czuje się zobowiązany do naprawiania usterek, to trzeba bardzo uważać. Co do parkingu w polu, to już o tym pisałem... ja na nim nie będę parkował. Jesli to nie jest dla Ciebie problem to OK, ale nie mów innym, że mają rezygnować ze swoich praw, a obowiązkiem Alfaktu było zapewnić 1,1 miejsca postojowego na jedno mieszkanie i to nie podlega dyskusji. Tu nawet nie trzeba przytaczać argumentów, po prostu mają być i już. Natomiast tak Ty jak i inni którzy uważają, że nie jest dla nich problemem taka sytuacja, powinni stanąć solidarnie za tymi mieszkańcami, którzy widzą w tym problem. Pamiętaj, że przyjdzie dzień, gdy Ty będziesz potrzebował poparcia i wtedy wspólnota powinna stanąć za Tobą murem. Na tym właśnie polega uczestnictwo we Wspólnocie - ludzie wspólnie mają prawa i obowiązki.

--
tms

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Tak sobie dzisiaj z okna patrzyłem i widzę, że już parę osób urządza z swoje gniazdka :D Życzę wytrwałości i trafnych decyzji bo teraz we wszystkim taki asortyment, że nie wiadomo na co się zdecydować...a to włoskie kafle...a to farba kauczukowa, akrylowa...panela AC3, AC4...parkiety itp itd. Dobrze, że mam to za sobą :D Ciekawi mnie jeszcze jak tam u Was w piwnicy. Widać ślady zalań? Podczas czerwcowych ulew nieźle się tam lało. Może osuszyli przed odbiorem. Co prawda fundamenty przysypane ale ziemią więc nie wiem czy opaska drenażowa spełni swoją funkcję.

gosia&
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 17:34

Re: budynek nr 4

Post autor: gosia& »

W niedziele byłam zobaczyć swoje mieszkanie. Przy okazji przeszłam się do piwnicy. Było sucho. Nie widziałam śladów zalania.

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

Swego czasu byłem w piwnicy i też nie widziałem śladów zalania - ale fafofcem nie jestem:-)
Co do polecanych z NOT`u fafofców do odbioru mieszkania... no to ja ich nie polecam. Ogólnie nie są zainteresowani i w sumie nawet nie umieją powiedzieć tego wprost - żenua w biały dzień:-D

J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: budynek nr 4

Post autor: J&G »

Witamy
My również nie widzieliśmy żadnych śladów zalania piwnic.
Pozdrawiamy

michbud
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 20:54

Re: budynek nr 4

Post autor: michbud »

Witam! w poniedzialek odbieram wlasne mieszkanie jestem ciekaw bo z tego co piszecie to jest ciekawie?!
sam zajmuje sie wykonczeniami wnetrz itd!jak ktos potrzebuje pomocy przy odbiorze lub wykonczeniu mieszkania to podaje swoje namiary 502-655-115 518-63-02-61 [email protected]
Wykończenia wnętrz mieszkań,domow jednorodzinnych,lokali w zakresie: regipsy,gładzie gipsowe,malowanie,układanie glazury i terakoty,panele,deska,tapetowanie inne prace!możliwość zobaczenia poprzednich prac jak rownież przesłanie zdjec!pomoc w doborze odpowiednich materiałow jak rowniez posiadam transport do przewozu materialow bezposrednio na budowe pozdrawiam i zapraszam do współpracy a plusem moze byc to dodatkowo ze jestem na miejscu i po sasiedzku!!!

JózefZS
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2010, 20:52

Re: budynek nr 4

Post autor: JózefZS »

Witam,
W budynku nr 2 w chwili odbiorów też nie było ani śladu zalania piwnic a co się dzieje w tej chwili to chyba każdy wie! Co do samego mieszkania, to mieszkanie córki odebrane zostało naprawdę w całkiem przyzwoitym stanie. Oprócz delikatnego "dopieszczenia" gładzi to ze ścianami i z sufitami nie było żadnego problemu i tak zresztą jest do dziś. Wiem, że w mieszkaniach znajdujących się na 3 p.(bud. Nr 2) były przypadki ich zalania. Nie wiem, czy to przez cieknący dach, czy może była tego inna przyczyna. Tak czy inaczej niespodzianki jak widać się pojawiają!
A co do odbiorów mieszkań. Jeżeli nie macie "fachowca" do wykończenia mieszkania, to wykonam zarówno kompleksowy remont mieszkania jak również drobne remonty typu malowanie pokoi, remont łazienki czy ułożenie paneli. Mogę bezpłatnie doradzić przy wyborze materiałów.
Tel.: 782 155 340
Pozdrawiam
Józef

Awatar użytkownika
Kali4
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2010, 15:20

Re: budynek nr 4

Post autor: Kali4 »

Odbiór mam już za sobą (: . Poza dwoma usterkami zlikwidowanymi po kilku dniach przez budowlańców, stan mieszkania nie budzi zastrzeżeń. Piwnica sprawia wrażenie suchej nie odkryłem tam żadnych mokrych przebarwień i wilgoci w ścianach..Ekspertem nie jestem więc czas pokaże jaka jest prawda..
Załączniki
korytarz piwnicy w bud.nr4
korytarz piwnicy w bud.nr4
DSC_0002.JPG (90.51 KiB) Przejrzano 7428 razy

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Czy mi się zdaje czy te ściany w piwnicy są otynkowane?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

żeby nie było widać grzyba i zacieków, które wyszły LOL

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

andropow pisze:żeby nie było widać grzyba i zacieków, które wyszły LOL
Szkoda mi cie człowieczku ciebie i lodolamacza śmiech na sali zobaczcie innye wykonania innych deweloperów a potem komentujcie. To , że macie jakąś obsesje na tym punkcie to nie znaczy ze u wszystki i jest lub bylo jak u was.
Jeszcze raz mi was szkoda. ps. mam swoje "m" i nie mam zlego zdania o budowlańcach.

ODPOWIEDZ