budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: budynek nr 4

Post autor: jarecki »

ale numer, toś Zeus wynalazł dokument...

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

gosia& pisze:Witam
mam takie ogólne ptytanko do sąsiadów. Czy ktoś może zatrudniał wyspecjalizowaną osobę do odbioru mieszkania? Ktoś się orientuje gdzie można znaleźć taką osobę i ile to kosztuje?
Ja mam w planach taką osobę wynająć, w razie czego możemy się dogadać. Powinno być taniej:-)

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: budynek nr 4

Post autor: kingag »

Zeus pisze:Na stronach Urzędu Ochrony konkurencji i Konsumentów jest decyzja Prezesa UOKiK z 12.17.2007 roku nr RWR47/2007 po przeprowadzonym postępowaniu w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów wszczętego z urzędu przeciwko spółce Alfaakt z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej 241 B. Sprawa jest zapewne aktualna obecnie a dotyczy zapisów w umowach dotyczących sprzedaży mieszkań. Dla zainteresowanych sprawą poniżej link do dokumentu UOKiK. Jeżeli macie w umowach zapisy, o których mowa w piśmie poinformujcie Alfaakt o konieczności ich usunięcia oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, iż zawarte w piśmie zastrzeżenie co do umów nie zostały usunięte.
Z tego co pamiętam to ja podpisywałam aneks do umowy pomijający te punkty umowy, które były zakwestionowane przez UOKiK. Za to dopiero teraz się zastanawiam kto zgłosił do UOKiK tamtą sprawę. Alfaakt sam na siebie nie doniósł :) Wygląda na to, że akcje typu Pagórek mają sens!!!
A poza tym zauważyliście, że skaczemy sobie po wątkach- za niedługo przyszli sąsiedzi z "4" nas wyproszą od siebie :)


A propos odbioru- ja zaprosiłam pana majstra Janusza, który z dwoma czeladnikami miał mi wykańczać mieszkanie. Kontrola przy odbiorze gratis. Wykańczanie w cenie przystępnej, solidnie i bardzo ekspresowo!!! Jeśli ktoś zainteresowany służę namiarami.

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: budynek nr 4

Post autor: akcjapagorek »

tms pisze:
gosia& pisze:Witam
mam takie ogólne ptytanko do sąsiadów. Czy ktoś może zatrudniał wyspecjalizowaną osobę do odbioru mieszkania? Ktoś się orientuje gdzie można znaleźć taką osobę i ile to kosztuje?
Ja mam w planach taką osobę wynająć, w razie czego możemy się dogadać. Powinno być taniej:-)
Witam, już spieszę z namiarami:
Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa http://www.zgpzitb.org.pl/index.php?opt ... view&id=38

ul. Piłsudskiego 74 (NOT)
50-020 Wrocław

tel./fax +48 71 343-64-88
tel. +48 71 344-85-89
e-mail: [email protected]
www: http://www.pzitb.not.pl

mam nadzieję, że nie za późno 8)
Swoją drogą przy odbiorze, zwróćcie uwagę na mocowanie poręczy balkonowych, by nikt później nie wypadł, zapytajcie czy tak ma być? Skoro są czrtery miejsca na mocowanie, to nie ma co oszczędzać na śrubie...
Obrazek

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

O jejku LUDZIE to musicie uważać by wam spadający ludzie nie wgnietli dachu w autach!! HAHAHAHAHA
SZKODA MI WAS WSZYSTKICH WIELKICH KRYTYKÓW !!!
PS. Cieszcie się ze to nie Komuna byście dostali po 1 śrubce hahahahahahaha

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Beny_siechnice pisze:O jejku LUDZIE to musicie uważać by wam spadający ludzie nie wgnietli dachu w autach!! HAHAHAHAHA
SZKODA MI WAS WSZYSTKICH WIELKICH KRYTYKÓW !!!
PS. Cieszcie się ze to nie Komuna byście dostali po 1 śrubce hahahahahahaha
Ciesz się, ciesz...jak wejdziesz na mieszkanie skończy się bajka. Podczas remontu cierpliwość poddawana jest niezłej próbie. A to gładź złazi, a to farba nie kryje bo jakies wtrącenia w tynku, a to brak równych kątów, a to szyby i parapety porysowane, a to zardzewiała barierka na balkonie...Każdemu kto się mądrzy a nie odebrał jeszcze mieszkania radzę poczekać...Apropos...ile razy został przesunięty termin??? Im później oddanie tym później akt notarialny. A podwyższone oprocentowanie na kredycie wisi. I to nie jest mała kasa bo z 300-400zł miesięcznie.

agataimichalk
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 14:36

Re: budynek nr 4

Post autor: agataimichalk »

Beny_siechnice pisze:O jejku LUDZIE to musicie uważać by wam spadający ludzie nie wgnietli dachu w autach!! HAHAHAHAHA
SZKODA MI WAS WSZYSTKICH WIELKICH KRYTYKÓW !!!
PS. Cieszcie się ze to nie Komuna byście dostali po 1 śrubce hahahahahahaha
Twoja wypowiedź jest conajmniej żałosna :|

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

Oj Jimmy_... lepiej martw się o swoje ściany i swoje odsetki .Szkoda gadać a raczej pisać jacy to prawie wszyscy mądrzy jesteście i na próbę chcecie uszczęśliwić innych dobrymi wqr... radami.
akcjapagorek pisze:Drogi Benny-
dopóki jesteś przed odbiorem mieszkania, to niestety ale każda, zasięgnięta tu opinia może tylko przyniść Ci korzyść w postaci wiedzy o słabych stronach wykonania.

Dlaczego piszą tylko ci którym kąty w mieszkankach krzywo porobili, a nie ci którym się fajnie mieszka ?

J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: budynek nr 4

Post autor: J&G »

jimmy_lodolamacz pisze:Ciesz się, ciesz...jak wejdziesz na mieszkanie skończy się bajka. Podczas remontu cierpliwość poddawana jest niezłej próbie. A to gładź złazi, a to farba nie kryje bo jakies wtrącenia w tynku, a to brak równych kątów, a to szyby i parapety porysowane, a to zardzewiała barierka na balkonie...Każdemu kto się mądrzy a nie odebrał jeszcze mieszkania radzę poczekać...Apropos...ile razy został przesunięty termin??? Im później oddanie tym później akt notarialny. A podwyższone oprocentowanie na kredycie wisi. I to nie jest mała kasa bo z 300-400zł miesięcznie.
troszkę ogłady ... to, że Tobie schodziła gładź ze ścian a farba nie kryła itp. to nie znaczy, że wszyscy tak mieli, a tym bardziej nie znaczy to, że w nowym budynku my będziemy tak mieli ... Oczywiście musimy na to zwrócić szczególną uwagę ale to nadal nie znaczy, że będzie tak jak piszesz ...

A tak dla Twojej wiadomości, to w naszym przypadku termin oddania mieszkania został przesunięty raz i wszystko wskazuje, że nie będzie już żadnych poślizgów bo mamy już umówiony odbiór :)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Otóż gładzie nie schodziły tylko u mnie. Sporo osób z "3"miało z tym problemy. W naszych budynkach zostały zastosowane stropy filigranowe. Są to płyty, które są odlewane w formach. Formy są smarowane ropą. Niestety ropa zostaje i jeżeli są pokryte tynkiem maszynowym to jeszcze to ujdzie. U nas od piątej klatki zastosowano metodę zaciągania gładzi"blachą". przy źle odtłuszczonej i zagruntowanej powierzchni efekt będzie jeden - odchodzenie gładzi.
Ale z drugiej strony Was rozumiem. Przeżywałem to samo. Własne "M"....mmmm. Ćwierć bańki dla dewelopera...pół bańki dla banku- Polbanku :twisted: Czar prysł gdy zacząłem remont...... :(
JEDNAK Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ -KURDE- WSZYSTKIM PRZYSZŁYM SĄSIADOM MNIEJ PROBLEMÓW Z MIESZKANIAMI, NIŻ MY MIELIŚMY!
Ale spoko jak już odbierzecie swoje"M" i będziecie się chcieli wyżalić, my tu jesteśmy.....WSPIERAMY WAS!

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Beny_siechnice pisze:Dlaczego piszą tylko ci którym kąty w mieszkankach krzywo porobili, a nie ci którym się fajnie mieszka ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

Beny_siechnice pisze:Dlaczego piszą tylko ci którym kąty w mieszkankach krzywo porobili, a nie ci którym się fajnie mieszka ?
Wielu się fajnie mieszka, ale to nie znaczy, ze nie było problemów!
Mieszkania dzielą sie na 3 rodzaje:
- te które sami mieszkańcy wykańczali - słowami sie tego nie opisze :evil:
- te w których robiła ekipa wykończeniowa i właściciela interesował tylko efekt końcowy
- oraz te które zostały tylko pomalowane
No oczywiście są wyjątki, tylko np, w "tej/mej" klatce wszyscy mieli mniejsze lub większe problemy.
Możesz w to nie wierzyc, ja tez nie wierzyłem jak pisali ludzie z 1 i 2 budynku, ze mieli problem z sufitami - ja bujałem sie z jednym pokojem-sufitem przez pół roku!!!

Przy odbiorze nie zapomnijcie łaty 2 metrowej, to podstawa, acha do łazienki kątomierz budowlany

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: budynek nr 4

Post autor: tms »

akcjapagorek pisze: Witam, już spieszę z namiarami:
Dzięki;-)

A co do jakości wykonania budynków. Byłem sobie na osiedlu i oglądałem budynki 1,2 i 3 - od kiedy macie tak bardzo popękane ściany? To chyba nie tylko pęknięcia tynku, gdyż zazwyczaj zaczynają się (peknięcia) w rejonie rogów okien i balkonów...

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: budynek nr 4

Post autor: Zeus »

Pęknięcia ścian, zazieleniona elewacja i woda w piwnicach to efekt oszczędnościowych nakładów na budowę zafundowanych przez dewelopera. Woda w piwnicy pojawia się od półtora roku, elewacja zielenieje coraz bardziej po każdych opadach a ściany pękają bo fundamenty są za słabe i nie przystosowane do podtrzymywania budynków na terenach podmokłych.

ODPOWIEDZ