budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
Małgorzatka
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 15 września 2009, 18:28

Re: budynek nr 4

Post autor: Małgorzatka »

Ja mam w umowie termin oddania na koniec stycznia. Jak widze i ta data może się przesunąć.
Cóż pozostaje.....trzymać kciuki i mieć nadzieje.
Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

Witam sąsiadów!
A w których bramach mieszkanka macie? My mamy w 4 bramie i termin oddania mamy "do dnia 30 października 2009r. lecz nie później niż do dnia 31 grudnia 2009 roku." Ostatnio 23-10-2009 ok godz 19 w bramie 5 na 1pietrze panowie z ekipy "prostowali" :wink: ściany chyba pod nr 515.
pozdrawiam

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: budynek nr 4

Post autor: jarecki »

troche to jeszcze potrwa, okna mojej sypialni wychodzą na budynek nr 4, nie wiem jaki jest poziom prac wewnątrz budynku, ale z zewnątrz mają co robić: nie wszystkie ściany są otynkowane z zewnątrz, pomalowane też nie wszystkie, za wejścia do klatek też się nie zabrali o drzwiach wejściowych nie wspomne, droga wewnętrzna za budynkiem jest w trakcie układania, nie wiem jak kwestie elektryki czy wszystko jest podpięte jak powinno,ogólnie nie jest źle tylko gdzie parking pod 4 będzie, już teraz po osiedlu ze 100 jak nie więcej aut jest parkowanych policze na wieczornym spacerze z moim kundelkiem...
ps. te prace wykończeniowe można było wcześniej zrobić przez okres wakacji niewiele się tam działo niestety

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: budynek nr 4

Post autor: TORMENTOR »

no cóż, nie ma żadnych informacji...
ciekawe czemu nikt z Alfaaaktu się nie wypowie... mogliby faktycznie uspokoić swoich klientów, chyba że ci przesłali już ostatnią transzę to wtedy już nie ma co...
Parking to bardzo ciekawy temat, widocznie nikt nie zawiadomił nadzoru budowlanego by zweryfikować deklarowaną ilość miejsc przy oddawaniu budynków (mogłoby się jeszcze okazać, że jedno miejsce jest oddawane przy każdym z budynków...

gosia&
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 17:34

Re: budynek nr 4

Post autor: gosia& »

Nie wiem jak pozostali sąsiedzi, ale ja w zeszłym tygodniu dostałam listem poleconym pismo informujące o opóźnieniach i przybliżonym terminie oddania lokalu.

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

A jak bardzo są opóźnieni ? I której bramy to dotyczy?
Nam przysłali maila , ze możemy sobie kolor drzwi do mieszkanka wybrać.

J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: budynek nr 4

Post autor: J&G »

Witam
Nasze mieszkanie jest w klatce 4 i przewidywany termin to przełom grudzień/styczeń. Pierwotnym terminem był 31.10.2009.

MoniaS
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 23 maja 2008, 06:37

Re: budynek nr 4

Post autor: MoniaS »

Sąsiedzi J&G a na którym piętrze, bo my na pierwszym. Byliśmy w poniedziałek w Alfaakcie, powiedziano nam , że jak tylko zaczną oddawać w 5 bramie, to my tydzień, dwa po nich będziemy odbierać.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Drodzy przyszli sąsiedzi wiem co czujecie. Ale nie napalałbym się za mocno na te terminy z AA.Termin mojego mieszkania w"trójce"byl na maj08r nie później niż do czerwca. Okazało się, że są opóźnienia. Miałem obiecane, że na koniec sierpnia dostanę mieszkanie. Było to dla mnie ważne bo nie miał gdzie mieszkać. Mieszkanie odebrałem w pierwszej połowie października. Lepiej się przyjemnie zaskoczyć niż gorzko rozczarować dlatego nie napalałbym się za mocno na te terminy z AA. A swoją drogą płakać mi się jak widzę jak oni kładą tynki wewnątrz. Gościu siedzi przy jednej żarówce i zaciąga tynk.To nie może wyjść prosto. Przy odbiorach sprawdzajcie kąty i płaszczyzny oraz jakość bo potem różne szopki wychodzą. Miałem duże problem z sufitem więc jestem przewrażliwiony.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

Rowniez ostrzegam przed tynkami, tak jakością wykonania, jak i jakością samego tynku, u mnie rowniez byl problem z sufitem i z paroma scianami - tynk sie zluszczal.
No i kiedy te tynki wyschna?

J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: budynek nr 4

Post autor: J&G »

Nasze "cztery kąty" mieszczą się na 2 piętrze.
Pozdrawiamy

gosia&
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 17:34

Re: budynek nr 4

Post autor: gosia& »

Drodzy sąsiedzi co sądzicie o wyposażeniu (dzrwi + biały montaż), które oferuje Alfaakt?
Czy ktoś może porównywał produkty w sklepach?

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: budynek nr 4

Post autor: Miles »

Mieszkam od kilku miesięcy w bud nr 3 i z perspektywy tego czasu mogę powiedzieć, że:
Drzwi - producent (Porta) całkiem porządny. Do jakości nie mam zastrzeżeń, jednak same skrzydła ze względy na brak przeszklenia, wg mnie bardziej pasują do biura niż mieszkania, ale to chyba sprawa gustu. Mieszkanie kupiłem w momencie kiedy było już skończone , dlatego nie miałem już możliwości aranżacji wnętrza, czy rezygnacji z drzwi i b montażu. Skończyło się to tak, że wstawiłem developerskie ościeżnice, a dokupiłem same skrzydła. Jak do tej pory nie ma z nimi problemów.
Biały montaż - (Magdalena) to chyba jeden z najtańszych producentów. Jak na razie wszystko działa, choć nie obeszło się bez drobnych usterek (obluzowująca się deska klozetowa, czy tryskająca na wszystkie strony słuchawka prysznica), jednak z tym poradzi sobie chyba każdy w 5 min.

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: budynek nr 4

Post autor: kingag »

Ja też z "trójki" Co do drzwi nie mam zastrzeżeń. Okienko w łazienkowym skrzydle można dorobić samodzielnie- nam wyszło calkiem ładnie :), a w sypialniach przez to, że są pełne skrzydła to panuje miły spokój po zamknięciu się. Co do wyposażenia łazienki to my zrezygnowaliśmy z dolnopłuka i muszli na rzecz geberita. Wanna 140 cm jak ktoś lubi takie małe to można przeżyć. Umywalka też trochę mała ale łazienki nie są okazałe więc małe sprzęty są poniekąd wymuszone gabarytami pomieszczenia. Za to nie mam żadnych zastrzeżeń do baterii- nawet nie wiem jakiej są firmy ale bardzo ładny model. Słuchawkę zmieniliśmy zaraz na początku- to żaden wydatek. Aha zapomniałam- bateria nad wanną w ciągu miesiąca przestała sie przełączać prysznic/kran. Zgłosiliśmy do alfaaktu. Przyszedł hydraulik na drugi dzień i wymienił całą baterię na ten sam model, który już prawie rok działa bez zarzutu

ODPOWIEDZ