budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: budynek nr 4

Post autor: bonawentura »

gosia& pisze:Zastanawia mnie czemu panie z alfaakt mówią,że prace są wykonywane ?
Bo jak zwykle nie wiedzą co się dzieje? Czy może przyzwyczajenie do kłamstwa.

Dante
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 30 marca 2009, 09:52

Re: budynek nr 4

Post autor: Dante »

hej Sąsiedzi :)

chyba jednak coś się dzieje, oto kilka fotek z dzisiaj
budowa3.JPG
budowa3.JPG (191.82 KiB) Przejrzano 6682 razy
budowa4.JPG
budowa4.JPG (210.73 KiB) Przejrzano 6682 razy
to nie tutaj było "jeziorko"? samo wyparowało?
to nie tutaj było "jeziorko"? samo wyparowało?
budowa2.JPG (197.77 KiB) Przejrzano 6682 razy
gosia& pisze:Zastanawia mnie czemu panie z alfaakt mówią,że prace są wykonywane ?
Miles pisze:Trwają prace przy wykonaniu nawierzchni z kostki betonowej, przy budynku nr 3. Ale to chyba inna ekipa, niż ta, która buduje sam budynek.
może dlatego że to prawda ;) droga "się robi" i jakieś wykopy też

gosia&
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 17:34

Re: budynek nr 4

Post autor: gosia& »

Dante,
dzięki za zdjęcia :) i informacje;
Oby więcej takich :)

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Wszystko fajnie pod warunkiem, że przyszłych sąsiadów interesuje droga pod 3 blokiem i burzówka. Budynek 4 ciągle stoi nie ruszony. Trochę ocieplony, trochę pomalowany, trochę dachu położyli i cisza...aż dźwig zaczyna rdzewieć. W takim tempie to niestety i do wiosny nie skończą.

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: budynek nr 4

Post autor: bonawentura »

Dante pisze: to nie tutaj było "jeziorko"? samo wyparowało?
Zgadłeś wyparowało samo!
A ekipy budowlanej jak nie było tak nie ma.

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: budynek nr 4

Post autor: Miles »

Jeziorko na szczęście nie ma już, gdzie wrócić (?),
Obrazek

utwardzanie drogi przy parkingu za bud nr 3 - to też długo oczekiwana sprawa,
Obrazek


-tylko co to ma wspólnego z samym budynkiem 4? Na nim nie widać postępów.

Beny_siechnice
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 4 września 2009, 20:12

Re: budynek nr 4

Post autor: Beny_siechnice »

Witam przyszłych sąsiadów!
We wtorek 22 września dowiedzieliśmy się z mężem od pani z Alfaaktu , że na budowie jest nowy kierownik, który robi harmonogram prac wykończeniowych . Poprzedni zwolnił się pod koniec sierpnia. Drogi dojazdowe robią ,bo muszą być zrobione przed wykończeniem bram 3 - 2 - 1 . Ponoć w bramie 5 - 4 zostało do wykończenia klatki schodowe i tynki maszynowe na ścianach , podłogi już są . Ostatnio (poniedziałek ) zauważyłam, że coś jakby drgnęło jeżeli chodzi o balkony, posadzkę wylali na nich. Codziennie sobie tam chodzi moja teściowa i coś kiepsko to im idzie bo pracowników za mało tak jakoś na tej budowie.

Kajuta
Posty: 44
Rejestracja: piątek, 27 marca 2009, 21:15

Re: budynek nr 4

Post autor: Kajuta »

To prawda - robotników nie ma, ale od jakiegoś czasu pojawiają się różni panowie. Jednego widzialam na dachu - robił jakiś opis chyba. Dziś kolejni dwaj łazili wokół budynku. Nie wyglądali na robotników, a raczej jakichś kierowników właśnie. Tyle z moich obserwacji :-)

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: budynek nr 4

Post autor: Zeus »

Może to komornicy a nie kierownicy budowy...

Peppa
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 18 października 2009, 22:44

Re: budynek nr 4

Post autor: Peppa »

Hej, jak dobrze pójdzie to będę Waszą sąsiadką.
Przeczytałam już to forum i tak się zastanawiam; kiedy właściwie zostanie oddany budynek nr 4? Ja mam w umowie podaną datę na koniec lutego 2010 r. Jakie macie daty podane w umowach?
Proszę, napiszcie ile będą wynosiły nasze opłaty za mieszkanie i co będzie zaliczane do tych "stałych" opłat?
Dziękuję za wszelkie Wasze wypowiedzi i pozdrawiam przyszłych sąsiadów. Może umówilibyśmy się na kawę/piwo, co sądzicie o tej propozycji?

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: budynek nr 4

Post autor: Miles »

Mieszkam w budynku nr 3 i co do czynszu: Na początku, kiedy zarządcą jest developer to wychodzi ok 4 zł/m2. Jest w tym wliczone ogrzewanie, wywóz śmieci i sprzątanie na klatce. Do tego trzeba doliczyć koszty wody i energii elektrycznej - obie wielkości zczytywane z indywidualnych liczników co miesiąc.
Kiedy otrzymacie akty notarialne, zarządcą będzie wspólnota mieszkaniowa i wtedy system rozliczeń ulegnie pewnym zmianom (np. woda rozliczana zaliczkowo), ale to pewne nie nastąpi za szybko.

gosia&
Posty: 15
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 17:34

Re: budynek nr 4

Post autor: gosia& »

Witam,
W umowie jaką podpisałam z alfaakt mam zapis oddania lokalu w terminie maksymalnie do końca października 2009. Ale jak wiadomo niestety termin się przesunął.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

dobre nowiny, dzisiaj weszła ekipa tynkarska, do tego ostatnio skończyli w końcu dach.

jatinka
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2008, 09:53

Re: budynek nr 4

Post autor: jatinka »

U mnie też koniec października 2009. To miło słyszeć że coś w końcu zaczęli robić :) .
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ