budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: budynek nr 4

Post autor: J&G »

Mała prośba do sąsiadów z budynków 1-3

Czy moglibyśmy prosić o krótką relację z budowy ? Co się zmieniło od czasu ostatnich dodanych zdjęć.


Z góry dzięki,
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Na zewnątrz wg.mnie to progress jest minimalny zrobili dach i"znikli" :) Ale jak jadę do pracy rano to widzę, że się fachmani zbierają więc raczej robią wewnątrz. Jak wracam nikogo nie widać, tak koło 17. No i żuraw się kręci ale to raczej nie operator tylko wiatr :mrgreen: pozdr600

J&G
Posty: 13
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 16:03

Re: budynek nr 4

Post autor: J&G »

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda budowa budynku nr 4 przedstawiamy kilka zdjęć zrobionych 11 czerwca.
Miłego oglądania :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

solka
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2009, 20:57

Re: budynek nr 4

Post autor: solka »

Witam przyszłych sąsiadów,

Mam pewne niepokojące informacje. Otóż, od dwóch miesięcy obserwuję "postępy" na budowie. Ponieważ nie widzę, by budynek się jakoś szczególnie zmieniał, ani też by było na nim wielkie poruszenie, postanowiłam porozmawiać z kimś, kto na temat naszej budowy wie bardzo dużo. Wiem, że zaraz będziecie dopytywać o kogo chodzi, jednak jest to póki co jedyna osoba, która, w przeciwieństwie do dewelopera sprzedała mi informacje, jakich wolałabym na 2 miesiące przed oddaniem nie słyszeć. Ponieważ nasz deweloper zagląda na to forum nie chciałabym tej osoby zdradzić. Nie chcę też siać niepokoju, pragnę jedynie podzielić się z Wami wiadomością.
Faktycznie roboty znacząco spowolniły. Pracownicy na budowie nie robią nadgodzin, pracują od pon. do pt., od 7.00 do 15.00 po czym zwijają zabawki (weekendy cisza). Od dłuższego czasu zajmują się jedynie "lekkimi robota", takimi, których gołym okiem nie widać, ale które przede wszystkim nie wymagają dużych nakładów finansowych. Nie dziwi więc fakt, że budynek od zewnętrznej strony bardzo wolno się zmienia, bowiem są to prace kosztowne. Nie jest tak, że zupełnie nic się nie dzieje- podobno wszystkie ściany działowe stoją, robili elektrykę, dojścia kominowe itd. Początkowo budowa szła bardzo szybko, natomiast obecnie istnieje realne zagrożenie, że do 31.08. budynek nie będzie gotowy ( a tego dnia wygasa zlecenie dla wykonawcy). A teraz przyczyna tego stanu rzeczy- Nasz szanowny deweloper szarpie się w banku o kredyt, którego nie chcą mu udzielić ! W tym zakresie nie znam szczegółów, być może po prostu czeka na lepsze warunki, ale brak kasy niestety widać gołym okiem. Od dwóch miesięcy obserwuję budowę każdego dnia i mam nadzieję, że się z moim złym przeczuciem mylę.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: budynek nr 4

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Mam okna na tego klocka i widzę dokładnie, że prace stanęły. Słychać czasem jakąś wiertarkę czy coś. Budowlańców można policzyć na palcach. W tym tempie to i do końca roku nie skończą. Nie dokończyli kłaść dachu więc te wszystkie deszcze ostro tam podlewały poddasza. A codziennie-szczególnie przy deszczach- zbiera się konsylium, na jednym z rogów bloku, przy studzience i ostro dyskutuje... :shock: No ale my mieszkańcy 3 bloku wiemy o co chodzi. "Wysoki poziom wód gruntowych"(prezes AA}. Jak tak dalej pójdzie to zmienimy nazwę z "Zielony Pagórek" na " Zieloną Wenecję".

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: budynek nr 4

Post autor: bonawentura »

solka, niestety podales to co bylo po cichu przekazywane i mozna bylo podslyszczec od podwykonawcow.
Tylko od podwykonawcow slyszy sie troche inaczej - ze nie dostaja kasy/nie ma zlecen bo nie ma kasy itp.
To widac golym okiem - dach nie skonczony, tynkow wewnetrznych i zewnetrznych brak - to wszystkosą podwykonacy, ktorzy w dobie kryzysu musza najpierw poczuc kaze zeby cokolwiek robic.

Zeus - podobno (na szczescie) 4 budynek jest juz osadzony na pelnej wannie (czy jak to tam sie nazywa), ale patrzac na jakosc poprzednich budynkow

Dante
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 30 marca 2009, 09:52

Re: budynek nr 4

Post autor: Dante »

czyżby to kolor naszego budynku? :mrgreen:
Załączniki
kolorek2.JPG
kolorek2.JPG (191.33 KiB) Przejrzano 7738 razy
kolorek.JPG
kolorek.JPG (202.73 KiB) Przejrzano 7737 razy

solka
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2009, 20:57

Re: budynek nr 4

Post autor: solka »

Witam,

informacja z budowy-przewidywany czas oddania bloku: listopad/grudzień.

Deweloper podobno dostał kredyt, ale mają straszne tyły. Mieszkania miały być oddane w lipcu, tymczasem szansa na koniec października zależy wyłącznie od kasy, jaką wyłoży deweloper.

Wewnątrz wszystko stoi, od trzech miesięcy nic się nie zmieniło.

Aha, mamy również wodę w piwnicy. Jak to ktoś napisał: "wysoki poziom wód gruntowych".

bez komentarza ...

pozdrawiam

black_diablo
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2006, 21:09
Lokalizacja: Siechnice

Re: budynek nr 4

Post autor: black_diablo »

:twisted: Zastanawia mnie tylko jedno. Po co kupowaliście tu mieszkanie, skoro mieliście tak wpaniałe informacje na temat złej kondycji finansowej developera, a teraz narzekacie. :twisted:

kemot
Posty: 9
Rejestracja: środa, 26 sierpnia 2009, 18:38

Re: budynek nr 4

Post autor: kemot »

Co tam na budowie budynku nr 4. Czy coś tam sie dzieje,bo zbytnio jakiś widocznych efektow nie widać,a czas oddania nieublaganie sie zbliża. moze cos wiecej napisza sąsiedzi z budynkow juz zamieszkalych. pozdrawiamy

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

Niestety za wiele sie nie zmienia,
chociaz od 2 dni cos kombinuja na dachu, moze w koncu skoncza ten dach.
niestety we wnatrz dalej w mieszkaniach brak tynków

kemot
Posty: 9
Rejestracja: środa, 26 sierpnia 2009, 18:38

Re: budynek nr 4

Post autor: kemot »

serdeczne dzieki za niezbyt pocieszajace wiesci:( jak by cos sie zmienialo to prosze informowac. bede wdzieczny.

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: budynek nr 4

Post autor: walgula »

Witam. Wczoraj do wieczora słychać było piłę tarczową.

kemot
Posty: 9
Rejestracja: środa, 26 sierpnia 2009, 18:38

Re: budynek nr 4

Post autor: kemot »

wielkie dzięki za relacje z budowy budynku nr4. Jestem zaniepokojony, że nikt z przyszłych mieszkańców bloku nr 4 nie interesuje się pracami na budowie. pozdrawiam

ODPOWIEDZ