Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Witamy
Co prawda to prawda, remont absorbuje w 100% tym bardziej jak sie ma sufity zrobione na "odwal" My mieliśmy wprowadzić się w sobotkę ale przez (niestety trzeba to napisać) spartaczoną robotę na naszych sufitach musieliśmy przełożyć termin wprowadzki. Trzeba będzie powalczyc o swoje z wykonawcą bo tak być nie może.
No nic, pozdrawiamy

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

witam, u nas dobiega juz konca remont lazienki i zabieramy sie za wykanczanie pozostalych pokoii. w czwartek biore sie za malowanie ale Olu po tym co piszesz to moj entuzjazm zostal mocno ostudzony. ciekaw jestem jak jest w pozostalych mieszkaniach?
Z koleii u nas po deszczu na balkonie (trzecie pietro - brak daszka) pozostaje dlugo schnaca kaluza. czy ktos ma moze podobny problem z brakiem spadu na balkonie i probowal cos w tej sprawie wywalczyc z wykonawca?

pzdr,
kuba

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Niestety coś ostatnio nie mamy czasu nawet podjechać i popatrzeć jak nasze M się buduje. Mam pytanko do Madzi: na jakim etapie jest II budynek. Z tego co napisałaś to wnioskuje, że już część bloku jest pomalowana, a co z resztą?? Ocieplony, dach położony, balkony porobione??
Mam jeszcze pytanko w sprawie odbioru. Jaki termin odbioru macie zapisany w umowie. Ciekawa jestem, czy wywiążą się z terminów, bo mamy już dosyć wynajmowania, a do tego jeszcze spłata kredytu.
I jeszcze jedno do remontujących się: ile trzeba czekać na materiały, chodzi mi m.in. o drzwi, podłogi, płytki do łazienki. Jest jakiś czas wyczekiwania, czy wszystkie materiały dostępne np. w Castormaie można wziąć od ręki.
Pozdrawiam

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Kubo, nie matrw się na zapas. Może u Ciebie będzie lepiej.
My co prawda też myśleliśmy że łazienka to najgorsze co może być i później pójdziej już gładko no ale niestety. Radzę dobrze zagruntowac, i po całkowitym wyschnięciu dobrze się przyjrzeć sufitom czy przypadkiem nie robią się pęcherze powietrza które po jakimś czasie po prostu odpadną. U nas sprawa wyglądała tak, że po każdym "ruchu" na suficie wychodziły pęcherze w innych miejscach: po zagruntowaniu tu, po wybieleniu tam po położeniu koloru jeszcze w innym miejscu. I tak w każdym z dwóch mniejszych pokoi - tragedia. Po zareklamowaniu tej sytuacji przyszedł "fachowiec" poszpachlował sobie to i owo, poszedł a nazajutrz pęcherze wyszły obok...

Co do balkonu to też żadnego spadku się nie dopatrzyliśmy... no chyba że w drugą stronę :(

Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe to zależy co kto chce. Można kupić od ręki ale można też czekać. My na drzwi czekamy do 4 tygodni, płytki 7-14 dni, panele akurat kupiliśmy od ręki itd itd.

Uszy do góry, pozdrawiamy.

Awatar użytkownika
Grażka i Mariusz
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 26 stycznia 2007, 13:19
Lokalizacja: Szklarska Poręba/Wrocław

wykończenie ścian....

Post autor: Grażka i Mariusz »

Witamy wszytkich, my wszytkie ściany i sufity za radą naszego znajomego budowalańca przeciagneliśmy gipsem ,było przy tym dużo roboty ale warto było!malowanie poszło gładko!a my nim dalismy kolor na ściany pomlowaliśmy raz tanią białą farbą!kolor wyszedł super!a tak poza tym nie mamy do czego się czepiac.

Pozdrawiamy

P.S. czy coś wiadomo kiedy będziemy mieli internet??

Monika
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 13:50
Kontakt:

Re: wykończenie ścian....

Post autor: Monika »

Grażka i Mariusz pisze:Witamy wszytkich, my wszytkie ściany i sufity za radą naszego znajomego budowalańca przeciagneliśmy gipsem ,było przy tym dużo roboty ale warto było!malowanie poszło gładko!a my nim dalismy kolor na ściany pomlowaliśmy raz tanią białą farbą!kolor wyszedł super!a tak poza tym nie mamy do czego się czepiac.

Pozdrawiamy

P.S. czy coś wiadomo kiedy będziemy mieli internet??

Cześć.
Kontaktowaliśmy się ostatnio z firmą Ikatel, która świadczy usługi podłączenia internetu w Siechnicach.
Z informacji otrzymanych od pracownika tej firmy wynika, że nie jest jeszcze ukończona w naszym budynku instalacja, a więc nie można jeszcze założyć zbiorczego internetu.
Firma Ikatel ma zakładać również antenę satelitarną na dachu - będzie można po zakupie dekodera odebrać cyfrę+, n albo cyfrowy polsat oraz zbiorczą antenę telewizyjną.
Niestety w tym temacie Alfaakt również ma opóźnienia, dlatego nie mamy jeszcze ani telewizji ani możliwości podłączenia internetu.

Podobno informowali firmę Ikatel, że już niedlugo, ale nie wiemy, czy można w to wierzyć...

Pozdrawiamy

Monika i Gerard

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
do Agniezszki i Krzyska: tak tak wspomniałam pomalowana jest wewnetrznba strona budynku nr 2, ale nie jest jeszcze po innych stronach ocieplony, nie wszystkie są balkony choć jest ich wiekszośc no i dachu też nie ma wszędzie.
a odnośnie odbioru mieszkania to sprawdzę w domu bo nie pamiętam i jakoś się odezwę. W sobotę jadę na budowę więc na pewno będę miała zdjęcia. JAk będziecie chcieli to Wam podeślę. Moje GG 1890785
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzes_ania
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 22:32
Kontakt:

Post autor: grzes_ania »

hej Sąsiedzi mamy pytanko,robimy sobie remont w domku i okazało się że w przedpokoju brak prądu w gniazdach do światła,przy drzwiach do klatki podany jest jakiś numer gdzie zgłasza się reklamacje ale tam nikt nie odbiera może wiecie gdzie zgłosić usterke tak aby pojawił się elektryk,wielkie dzięki za pomoc,pozdrawiamy

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Aga, odbiór mieszkania mamy do końca lipca a Wy?

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

hej Ola, niestety u mnie nie jest lepiej, miescami sufit sypie mi sie na glowe duzymi platami;) ale nie dajemy sie i brniemy dalej:)
pozdrawiam wszystkich walczacych na remontowym froncie
kuba

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Odbiór mieszkań

Post autor: DeXteR »

Witamy wszystkich!

Niedawno kontaktowaliśmy się z Alfaaktem i powiedziano nam, że oddania mieszkań będą w sierpniu ("...tak więc proszę fachowców umawiać na sierpień..."), natomiast akty notarialne mają być dopiero w grudniu ("...deweloper ma 6 miesięcy na wydanie aktów notarialnych od momentu oddania mieszkań... z czego 1,5 miesiąca jest na wyremontowanie i przygotowanie mieszkań do użytku przez przyszłych lokatorów, po tym czasie jest oddanie mieszkań. do zamieszkania.."). W sierpniu mają być podpisywane akty notarialne z mieszkańcami z budynku 1 (byliśmy ostatnio, ale macie fajnie, że już mieszkacie ;) ), czyli też wychodzi mniej więcej 6 miesięcy od oddania. Nie będziemy się wkopywać dlaczego dopiero w grudniu, bo jeszcze coś nakręcimy, możecie Wy zadzwonić się zapytać konkretnie dlaczego...

Ps. U nas w umowie też jest oddanie do końca lipca...

Awatar użytkownika
DeXteR
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 16:29
Lokalizacja: Myślibórz

Zdjęcia mieszkań

Post autor: DeXteR »

Dorzucamy wam jeszcze fotki budynku 2:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5 od razu mamy budkę z biletami ;)

No i dla porównania kolory obu budynków:
Budynek 1 vs. Budynek 2

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Hej
Kubo!! Co do sufitów to nie ma sensu brnąć w to dalej (o ile brnięcie dalej oznacza u Ciebie ciągłe szpachlowanie odprysków i malowanie, malowanie, szpachlowanie, gruntowanie, malowanie... itd. itp) Szkoda czasu i nerwów. U nas do tej pory pojawiają się pęcherze powietrza których wcześniej nie było. Normalnie ręce opadają a w kieszeni się scyzoryk otwiera!!!!
W sobotę zajmie się nimi (sufitami) "specjalista" i mam nadzieję że w końcu będziemy mogli ruszyć z miejsca z resztą prac , teraz już raczej kosmetycznymi.

Pozdrawiamy.

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam

Dzieki za zdjecia z budowy!! Jak byłam tam ostatnio, to zaczynali tynkować wewnętrzną strone budynku, a tutaj już kolor jest!! Ale powiem szczerze, że zmartwiłam się tym sierpniowym odbiorem, tym bardziej, że w umowie również mamy zapis, że nie później jak do końca lipca oddadzą nam nasze M, zresztą ja do 1 września muszę zwolnić mieszkanie które obecnie wynajmuję.
No, ale zobaczymy.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ