Budynki nr 1 i 2

Dyskusje mieszkańców osiedla
Paulina
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 16:27

Post autor: Paulina »

Witam!chciałam sie zapytac mieszkańców,którzy odebrali juz mieszkanie w bloku nr.1 ile was wyniosło wykonczenie mieszkania.Konkretnie interesuje mnie wykończenie mieszkania o metrażu 57 m2-3 pokoje ile was wyniósł koszt (z kafelkami,mablami do kuchni,panelami itp).
Prosze o odpowiedz.
Dzieki.

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: ITI »

@ Teresaaaa to nie jest Siechnica tylko Siechnice - liczba mnoga!!!
Nie obrażaj mieszkańców!!! :?

Tomek79
Posty: 142
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 11:31
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Tomek79 »

Paulina pisze:Witam!chciałam sie zapytać mieszkańców,którzy odebrali już mieszkanie w bloku nr.1 ile was wyniosło wykończenie mieszkania.Konkretnie interesuje mnie wykończenie mieszkania o metrażu 57 m2-3 pokoje ile was wyniósł koszt (z kafelkami, meblami do kuchni,panelami itp).
Proszę o odpowiedz.
Dzięki.
Witam,
Paulina zadajesz bardzo ciężkie i dziwne pytanie dotyczące wykończenia, gdyż jedni kupują kafelki za 10 zł za metr, a inni za 400 zł za metr i tak samo jest ze wszystkim tzn. z meblami i z innymi rzeczami jedni sami kładą kafle i podłogi, a inni nie. W każdym razie na pewno każdy robi tak na ile mu pozwolą fundusze.
Pozdrawiamy.

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

witam, czy ktos sie moze orientuje kiedy mozemy sie spodziewac podpisywania aktow notarialnych, czyli od kiedy bedziemy prawnymi wlascicielami mieszkan?
pzdr,
kuba

ODPOWIEDZ: Otrzymalem informacje iż podpisywanie aktów ma sie rozpoczac zgodnie z umowa tj. od sierpnia 2007 (nie bede tu wchodzil w szczegoly jak rozlegly i nieprecyzyjny jest ten termin...)
pzdr :?
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 maja 2007, 13:36 przez kudeł, łącznie zmieniany 1 raz.

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
Mam pytanie do mieszkańców bud. 1. Jak wyglądają zwroty kosztów z materiałów, z których zrezygnowaliście (drzwi, wanna itp.?). Wielkimi krokami zbliża się termin wypłaty ostatniej transzy, także bardzo mnie to interesuje. Co prawda mąż dzisiaj wybiera sie do AlfaAkt i wszystkiego się tam dowie, ale chciałabym wiedzieć, jak to wygląda w praktyce.
Pozdrawiam

kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Post autor: kudeł »

hej Agnieszka, u mnie zwrot wygladal w ten sposob ze ja przelalem calosc kwoty za mieszkanie (w transzach) na konto AlfaAktu natomiast rozliczenie nastapilo juz po odbiorze - przelew w druga strone. Dla mnie bylo to najwygodniejsze rozwiazanie :)

pzdr,
kuba

OLA&TOMEK
Posty: 86
Rejestracja: czwartek, 28 września 2006, 07:20

Post autor: OLA&TOMEK »

Witamy
Co do zwrotu pieniążków za wyposażenie mieszkania to u nas było identycznie jak u Kuby, tzn. najpierw cały kredyt na konto AA a po odbiorze od AA na nasze konto.
Do Teresaaaa:
BRAĆ!!! :)

Na koniec mam pytanie, czy ktoś z was sąsiedzi miał "problemy" z sufitami?? Chodzi dokładnie o odpryski tego czegoś czym były "wykończone".
U nas po zagruntowaniu ich przed malowaniem wyszło szydło z worka i nieciekawie to wygląda - trzeba będzie reklamować.

Pozdrawiamy wszystkich gorąco.

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
byliśmy dziś na budowie, na budynku nr 2 pojawił się kolor, będzie inny niż budynek nr 1. Zółty a nie różowy :) Pozdrawiam

Agnieszka&Krzysiu
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2007, 12:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka&Krzysiu »

Witam
To nasz blok jest już malowany?? Widać budowa postępuje.
A tak na marginiesie: Madzia i Piotr, wydaje mi sie że bedziemy sąsiadami (III klatka, III pietro, m 46,3, drzwi na przeciwko kawalerki 33,1)??
Wiem, że się powtarzam, ale już nie mogę się doczekać odbiorów!!!

Dzięki na informację w sprawie zwrotów!! :D

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

Witam,
Aga i Krzysiu: to my własnie jesteśmy właścicielami tego "wielkiego" 33,1 m2 mieszkania , dokładanie właśnie na 3 pietrze i w 3 klatce :).

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Post autor: walgula »

Witam, zamierzam kupić mieszkanie w 3 bloku i mam pytanie do mieszkancow 1 i 2 czy maja moze informacje na temat strefy aktywnosci gospodarczej, kt znajduje sie po sasiedzku dzialki alfaaktu. Zastanawiam sie, czy ktos nie wybuduje w poblizu fabryki albo centrum logistycznego. Bardzo prosze o odpowiedz, bo nie wierze, ze nikt nie interesowal sie tym tematem decydujac sie na kupno mieszkania.

arenty
Posty: 25
Rejestracja: środa, 5 lipca 2006, 12:59
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: arenty »

Witam

W zeszłym roku odbył sie przetarg na działki w obrebie strefy:
Zwycięzcy:
Działki nr 544/41, 544/42,544/43 i 544/44 - firma TIM S.A zs we Wrocławiu
Dzialka nr 545/102 - Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO – LEK S.A. zs we Wrocławiu

na pozostałe działki zostały chyba ogłoszone kolejne przetargi

Pozdrawiam

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Post autor: walgula »

Byłem w gminie i dowiedzialem sie, ze zadnej fabryki nie postawia pod oknami;) Te dzialki przeznaczone sa pod lokale uslugowo handlowe. Pani powiedziala ze niestety zaden dyskont nie powstanie, ciekawe dlaczego.
Mam pytanie do mieszkancow budynku 1 czy doszlo juz do przekazania wlasnosci aktem notarialnym na was, a jesli nie, to czy wiecie kiedy ma to nastapic? Ciekawy jestem ile czasu mija od odbioru mieszkania do podpisania umowy koncowej. I czy alfa robi jakies problemy, np ze przeciaga cala procedure.

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Post autor: Madzia i Piotr »

witam wszystkich,
coś ostatnie nasze forum zamilkło,wszyscy remontują i zajmują się swoimi mieszkankami, a mieszkańcy budynku nr 2 z niecierpliwością oczekują n odbiór swoich mieszkanek.
Byłam wczoraj na budowie, wewnetrzna storna budynku nr 2 pomalowana. Trzeci budynek już widać. Pamiętam te czasy kiedy ja jeździłam oglądać gdzie będe mieszkać i była dziura w ścianie a pierwszy budynek była na etapie pierwszego piętra. Fajnie jest tak powspominac, bo czas bardzo szybko leci.

ODPOWIEDZ