budynek nr 4

Dyskusje mieszkańców osiedla
Trombale
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 16:15
Kontakt:

Re: budynek nr 4

Post autor: Trombale »

Jeśli chcesz kupić mieszkanie to w biurze AA umawiasz się na podpisanie umowy przedwstępnej, w niej określony jest harmonogram wpłat za mieszkanie. Do umowy dostajesz inne dokumenty o budowie itp. i komplet składasz w banku.
Praktycznie większość banków finansuje 100 % - multibank, millennium, nordea, eurobank(uwaga na kiepską obsługę)...
Nie płaciliśmy żadnej kasy za rezerwację, ale też byliśmy dość szybko zdecydowani.

_cleooo_
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 września 2008, 09:30

Re: budynek nr 4

Post autor: _cleooo_ »

a przy podpisywaniu umowy przedwstępnej ile zadatku należy wpłacić?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: budynek nr 4

Post autor: andropow »

a ot taka mala informacja
piwnica w 4 budynku to wylewka betonowa - sciany,
w budynku nr 3 sciany piwnicy byly z bet komórkowego -silka (czy ytong)

Trombale
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 16:15
Kontakt:

Re: budynek nr 4

Post autor: Trombale »

dla zainteresowanych nowe zdjęcia z budowy:
http://www.fothost.pl/upload/08/43/9f0adc44.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/43/8dda756c.jpg

jatinka
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2008, 09:53

Re: budynek nr 4

Post autor: jatinka »

Witam wszystkich przyszłych mieszkańców budynku nr 4.
Oto najnowsze fotki z budowy :-)
Pozdrawiam.
Załączniki
B4_2.JPG
B4_2.JPG (44.56 KiB) Przejrzano 7934 razy
B4_1.JPG
B4_1.JPG (51.25 KiB) Przejrzano 7933 razy

Trombale
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 17 maja 2008, 16:15
Kontakt:

Re: budynek nr 4

Post autor: Trombale »

też widzieliśmy postępy w budowie, my byliśmy chwilę później i widzieliśmy wyprowadzone kominy ...

MoniaS
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 23 maja 2008, 06:37

Re: budynek nr 4

Post autor: MoniaS »

witam wszystkich sąsiadów z 4 bramy. My mamy na I piętrze mieszk. nr 3. jest ktoś z I pietra?

solka
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2009, 20:57

Re: budynek nr 4

Post autor: solka »

Witam przyszłych sąsiadów,
dołączam fotki z dzisiejszej wyprawy na budowę :)
Załączniki
IMG_0077.JPG
IMG_0077.JPG (68.06 KiB) Przejrzano 7647 razy
IMG_0075.JPG
IMG_0075.JPG (66.07 KiB) Przejrzano 7647 razy

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: budynek nr 4

Post autor: TORMENTOR »

Witam sąsiadów z bloku nr 4,
czy moglibyście wstawić fotki z miejsc parkingowych, czy jeszce ich nie ma? :D

solka
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2009, 20:57

Re: budynek nr 4

Post autor: solka »

Witam sąsiada :)
O parkingu przy bloku nr 4 nie może być jeszcze mowy. Trudno nawet domyślić się gdzie one miałyby powstać- na razie kupę materiałów + błoto. Śledzę natomiast problemy już mieszkających osób i proponuję się zająć tematem parkingu już teraz, póki możemy jeszcze coś zawalczyć. Po podpisaniu umów i wydaniu kompletu mieszkań może być już za późno na egzekwowanie miejsc, których u nas także będzie brakowało :( .
Pozdrawiam

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: budynek nr 4

Post autor: Patriot »

taa bo budowę zaczyna się od infrastruktury a dopiero potem stawia się mury...

nie bój sie nie będą parkować pod Twoim balkonem, bo chyba o to Ci chodzi... nie powstały jeszcze żadne miejsca parkingowe a Ty już snujesz domysły że nowi lokatorzy będą stawali pod budynkami 1, 2 i 3... no ale pewnie Ci z 3 już stają na miejscach przeznaczonych dla budynków 1 i 2 :lol:

solka
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2009, 20:57

Re: budynek nr 4

Post autor: solka »

Witam,
obawiam się, że Twoja odpowiedź wynika z nieporozumienia :) . Nie zamieszkuję jeszcze żadnego z bloków, natomiast czekam na mieszkanie w 4. Nie mam też nic przeciwko temu, jeśli mieszkańcy będą parkowali pod balkonem (miałam już do czynienia z większymi tragediami). Nie snuję też przecież żadnych domysłów o stawaniu pod budynkami 1,2,3, niczego takiego nawet nie sugerowałam, pisząc o miejscach "u nas" miałam na myśli pod 4. Obawiam się tylko, że może się okazać, że (nawet po wliczeniu miejsc pod balkonami ) może nas czekać ten sam problem o jakim można przeczytać w jednym z najbardziej poruszanych wątków na forum. W naszym przypadku, tzn. dla 4. budynku również przydzielono tylko 1 miejsce na mieszkanie, a w planach są kolejne 3 bloki. Bywam w Siechnicach często, ale nie cały czas, w dużej mierze opieram się na opiniach mieszkających już osób, które uznaję za bardziej wiarygodne od zapewnień dewelopera. Nie szukam powodów do udowadniania innym swoich racji, myślę tylko, że jeśli są jakieś wątpliwości, to należy je poruszać teraz, a nie jak już będzie po wszystkim. Może nie będzie w/w problemu, ale chyba warto dmuchać na zimne, niż stwierdzić potem, że się przegapiło moment i już niczego nie wskóra.
Pozdrawiam :)

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: budynek nr 4

Post autor: Patriot »

Witaj solka, moja wypowiedź nie była skierowana do Ciebie :), to nie Ty chciałaś żeby wstawić zdjęcia miejsc parkingowych :)

pozdrawiam przyszłą sąsiadkę i mam nadzieję że będziesz zadowolona z mieszkania tak samo jak większość osób którym żadne tynki nie odpadają i cieszą się z własnego "M" :)

solka
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 1 marca 2009, 20:57

Re: budynek nr 4

Post autor: solka »

dzięki :D , na pewno będziemy zadowoleni, to dłuuuugo wyczekiwane mieszkanie a i miejscowość nie przypadkowa, z pewnością żadne odpadające tynki nie zepsują nam radości z mieszkania, na 100% dołącze do grona zadowolonych osób, swoją drogą to każdy nowo oddany budynek przez ok. 2 lat "pracuje", więc z takim "psikusem" trzeba się liczyć. Jestem dobrej myśli i niecierpliwie odliczam dni :)
pozdrawiam cieplutko :)

ODPOWIEDZ