Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
kudeł
Posty: 79
Rejestracja: piątek, 29 września 2006, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: kudeł »

przy przeliczaniu kosztow utrzymania wspolnoty/budynku faktycznie nie ma wiekszego znaczenia czy metraz piwnic bedzie wliczany czy tez nie (zazwyczaj spotykalem sie ze nie byl). roznica jest mala w punkcie:
- wynagrodzenie zarzadcy
gdzie stawka ustalana jest zazwyczaj na stalym poziomie (0,45-0,55 pln) za m2.
wiecej metrow "zarzadzanych" - wieksze wynagrodzenie zarzadcy...

pozdrawiam,
kuba

assasinsdark
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 19:58

Re: Budynek nr 3

Post autor: assasinsdark »

Czy z tymi licznikami za wodę nie może zostać tak jak jest??
Chyba wszystkim Nam łatwiej będzie odczytać licznik i zapłacić za faktyczne zużycie wody, a nie zastanawiać się na koniec roku ile niedopłaty będzie, czy przeliczać jaka będzie ew. nadpłata...to chore.
I nadal nie rozumiem dlaczego koszty sprzątania zalezą od metrażu...w 70m2 możne mieszkać jedna osoba, w 40m2 - 5...i? Ten jeden lokator z racji większego metrażu...o zgrozo!

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Orion - po raz kolejny dzieki za wyjasnienia.
Aż musze przejśc sie do kumpla i zobaczyć jak maja garaże dokładnie rozliczane.

Aż się ciesze, że nie wziołem dodatkowej piwnicy - taka fajna 12 metrowa - musial bym co miesiac doplacac 50zl? :D

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: rosnacy »

Nie dość, że piwnica jest wliczona w czynsz to jeszcze tak wysokie koszta utrzymania zieleni której nie ma!!! Jak mam płacić takie stawki to sam sobie skoszę tą trawę za darmo. :D Zresztą co tu kosić? Jak mieszkałem na Powstańców sl.to nie było wliczane piwnicy ani żadnej zieleni. Koszta tam są podzielone razem ze sprzątaniem w tą stawkę, wiec utrzymanie zieleni to dodatkowe koszta dla nas.Moim zdaniem te koszty są naciągane.Następna sprawa to liczniki ogrzewania,ponieważ kaloryfery grzeją nawet teraz i kto za to zapłaci?. Oczywiście popieram rozliczanie wody nie rzadziej niż raz na 3 mies bo po roku korzystania może uzbierać się w prezencie na święta niezła kwota!!! Myślę że będzie mała przeprawa z Zarządcą i dobrze by było zorientować się jak jest u innych wspólnot Mieszkaniowych.

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Do spotkania z Zarządcą można się przygotować i zmienić jego propozycję. Przecież dla niego jest stawka za zarządzanie. Reszta wpływa na konto wspólnoty i nikt poza nami z tego korzystać nie może. Ile chcemy na to przeznaczyć to nasza sprawa, ale musi to wystarczyć na obsługę całoroczną. Klatki schodowe też mogą być sprzątane raz w tygodniu i zapłacimy mniej. Będzie na spotkaniu przedstawiony plan i zobaczymy ile to pieniędzy wpłynie na poszczególne czynności. Jeżeli to się nie spodoba, myślę, że można to zmienić. Ciekawe jak rozliczają się mieszkańcy budynków 1 i 2 .

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Budynek nr 3

Post autor: bonawentura »

Trzeba popytac jak to inni sie rozliczaja, bo tutaj wychodza niemale pieniadze

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Poczekajmy na spotkanie z zarządcą i wtedy wszystkiego się dowiemy co i jak,
tylko dziwi mnie że zarządca umawia spotkanie w lipcu skoro podpisywanie aktów
trwa więc spotkanie mogłoby być organizacyjne, poza tym chyba troche nas wyjedzie na urlop....
no i wątpie żeby to spotkanie się odbyło w lipcu, ale czekam cierpliwie na informacje

Lucyna
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 00:06

Re: Budynek nr 3

Post autor: Lucyna »

Jaki termin wydaje Ci się właściwy skoro Zarządca od dzisiaj nim jest?
Z pewnością należy się przygotować i złożyć propozycję już przemyślaną. Zazwyczaj na takich spotkaniach dużo pomysłów i mało konkretów. Może należy posłuchać wyjaśnień Zarządcy i następne spotkanie zorganizować we wrześniu?

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

po rozmowach ze znajomymi/sąsiadami - na spotkanie musimy się przyotować się merytorycznie i poruszyć kwestie nas interesujące, a nie bić piane.
Na czym mozemy zaoszczędzic a na czym nie, jak rozliczać, aby było to sensowne dla wszystkich.
Do tego do poruszenia jest wele kwestii, typu założenie podzielników ciepła, oswietlenie, śmieci itp

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Jeśli to spotkanie faktycznie odbędzie się w lipcu to musi być konkretne, właśnie otrzymałem rozliczenie z Expert Domu i kilka pozycji wzbudziło moją wątpliwość, na 1 miejscu oczywiście opłata za zieleń, czyli rozumiem zarośnięty trawochwastem tzw. trawnik wokół budynku, za taką jak sądze wygórowaną składke można by oczekiwać czegoś więcej,
fundusz remontowy też wzbudza moją ciekawość na co te pieniądze będą przeznaczone i czy faktycznie będą wykorzystywane.
Zużycie wody to już inna bajka, jak można takie niskie zużycie miesięczne określać?? wystarczyło zasięgnąć informacji z Alfaaktu i wyciągnąć jakąś średnią, bo przy proponowanym żużyciu to dopłaty będą spore na koniec roku.
Czekam na termin spotkania lipcowego bo w rozliczeniu oczywiście konkretnej daty nie ma jest tylko miesiąc lipiec...

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Wydaje mi się, że za wodę można płacić co miesiąc czy co ileś, ze stanu licznika. Coś tam było napisane chyba. Zieleń - mogę płacić bylebym widział efekty. Remontowe - na pewno się przyda za kilka lat i to myślę jest dobra propozycja kwota nie jest wygórowana.

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: Orion »

Lucyna pisze:Do spotkania z Zarządcą można się przygotować i zmienić jego propozycję. Przecież dla niego jest stawka za zarządzanie. Reszta wpływa na konto wspólnoty i nikt poza nami z tego korzystać nie może. Ile chcemy na to przeznaczyć to nasza sprawa, ale musi to wystarczyć na obsługę całoroczną. Klatki schodowe też mogą być sprzątane raz w tygodniu i zapłacimy mniej. Będzie na spotkaniu przedstawiony plan i zobaczymy ile to pieniędzy wpłynie na poszczególne czynności. Jeżeli to się nie spodoba, myślę, że można to zmienić. Ciekawe jak rozliczają się mieszkańcy budynków 1 i 2 .
Bardzo rozsądne podejście, popieram. To Wy decydujecie o wydatkach.
Możecie w ogóle zrezygnować z niektórych usług, np. ze sprzątania, jeżeli chcecie robić to sami. Tylko czy warto?
Pamiętajcie, że to są tylko ZALICZKI. Jeśli wydatki okażą się mniejsze, zostanie Wam gotówka na koncie. To Wy zdecydujecie, na co ją przeznaczyć (na zebraniu rocznym w I kwartale następnego roku).

Ponieważ jesteście w fazie "rozruchu", nie są jeszcze znane rzeczywiste koszty utrzymania lokali (np. zużycie wody) i nieruchomości wspólnej. Plan gospodarczy na następny rok będzie już bazował na znanych faktycznych kosztach z tego roku, więc zaliczki będą bardziej precyzyjnie oszacowane.

Apel do zarządcy:
może koszty nieruchomości wspólnej rozliczać między właścicieli według udziałów, a nie metrażu powierzchni użytkowej? Matematycznie wychodzi na to samo, ale metraż powoduje dezorientację i pytania typu: dlaczego "płacimy za piwnice"? :wink:
Poza tym, wtedy będzie dokładnie tak, jak zapisano w ustawie.

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Czy ktoś ma problemy z odbieraniem kanałów TV ze zbiorczej?? U mnie czy mam podłączony telewizor czy nie to działa tak samo. Już trzeci kabel kupiłem i zero poprawy.

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Komu przeszkadzają zachwaszczone trawniki sięgające już 1,5m wysokości? Mnie tak, czuje się powoli jak w dżungli, dlatego proszę naszego wspaniałego zarządce o interwencje i skoszenie trawników, zwłaszcza że opłata za zieleń miesięcznie wcale nie jest mała!!W okresie wiosenno-letnim trawniki powinny być koszone minimum raz na 2 tygodnie.
Ta sprawa będzie jedną z pierwszych na najbliższym spotkaniu Wspólnoty, pytanie brzmi kiedy ono będzie? znamy jakiś termin już, wczym jest problem by takie spotkanie zorganizować? w sierpniu wyjeżdżam na urlop dlatego mam nadziej że ów spotkanie w lipcu się odbędzie... oczywiście licze na rozsądną godzine spotkania sądze że 19.00 byłaby dla wielu mieszkańców odpowiednia.
Ostatnio się zastanawiałem nad inną sprawą otóż jaki udział we wspólnocie stanowią mieszkania niesprzedane, będące własnością dewelopera? Pytam gdyż te mieszkania jak sądze również wliczane są w poczet wspólnoty a zabierają frekwencje (jeśli chodziło by o głosowanie uchwał Wspólnoty) w związku z nadchodzącymi spotkaniami i wtedy nasze 50% +1 głos mieszających nie będzie miało sensu, bo w zalezności od ilości nie sprzedanych (ale również sprzedanych a zupełnie nie zamieszkałych) mieszkań, % obecności mieszkańcó będzie musiał być wyższy... poprawcie mnie jeśli się myle

ODPOWIEDZ