Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Ja wraz z żoną życze równiez mieszkańcom osiedla,
wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
i by nam się fajnie mieszkało na naszym osiedlu:)

Niestety musze na forum jeśli to nie poskutkuje, osobiście sie udam do osób
które chyba z przyzwyczajenia z poprzedniego miejsca zamieszkania palą na klatce!!! (klatka nr7) :(
Ja też wraz z żoną palimy, ale od tego jest choćby balkon, trudno jest zimno, ale paląc na klatce
smród z fajek wpada nam i jak sądze rownież sąsiadom z klatki do mieszkania. Poczułem go dzisiaj
przechodząc przez przedpokój mojego mieszkania. Róbmy wszystko by nam wszystkim mieszkało sie dobrze
a nie tylko wygodnym palaczom z klatki nr 7. Poza tym ja pale a co mają powiedzieć osoby nie palące??
zastanówcie sie... O innych niekomfortowych sytuacjach mieszkania w klatce nie będe pisał bo wyjde na
zrzęde, ale nadmienie iż wiercenie w niedziele w porze obiadowej to jakiś absurd, wcinasz obiad a tu wiercenie, masakra.

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Budynek nr 3

Post autor: kingag »

Popieram kolegę Jareckiego w 99 procentach. My z żoną jesteśmy z tych właśnie niepalących i strasznie nam przeszkadza smród fajek na klatce - proszę wszystkich którzy zaglądają na forum o zwracanie na to uwagi...niestety przypuszczam, że ci co palą na klatkach nie wiedzą jak podłączyć kompa ;)
Co do wiercenia o dziwnych porach to oczywiście rozumiem, że część Sąsiadów wykańcza własnymi siłami - głównie po pracy i w weekendy ale odrobina rozsądku nie zaszkodzi - zawsze są takie prace, które nie robią tyle chałasu i można je zaplanować na wieczory i niedziele... sam czasem coś podłubię dla zabicia nudy.
Niestety często słyszę wiertarki po 22giej a w Sylwestra o 23ciej kloś walił młotkiem - zdaje się w panele...
Chyba wystarczy trochę lepiej zaplanować pracę.
Proszę pomyśleć o innych, którzy mają dzieci, wstają wcześnie do pracy albo po prostu nie przepadają za odgłosem wiertarki w środku nocy.
Mimo wszystko staram się być ciepliwy :))

rewers
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:02

Re: Budynek nr 3

Post autor: rewers »

Witam, mam pytanie - jak u was z ogrzewaniem? Nie będąc zmarzluchem mam je otwarte na full okna zamknięte i nie powiem żeby było specjalnie ciepło. Zaznaczam że mieszkam na ostatnim piętrze. Wiem powinienem wam powiedzieć ile mam stopni ale obecnie w domu termometru brak :D Czy macie podobne odczucia? Szczególnie zależy mi na ocenie osób które mieszkają na samej górze. Podobne wrażenie miałem nawet przed mrozami także ten post nie jest pisany na fali zimowych zawieruch. :) pozdrawiam

nantu
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 09:10

Re: Budynek nr 3

Post autor: nantu »

u nas (klatka nr 13) kaloryfery od kilku godzin zimne, chociaz poustawiane na maxa:( byl u nas sasiad i u niego to samo, znajomi z klatki nr 17 wlasnie dzwonili i tez zimne u nich. Jakas awaria chyba... ale dlaczego akurat w takie mrozy? Pozdrawiam CIEPŁO wszystkich sasiadow!

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

U nas - Grabskiego 15 - kaloryfery tez zimne, temperatura 19, strach pomyslec co bedzie rano.

Czy ktos ma jakies aktualne wiesci co z naszym parkingiem - tym przy oczyszczalni?

nantu
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 15 lipca 2008, 09:10

Re: Budynek nr 3

Post autor: nantu »

u nas juz grzeją!!! mam nadzieje ze w innych klatkach tez bedzie cieplo w nocy;)

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

O u nas juz tez :)

rewers
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:02

Re: Budynek nr 3

Post autor: rewers »

ale rozumiem że jak już u was grzeją to jest ciepło... byłem u znajomych na parterze u nich również super grzeją - cóż zgłoszę w alfaakcie zobaczymy co mi powiedzą:)

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

U mnie ciepło na tyle że 2 kaloryfery mam odkręcone pozostałe 2 skręcone, także problemów zimna brak, termometr ale zewnętrzny musze zakupić bo ni cholerki nie wiem jaki mróz mnie rano zastanie po wyjściu z domu. Trzeba też sprawdzić czy kaloryfery nie są zapowietrzone bo mogą grzać ale jak jest zapowietrzony to nici z ciepła

rewers
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:02

Re: Budynek nr 3

Post autor: rewers »

Wiem, wiem - kaloryfery odpowietrzone specjalnie nawet to sprawdzałem w sobotę także to nie w tym problem...

TORMENTOR
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 29 czerwca 2008, 20:50

Re: Budynek nr 3

Post autor: TORMENTOR »

a może regulacja???
w całym pionie powinny zostać wyregulowane- chodzi o tzw przepustowość (nie mylić z zaworem regulowanym ręcznie)- jeżeli w każdym mieszkaniu ustawiona jest ona na max- ci w ostatnich mieszkaniach bedą mieli zimno, a ci na początku będą mieli ,,tropiki'' :wink: poza tym ciągle jest coś nie tak z węzłem cieplnym- warto zgłaszać niewłaściwe funkcjonowanie póki jest na gwarancji...

rewers
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:02

Re: Budynek nr 3

Post autor: rewers »

hmmm no może i to jest to... Zobaczymy sprawa zgłoszona u miłej Pani w Alfaakcie - mają przyjść hydraulicy i sprawdzić w czym problem także na kolejne mrozy powinienem już być świetnie przygotowany:)

szymona
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 16:09
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: szymona »

Witam!

Drodzy sąsiedzi chiałbym zapytać jak wygląda w waszych mieszkaniach kwestia szczelności okien? U mnie musze przyznać, że mam przymusową wentylacę, co jest szczególnie dotkliwe w dobie ostatnich przymrozków.
I jeszcze jedna sprawa: "nawietrzaki" (czy jak to nazwać - chodzi o to ustrójstwo na górze okna) - czy szczelnie przylegają u was do ramy okna czy też macie luzy?

Pozdr.

Mech@nikos
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 października 2008, 09:40

Re: Budynek nr 3

Post autor: Mech@nikos »

Witam ,
okna faktycznie są nieszczelne, i tak średnio wyregulowane , można podobno nieszczelność zgłaszać do Alfa jako usterkę.
"nawietrzaki" (czy jak to nazwać - chodzi o to ustrójstwo na górze okna) "- u mnie nie mają większych szpar, więc jest chyba ok.
P.S.
Prośba do sąsiadow z klatki nr 2 .... prosze nie biegać po schodach, zwłaszcza po 22.00. :evil:

ODPOWIEDZ