KOT W WORKU W HEYAH NA KARTĘ

Dział poświęcony forum oraz wszelkim innym tematom.
Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

KOT W WORKU W HEYAH NA KARTĘ

Post autor: szczepan »

Witam

W zasadzie temat dotyczy tylko użytkowników telefonów na kartę ,np. heyah , biedronka , i być może inne .

W sieci heyah płacimy do wszystkich 29 groszy a do sieci Play 79gr minuta , jestem to w stanie zrozumieć , bo tłumaczą że coś tam coś tam - taniej się nie da .

Tylko jak rozróżnić że akurat dzwonię do Play a nie do innej sieci :evil:
Można wszak przenosić nr telefonu do innych sieci , wiec po numerze nie stwierdzimy gdzie
właściwie dzwonimy (
wyjątek - znamy osobę i wiemy w jakiej jest sieci ).

Czyli mamy szanse - pół na pół jak dzwonimy do nieznanej osoby, lub nawet znanej ale bez
wiedzy w jakie jest sieci - możemy zapłacić albo 29 gr. za minutę albo 79 gr.
- jak nam zejdzie z dziesięć minut różnica jest spora - a nawet nie zdajemy sobie z tego
sprawy. ----- a potem zdziwienie -

Zadzwoniłem sobie do heyah z prośbą coby mnie informowali kiedy dzwonie do drogiej sieci
żebym wiedział że trzeba się sprężać i ewentualne długie pogaduchy będą mnie słono kosztować.

Usłyszałem od miłej Pani że brak możliwości technicznych i że pewnie wiem do kogo dzwonie.
Czyli nie pomogli nic - to dałem jej przykład że taka sprzedać to kupowanie kota w worku ,- tak jakbym w sklepie przy płaceniu dowiedział się o rzeczywistej cenie towaru i musiał za
niego zapłacić bo na półkę z powrotem odłożyć nie pozwolą .
:
Jedna rada na to , dzwonisz - dzień dobry czy jest Pan w Pley - "tak,, - no to żegnam --
lub przekazać co się ma do powiedzenia z szybkością karabinu maszynowego .

Jest jeszcze inna możliwość - kiedy nie możesz pokonać wroga to się do niego przyłącz,
czyli przenieść nr. te. do Play i niech się inni martwią .

Można też przejść na abonament .

Tyle że ja nie lubię narażać innych na koszty wiec nie przeniosę się do wroga , lubię
mieć swobodę wyboru wiec o abonamencie nie ma mowy.

Na razie pozostaje mi pytanie jak z reklamy wspomnianej powyżej sieci

Dzień dobry czy jest Pani /Pan w Play .......................... ................... :mrgreen:

jakbym coś się mylił to proszę mnie uświadomić

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: KOT W WORKU W HEYAH NA KARTĘ

Post autor: walgula »

Chyba wszystkie duże sieci mają droższe połaczenia do numerów z Play.
Polecam stronę
http://www.wjakiejsieci.pl
Można tam bez problemu strawdzić jaki operator obsługuje dany nr, mają też aplikację do pobrania..

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: KOT W WORKU W HEYAH NA KARTĘ

Post autor: szczepan »

Dziękuje za namiar , z pewnością zajrzę na tę stronę , bo nawet nie o koszty chodzi a raczej o to że źle się czuje jak ktoś mnie robi w konia i to w zasadzie oficjalnie i w świetle prawa .
Ciekawi mnie też dlaczego inne sieci nie odpłacają Play pięknym za nadobne , czyli nie ustalą wysokiej stawki dla użytkowników sieci Play .
Mam dziwne wrażenie że coś jest nie tak w tych relacjach między sieciami , a koszty ponosi szary człowiek . Dlaczego mam sponsorować akurat tę sieć , a może ja wole te pieniądze dać żulowi pod sklepem . Ciekaw też jestem kto jest takim dobrym wujkiem co sponsoruje jakąś firmę i daje jej fory -tyle że nie za swoje pieniądze . :evil:

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: KOT W WORKU W HEYAH NA KARTĘ

Post autor: Miles »

walgula pisze:Chyba wszystkie duże sieci mają droższe połaczenia do numerów z Play.
Polecam stronę
http://www.wjakiejsieci.pl
Można tam bez problemu strawdzić jaki operator obsługuje dany nr, mają też aplikację do pobrania..
Jednak fakt zawyżonych połączeń to wina Playa:
http://www.telepolis.pl/news.php?id=16648

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: KOT W WORKU W HEYAH NA KARTĘ

Post autor: szczepan »

No to jestem doinformowany -
na podstawie specjalnego zezwolenia UKE - rozkręca się firmę Pley za pieniądze użytkowników innych sieci - I gdzie tu zasady wolnego rynku ?

dzięki za linki.

tu faktycznie można sprawdzić do jakiej siedzi dzwonisz
http://www.wjakiejsieci.pl

ODPOWIEDZ