Siechnice- przyszłość miasta

Dyskusje na temat strony internetowej miasta, propozycje nowych działów.
grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Szanowni Państwo!
W ubiegłym miesiącu Rada Gminy uchwaliła na wniosek Burmistrza budżet Gminy na rok 2011.
Wzorem lat ubiegłych chciałbym około połowy maja zorganizować zebranie mieszkańców Siechnic z Burmistrzem w celu omówienia aktualnych problemów Siechnic. Proszę zainteresowanych, o zgłaszanie tematów do porządku obrad zebrania. Po ustaleniu porządku zebrania, w porozumieniu z Burmistrzem podam termin zebrania.
Wstępnie proponowany porządek obrad obejmuje:
1. Informację burmistrza na temat inwestycji gminnych realizowanych w roku 2011.
2. Problemów w funkcjonowaniu oświaty (szkoły i przedszkole) w Siechnicach.
3. Sposobu funkcjonowania cmentarnictwa na terenie Siechnic.
4. Sprawy różne.
GRoman

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Tosia35 »

Witam,

mam pytanie w sprawie ul.Kościuszki . Jak nasze dzieci będą chodziły do szkoły jak powstanie już obwodnica ?
,jaki dojazd będzie mieszkańców z ul.Kościuszki do Siechnic czy tylko przez rondo ,czy jest inne rozwiązanie przejazdu ?

Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: Tosia35 »

Witam,

Widzę również że są plany zmiany nazw ulic,czyli będziemy zmuszeni na całkowitą wymianę dokumentów ,akt notarialny ,dowód osobisty ,prawo jazdy ,itd,
koszt wymiany prawa jazdy wraz ze zdjęciami około 150 zł, czy gmina pokryje wszystkie poniesione koszta związane ze zmianą ulic ?

M&M
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:05

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: M&M »

witam, propozycja wpisania do przyszłorocznego budżetu utwardzenie ulic tzw. "osiedla poetów", kończy się budowa kanalizacji i dobrze byłoby utwardzić drogi

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Dzisiej, o godz. 13.00 Zarząd Województwa i firma Scanska zaprezentują dziennikarzom i zaproszonym gościom spięty most na Odrze w ramach Wsch. Obw. Wrocławia.
Jest już przejście sucha nogą przez Odrę w naszej gminie. To duży sukces.
Jest więc szansa iż odcinek od Huty Siechnice do Łanów (wraz z rondem w Łanach) będzie gotowy przed Euro.
Prace rozpoczęła również Eurowia (skrzyżowanie WOW z drogą nr 94) ale tu szans na skończenie przed Euro nie ma.
Sprawa oprotestowania przez część mieszkańców Żernik Wr. etapu Siechnice - Żerniki leży w Warszawie i jak znam się na procedurach na pewno nie zostanie załatwiona w terminach ustawowych (tj. 2 miesiące).
W końcu jednak i te żernicką przeszkodę pokonamy. Dobrze by było aby rozpoczęty przetarg na ten odcinek skończył się jak najszybciej. Może jednak zwłoka powstała w wyniku protestu żerniczan będzie miała także skutek pozytywny, ceny materiałów i robocizny powinny spaść w najbliższych miesiącach.
Ptrace nad odcinekiem od ronda w Żernikach do ul. Karkonoskiej trwają. Zgodnie z przepisami przygotowywane są warianty przebiegu tej nowej drogi. To trochę potrwa. Dziś, zeby wbić łopatę i rozpocząć budowę drogi, trzeba wcześniej przygotować inwestycje co trwa od 3 do 5 lat.
W związku z objęciem ochroną (Natura 2000) fragmenty gruntów nad Widawą, trzeba przeprojektować połowę odcinka od Łanów do brogi nr 8. Przygotowano 7 wariantów przebiegu tego odcinka . Trwaja analizy i konsultacje, które mają doprowadzic do wyboru 2 do dalszych prac.
Z finansowaniem prac jest średnio. Pełne pokrycie jest dla odcinków od Żernik do Łanów. Dla pozostałych go nie ma bo i projektów jeszcze nie ma.
Co do dyskusji na forum gminny na temat tej inwestycji to spala się ona w większości wypadków w domysłach i utarczkach. Ale kilka wątków jest wartych podkreślenia.
Kategoria drogi - droga wojewódzka o nośności 115 kN, o charakterze tranzytowym (obwodnica). NIE BĘDZIE ŻADNYCH OGRANICZEŃ DLA RUCHU. Tzn. będzie jeździł po niej ten kto będzie chciał.
Nie będzie drogą płatną.
Docelowo 4 pasmową.
Ma poprawić konkurencyjność położonych wzdłuż niej gmin (nowi inwestorzy, osadnictwo). Po zrealizowaniu obwodnicy zachodniej AOW teren naszej gminy stałby się peryferim inwestycyjnym aglomeracji wrocławskiej.
Tempo realizacji uzależnione jest głównie możliwościami inwestycyjnymi Województwa Dolnośląskiego.
Inwestycja ta zmusza władze województwa do zainwestowania w naszym obszarze województywa około 700 mln złotych (tj. 10-letnie nakłady województwa na remonty dróg).
Dla naszej gminy jest to "droga życia".
Będzie wymagała dalszego "rozwoju". Problem skomunikowania z autostradą A-4. Problem korkującego sie w przyszłości skrzyżowania w Siechnicach. Trzeba będzie konsekwentnie rozwiązywać.
Natpomiast wiara w to, że wszystko można wynegocjować, wszystko uzgodnić, zawsze znaleźć rozwiązanie które zadowoli wszystkich jest naiwnością. Koncepcja tej drogi powstała w 1998 roku. Jest we wszystkich obowiązujących planach miejscowych, a więc jej przebieg jest prawem lokalnym. Mało tego część protestujących wybudowała sie obok tej drogi na podstawie tego samego planu miejscowego. Proszę więc nie pisać iż ktoś (urzędnik) popełnił błąd, alboktoś (urzednik) nie przewidział skutków. A może błąd popełnił ten, który kupił działkę obok tej dziś budowanej drogi, może on nie przewidział skutków planu. Dziś, kiedy ta osoba postawiła swój wymażony dom obok projektowanej drogi to nie ona jest winna, tylko ten głupi, arogancki urzędnik. Może Ci którzyteraz tak głośno krzyczą a mieszkają w nowowybudowanych domach w Żernikach pokarzą swoje zezwolenia na budowę, pokarzą z którego one są roku.
Ale dość narzekania mają prawo bronić swoich interesów. Tylko proszę robić to pokazując wszystkie fakty i uwarunkowania, a nie tylko te wygodne.
Grzegorz Roman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Zapraszam na co miesięczne posiedzenie
RADY MIASTA SIECHNICE
w dniu 04. maja 2011 roku, o godz. 18.00,
ul. Wiosenna 15 (hotel "Zębiec")

W trakcie posiedzenia zostanie m. in. omówiona i
przyjeta przez Radę opinia do koncepcji architektonicznej,
rozbudowy cmentarza w Siechnicach (obszar pomiedzy istniejącym
cmentarzem a rzeczka Szaluna).
z poważaniem
GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Z satysfakcją informuję Państwa, iż kilka dni temu
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
odrzuciła odwołanie części mieszkańców Żernik Wrocławskich protestujących przeciwko dalszej budowie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (odcinek Siechnice - rondo w Żernikach).
Dzieki temu rozstrzygnięciu Urząd Marszałkowski może kontynuować przetarg na budowę skarżonego odcinka. Trwający już przetarg na budowę tego odcinka, po złożeniu protestu, został zawieszony po pierwszym etapie, tj. po wyborze firm (13) do drugiego etapu (cena). Ponieważ Województwo dysponuje na ten cel pełnym pokryciem finansowym (takie mu zostawiłem) to jest szansa, iż wykonawca najdalej po wakacjach wejdzie na plac budowy.
Szkoda tylko, tych kilku miesięcy zabranych przez protest. Dziś byłoby już po przetargu i roboty by trwały. Pewnie też było by trochę taniej - ostatnio materiały i robocizna poszły w górę.
Niestety remontu drogi 395 od ronda w Żernikach do autostrady A-4 nie udało się uratować. Zamiast porządnej 7 metrowej drogi, z chodnikami i ekranami akustycznymi (miałem na to 50 mln zł), mamy skromniutki remont nawierzchni za 10 mln. Ale mamy też nowych radnych.
Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Informacje z posiedzenia Rady Miasta Siechnice odbytego w dniu 04.05.2011 r.

I. Omówiono przygotowane przez architektów dwa projekty rozbudowy istniejącego cmentarza w Siechnicach.
1. Rada ponownie podkreśla, iż równolegle (najlepiej wcześniej) z projektem powiększenia istniejącego cmentarza powinna być przygotowana koncepcja obejmująca cały docelowy układ cmentarza, tj. obszar ogranicaony od północy ul. Opolską, od wschodu płotem Ogrodnictwa, Od południa niegiem rzeki Szaluny, a od zachodu linia której przebieg wyznacza pólt istniejącego cmentarza. Tylko taki zasieg opracowania pozwala pozytywnie i precyzyjnie rozwiązać wszystkie problemy rysujące się w wyniku rozrostu siechnickiej nekropolii.
2. Rada opiniuje pozytywnie zaproponowany układ ścieżek i kwater. Jest on czytelny i stanowi proste przeniesienie istniejącego układu geometrycznego na nowy teren. Propozycja zastosowania układu kwatery składajacej się z dwóch rzędów grobów ułatwikomunikację na cmentarzu i odnalezienie grobu.
3. Wyznaczenie dwóch osi głównych cmentarza (od strony kaplicy - przejście przez studnię; a od strony ulicy prawocińskiej - przez środek projektowanego założenia) poteguje wrażenie przejrzestości i spójności całego układu.
4. Do proponowanego typu grobów: ziemne pojedyńcze, ziemne podwójne, ściany urnowe (kolumbaria), groby dziecięce Rada proponuje dołożyć groby ziemne urnowe i grobowce rodzinne.
5. W związku z koniecznością likwidacji istnejącej studni (jedyne połączenie starego i nowego cmentarz o odpowiednich parametrach) Rada wnosi o budowę na terenie starego i nowego założenia co najmniej 4 studni typu abisynka (pompy ręczne).
6. Rada proponuje na czas przejsciowy (do czasu przebudowy ul. Prawocińskiej) umieścić w obrysie nowego cmentarza - od ul. Prawocińskiej niewilki parking (10 -12 miejsc postojowych). Pęłne rozwiązanie problemów parkingowych winno nastąpić w przygotowywanej koncepcji.
7. Od ul. Prawocińskiej, przy płocie starego cmentarza należy zaprojektować duży punkt gromadzenia śmieci cmentarnych (wielkość punkty musi uwzględniać przyszły obowiązek segregacji śmieci).
W przypadku odsunięcia w czasie budowy budynku cmentarnego, na czas przejściowy można ulokować w tym miejscu tymczasowy węzęł sanitarny.
8. Budowa proponowanego obiektu kubaturowego (magazyn, garaż, biuro, węzęł sanitarny, itd) winna być zlokalizowana na działce na wprost starego cmentarza, jak najbliżej ul. Opolskiej (miejsce winna określić koncepcja o którą zabiegamy). Budowa obiektu winna być realizowana jednocześnie z projektowaną aktualnie rozbudową.
9. Rada wnosi o ujęcie w dalszych pracach problematyki małej architektury cmentarza (płot, słupki oznaczajace pola, ławki, lampy, kosze na śmieci, itd).

II. Rada wyraziła negatywna opinię co do instalowanych na skrzyżowaniach ulic zabezpieczeń w postaci słupków i łańcuchów. Zarówno kształt, materiał jak i zastosowane barwy (biało-czerwone) nie przystają do charakteru miejscowości. Rada przypomina, iż od wielu lat zabiega o przyjęcie i wprowadzenie wzorów mebli ulicznych, które obowiazywały by w Siechnicach. Sprawa jest bardzo pilna.
Groman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Grzegorz Roman Siechnice, dn. 12.05-2011 r.
Rada Miasta Siechnice


Szanowny Pan
Ryszard Budzowski
Kierownik Referatu
Ds. Inwestycji
Miasta Siechnice


W związku z Pana pismem dotyczącym opinii Rady Miasta na temat sposobu zarządzania budowanym przez Gminę cmentarzem w Siechnicach przy ul. Prawocińskiej informuję uprzejmie, iż Rada Miasta wielokrotnie wyrażała w tej sprawie swoją opinię. Rada zawsze stała na stanowisku, iż teren na którym ma być budowany przez Gminę cmentarz powinien był być przekazany parafii katolickiej w Siechnicach w celu powiększenia istniejącego już i przyległego cmentarza parafialnego.
W zaistniałych okolicznościach (poprzedni burmistrz nie przekazał parafii działki, parafia w wyniku przetargu wybrała profesjonalnego zarządcę cmentarza) decyzja w sprawie zarządzania nowym cmentarzem powinna zapaści w Gminie po konsultacjach z proboszczem parafii. Rada sugeruje jedynie, iż w ostatecznym rozwiązaniu należy dążyć do tego aby całym obszarem cmentarnym (parafialnym i gminnym) zarządzał jeden podmiot, obowiązywał jeden regulamin cmentarny oraz jednolite stawki opłat za usługi cmentarne.

Łączę wyrazy szacunku
Grzegorz Roman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Na spotkaniu sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych i rady miejskiej z Burmistrzem w dniu 05 maja br. otrzymałem ciekawy materiał dotyczący części wpływów do budżetu z poszczególnych miejscowości Gminy w 2010 roku. Byłoby dobrze gdyby władze gminy udostępniły nam jeszcze przynajmniej informacje na temat wpływów z PIT-ów i podatku CIT. Mielibysmy wówczas pełna informacje na temat tego: Kto Tę naszą Gmine utrzymuje!
Gmina Siechnice, wpływy do budżetu z podatku rolnego i podatku od nieruchomości w 2010 roku
(z poszczególnych miejscowości):

Lp. Miejscowość Zamieszkali Podatek Podatek od Suma obu % udział
liczba % rolny nieruchomości podatków sołectwa

1. Siechnice 4.937 32,5 % 53.476,39 7.942.845,45 7.996.321,84 56,2 %
2. Mokry Dwór 317 2,1 % 3.687,12 2.073.616,77 2.077.303,89 14,6 %
3. Św. Katarzyna 2.047 13,5 % 57.912,29 890.851,09 948.763,38 6,7 %
4. Radwanice 2.567 16,9 % 25.815,39 846.792,00 872.607,39 6,1 %
5. Iwiny 507 3,3 % 35.731,60 471.655,17 507.386,77 3,6 %
6. Żerniki Wr. 1.543 10,1 % 76.950,86 386.355,97 461.306,83 3,2 %
7. Biestrzyków 486 3,2 % 19.815,81 221.338,57 241.154,38 1,7 % 8. Łukaszowice 194 1,3 % 144.050,05 82.463,30 226.513,35 1,6 %
9. Groblice 405 2,7 % 26.031,79 113.105,05 139.136,84 1,0 %
10. Blizanowice 175 1,6 % 23.552,95 98.730,17 122.283,12 0,9 %
11. Zębice Wr. 357 2,3 % 30.070,92 147.493,49 117.564,41 0,8 %
12. Kotowice 685 4,5 % 19.954,79 76.918,19 96.872,98 0,7 %
13. Sulimów 222 1,5 % 48.484,67 36.309,62 84.794,29 0,6 %
14. Ozorzyce 157 1,0 % 32.658,72 27.279,69 59.938,41 0,4 %
15. Smardzów 220 1,4 % 15.470,77 43.474,52 58.945,29 0,4 %
16. Sulęcin 125 0,8 % 40.117,26 11.970,74 52.088,00 0,4 %
17. Zacharzyce 145 1.0 % 11.241,50 39.946,67 51.188,17 0,4 %
18. Bogusławice 131 0,9 % 9.464,99 13.542,81 23.007,80 0,2 %
19. Grodziszów 92 0,6 % 9.944,63 11.211,87 21.156,50 0,2 %
15.212 100,00 684.432,50 13.536.170,14 14.220.602,64 ~ 100,0 %
*Biestrzyków z Radomierzycami, Groblice z Durokiem, Blizanowice z Trestnem, Sulęcin z Szostakowicami.

Gorące wnioski:
1. Podatek rolny (pomimo wysokiej jakości gleb) stanowi marginalne źródło dochodów naszej gminy. Podatek rolny to 4,8 % a podatek od nieruchomości to 95,2 % sumy obu podatków.
2. O wielkości dochodów z obu podatków decydują wpływy z dwóch miejscowości Siechnic (56,23 %) i Mokrego Dworu (14,58 %), które łącznie dają 70,81 % wpływów.
3. Udział Siechnic, w łącznych dochodach gminy, z obu podatków rośnie z roku na rok i znacznie przekroczyła już połowę łącznych wpływów (56,2 %). Siechnice mające jedynie 1/3 mieszkańców gminy, wpłacają do budżetu prawie 2/3 obu podatków.
4. Zastanawiają niskie wpływy podatkowe w dużych miejscowościach Św. Katarzyna, Radwanice, Żerniki Wrocławskie), znacznie niższe na mieszkańca niż średnia w gminie.
Życzę miłej lektury i dalszych wniosków.
GRoman

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Jak zobaczyłem co zrobił komputer z miom pieczołowicie przygotowywanym poste to zbladłem. Przecież tego nikt nie odcyfruje. a wiec krótko:
Siechnice łącznie wpłaciły do budżetu 56, 2 % (7 mln 996 tys. 322 zł),
Mokry Dwór łącznie 14, 6 % ( 2 mln 77 tys. 304 zł),
Św. Katarzyna łącznie 6,7 % (948 tys. 763 zł), Radwanice łącznie 6,1 % (872 tys. 607 zł),
Iwiny łącznie 3,6 % (507 tys. 387 zł), Żerniki Wr. łącznie 3,2 % (461 tys. 306 zł),
Biestrzyków z Radomierzycami łącznie 1,7 % (226 tys. 513 zł), Groblice z Durokiem łącznie 1 % (139 tys. 137 zł).
Pozostałe miejscowości wpłaciły od 21 tys. 157 zł ( Grodziszów - 0,2 %) do 122 tys. 223 zł (Blizanowice z Trestnem - 0.9 %).
Groman
PS. Kogeneracja SA za ok. 7 mln zł kupiła cały pakiet akcji PPO Siechnice Kogeneracja ma 100 % udziałów w spółce. Panie i Panowie z Kogeneracji pora na odważne decyzje inwestycyje. Trzeba zainwestowac w nowe szklarnie, albo sprzedajcie spółkę komuś kto w te szklarnie zainwestuje. Firma nie może już dłużej czekać!

atomowiec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 07:21

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: atomowiec »

grom pisze:Rada Miasta Sechnice na ostatnim posiedzeniu (06.04.2011 r.):
2. omówiła projekt budowlany ulic w siechnickim rynku (J. Piłsudskiego i Jana Pawła II wraz z odwodnieniami). Rada zobowiązała Pana Grzegorza Romana do przygotowania ostatecznej opinii i przedłożenia jej na następnym posiedzeniu, które odbędzie się w dniu 13.04.2011 o godz. 18.00 w siedzibie Rady przy ul. Wiosennej.
Witam, pierwszy post przypadł mi w Twoim wątku, ale sprawa jest dość interesująca. Czy w przedstawianych koncepcjach budowy ul. Piłsudskiego braliście pod uwagę wytyczenie tej ulicy jako jednokierunkowej, co pozwoliło by na wybudowanie wielu miejsc parkingowych przy budynku Polsystemu (Piłsudskiego 1, 3), na których można by było parkować prostopadle do jezdni. W wybudowanie parkingu przez Polsystem mieszkańcy iłsudskiego coraz mniej wierzą patrząc na tempo wykonywania prac przy budynkach. Czy możesz coś więcej napisać o wybranym wariancie budowy ul. PIłsudskiego?

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

Zaprojektowany system ulic w Rynku ma funkcjonowac w układzie prostokąta. Ulice wschód - zachód (na południu ul. Kościela, na północy przedłużenie ul. Henryka III) będą obcchodzić Rynek po obrzeżch. Natomiast połączenia północ - południe (ul. Jana Pawła II i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego) przechodzą przez kwartał zabudowy Rynku. Są tam jeszcze trzy uliczki wspomagające (Sportowa - połączenie z ul. Zacisze, Ul. Dmowskiego - kółko obchodzące dwa budynki budowane właśnie przez firmę "Atom" i ul. Nila-Fieldorfa po stronie Ratusza - przed skończonymi właśnie budynkami firmy "Pol-system"), ale one są naprawdę tylko wspomagające.
Podstawowy układ składający się z Kościelnej, Henryka III, Jana Pawła II i Piłsudskiego ma dwojaki charakter. O ile Kościelna i Henryka III są ulicami o charakterze zbiorczy (będą przerzucać duże potoki ruchu Stare Siechnice - Osiedle) o tyle jana Pawła II i Piłsudskiego są typowymi ulicami dojazdowymi i sluża jedynie komunikacji wewnętrznej osiedla Rynek). Mozna ulice JP II i Pisudskiego oznakowac jako jednokierunkowe i zorganizowac ruch w Rynku jako okrezny. To kwestia oznakowania.
Ciekawz pomysl.
Grom

grom
Posty: 693
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 09:15

Re: Siechnice- przyszłość miasta

Post autor: grom »

W poniedziałek (16.05.br) w Urzędzie Gminy odbyła się narada z udziałem m.in. Burmistrza Milana Usaka i Przewodniczącego Rady Miasta Siechnice Grzegorza Romana poswiecona dwom inwestycjom: Rynkowi i Stadionowi Sportowemu.
W sprawie rynku wstępnie ustalono, iż:
1. władze gminne zlecom przygotowanie pogłębionej koncepcji płyty i małej architektury Rynku.
2. po przygotowaniu koncepcji, władze gminy przeprowadzą negocjację z deweloperami budującymi w rynku. Celem negocjacji będzie nakłonienie deweloperów do realizacji ich projektów w zgodzie z ustaleniami koncepcji gminnej (niweleta, materiał i rysunki chodników, parkingów, wejść do budynków, jednolite meble uliczne, itd).
3. władze poważnie rozważą zmianę materiałów z których zostaną wykonane rolki przy chodnikowe i krawężniki w Rynku. Jeśli nróznica w cenach nie bedzie zbyt wygurowana gotowe sa zastąpić elementy betonowe granitowymi.
W sprawie stadionu przyjeto:
1. Budujemy stadion klasy lekkoatletycznej III b (można rozgrywać zawody lekkoatletyczne prawie wszystkich rang).
2. Pracownia projektowana, która przygotowała projekt w latach 2005-2006 dostosuje go do aktualnych przepisów (nowe wprowadzono w 2010 roku).
3. stadion bedzi miał około 1000 miejsc siedzących, 8 torową bieżnie stu metrową oraz 6-cio torową bieżnię 400-rystu metrową> Decyzja co do rodzaju nawieżchni boiska piłkarskiego zostanie podjęta po zapoznaniu się z kosztorysami boiska trawiastego i boiska ze sztuczną murawą.
Groman

ODPOWIEDZ