Gdzie na wakacje?

Sami o sobie, czyli kim są i czym się interesują mieszkańcy Siechnic
Kasienka90
Posty: 5
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2016, 13:26

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Kasienka90 »

Polecam Hiszpanie (byłam w Maladze), Chorwacja również jest piękna (koniecznie wodospady w KrK, Zagrzeb, Dubrovnik) i Portugalia (Faro) <3 Włochy nieszczególnie przypadły mi do gustu. W tym roku planuje ruszyć gdzieś dalej poza Europę, no ale czas pokażę czy się uda.

Awatar użytkownika
maniek11
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 21 marca 2015, 14:25

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: maniek11 »

No właśnie się wybieram do Hiszpanii/Portugalii w tym roku, nie potrafię się doczekać :)

__________________________________
Śląskie biuro rachunkowe

rakna
Posty: 18
Rejestracja: środa, 21 października 2015, 14:29

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: rakna »

czy ktoś może mi powiedzieć - lecę za miesiąc do Lizbony samolotem. Chciałbym wziąć trochę kosmetyków, ale nie chcę kupować takich małych buteleczek jednorazowych, bo to kosztuje majątek - wolę napełnić swoje. Czy ktoś z Was wie, czy z taką "antybutelką" jak tutaj: http://www.rossmann.pl/produkty/mini-produkty,5677 wpuszczą mnie przez kontrolę? Nie jest to buteleczka fabrycznie zamknięta, ale wielokrotnego użytku, i nie wiem czy są co do tego jakieś przepisy :/

dzięki!

framaga32
Posty: 3
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2016, 08:10

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: framaga32 »

Ja planuję w tym roku zwiedzić trochę Polskę. Myślałam o Dolnym Śląsku. Polecacie jakieś miejsca szczególnie?

framaga32
Posty: 3
Rejestracja: środa, 13 stycznia 2016, 08:10

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: framaga32 »

Ja w tym roku pojadę do Bułgarii ciekawi mnie ten kraj, ciesze się ze w końcu zobaczę jak tam się żyje, mieszka i jakie mają ciekawe miejsca do uwiecznienia

Awatar użytkownika
katarzynah1987
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 20 sierpnia 2013, 09:05
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: katarzynah1987 »

Czarnogóra, heeej! :)
Ktoś był? Jakie wrażenia?

Kamil Rogala
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 29 stycznia 2016, 20:48
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Kamil Rogala »

A może Hiszpania? W sumie mniej oklepana niż inne destynacje, a miejsc, w które warto pojechać - mnóstwo! Ktoś był? Poleca? Jak wrażenia? :)

Myryda
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2016, 21:15

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Myryda »

patrząc na wydarzenia jakie dzieją się na świecie to polskie plaże w 2016 roku będą bardziej oblegane niż w 2015 roku. Więc najlepiej już się rozglądać za jakimiś kwaterami bo im bliżej lata będzie trudniej znaleźć coś ciekawego. Osobiście jak ktoś chce zwiedzać to polecam Trójmiasto. A jak chce odpocząć to lepiej wybrać coś mniejszego gdzie będzie mniej ludzi.

Kamil Rogala
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 29 stycznia 2016, 20:48
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Kamil Rogala »

Owszem, w Polsce również jest wiele pięknych miejsc. Sytuacja na świecie nie oznacza, że od razu trzeba rezygnować z wycieczek zagranicznych :) Należy jednak unikać miejsc, w których jest niebezpiecznie, a wybierać te, w których nic się nie dzieje. Wystarczy śledzić wiadomości no i skorzystać z informacji polskiego MSZ.

Strzelec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2016, 13:45

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Strzelec »

Polska jest super miejscem na wypoczynek. Bardzo mnie wkurza to jak ludzie jadą na wakacje zagraniczne. Wracają i mówią jak to jest tam pięknie a jak się ich pyta czy byli kiedyś w Polsce na wakacjach albo wymienia się konkretne miejsca to mówią że nie byli i nie widzieli. To jak mogą oceniać że w Polsce gorzej.

Kamil Rogala
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 29 stycznia 2016, 20:48
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Kamil Rogala »

Wiesz, najważniejsze jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę i doceniać cały świat. Zabrzmiało poetycko, ale taka prawda. Co więcej, można poznać piękne miejsca tam, gdzie mało kto jeździ, bo... nie wie o ich istnieniu, albo myśli, że są mało ciekawe.

Mazury są piękne, ale o tym wie każdy. Nie każdy jednak docenia Beskidy, Pieniny czy też "kolekcję" pięknych zamków w naszym kraju.

Wszyscy mówią, że pięknie jest w Grecji czy Egipcie. Owszem, ale czy ktoś widział choćby zdjęcia na przykład z Wietnamu? Każdemu ten kraj kojarzy się z wojną albo filmami akcji, ale wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze zdjęcia zaproponowane przez wyszukiwarkę. Naprawdę warto :)

Kamil Rogala
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 29 stycznia 2016, 20:48
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Kamil Rogala »

Mazury to piękne miejsce - warto je docenić i co oczywiste, odwiedzić! A jeśli ktoś preferuje tego typu tereny, krajobrazy oraz obcowanie z naturą, może wybrać się do Finlandii. Nie od kozery kraj ten nazywany jest "Krajem 1000 jezior". A jeśli już ktoś planuje odwiedzić Finlandię, musi koniecznie zwiedzić Helsinki. Zresztą i tak ciężko je ominąć, bo czy samolotem czy promem, Helsinki to najpewniej miejsce, gdzie przekroczycie granice. 2-3 dni wystarcza by zobaczyć najciekawsze miejsca i zasmakować atmosfery. Nie zapomnijcie również spróbować tamtejszej kuchni!

Kamil Rogala
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 29 stycznia 2016, 20:48
Kontakt:

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: Kamil Rogala »

W sumie ja też preferuję spokój, nie przepadam za organizowanymi atrakcjami itp, ale jakoś jakbym miał wybierać morze lub góry, wybrałbym góry. A już na pewno jesienią, zimą lub wiosną. Latem morze ma spore szanse na wygraną :)

A w naszym pięknym kraju, gdzie polecacie pojechać nad morze? Najlepiej gdzieś, gdzie można w spokoju pospacerować bez walki o każdy metr kwadratowy plaży... ;)

ala90
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2016, 20:12

Re: Gdzie na wakacje?

Post autor: ala90 »

Ja to chyba najbardziej lubię Kaszuby. Ten klimat, te widoki mnie powalają... Praktycznie każdego roku tam jestem i co dziwne w ogóle mi się to nie nudzi. :) Właśnie ostatnio zatrzymaliśmy się z mężem w Zajeździe Ostrzyckim http://cwsostrzyce.com/ . Bardzo ładne miejsce i okolica piękna, blisko do jeziora. Pogoda nam wtedy sprzyjała , więc czas spędzaliśmy aktywnie, dużo zwiedziliśmy, np. byliśmy na Wieżycy, z której widać Kaszuby, albo w domu do góry nogami i tak dalej.

ODPOWIEDZ