Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
25.03.2021

Materace Wrocław – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup materaca to inwestycja na lata. Dlatego warto podejść do niego z głową. Dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając materac do swojej sypialni.

Siechnice: Materace Wrocław – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Stopień twardości i rozmiar materaca

Dobrze dobrany materac ma niebagatelny wpływ na zdrowie Twojego kręgosłupa. Zapewnia mu bowiem odpowiednie podparcie punktowe, dzięki któremu nie jest obciążony podczas snu. Więcej informacji na ten temat możesz uzyskać na stronie zdrowykregoslup.pl.

By materac był przyjazny dla Twojego kręgosłupa, musisz wybrać odpowiedni stopień twardości. Ten parametr uzależniony jest od Twojej wagi. Producenci materacy oznaczają go symbolem H i przypisanym do niego numerem.

Materace oznaczone jako H1 należą do miękkich. Dedykowane są osobom, których masa ciała wynosi 60 kg lub mniej. Kolejne są materace średnio miękkie. Oznacza się je symbolem H2. Powinny wybierać je osoby, których waga mieści się w przedziale od 60 kg do 80 kg. Materace twarde H3 są z kolei przeznaczone dla osób ważących od 80 kg do 100 kg. Ostatnim stopniem twardości jest H4, oznaczający materace bardzo twarde. Dedykuje się je osobom, których masa ciała przekracza 100 kg.

Podczas dokonywania wyboru, zwróć też uwagę na rozmiar materaca. Szerokość będzie zależała przede wszystkim od wymiarów sypialni, Twojej sylwetki i faktu, czy śpisz w pojedynkę, czy też współdzielisz łóżko z partnerką albo partnerem. Jeśli chodzi o długość, to przede wszystkim zwróć uwagę na swój wzrost. Materac powinien być o 20 cm dłuższy od Twojego ciała. 

Wypełnienie materaca i stan Twojego zdrowia

Na to, czy dany materac będzie dla Ciebie odpowiedni i pozwoli Ci się komfortowo wysypiać, poza stopniem twardości i rozmiarem, wpływ ma również wypełnienie. W ofertach polecanych producentów, takich, jak chociażby Hilding, znajdziesz najczęściej modele z wkładem sprężynowym, piankowym i hybrydowym. Sprawdź na przykład materace Wrocław na materacewroclaw.eu.

Materace sprężynowe nowej generacji występują przede wszystkim w wersjach kieszeniowych (np. model Fandango marki Hilding) i multipocket (np. model Makarena marki Hilding). Wypełniają je niezależnie “pracujące” sprężyny, które punktowo uginają się pod ciężarem ciała, zapewniając elastyczność podłoża i odpowiednie podparcie kręgosłupa. 

Materace piankowe, jak wskazuje nazwa, wypełnione są pianką. Najczęściej spotykane są warianty z pianki lateksowej (np. model Melody marki Hilding), pianki wysokoelastycznej (np. model Boogie marki Hilding) i pianki termoelastycznej (np. model Salsa marki Hilding). Tego typu podłoże świetnie dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała osoby, która na nim wypoczywa. Po wstaniu użytkownika z łóżka materac szybko wraca do pierwotnej formy, by po położeniu się ponownie dopasować się do naturalnych krzywizn jego kręgosłupa itd.

Materace hybrydowe (np. model Dance marki Hilding) są z kolei skrzyżowaniem materacy sprężynowych i materacy piankowych. Łączą w sobie ich najlepsze cechy, zapewniając niezwykle komfortowy odpoczynek. 

Wybór wypełnienia będzie przede wszystkim uzależniony od osobistych preferencji, ale nie tylko. Warto w tym przypadku zwrócić też uwagę na stan zdrowia. Dla przykładu, jeśli borykasz się z alergią, powinieneś zdecydować się na zakup materaca lateksowego. Charakteryzuje się on bardzo dobrą wentylacją, a przede wszystkim właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybicznymi. Spanie na takim podłożu zapewni Ci niczym niezmącony sen i pomoże w walce z objawami alergii.

Wiesz już, na jakie aspekty zwrócić uwagę, kupując materac do swojej sypialni. Nie zapomnij również o tym, by wybrać produkt od wiarygodnego producenta, który oferuje gwarancję oraz korzysta z certyfikowanych komponentów. Zobacz materace Gdańsk na materacegdansk.eu, wybierz model, który spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania, i wypoczywaj komfortowo.


Wczytuję komentarze...