Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Łóżka piętrowe – spanie na wysokości to sama frajda

Szukasz mebli do spania dla dwójki swoich pociech? A może dla jednego dziecka, które marzy o tym, by spać wysoko ponad ziemią, mając doskonały widok na cały swój pokój? Fantastycznym pomysłem są łóżka piętrowe, które nie dość, że spełnią oczekiwania najmłodszych, to oszczędzą miejsce, którego pewnie i tak nie jest zbyt wiele. Zobacz, na co zwracać uwagę podczas wyboru takiego mebla i gdzie go szukać, by być w 100% zadowolonym z zakupu.

Siechnice: Łóżka piętrowe – spanie na wysokości to sama frajda

Łóżka piętrowe dla dzieci – opcja dla każdego, kto nie ma miejsca

Zastanawiasz się nad tym, dlaczego łóżka piętrowe są tak bardzo polecane do małych pokoi? Odpowiedź jest prosta! Dzięki temu, że jedno łóżko znajduje się wysoko ponad poziomem podłogi, a drugie nisko, oszczędzasz mnóstwo miejsca. To najpopularniejsza konfiguracja dla rodzeństwa. Oczywiście zdarzają się także modele na planie L, które doskonale pasują do narożników, dlatego koniecznie zobacz ofertę producenta mebli takiego jak BRW, by poznać dostępne możliwości.

Łóżka piętrowe mogą być także dedykowane tylko dla jednego dziecka. Jeśli tak jest, na poziomie "0" znajduje się np. biurko do pracy na komputerze oraz szafa. To wspaniały pomysł na zorganizowanie dziecku miejsca na naukę i uporządkowanie jego rzeczy. W dolnej części mogą znajdować się wyłącznie pojemna szafa i półki – to najlepszy wybór dla malucha, który ma ogromną ilość ubrań i zabawek, na które brakuje już miejsca. Pamiętaj – ostateczny wybór i tak zawsze należy do ciebie i do dziecka.

Czy łóżka piętrowe są dla małych dzieci?

Nie wiesz, czy nadszedł już moment na to, by dziecko spało w piętrowym łóżku? Są one uznawane jako "bezpieczne" rozwiązanie dla 4-5 latka, ale jeśli masz obawy, możesz zaczekać, aż twoja pociecha skończy 6, 7 lat. W górnej części zawsze znajduje się barierka dbająca o bezpieczeństwo malucha. Ważnym aspektem są schody – mogą to być płaskie stopnie z ukrytymi szufladami, jak i stroma drabinka. Oczywiście w pierwszej opcji zajmują więcej miejsca, ale nie jest to miejsce zmarnowane, a sprytnie wykorzystane. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, możesz zamocować specjale siatki, które będą chroniły najmłodsze dzieci, szczególnie podczas niespokojnego snu.

Co z kolorystyką? Minimalistyczny wygląd i kolor biały to clue do stworzenia modnej aranżacji. Jeśli chcesz być pewny, że wykorzystasz potencjał drzemiący w pokoju dziecięcym, poszukaj kompletów mebli z łóżkiem. Nie wiesz, gdzie znaleźć najlepsze łóżka piętrowe? Odwiedź BRW, zyskując gwarancję najwyższej jakości i szybkiego, bezpiecznego transportu.