Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Jak powstają meble loftowe?

Meble wykonane z litego drewna cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Są doceniane za autentyczny styl, naturalność oraz wytrzymałość na długie lata. Powierzchnię drewna możesz w razie potrzeby zmodyfikować za pomocą lakierów lub farb. W artykule opowiemy, co wyróżnia meble loftowe i jak powstają.

Siechnice: Jak powstają meble loftowe?

Co wyróżnia meble loftowe od polskiego producenta?

Powinieneś wiedzieć, że obecnie coraz więcej osób docenia ręcznie wykonane meble i rzemieślniczy warsztat dobrych producentów. Meble loftowe wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość wykonania uwzględniająca nawet najdrobniejsze szczegóły. Podczas produkcji mebli dba się zatem o wybór najlepszych materiałów. Większość mebli loftowych jest wykonana z litego drewna będącego naturalnym materiałem. Jest doceniane nie tylko przez fanów oryginalnych i pięknych mebli, ale także alergików czy osób ceniących ekologię. Powierzchnia drewna wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu kurz gromadzi się w mniejszym stopniu. Fani ekologii cenią drewno, ponieważ dzięki wysokiej jakości materiału unikniemy zmiany mebli co kilka lat. Drewno można także dowolnie modyfikować więc bez problemu zmienisz kolor swoich mebli za pomocą lakierów czy specjalnych farb. Można odmienić swoje mieszkanie bez konieczności zakupu nowych mebli loftowych.
 

Jak powstają meble loftowe?

Warto wspomnieć, że polski producent mebli loftowych ma wypracowane pewne schematy działania oraz sprawdzone rozwiązania, które stosuje od lat. Dzięki temu sprzedawcy są pewni wysokiej jakości swoich produktów. Pierwszym krokiem jest wybór drewna bardzo dobrej jakości. Jest to bowiem podstawa mebli, która nadaje im duszę i niesamowity styl. Kawałki drewna są starannie wybierane, a do produktów trafiają tylko te najlepsze. Po połączeniu kawałków drewna przychodzi czas na obróbkę powierzchni mebla. W tym celu używa się różnorodnych farb i olejów, które warunkują wygląd końcowy mebli loftowych. Większość mebli jest pokryta dwuskładnikowym lakierem EKO chroniącym drewno przed uszkodzeniami różnego rodzaju. Dzięki niemu powierzchnia produktów posiada delikatny połysk, a także podkreśli słoje oraz strukturę drewna. Meble loftowe są dzięki temu autentyczne i znajdują coraz więcej entuzjastów. Ramę mebli tworzy solidny metal pomalowany metodą proszkową na wybrany kolor. Rozwiązanie takie gwarantuje równomierne pokrycie kolorem oraz zapobiega odpryskom farby w przyszłości.

Meble loftowe sprawdzą się w wielu rodzajach wnętrz: industrialnych, loftowych, klasycznych, rustykalnych, skandynawskich.