Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 20-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.01.2021

Ciepło w mig

Ciepło w domu jest podstawową cechą, jaką powinien spełniać komfortowy, wygodny i przytulny dom, bez względu na jego rozmiar. Bez ciepła domowego ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie w czasie zimy. To dzięki zainstalowanemu systemowi ogrzewania można zimą zaprowadzić i utrzymać ciepło we wnętrzu każdego domu, mieszkania i pomieszczenia biurowego.

Siechnice: Ciepło w mig

Tradycyjne systemy ogrzewania występujące w Polsce opierają się o dwa główne elementy - pierwszym jest centralnie umieszczony piec, o dużej mocy, najczęściej zasilany paliwem stałym lub też gazem. Drugim elementem tradycyjnego systemu centralnego ogrzewania są rury, rozprowadzające ogrzany w kotle czynnik grzewczy, do grzejników usytuowanych w poszczególnych częściach domu. Warto jednakże podkreślić, że rury, bez względu na ich rozmiar, zajmują dość sporo miejsca w pomieszczeniach. Stare grzejniki także wymagają niemało tego miejsca. Ale jest system, który eliminuje te niedogodności, zabierając minimalną ilość przestrzeni.

Mowa oczywiście o ogrzewaniu na podczerwień. Choć w Polsce ten sposób ogrzewania domu wciąż nie jest jakoś szczególnie popularny, to warto się przyjrzeć jego poszczególnym zaletom. Pierwszą z nich jest niewątpliwie o wiele mniejsza ilość miejsca zabierana na usytuowanie wszelkich elementów składowych tego rodzaju ogrzewania. Odmiennie niż w tradycyjnych systemach ogrzewania tutaj wszelkie przyłącza i przewody ograniczają się jedynie do wtyczki i gniazdka elektrycznego.

Panele na podczerwień do swojego działania wymagają bowiem jedynie montażu, który przeprowadza się w bardzo szybki i prosty sposób, a przy tym, aby promiennik rozpoczął działania należy jedynie włączyć przycisk 'ON'. Po jego uruchomieniu promiennik rozpocznie swoje działanie, emitując promieniowanie podczerwone.

Ogrzewanie na podczerwień nie polega bowiem wprost na emitowaniu ciepła. Ogrzewanie elektryczne tego typu działa za to na zasadzie zbliżonej do słońca. Ciepło nie pochodzi bowiem bezpośrednio z powierzchni promiennika, tak jak i nie pochodzi bezpośrednio z powierzchni słońca. Oba obiekty emitują bowiem promieniowanie na podczerwień, które dopiero po zetknięciu się z obiektami, które stają na ich drodze doprowadzają do wytworzenia się ciepła, i w taki sposób zachodzi ogrzewanie domu i każdej innej przestrzeni.

Jest to więc ogrzewanie o charakterze pośrednim, ale za to bardzo ekologicznym, bowiem ciepło w każdym domu i pomieszczeniu, w którym takie ogrzewanie jest wykorzystywane, powstaje bez grama dymu z domowej kotłowni. W dobie walki ze smogiem, gdy znane osoby pozywają skarb państwa za brak reakcji na to smogu, takie walory ogrzewania elektrycznego są wprost nie do przeceniania. Warto więc zainwestować w taki rodzaj ogrzewania.


Wczytuję komentarze...