spalana biomasa

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
rider
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 9 czerwca 2009, 20:50

spalana biomasa

Post autor: rider »

tak się zastanawiam, czy ludzie, którzy wyrazili zgodę na budowę instalacji do spalania biomasy wzięli pod uwagę wspaniały zapach, jakim nas raczą właściele elektrociepłowni... :?
wychodząc na spacer można się rozkoszować wspaniałą wonią przypominającą g....no połączone z palonym sianem :(
mieszkając w pobliżu tych wspaniałych urządzeń nie można okna otworzyć, ponieważ smród unosi się w całym domu!!

Czy nie ma żadnych przepisów na to???

tabalga
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 07:08

Re: spalana biomasa

Post autor: tabalga »

nie ma to jak "Centrum" w "Okolicach Rynku" :D

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: spalana biomasa

Post autor: dybek61 »

Raczej przypomina to smród z dawnych PGR .Smród to jednak nic.Za to plaga szczurów,to będzie wyzwanie dla mieszkańców.Już teraz pojawiają się dorodne szczurki,a to dopiero początek.

Awatar użytkownika
niutek
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 1 stycznia 2009, 19:13

Re: spalana biomasa

Post autor: niutek »

Smród to mało powiedziane! Wczoraj był nie do zniesienia! Myślałam, że ktoś dwa razy pomyśli, zanim wybuduje takiego śmierdziucha w bądź co bądź mieście. Żyję nadzieją, że władze miasta opamiętają się i nie pozwolą by przez następne długie lata smród unosił się nad Siechnicami.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: spalana biomasa

Post autor: dybek61 »

Pozwolą pozwolą.Kogeneracja wnosi niezłe podatki,a co do władz,większości z nich tego nie wącha.

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: spalana biomasa

Post autor: ITI »

I ten smród niesie się, aż do Ciepłowniczej. Dowiedziałem się, że zarząd Elektrociepłowni ma zająć się sprawą tej gnijącej biomasy. Mają m.in. zadbać o jakość dostarczanego surowca, sytuacja może się poprawi. Ale jest to tragedia.

Awatar użytkownika
buniar02
Posty: 161
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 20:38

Re: spalana biomasa

Post autor: buniar02 »

witajcie dzisiaj był ładny "aromat" dzisiaj czyli 20.07.2010

VICO
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 24 stycznia 2010, 21:04

Re: spalana biomasa

Post autor: VICO »

Wracałem z Wrocka około 20.00 i zatrzymałem się na stacji cpn. Wysiadając z samochodu poczułem ten "aromat" i uporczywie szukałem rozjechanej padliny w postaci kota lub psa. Zapomniałem co mamy pod nosem. Pisać raczej nie trzeba. Pierwszy raz to poczułem, i nawet sobie sprawy z tego nie zdawałem, że aż taka jest intensywność tego "aromatu".

Awatar użytkownika
niutek
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 1 stycznia 2009, 19:13

Re: spalana biomasa

Post autor: niutek »

Może zrobimy konkurs pt. Kiedy najbardziej śmierdzi.
Zauważa się pewną prawidłowość: 35st.C w cieniu -- > śmierdzi znacznie mniej
16stC niezależnie od cienia/nasłonecznienia -- > śmierdzi mniej
Konkluzja? Albo przyzwyczaimy się do upałów albo do smrodów ;)

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: spalana biomasa

Post autor: dybek61 »

Zła konkluzja.Śmierdzi więcej lub najwięcej gdy wiatr jest od zachodu.Tak więc im bliżej jesieni tym więcej smrodu.Swoją drogą nie śmierdziało tak nawet za czasów PGRów które przecież były umiejscowione w Siechnicy.

ODPOWIEDZ