Powódż

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Tosia35
Posty: 115
Rejestracja: środa, 2 grudnia 2009, 08:38

Re: Powódż

Post autor: Tosia35 »

jimmy_lodolamacz"]Sprzedam ponton! Nie używany od 13lat. Do tego wodery G r a t i s! T a n i o


jimi, przecież on już sparciał :lol:

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: ITI »

Sianie paniki tyle. Siechnic nie mogą na umyślnie zalać, przecież tu są newralgiczne zakłady typu elektrownia. Którą jak mieli by zalewać, to już by trąbili. Elektrownia sama wyłącza się około 5 dni. A od tak turbin nie można zostawić. Nie mówiąc już o innych zakładach.

Zielony pagórek nie od parady się tak nazywa, bo jest na pagórku. Tu w '97 było najmniej wody.

gryllu
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:48

Re: Powódż

Post autor: gryllu »

20.05.2010 g. 14.00

Odra w Trestnie przekracza stan alarmowy o 40 cm, jej poziom wynosi 485 cm
Odra w Opolu osiągnęła poziom 795 cm (195 cm powyżej stanu alarmowego)
Odra w Brzegu osiągnęła poziom 673 cm (173 cm powyżej stanu alarmowego),
Odra w Oławie osiągnęła poziom 740 cm (180 cm powyżej stanu alarmowego)

źródło: http://wroclaw.cmsmirage.pl/odra__ponizej_stanu_alarmowego_powyzej_ostrzegawczego,.dhtml

gosc z wroclawia
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 14:41

Re: Powódż

Post autor: gosc z wroclawia »

http://wroclaw.cmsmirage.pl/odra__ponizej_stanu_alarmowego_powyzej_ostrzegawczego,.dhtml

gryllu - uprzedziles mnie, chcialem wlasnie podeslac Wam tego linka;)

Apropo dostaw wody we wroclawiu:

20.05.2010 g. 15.00

SZANOWNI PAŃSTWO,
MPWiK INFORMUJE, że w chwili obecnej nie ma zagrożenia dostaw wody dla miasta Wrocławia. Wszystkie zakłady uzdatniania wody funkcjonują bez przeszkód.
O zmianie sytuacji będziemy Państwa informować.

20.05.2010 g. 14.00

Odra w Trestnie przekracza stan alarmowy o 40 cm, jej poziom wynosi 485 cm
Odra w Opolu osiągnęła poziom 795 cm (195 cm powyżej stanu alarmowego)
Odra w Brzegu osiągnęła poziom 673 cm (173 cm powyżej stanu alarmowego),
Odra w Oławie osiągnęła poziom 740 cm (180 cm powyżej stanu alarmowego)

katiiie
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 12:38

Re: Powódż

Post autor: katiiie »

Ja na wszelki wypadek napełniłam miski wodą puki jest. Oni tak mówią, że dostęp do wody będzie, a potem w kilka minut coś się zmieni i wody nie będzie. To takie gadanie bez sensu.

Awatar użytkownika
Przedstawiciel ING
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 08:57
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: Przedstawiciel ING »

Bez sensu to jest twoje gadanie Katiiie, że krakowska zalana. Bzdura!

Dla osób zainteresowanych ratowaniem swoich 4 kółek - na wiadukcie miejsca już nie ma :-)

PS.
Jest 16:04 i woda w kranie nadal jest, jedynie gdzie jej nie ma to na półkach w Auchan na Bielanach.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 maja 2010, 15:05 przez Przedstawiciel ING, łącznie zmieniany 1 raz.

krzemik
Posty: 7
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:43

Re: Powódż

Post autor: krzemik »

czy jakies wojsko, straz, ktokolwiek monitoruje waly w siechnicach.... czy nikt nic tam nie robi?

Awatar użytkownika
Przedstawiciel ING
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 08:57
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: Przedstawiciel ING »

Wczoraj byli nasi strażacy potem o 2 w nocy zmienili ich strażacy z wroc. Mieli oceniać stan wody do momentu otwarcia śluz i zalania Blizanowic.
Dzisiaj rano nikogo tam już nie było.

dybek61
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 20:55

Re: Powódż

Post autor: dybek61 »

Właśnie wróciłem z okolic dawnego młyna w Siechnicy.Prędzej byłem tam ok.godziny 12:00.Naprawdę na tą chwilę napływ wody na poldery zalewowe jest niewielki.Za to to co słyszałem tam,oczywiście były to wiadomości z pierwszej ręki,jest naprawdę śmieszne.Ponoć w Św.Katarzynie ma być metr wody.No cóż może i będzie. :oops:

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Powódż

Post autor: ITI »

Ludzi na wałach pełno. Byłem na wałach za Parkerem około 13 i po 17, trochę wody przybyło.

Tak było przy moście g. 17:00.
Obrazek

Tak było za Parkerem g. 13:00.
Obrazek

walgula
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 12:30

Re: Powódż

Post autor: walgula »

Wlasnie wrocilem do Siechnic. Ico? I nic. Zadnej wody. Ulice przejezdne. Krakowska i Opolska normalnie zakorkowane jak na ta pore dnia. Jedyne co mnie zaskoczylo to sznur aut zaparkowanych na wiadukcie przy krzyzowce na Katazryne i na stacji benzynowej O... Orzelka. Prosze wiec o zastanowienie sie chwile nad zamieszczeniem niepotwierdzonej informacji, o charakterze powodziowym, na forum. Nie bedzie nieprzyjemnych emocji.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Powódż

Post autor: andropow »

Myslalem ze padne ze smiechu jak zobaczylem sznur aut na wiadukcie, oj w nocy złodzieje będą mieli raj...
Odnośnie terenów za parkerem- za wałem, wydaje mi sie, ze w zeszlym roku byl tam wyzszy poziom wody niz obecnie

Karka
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 10:29

Re: Powódż

Post autor: Karka »

andropow pisze:Myslalem ze padne ze smiechu jak zobaczylem sznur aut na wiadukcie, oj w nocy złodzieje będą mieli raj...
To samo pomyslalam ;) a poza tym linia ciagla, nie mowiac juz o tym, ze w razie czego nie ma gdzie uciec.
Mam nadzieje, ze powodzi nie bedzie...po wode bylam az w Realu, ostatnie 2 zgrzewki wzielam ;)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Powódż

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Nie ma co panikować. Siechnicom dostało się w 97r bo wały były słabe, bo woda spływała z wszystkich dorzeczy Odry m.in od strony Kłodzka gdzie dzisiaj jest względny spokój, bo pepiki puścili nam kilka"litrów"ratując swoje tyłki. Może się mylę ale teraz sytuacja przedstawia się bardziej optymistycznie. Za wałami przy strefie ekonomicznej jeszcze dużo wody się zmieści.

ODPOWIEDZ