Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
kiciaimisio
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 18 maja 2010, 20:24
Lokalizacja: Siechniczki :)

Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: kiciaimisio »

Witam.
Od dłuższego czasu korzystamy z trasy jak w temacie zapewne podobnie jak dużo innych siechniczan próbujących w godzinach porannego i popołudniowego szczytu zaoszczędzić na czasie zmierzając lub wracając do/z pracy, szkoły itd..
Droga jest paskudna, ale jeden odcinek to już tragedia. Chodzi mianowicie o odcinek Zacharzyce - Wrocław Brochów, a właściwie Wrocław Bieńkowice - Wrocław Brochów. Jest tam ok 1 km paskudnie położonej kostki brukowej, która w zasadniczym stopniu przyczynia się do dewastacji zawieszenia w samochodzie. Auto dosłownie samo się rozkręca na części pierwsze. Poza tym odcinek ten jest bardzo wąski i żeby się wyminąć z innym pojazdem jadąc od strony Wrocławia trzeba zjechać na podziurawione "pobocze" i całkiem się zatrzymać - no chyba, że chcemy urwać sobie koło. Inna sprawa, że czasem z tej "drogi" korzystają również piesi, którzy są zmuszeni uskakiwać w zarośla, a w mokrą aurę skazani są na blotne kąpiele.
Rozumiem, że zarządcą tej drogi jest zapewne gmina Wrocław, ale może ktoś słyszał o ewentualnych planach przebudowy tego odcinka? Co trzeba zrobić, żeby podnieść ten temat i żeby ktoś się tym zajął, tym bardziej, że ruch na wspomnianej trasie jest z dnia na dzień większy. Może nasze władze gminne powinny zainteresować się tematem i w porozumieniu z gminą wrocław zacząć działać w tym kierunku, mając na uwadzę przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców Radwanic i Zacharzyc oraz dobro materialne mieszkańców gminy (samochody)?. Może czas pomyśleć nad gruntownym przebudowaniem tej trasy, poszerzyć drogę, zbudować chodniki, póki jeszcze nie dochodzi tam do tragicznych wypadków??? A może jakieś kroki są juz podjęte, tylko ja o tym nic nie wiem??

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: bonawentura »

To zadzwoń do ZDiUM i się dowiedz, myślisz, że ktoś będzie miał odpowiedź?
http://www.zdium.wroc.pl/
Ja nigdzie nie widziałem, żeby była wytypowana do najbliższych remontów.
Domyślam się, że mówisz o ul. Mościckiego -skrzyżowanie z 50 bohaterów (również ciężko sprawdzić...)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Pewnie chodzi o ten kawałek z mapki. Na granicy gmin...jeżdzę tamtędy codziennie ale nie licze na remont. Droga raczej nie ma zbyt dużego znaczenia logistycznego dla miasta. Chociaz gdyby nie ona to strach pomyśleć jakby wyglądał dojazd do Wrocka przez Opolską.
Załączniki
bez tytułu22.JPG
bez tytułu22.JPG (31.72 KiB) Przejrzano 4845 razy

icodalej
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 15:28

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: icodalej »

"Jest tam ok 1 km paskudnie położonej kostki brukowej, "
O przepraszam, kostka jest położona bardzo dobrze. Przetrwała kilkadziesiąt lat.

"trzeba zjechać na podziurawione "pobocze" "
Nie trzeba, dwa samochody osobowe spokojnie się wymijają jadąc po kostce.

"może ktoś słyszał o ewentualnych planach przebudowy tego odcinka? "
Ani najstarsi ani najmłodsi górale nie słyszeli.

"Może nasze władze gminne powinny zainteresować się tematem "
Nie zawracaj głowy Władzom Gminy. Mają ważniejsze rzeczy na głowie.

Awatar użytkownika
szczepan
Posty: 120
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:21

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: szczepan »

Witam

Moim zdaniem droga jest piękna i pożyteczna taka jaka jest .
Poco budować gładką drogę i montować na niej muldy zwalniające, tudzież
paski zwalniające czy inne szykany ,jak w wersji obecnej jest produkt finalny za darmo.
Efekt podobny - szybko jechać się nie da . jak powstaną tam kiedyś osiedla , to jak znalazł.
Powiem więcej ,- nowa droga plus przeładowane ciężarówki to efekt prawie identyczny , a pieniążki wydane. A wiadomo w kraju się nie przelewa - oj wróć - ostatnio przelewa - niestety - woda .

Raz się już zdarzyło popłynąć z dobytkiem , teraz- oby nie było powtórki

Pretensji do nikogo nie mam ,ot- siły natury .
Wiadomo że skoro była w 97 powódź stulecia , to z 50 lat spokoju się nam należało jak
świni koryto i . (- nowe mamy stulecie - i jak szybko zrobiło nam kuku -)

I w tym wypadku i w sprawie drogi można się zawsze odwołać do instancji wyższej -
- przez okno .

kiciaimisio
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 18 maja 2010, 20:24
Lokalizacja: Siechniczki :)

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: kiciaimisio »

icodalej pisze:"
O przepraszam, kostka jest położona bardzo dobrze. Przetrwała kilkadziesiąt lat.

Nie trzeba, dwa samochody osobowe spokojnie się wymijają jadąc po kostce.

Ani najstarsi ani najmłodsi górale nie słyszeli.

Nie zawracaj głowy Władzom Gminy. Mają ważniejsze rzeczy na głowie.

Nie wiem co miała na celu Twoja odpowiedź.
Jeżeli uważasz, że kostka jest położona bardzo dobrze, tylko dlatego, że przetrwała ileś tam lat to gratuluję wyboru punktu odniesienia :).
Jeżeli uważasz , że można się spokojnie na tej drodze wyminąć, to najprawdopodobniej nigdy nią nie jechałeś - nie da się możesz mi wierzyć.
Nie mów mi, żeby nie zawracać głowy władzom gminy, bo po to one są, żeby działać w Twoim i moim interesie, a jeśli uważasz, że kwestia bezpieczeństwa na drodze to sprawa drugorzędna to moim zdaniem jesteś zwykłym ignorantem - bez urazy :wink:

bonawentura
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 20:42

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: bonawentura »

Kiciamisio - podałem namiary, zadzwoń dowiedz się a nie będziesz tutaj farmazony wypisywała.
Dowiesz się kto jest odpowiedzialny za drogę i napisz petycje do odpowiedzialnych (jakoś nie wydaje mi się, że to gmina Siechnice), no ale wiem, lepiej narzekać a samemu palcem nie ruszyć!!!!!

kiciaimisio
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 18 maja 2010, 20:24
Lokalizacja: Siechniczki :)

Re: Trasa Siechnice-Radwanice-Zacharzyce-Wrocław

Post autor: kiciaimisio »

Serdecznie dziękuję za "namiary" bonawentura - strasznie się wysiliłeś. Wiesz co możesz osiągnąć dzwoniąc lub pisząc petycje do ZDiUM jako niezadowolona jednostka??? Pstro!!!
Wiesz do czego służy internetowe forum?
Każdy ma prawo do wypowiedzi. Nie mam na celu narzekać jak to pięknie ująłęś. Ciekawi mnie jedynie, czy może w tym kierunku coś się dzieje .A farmazony wypisuje się po to, żeby podyskutować, żeby sprawdzić czy nie tylko mi przeszkadza ten problem, a póżniej kto wie może coś zdziałać - ale nie jako niezadowolona jednostka ale jako konkretna grupa. Znasz powiedzenie, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku? Forum to jest właśnie taki pierwszy krok. Albo W KUPIE SIŁA :)? Też pasuje do sytuacji...
Tak czy inaczej nie przypominam sobie, żeby ktoś pisał o odpowiedzialności Gminy Siechnice za wrocławskie drogi - czytaj uważnie! Gdyby jednak pan burmistrz w imieniu gminy wystąpił z taką propozycją do wrocławskich władz (bo przecież problem wspominanej trasy leży po dwóch stronach) to by było naprawdę coś. Jednak żeby zawracać głowę tak zapracowanej osobie jak pan burmistrz to trzeba mieć jakieś argumenty np udowodnione żywe zaintresowanie tematem przez mieszkańców gminy. Ale nie lepiej siedzieć przy komputerku i krytykować innych prawda?
A tak na marginesie - w ZDiUMie nie udało mi się niczego konkretnego ustalić - podobnie jak tobie.
Pozdrawiam serdecznie.

ODPOWIEDZ