Budynek nr 3

Dyskusje mieszkańców osiedla
Tigana
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2010, 09:31

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tigana »

Jestem pod wrazeniem Waszej czujności :D

Z parkingiem to coż, trzeba będzie walczyć, na szczęście w planie jest zbudowanie parkingu tuż koło 3 i wtedy myśle będzie lepiej :D choć w sumei ludzi też przybedzie więc nie wiadomo.

Co do wypychania, to na szczęście moje autko sobie poradziło, ale widzieliśmy akcję :D więc nie wiem co narzekacie skoro Prezes taki uczynny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

uczynny wtedy kiedy ma w tym interes...
parking za 3 budynkiem, wiesz kiedy to słyszałem? 3 lata temu przy podpisywaniu umowy, od tego czasu doszły 2 sprawy:
- parking za 3 budynkiem bedzie wtedy gdy (dwie wersje):
a) zostanie wybudowany 5, 6 i 7 budynek
b) zostana wybudowane budynki 5-9
- parking bedzie płatny i zamkniety
Wiec w bajki prezesa raczej nie wierz
Tiagana fajnie bedzie Ciebie/was mieć za sasiadów, tylko prosze jeśli jeszcze nie podpisaliscie umowy to załatw jedną sprawę dla mieszkańców - niech na pismie złozy oświadczenie, że w końcu i definitywnie naprawią drzwi wejsiowe, od ponad roku(z małymi przerwami) nie działają!!!

Tigana
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 11 lutego 2010, 09:31

Re: Budynek nr 3

Post autor: Tigana »

No to mnie zdziwiłeś... prezes nic nie mówił o płatnym, natomiast pytaliśmy się, czy byłaby możliwość wykupienia miejsca, to mówił, że nie, bo i tak wszyscy będą na bezpłatnych stawać...

A co do drzwi, to nie miałam okazji sprawdzić, bo on je otwierał. Ale chodzi ci o wejście do nr 15? na czym dokładnie polega problem?

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Budynek nr 3

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Jakby popytać sąsiadów to okaże się, że AA obiecł wiele rzeczy np:zadaszone miejsca parkingowe, czy parking podziemny. Niestety obiecanki jedno a realia drugie. Wiele osób złapało się na takie piękne gadki. Słowne obietnice to tylko "chłyt martekingowy" :lol: Z resztą sami widzieliście jak jest z miejscami parkingowymi. To niebyła wyjątkowa sytuacja. Tak jest ciągle. Sam prezes parkował na "trawniku". No teraz jest zima a co będzie wiosną? Przyjdą roztopy i w tym miejscu będzie bagno. Ciężko będzie tam zaparkować. :(

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

Czy w gestii zarządcy jest naprawa nie świeciących lub uszkodzonych lamp na osiedlu? Ta na rogu budynku nr 3 i 2 nie świeci już kolejny tydzień, ktoś to zgłaszał? no chyba że nikomu to nie przeszkadza

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Budynek nr 3

Post autor: bazylia »

Zgłaszałam już dawno (18 stycznia). Tak, należy to do jego obowiązków. Zarządca na pytanie dlaczego lampy nie są naprawione, odpowiedział, że nie wie kto je zdemontował ( jakby to było najważniejsze - i tak się nie nadawały do użytku). Na odpowiedź mieszkańców, iż widzieli, że zdemontowali je pracownicy budowy odparł, że w związku z tym nie wiadomo co począć...(!). Developer zaś zapytany o lampy odparł, że on w ogóle o niczym nie wie..I tak będą nas odsyłać w nieskończoność.. MOże zadzwonią do zarządcy te osoby, które mają z nim taki doskonały kontakt? :mrgreen: ( na wszelki wypadek zaznaczam, że byłam miła; gdyby znów padły głosy, że go zaszczuliśmy :mrgreen: )

Dodatkowo lista obowiązków zarządcy:
Wykaz obowiązków i uprawnień Zarządcy nieruchomości
-prowadzenie dokumentacji technicznej i finansowej dla zarządzanej nieruchomości
-sporządzanie projektów uchwał podejmowanych przez wspólnotę
-wykonywanie uchwał podejmowanych przez wspólnotę
-zapewnienie dostaw mediów – energii elektrycznej, cieplnej, wody, odprowadzenia ścieków, odbioru odpadów stałych
-utrzymanie czystości i należytego porządku w zakresie wspólnego użytkowania pomieszczeń wspólnych
-usuwanie skutków awarii
-bieżąca konserwacja części wspólnych nieruchomości
-zlecanie do wykonania bieżących remontów

-terminowe dokonywanie opłat z tytułu ubezpieczenia majątku wspólnoty i zobowiązań podatkowych
-windykacja zaległości
-zwoływanie corocznych zebrań sprawozdawczych wspólnoty
-określanie wysokości zaliczek na koszty bieżącej eksploatacji i fundusz remontowy
-zawieranie umów z firmami na wykonywanie usług na rzecz wspólnoty
-prowadzenie ewidencji dotyczącej lokali i ich mieszkańców
-dokonywanie wszelkich rozliczeń poprzez rachunek bankowy wspólnoty mieszkaniowej

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Budynek nr 3

Post autor: bazylia »

I jeszcze bonusik :twisted: Wczoraj pracownicy budowy wykopali dziurę pod budynkiem nr 3. Zajrzałam tam, aby sprawdzić, jak wygląda drenaż naszych budynków. Dodaję zdjęcia: jedno z nich pokazuje profesjonalnie wykonany drenaż . Znajdźcie MILION różnic :mrgreen:
Załączniki
drenaz.jpg
drenaz.jpg (76.95 KiB) Przejrzano 11823 razy
DSCF3665.JPG
DSCF3665.JPG (252.15 KiB) Przejrzano 11823 razy
DSCF3663.JPG
DSCF3663.JPG (250.65 KiB) Przejrzano 11823 razy
Ostatnio zmieniony środa, 3 marca 2010, 07:51 przez bazylia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Budynek nr 3

Post autor: Zeus »

Ot część wiadomości, którą otrzymałem od jednego z mieszkańców budynku nr 1 - on natomiast otrzymał ją od ExpertDom.
Prócz innych ciekawych rzeczy jedna mnie zaintrygowała po obejrzeniu zdjęć załączonych przez Bazylię. Oto cytat:

"...Deweloper stoi na stanowisku, że zalania nie są skutkiem złej jakości wykonania izolacji tylko nadzwyczajnego podniesienia wód gruntowych. Na koszt firmy Alfaakt zostało wykonane odgrzybianie miejscowe po lipcowych zalaniach..."

Jeżeli wszystkie budynki mają taką izolację jak na zdjęciach i deweloper stoi na stanowisku jak wyżej to w życiu bym nie kupił mieszkania, które prawie staje się tonącą barką!!! AA robi nas w konia i się śmieje w swoim biurze - czas wezwać niezależnych ekspertów z różnych urzędów niech się dobiorą do d...y Panu Sikorskiemu za partaczenie roboty i wciskanie kitu, że wszystko gra. Szkoda tylko, że brak działań Pana Chwałka w tej sprawie - jedyne jego działanie to wysłanie tej informacji.

PS. O jakim odgrzybianiu on piep...y skoro zaraz mogę zejść na dół zrobić zdjęcie narastającego od lipca grzyba i porównań ze zdjęciem sprzed np. 3 miesięcy.

PS. I proszę mi tu nie wypisywać, że wulgarny czy coś bo po przeczytaniu tych pierdół to już mi nawet kawa nie była potrzebna. Poza tym wyrazy są wykropkowane więc jak już komuś przychodzi na myśl przekleństwo to jego sprawa :)

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budynek nr 3

Post autor: jarecki »

ok, tylko najśmieszniejsze jest to że ktoś te prace odebrał...
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 sierpnia 2011, 10:32 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nar. reg.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam.

Od dzisiaj do nie wiem kiedy nie będzie ciepłej wody ani ogrzewania od Grabskiego 3 do 9.
Uszkodzony węzeł cieplny w bramie nr 7.

tak na przyszłość interesujcie się co się w waszych piwnicach dzieje!!! a jestem z bramy 5 i muszę zgłaszać takie rzeczy!! słysząc i widząc że coś jest nie tak i prosząc o otwarcie i sprawdzenie co się dzieje!

Pozatym instalacja została źle wykonana!!

Pozdrawiam

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Budynek nr 3

Post autor: andropow »

Proszę napisz coś więcej na temat uszkodzenia, oraz tego co zostało niepoprawnie wykonane.
Ogólnie kolejna parodia - 9-10 miesiecy a wysiada jeden z bardzo ważnych elementów budynku, na czyj koszt ma być przeprowadzona naprawa? mam nadzieje, że nie wspólnoty, tylko portfela dewelopera

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 19:08

Re: Budynek nr 3

Post autor: Ramzes »

Witam.

W niedzielę, poprosiłem kolegę z klatki nr7 o otwarcie piwnicy. Po wejściu zobaczyliśmy wylewającą się wodę z pod drzwi węzła cieplnego. Po telefonie przyjechał Pan zajmujący się konserwacją i stwierdził uszkodzenia filtra odmulacza. Co jest dość ciekawe, że w tak krótkim czasie uległo to awarii. Prawdopodobnie jest to na gwarancji i firma która wykonywała podłączenie powinna być obciążana kosztami naprawy.

Pozdrawiam

DeLuxe
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 16:05

Re: Budynek nr 3

Post autor: DeLuxe »

Układ ciepłej wody jest już uruchomiony.

Element, który uległ awarii w węźle cieplnym, został wymieniony przez moją ekipę (dziś ok. 13.30) na nowy.

Pozdrawiam.

DeLuxe.
Ekspertyzy i Doradztwo Techniczne

delkow
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 16 września 2016, 18:28
Kontakt:

Re: Budynek nr 3

Post autor: delkow »

Faktycznie umowa rezerwacyjna podobno gwarantuje niezmienną cenę za m2. Niestety mozliwość dostało tylko 10 pierwszych osób.

ODPOWIEDZ