Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Dyskusje mieszkańców osiedla
tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: tms »

Kosmatesus mam nadzieję, że jako sąsiad okażesz się bardziej powściągliwy w wypowiadaniu takich opini. Nie ukrywam że obawiam się, iż należysz do osób które np. nie widzą niczego złego w głośnym zachowaniu po 22:00, przesiadywaniu na klatkach schodowych czy parkowaniu na trawniku. Mnie to wszystko niezmiernie przeszkadza i nie zamierzam tego ukrywać.

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bart21 »

Panie Kosmateus,

proszę uważać na słowa - to po pierwsze.
Regulamin: przeczytaj zanim wypowiesz się na forum
§2. Zakazuje się:

1. Używania wyrazów wulgarnych oraz obrażających innych użytkowników Forum.
A po drugie - wezmy pierwsza z brzegu sprawe poza parkingiem "skandynawskim" - dzienniki budowy. Proste pytanie - czemu ich nie otrzymalismy w momencie oddawania budynkow do uzytku, tak jak nakazuje to prawo budowlane ? Czy na prawde uwazasz ze powinnismy o takie rzeczy musiec sie upominac w AA (dzwonic, odwiedzac, slac pisma, itd), czy aby nie powinno to byc na glowie prezesa Sikorskiego, zeby je nam jak najszybciej dostarczyc ??

Swoja droga, ciekawy jestem czy wasza wspolnta dostanie dzienniki, czy moze tez gdzies zagina w akcji :)

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

Dajmy spokój ludziki. Jeżeli kosmateus jest przyszłym mieszkańcem to powinien zmienić lub przynajmniej zweryfikować swoje poglądy gdy już tu zamieszka. Jeżeli natomiast tylko udaje przyszłego mieszkańca to żadne nasze argumenty, przykłady itp.rzeczy do niego nie przemówią. I będziemy się tak droczyć. A kosmateus swoimi nadzwyczaj pozytywnymi komentarzami będzie tylko siał zamęt. I to chyba nawet nazywa się troling. Ale tak na prawdę nie musimy bronic swojego stanowiska. Robią to za nas dowody, których tak łatwo nie da się podważyć. Ważne jest to, że jest głośno. Potencjalni kupcy na pewno szukają opinii o AA. Nasze komentarze i np.:zdjęcia pozwolą im wypracować odpowiednie zdanie na temat AA. I to właśnie naszego devielopera :D boli. Może kiedyś zdecyduje się poprawić swoje błędy. Skorzystają na tym wszyscy i Ci zadowoleni i Ci rozczarowani.

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Patriot »

bart21 pisze: Zreszta niewazne, troche tego nie rozumiem - skoro my sami mamy zadecydowac czy wynajac ochrone czy nie - to czemu AA chwali sie tym w swojej ofercie (przeciez to nie od nich zalezy :lol: )
Czego nie rozumiesz? że mamy system kamer z podglądem na wejście? Że można te kamery złączyć w jedno i podłączyć do monitoringu? Że w końcu obraz z tych kamer może być przekazywany do jednego z pomieszczeń NIEWYKORZYSTANYCH, bo nikomu nie chce się rowerów i wózków trzymać w pomieszczeniach do tego przystosowanych tylko wolą je trzymać na klatkach! A może po prostu nie wiecie, że w każdym budynku są pomieszczenia z przeznaczeniem na wózkownie, rowerownie etc?
A że ochrony nie ma? a co kto ma za nią płacić jak my sami nie chcemy? Lepiej wylewać żale na forum, że temu auto porysowali, a ten miał włam do mieszkania! Instalacja jest, można ją wykorzystać do tego jakiś strażnik i będzie bezpieczniej! Trzeba tylko chcieć a nie bić pianę i czekać aż ktoś za nas się tym zajmie. Chyba do niektórych nie dociera że czasy kiedy to rodzice dbali o wszystko się już dawno skończyły i trzeba samemu zacząć dbać i myśleć o pewnych sprawach!
bart21 pisze: Co do parkingu - to sprawa, wg mnie, jeszcze nie jest przesadzona - poczekajmy do zebrania - i posluchajmy dokladego rozwiazania tematu i tego czy ludzie sie na nie zgodza.
co do parkingu to wystarczy poczytać ten zapis -

UCHWAŁA NR XXXII/259/05
RADY GMINY ŚWIĘTA KATARZYNA
Z DNIA 30 czerwca 2005 r.


9. warunki dotyczące zapewnienia minimalnej liczby miejsc postojowych uznaje się za spełnione, jeżeli w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów w liniach rozgraniczających ulic publicznych lub w odległości nie większej niż 300 m od terenów zlokalizowanych zostanie nie więcej niż 50% wymaganej liczby miejsc postojowych.


krzyczcie sobie dalej...

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: pokrzyw »

Patriot pisze:
bart21 pisze: Zreszta niewazne, troche tego nie rozumiem - skoro my sami mamy zadecydowac czy wynajac ochrone czy nie - to czemu AA chwali sie tym w swojej ofercie (przeciez to nie od nich zalezy :lol: )
Czego nie rozumiesz? że mamy system kamer z podglądem na wejście? Że można te kamery złączyć w jedno i podłączyć do monitoringu?
....
A że ochrony nie ma? a co kto ma za nią płacić jak my sami nie chcemy? Lepiej wylewać żale na forum, że temu auto porysowali, a ten miał włam do mieszkania! Instalacja jest, można ją wykorzystać do tego jakiś strażnik i będzie bezpieczniej!...
Chwila moment - rozumiem zatem, że w chwili oddawania parkingu bądź budynku pod zarząd wspólnoty deweloper zapewnia infrastrukturę (kamery, monitoring, etc) i pomieszczenia dla strażnika. Na parkingu nie widzę nawet toitoiki dla ewentualnego strażnika. Kamery przy drzwiach ledwo pokazują kto wchodzi więc ich rola w monitorowaniu parkingu jest żadna. Rolą wspólnoty jest tylko to utrzymać i płacić firmie ochroniarskiej za usługę, a nie jeżeli w ofercie jak wyżej montaż urządzeń...

Idąc Twoim tokiem rozumowania jakbym sprzedawał działkę (pustą) i zaznaczył "ochrona" w tym serwisie. To by było ok, ponieważ ewentualny nabywca może założyć kamery, czujki ruchu, wartownię dla strażnika i ewentualnie baterię patriotów na dachu by czuć się bezpiecznie...

Patriot
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2008, 09:33

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Patriot »

pokrzyw pisze:Idąc Twoim tokiem rozumowania jakbym sprzedawał działkę (pustą) i zaznaczył "ochrona" w tym serwisie. To by było ok, ponieważ ewentualny nabywca może założyć kamery, czujki ruchu, wartownię dla strażnika i ewentualnie baterię patriotów na dachu by czuć się bezpiecznie...
tylko jedyna subtelna różnica polega na tym, że:

- pomieszczenia w których można posadzić strażnika SĄ
- kamery na wejściu do klatek SĄ

Awatar użytkownika
pokrzyw
Posty: 117
Rejestracja: środa, 12 marca 2008, 11:42

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: pokrzyw »

Patriot pisze:
pokrzyw pisze:Idąc Twoim tokiem rozumowania jakbym sprzedawał działkę (pustą) i zaznaczył "ochrona" w tym serwisie. To by było ok, ponieważ ewentualny nabywca może założyć kamery, czujki ruchu, wartownię dla strażnika i ewentualnie baterię patriotów na dachu by czuć się bezpiecznie...
tylko jedyna subtelna różnica polega na tym, że:

- pomieszczenia w których można posadzić strażnika SĄ
- kamery na wejściu do klatek SĄ
Po pierwsze kamery które (przynajmniej w budynku 1) nie są spięte w jeden system i mieszkańcy klatki schodowej widzą tylko "swoją" bramę. Zatem wspólnota w ramach zapewnianej przez dewelopera ochrony ma za zadanie złączyć system kamer w logiczną całość, doprowadzić to do jakiegoś pomieszczenia, zakupić monitory i nagrywarki.

Po drugie nie widzę w ŻADNYM budynku wartowni. Mówisz o wydzieleniu kawałka części wspólnej w piwnicy, dostosowaniu go jako miejsca pracy (sanitariat, oświetlenie,etc). Zatem Pan Strażnik musiałby podczas interwencji ewentualnej: 1. zamknąć drzwi od pomieszczenia. 2. dobiec do odpowiedniej klatki schodowej w piwnicy. 3. otworzyć kluczem drzwi na klatkę(w końcu dla bezpieczeństwa piwnice są zamykane).

Poza tym brak jest elementu prewencyjnego - widoku strażnika (bo nalepki już były ;) umieszczone przez poprzedniego zarządcę). Odmienną kwestią jest znalezienie strażnika, który chciałby pracować w grzybiarni (o przepraszam piwnicy).

To już mniejsze kłamstwo niż ochrona jest z tym parkingiem podziemnym opcjonalnym - tam przynajmniej deweloper może powiedzieć, że niestety już miejsca się skończyły...


W sumie na gołej działce:
-miejsce na rozbicie namiotu jest ;)
-kamery nie są potrzebne bo strażnik obracając się widzi cały teren :roll:

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jarecki »

Grab pisze:I znowu bicie piany :? ...już jednego zarządcę odwołaliście i co to dało???..NIC, zupełnie NIC...może czas sie zastanowić nad swoim podejściem do zarządzania...a może przejąć zarządzanie bezpośrednio przez wspólnotę...jak się ktoś z Was pomęczy z ciągle niezadowolonym sąsiedztwem, to może trochę ochłonie :twisted: ..pozdrawiam
Takie rozwiązannie zasugerowałem na początku tamtego roku w jednym z postów, odzew żaden....

Awatar użytkownika
akcjapagorek
Posty: 115
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2009, 20:50

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: akcjapagorek »

Ja mam rozwiązanie:

- Alfaakt realizuje obietnice, czyli robi miejsca parkingowe na terenie osiedla- tak jak to obiecywał klientom przy zakupie, poprawia tzw. ,,małą architekturę''; usuwa zgłoszone usterki- zawilgocona izolacja budynków, odpadający po roku tynk, zalane piwnice itp

- Experd Dom, podaje do wiadomości- co zgłosił do Alfaakt, co zostało naprawione w ramach gwarancji, jakie są terminy gwarancji dla każdego z budynków i elementów, ile razy i kiedy monitorował o wydanie niezbędnej dokumentacji itp.

ps. co do sprawy parkingu- sprawa nie jest zakończona- zgłaszaliśmy niedostateczną ilość miejsc parkingowych na osiedlu. Dla mnie to coś w polu nie należy do osiedla- jak podejmowałem decyzję o zakupie to nie widziałem tego parkingu, mówiono mi wyraźnie o parkowaniu na osiedlu, zwolenników parkingu ,,pod oczyszczalnią'' nie widać- bo parking wciąż jest pusty.

ps. przykład pokrzywa jest idealny coś jakby sprzedawać pustą działkę informacją o ,,opcjonalnym domu'', który trzeba sobie samemu wybudować :lol:

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bart21 »

Do Patriota:

Co do parkingu i zapisu w MPZP - to jest tu cos nie tak. Sam zapis nie jest, wg mnie, precyzyjny i moze powodowac rozna jego interpretacje. Nie ma tutaj ani slowa jak wyznaczyc te 300 m, skad dokoad nalezy mierzyc...
warunki dotyczące zapewnienia minimalnej liczby miejsc postojowych uznaje się za spełnione, jeżeli ... w odległości nie większej niż 300 m od terenów zlokalizowanych zostanie nie więcej niż 50% wymaganej liczby miejsc postojowych.
Oto kilka przykladow:

1. 300 m w linii prostej od brzegow osiedla (tak jak niesety zostalo to przyjete w naszym przypadku)
2. 300 m od brzegow osiedla po drogach, ktorymi mozna sie dostac z jednej dzialki na druga,
3. 300 m w linii prostej od brzegow dzialki, na ktorej stoi blok(bo przeciez kazdy blok to oddzielna inwestycja, wspolnota, itd)
4. 300 m od brzegow dzialki, po drogach, ktorymi mozna sie tam dostac.

itd, itd

Wg mnie sama mozliwosc roznego zinterpretowania przepisow - dyskwalifikuje je jako bledne, lub przynajmniej zmusza do ich doprecyzowania. Ale ja nie jestem prawnikiem, wiec o taka interpretacje chyba bedzeimy musieli sie zglosic do odpowiednich osob/urzedow

kingag
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 18:45
Lokalizacja: miasto Siechnice :)

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: kingag »

Witam
Panom przyszłym mieszkańcom budynku nr 4 proponuję przenieść sie ze swoja dyskusją na temat ochrony, ogrodzenia ich budynku do swojego wątku- bo taki poświęcony budynkowi nr 4 jest!!! Co do Państwa aktów notarialnych to... skąd wiecie co w nich jest jeśli jeszcze ich nie podpisywaliście??!! Czyżby obecnie AA zaraz w dzień oddania lokalu podpisywał akt notarialny. W moim przypadku odbiór mieszkania był w listopadzie, a podpisanie aktu notarialnego po 7 miesiącach w czerwcu... i dopiero wówczas się okazało, że jesteśmy "skazani na ED..." Myślę, że Panów wiedza wskazuje na Wasze pochodzenie.
Z innej beczki. Doprecyzowania decyzji co do odległości parkingu nie ma rzeczywiście. Uważam, że osiedle nie może być brane całościowo pod uwagę gdyż są to odrębne nieruchomości, każda zarządzana autonomicznie (to że teraz wszystkimi zarządza ED nie musi trwać wiecznie...) co będzie gdy każda wspólnota będzie miała osobnego zarządcę- kto będzie faktycznie zarządzał parkingiem pod oczyszczalnią? Triumwirat??? Uważam, że ten "akt prawny" jest bublem, i póki co warto walczyć. Panowie Burmistrz, Sikorski, Chwałek mogą nam mydlić oczy, że wszystko jest cacy i zgodnie z prawem ale co do jakości tego prawa może niech sie wypowie sąd... A PAn Chwałek swoją drogą powinien reprezentować nasze interesy, a nie dewelopera. Jeśli ta decyzja, o parkingu przy oczyszczalni jest zgodna z prawem to po co ją legitymizować uchwałą wspólnoty (wspólnot!!!). Proszę niech deweloper wybuduje infrastrukturę do tego parkingu- już przecież wziął od nas za to pieniądze!!! a potem niech przekazuje wspólnotom! Niech będzie wyznaczone na tym parkingu, które miejsca są dla której wspólnoty wówczas pewnie damy mu spokój z parkingiem- stracimy podstawę prawną do "pieniaczenia się" o niewywiązanie sie z umowy. Z tym, ze dla Grabskiego to niech nie będzie śmieszny, że wyznaczy tam miejsca bo od nas pod oczyszczalnię w lini prostej jest WIĘCEJ NIŻ 300 M!!! i zarządca naszej wspólnoty nie ma prawa przejąć tych miejsc w zarządzanie bo one nie spełniają warunku odległości od naszej nieruchomości....

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: tms »

bart21 pisze:Do Patriota:

Co do parkingu i zapisu w MPZP - to jest tu cos nie tak. Sam zapis nie jest, wg mnie, precyzyjny i moze powodowac rozna jego interpretacje. Nie ma tutaj ani slowa jak wyznaczyc te 300 m, skad dokoad nalezy mierzyc...
warunki dotyczące zapewnienia minimalnej liczby miejsc postojowych uznaje się za spełnione, jeżeli ... w odległości nie większej niż 300 m od terenów zlokalizowanych zostanie nie więcej niż 50% wymaganej liczby miejsc postojowych.
Zauważ, że w tej odległości wystarczy 50% miejsc parkingowych. Czyli jeśli 100% wymaganych miejsc równa się 100, to w odległości do 300 m musi ich być 50...
I pomijam tu fakt, że to za mało... mówię o tym co stanowi uchwała, na którą może się powołać AA.

andropow
Posty: 260
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2007, 08:00

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: andropow »

co najmniej 50% musi być na osiedlu, reszta max do 300 metrów

olo243
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 18 stycznia 2009, 14:50

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: olo243 »

Post z dnia 07 października 2008
EXPERT DOM pisze:Seweryn Chwałek EXPERT DOM , Witam,

Od 1. października wspólnoty mieszkaniowe Staszica 2 i Staszica 4 powierzyły firmie EXPERT DOM zarządzanie ich nieruchomościami. Jeśli autorzy strony siechnice.com nie będą mieli nic przeciwko pozwolimy sobie skorzystać z forum jako narzędzia komunikacji z Mieszkańcami tych wspólnot (wiem że forum cieszy się popularnością). Myślę, że nie ma potrzeby zakładać osobnego forum- by nie tworzyć bytów ponad miarę, oraz dla wygody Mieszkańców. Gdyby autorzy strony mieli uwagi do wątku EXPERT DOM proszę o informacje na adres elektroniczny.



EXPERT DOM Zarządzanie Nieruchomościami Seweryn Chwałek
BIURO: ul. Rejtana 4/4 Wrocław (blisko dworca PKP) czynne poniedziałek -piątek 9.00-17.00 tel. 071 789 52 58
adres-el: [email protected]

Dziękuję autorom strony siechnice.com za możliwość komunikacji.
Pozostaję z pozdrowieniami
Seweryn Chwałek

Dobrze żarło i zdechło!!!

ODPOWIEDZ