Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Dyskusje mieszkańców osiedla
Zielony Pagórek
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 22:46

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zielony Pagórek »

To prawda. Zmiana zarządcy nie wyszła nam na dobre, bo ani jeden ani drugi nie robi NIC. Ten nawet obiecanych zebrań nie robi. Nic nie można od niego wyegzekwować.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zeus »

Szanowny Panie Zarządco.

W imieniu własnym jak i mieszkańców osiedla "Na Zielonym Pagórku" oraz w imieniu "Akcji Pagórek" zwracam się z prośbą będącą jednocześnie żądaniem przedstawienia, do wglądu na najbliższych spotkaniach wspólnot, całej dokumentacji związanej z usterkami zgłoszonymi deweloperowi.
Proszę również o przedstawienie protokołów pogwarancyjnych spisanych z obecności przedstawicieli dewelopera oraz wykazani, które usterki zostały naprawione, a które po ponad roku istnieją nadal.
Zobowiązujemy Pana również do przedstawienia rzetelnej sytuacji związanej z tak zwanym "parkingiem w polu".
Oczekuję podjęcia szybkich działań w celu zwołania zebrań wspólnot, na których zostaną przegłosowane prawdopodobnie najważniejsze dla nas uchwały oraz oczekuję bardziej rzetelnego działania w naszym imieniu.

Awatar użytkownika
rosnacy
Posty: 50
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 19:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: rosnacy »

trzeba założyć podzielniki ciepła we wszystkich budynkach!!!

Zielony Pagórek
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 22:46

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zielony Pagórek »

Była już poruszana sprawa podzielników, ale miszkańcy nie wykazali tym zainteresowania.

Dobrze byłoby żeby zarządca też wykazał jak wykorzystał środki z ubezpieczenia za zalane piwnice, bo nie widać żeby było cokolwiek zrobione ( może nie było ubezpieczenia)..

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Miles »

Wiadomo już kiedy będzie rozliczenie za wodę?

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zeus »

Ponawiam prośbę o dokumentację, o której pisałem 20 stycznia. Mam nadzieję, że nasz zarządca ją ma i już niedługo na jakimś zebraniu wspólnoty sobie popatrzymy na rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: Zeus »

Panie Sewerynie.

Myślę, że po roku współpracy z Panem wiele się nauczyliśmy. Znamy już szybkość Pańskich działań i chęć rozwiązywania wielu problemów. W dniu kiedy przyjęliśmy Pana jako naszego zarządce powiedział Pan, że zarządza Pan wspólnotami kamienic i jeżeli dobrze pamiętam my jesteśmy pierwszą wspólnotą tzw. nową - prosto od dewelopera. Po efektach Pańskich działań w naszych wspólnotach - a raczej ich braku myślę, że jednak powinien Pan się zajmować tylko kamienicami - może tam wychodzi zarządzanie Panu lepiej niż tu.

Apeluję więc "kończ Waść wstydu oszczędź"!!! Najwyższy czas abyśmy się pożegnali. Proponuję aby sam Pan zrezygnował zanim wyrzucimy Pana tak samo jak AdmiAkt.

Powodzenia w zarządzaniu innymi wspólnotami.

rad__pol
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 14:44

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: rad__pol »

Zeus pisze:Skoro można tu pisać sugestie do zarządcy to ja sugeruje, żeby zrezygnował na najbliższym zebraniu wspólnoty... Wszyscy wiemy dlaczego...

Myślę, że po roku współpracy z Panem wiele się nauczyliśmy. Znamy już szybkość Pańskich działań i chęć rozwiązywania wielu problemów. W dniu kiedy przyjęliśmy Pana jako naszego zarządce powiedział Pan, że zarządza Pan wspólnotami kamienic i jeżeli dobrze pamiętam my jesteśmy pierwszą wspólnotą tzw. nową - prosto od dewelopera. Po efektach Pańskich działań w naszych wspólnotach - a raczej ich braku myślę, że jednak powinien Pan się zajmować tylko kamienicami - może tam wychodzi zarządzanie Panu lepiej niż tu.

Apeluję więc "kończ Waść wstydu oszczędź"!!! Najwyższy czas abyśmy się pożegnali. Proponuję aby sam Pan zrezygnował zanim wyrzucimy Pana tak samo jak AdmiAkt.

Ale się ktoś zirytował...
Ja sgeruję żebyś bzdur nie pisał/-a, bo najlepiej narzekać i siać zamęt. Ciekawe co zrobisz jak zarządca wypowie umowę zlecenie zarządzania...? Ciekawe czy będziesz dalej taki/-a mądry/-a? Pewnie tak i pewnie zajmiesz się zarządzaniem bo przecież się na pewno na tym znasz i oczywiście będziesz to robić najlepiej (bo oczywiście masz licencję) A wogóle co to za słownictwo: "wyrzucimy" ? Zarządcę i Wspólnoty łączy umowa i jak już coś to można zakończyć współpracę a nie kogoś wyrzucać. Co do dokumentacji to kto Ci broni podjechać do biura i wszystkiego się dowiedzieć, zapoznać się z tym co już zarządca ma...? NIKT no ale przecież na zebraniu będzie łatwiej się wyrzyć na zarządcy bo w grupie raźniej, zawsze jakiś sąsiad pomoże, będzie można się za niego schować... Szczerze mówiąc to nie dziwię się że Expertdom nie odpisuje Ci na maile... Jeżeli wysyłasz je w takim tonie w jakim piszesz posty na forum i w takiej ilości w jakiej twierszisz (przez 3 tyg) to konia z rzędem temu kto by to wszystko cierpliwie zniósł. Zarządca to nie gospodarz domu z czasów PRL-u no ale niektórzy nie umieją albo nie chcą przyjąć tego do wiadomości. Takim przydałby się serialowy Anioł z ALTERNATYWY 4 - utemperowałby największych krzykaczy i pieniaczy bo niestety w każdej Wspólnocie znajdą się tacy co to dużo krzyczą tylko po to żeby krzyczeć i kogoś obwiniać i nie raczą zapoznać się (ze zrozumieniem) z tematem, tu konkretnie z tematem zasad funkcjonowania Wspólnot, zasad zarządzania itp.
Temat do przemyślenia, pzdr.

Awatar użytkownika
bart21
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 21:00

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bart21 »

Jak na razie to tylko ty bzdury piszesz, rad__pol (czy moze kosmateus, junasz, czy jak im tam bylo :twisted: ). Czy Twoim zadaniem naprawa urwanej rynny po ponad dwoch tygodniach to normalny stan rzeczy. Czy brak odpowiedzi na maile to normalny stan rzeczy ?? Wiec nastepnym razem - sam zapoznaj sie z tematem (napisz cos do ED i zobacz kiedy dostaniesz odpowiedz) a potem krytykuj. Zarzadca to tylko firma, która jest zatrudniana prez WM i w kazdej chwili moze ta umowa zostac rozwiazana (mozna to spokojnie nazwac wyrzuceniem, bo to my sami zatrudnialismy Pana Seweryna). Jesli Pan Seweryn nie potrafi wywiazac sie ze swoich obowiazkow - znajdzie sie ktos na jego miejsce, kto da rade...

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

No i masz...ręce opadają.Ale gdyby nie takie takie rodzynki to na tym forum wiałoby nudą :D Zeus słusznie się uniósł bo Expertdom wykazuje nikłe zainteresowanie naszym osiedlem. To nie jest wyjątek. Od momentu objęcia zarządu o wszystko trzeba się prosić. A to o koszenie trawników, a to o naprawę usterek, a to o odśnieżanie itp. TRZEBA ŻEBRAĆ O COŚ ZA CO PŁACIMY! Zarządca jest dla nas a nie my dla niego. Po stronie mieszkańców zamętu nie widać. Raczej wręcz odwrotnie. Działania na rzecz osiedla stają się zorganizowane i zaplanowane. Potrzeba tylko trochę czasu aby były skuteczne.

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bazylia »

Kilka pytań do twego posta:
-co to znaczy "bzdur" nie pisał? Przejrzałam wcześniejsze posty zeusa i nie zauważyłam "bzdur" lecz solidne argumenty, których brakuje w twoim poście
-dlaczego sugerujesz, że zeus miałby zarządzac? Czy w którymś jego poście odnalazłeś takową sugestię? Na rynku funkcjonuje wielu zarządców, których możemy powołać. To chyba nasze prawo odwołać zarządcę, który nie działa na korzyść klientów?
- wszystkie poprzednie posty zeusa napisane były w kulturalny sposób, gdzieś się dopatrzył agresji? Piszesz, że zarządcy MOGŁABY się skończyć cierpliwość. Rozumiem, że innych ludzi obowiązują inne zasady - im nie ma prawa skończyć się cierpliwość?
Piszesz, że zeus będzie się chował podczas zebrania za innych sąsiadów. Masz jakiś patent na przepowiadanie przyszłości? Poza tym zarządcę może odwołać grupa osób. Więc inni sąsiedzi będą musieli przy tym być. Jeden lokator zrobić tego nie może, więc zeus sam nie odwoła twojego ulubionego zarządcy. Rozmawiałam z sąsiadami w mojej klatce i kilkoma mieszkańcami z innych, też nie są zadowoleni z p. Chwałka. Ja również - i z chęcią podpiszę decyzję o odwołaniu. Zeus nie jest więc osamotniony w swoich pretensjach.
Zarzucasz zeusowi, że jest krzykaczem i nie zna się na na zasadach funkcjonowania wspólnot. Rozumiem, że Ty się znasz? A może sam jesteś pracownikiem ExpertDom i stąd tak bronisz p. Chwałka i doskonale znasz zasady zarządzania hę? Wymień mi proszę argumenty na korzyść p. Chwałka, a nie wyjeżdzasz z ukulturalnianiem innych! I co to za argument z Aniołem z Alternatyw? Piszesz, że zarządca to nie gospodarz z czasów PRL-u. jak na razie p. Chwałek uskutecznia takie samo olewanie klientów. Ale oświeć mnie, również nie znającą się - cóż to za argumenty przemawiają za p. Chwałkiem?

Awatar użytkownika
jimmy_lodolamacz
Posty: 300
Rejestracja: środa, 4 lutego 2009, 22:01

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: jimmy_lodolamacz »

:lol:

rad__pol
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 22 stycznia 2010, 14:44

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: rad__pol »

bazylia,
wczytaj się (ze zrozumieniem) w mój post a potem go komentuj.
Na pewno nie było w nim nic o agresji ZEUSA, nic wskazującego że jestem ZA panem Chwałkiem - osobiście znam lepsze firmy zarządzające ale umówmy się - za taką stawkę za zarządzanie nie można oczekiwać zbyt wiele.

Bijcie dalej pianę o pierdoły (ED odpowiada na moje maile, pan Chwałek odbiera moje telefony, może dlatego że nie wyjeżdżam mu z krzykiem tylko kulturalnie przedstawiam sprawę) tylko ewentualnego nowego zarządcę (już mu współczuję) uprzedźcie o swoich oczekiwaniach co do jego działań na terenie WM - będzie miał szansę wycofac się zawczasu.
Aha, co do podejrzeń że jestem pracownikiem firmy ED - pudło :)
Po prostu zwrócona została przeze mnie uwaga na nieładny ton niektórych wypowiedzi ZEUSA no ale jak widać ma on/-a za sobą caaaały sztab równie nakręconych sąsiadów - trudno, głową muru nie przebiję.
Pzdr.

bazylia
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 10:48

Re: Do Expert Dom - Uwagi, propozycje, sugestie

Post autor: bazylia »

Nie komentowałam Twojego posta, tylko zadałam Ci kilka pytań, na które nadal nie udzieliłeś odpowiedzi. Sugerowałeś, że p. Chwałek nie odpisuje i nie odbiera tel od zeusa bo jest niekulturalnym krzykaczem.I co ci z tego, że odbiera twoje telefony czy odpowiada na maile skoro nic nie robi? Poza tym po co do niego piszesz i dzwonisz? Rozumiem, że też masz do niego jakieś prośby? Bo chyba nie piszesz do niego hymnów pochwalnych? "Nie można oczekiwać zbyt wiele... " Czyli idziesz na łatwizne! Godzisz się na to, by Cie olewano! Godzisz się na to, by za Twoje pieniądze nie robiono nic! Człowieku Ty słyszysz sam siebie? Dlatego, że ma " nieduże" (nie zgadzam się z Tobą) stawki to niech nic nie robi tylko figuruje jako zarządca?!"Uprzedźcie o swoich oczekiwaniach". A co my chcemy podgrzewany basen na osiedlu, czy po prostu skoszone trawniki, naprawiane usterki i czystość na klatkach schodowych! To naprawdę tak wiele?

ODPOWIEDZ