Lawina

Dyskusje mieszkańców osiedla
daltonn
Posty: 7
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 21:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Lawina

Post autor: daltonn »

Czy Waszym zdaniem śnieg spadający z dachu w postaci ogromnej lawiny może być niebezpieczny ?
Czy można z tym coś zrobić zanim ktoś zginie ?

ps współczuję wszystkim , którzy mają trochę tej lawiny na swoim balkonie :(

jarecki
Posty: 257
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:04
Lokalizacja: Siechnice

Re: Lawina

Post autor: jarecki »

trzeba by zapytac zarzadce...
a ja mam pytanie o nazsza zasniezona droge osiedlowa, czyim obowiazkiem jest jej odsniezenie?

Awatar użytkownika
Miles
Posty: 59
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 14:36

Re: Lawina

Post autor: Miles »

jarecki pisze:trzeba by zapytac zarzadce...
a ja mam pytanie o nazsza zasniezona droge osiedlowa, czyim obowiazkiem jest jej odsniezenie?
Ten problem pojawił się już, wraz z wyjaśnieniem, na głównym forum Siechnic
http://www.siechnice.com.pl/forum/forum/viewtopic.php?f=2&t=1907

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Lawina

Post autor: tms »

Jeśli chodzi o drogi to będzie ciężko coś z tym zrobić, bo to obowiązek gminy. Natomiast co do chodników, to jest to powinnością właściciela, a co za tym idzie zarządcy. Jako, że osiedle ma zarządce wywiązującego się jedynie z pobierania opłat, to jest jak jest...:-(

sparkle80
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 11:30

Re: Lawina

Post autor: sparkle80 »

Chodniki są odśnieżane...

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Lawina

Post autor: tms »

a to przepraszam:-)

Orion
Posty: 268
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2005, 19:57
Lokalizacja: Święta Katarzyna
Kontakt:

Re: Lawina

Post autor: Orion »

jarecki pisze:a ja mam pytanie o nazsza zasniezona droge osiedlowa, czyim obowiazkiem jest jej odsniezenie?
Lokalne drogi publiczne (gminne) ma obowiązek odśnieżać gmina.
Za utrzymanie dróg wewnętrznych (np. między budynkami na Waszym osiedlu) odpowiadają ich właściciele lub zarządcy. W przypadku wspólnoty - zarządy tych wspólnot lub zarządcy. Wykonawcą jest zazwyczaj specjalistyczna firma sprzątająca.

Awatar użytkownika
arts
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 13:01
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Lawina

Post autor: arts »

Czy może ktoś się kontaktował z Expertdomem w sprawie drogi osiedlowej? czy mają zamiar w ogole coś z tym zrobić? Bo niestety obawiam się, że jeszcze dzień - dwa (a mróz ma być coraz większy, a i śnieg pewnie trochę jeszcze popada) to jeden tor który pozostał do wyjechania (wjechania) na osiedle zamieni się w tor bobslejowe i jak ktoś w niego wjedzie, to już nie wyjedzie... A co z wymijaniem, gdy się spotkają dwa auta? Już teraz zmarznięty śnieg trze o podwozie, tylko czekac kiedy bedą części odpadały... Może się zagalopowałem, ale obawiam się, że któregoś "pięknego" poranka nie wyjadę z osiedla...
Inna sprawa to chodniki, czy zarządca w ogole kiwnął palcem w temacie? Bo w sobotę odśnieżał jeden z lokatorów (dzięki Andrzej), nie wiem, może ktoś jeszcze... Przydałby się jednak jeszcze piasek czy może się mylę?

Awatar użytkownika
marleyka
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:49
Kontakt:

Re: Lawina

Post autor: marleyka »

Dzwoniłam do ExpertDomu z pytaniem o drogę. Będzie odśnieżona najpóźniej jutro.

mbdingo
Posty: 12
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 18:31

Re: Lawina

Post autor: mbdingo »

I co nasz zarzadca nas olał nawet nikt palcem nie ruszył zeby odsnieżyc drogi na naszym osiedlu

Awatar użytkownika
Zeus
Posty: 82
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 14:54

Re: Lawina

Post autor: Zeus »

Poniżej wycinek wypowiedzi naszego zarządcy w sprawie odśnieżania dróg osiedlowych i innych dla portalu www.naszemiasto.pl:

"... Co jednak w sytuacji, gdy nasz zarządca ociąga się z odśnieżaniem?
- Nie ma jasnego przepisu, który im to nakazuje, a co za tym idzie, możliwości poskarżenia się jakiejś instytucji - przyznaje Seweryn Chwałek, redaktor miesięcznika "Wspólnota Mieszkaniowa", prowadzący też firmę zarządzającą nieruchomościami. Ale radzi, że w sytuacji, gdy złamiemy sobie rękę na nieodśnieżonej ulicy czy szef nie wypłaci nam dniówki, bo spóźniliśmy się do pracy, powinniśmy walczyć o odszkodowanie. Każdy zarządca musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Ma też obowiązek podać nam nazwę ubezpieczyciela i numer polisy. Eksperci podpowiadają, że skuteczną bronią w walce z zarządcami jest... nękanie ich telefonami."

Więc zapomnijcie, że cokolwiek będzie odśnieżone...

Cały artykuł w tym temacie:

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/286137,na-wielu-osiedlowych-uliczkach-toczy-sie-walka-o-zycie-i,id,t.html?kategoria=645

Awatar użytkownika
marleyka
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:49
Kontakt:

Re: Lawina

Post autor: marleyka »

Dzisiaj też dzwoniłam, około 15:30, bo z tego co przez okno widziałam, to nic się nie zmieniło. Pani w ExpertDomie powiedziała, że Alfaakt jest odpowiedzialny za drogę osiedlową i że o 12 przejechał pług... Ja się nie znam, ale jak dla mnie to droga pługu nawet nie widziała. Jutro też zadzwonię :) Zgodnie z podpowiedziami ekspertów ;)

Zielony Pagórek
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 22:46

Re: Lawina

Post autor: Zielony Pagórek »

Skoro zdaniem Pani w ExpertDom odpowiedzialny za droge osiedlową jest Alfaakt, to dlaczego do czynszu mamy doliczane za odśnieżanie. Nasz zarządca w żadnej kwestii się nie odnajduje, do dziś nie zostały załatwione sprawy zalanych piwnic!!!

Zarządca nie robi NIC. To porażka żeby nie było można wyjechać z osiedla

tms
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek, 28 grudnia 2009, 23:30

Re: Lawina

Post autor: tms »

Zielony Pagórek pisze:Skoro zdaniem Pani w ExpertDom odpowiedzialny za droge osiedlową jest Alfaakt, to dlaczego do czynszu mamy doliczane za odśnieżanie.
Macie taką pozycję??

--
tms

ODPOWIEDZ