Problemy z parkowaniem w okolicach nowowybudowanych osiedli.

W niedzielę 5. marca odbyło się spotkanie mieszkańców miasta Siechnice. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Św. Katarzyna p. Jerzy Fitek, Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego p. Grzegorz Roman oraz przedstawiciel Pracowni Projektowej Maćków p. Zbigniew Maćków. W zebraniu uczestniczyli również Członkowie Rady Miasta Siechnice.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Problemy z parkowaniem w okolicach nowowybudowanych osiedli.

Post autor: admin »

Problemy z parkowaniem w okolicach nowowybudowanych osiedli.

Błękitny

Post autor: Błękitny »

Owszem, problemy są. Mieszkam na Błękitnym i najczęściej udaje mi się zaprakować na naszym parkingu, ale czasami przyjeżdżam późno i NIE MAM WYJŚCIA, muszę stanąć gdzie indziej. Nie sądzę, aby z tego powodu działa się komuś krzywda, bo nigdy nie zdarzyło mi sie zająć ostatniego miejsca na innym osiedlu, dlatego też uważam, że histeryczna reakcja niektórym mieszkańców jest mocno przesadzona. Problemy powiny zniknąć po zakończeniu inwestycji Polsystemu, który ma już w planach osobny, duży parking dla Osiedla Błękitnego. Probleem może być natomiast Nova Locum, która sprzedała dużą liczbę mieszkań a wybudowała dużo mniej miejsc parkingowych.

MarcinK
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2006, 19:01

Post autor: MarcinK »

Widocznie niektórzy nie rozumieją, że to wszystko musi trochę potrwać. Już nieważne kto zawinił, tylko ważne jest to, żeby jakoś zorganizować parkingi w miarę szybko. Bo taka rzecz, wprawdzie denerwująca, nie może być przyczyną niepotrzebnych kłutni między nowymi a starymi mieszkańcami. I niestety masz rację, że wkrótce może byćjeszcze gorzej.
Miejmy nadzieję, że Pan Wójt na prawdę zamierza coś z tym zrobić.

Pozdrawiam nowych i starych mieszkańców :)
Marcin

Awatar użytkownika
Przemek(EVO)
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 22:04
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Post autor: Przemek(EVO) »

Nie bede ukrywal, że szlag mnie nieraz trafia jak jade w strone osiedla ale coż zrobic...Ale mam dobrą wiadomość, zarówno dla mieszkanców Błekitnego(chociaż blekitne to ono nie jest heheh), jak i mieszkancow pozostalej czesci Siechnic, mianowicie powstanie prowizoroczny parking dla mieszkancow Novej Locum, mam nadzieje ze rowniez dla Blekitnego. Bedzie prowizoryczny, ale zawsze jakis mozna bedzie gdzies te auta upchac. Musze jeszcze przypomnieć, ze wladze gminy i miasta mają prawo powiadomic organy pożadkowe w celu upomnienia lub usunięcia pojazdów zagrażających bezpieczenstwu ruchu drogowego, to jest ostateczna mozliwosc, ale na szczescie do niej nie dojdzie...
Pozdrawiam wszystkich...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Post autor: admin »

Widziałem już plan parkingu "pod rurą" na około 120 miejsc, także niedługo problem powinien zostać rozwiązany. Już nawet prowadzone są prace na terenie na przeciwko bloku Nova Locum, obok garaży. Będzie to parking tymczasowy i teoretycznie za kilka lat powinien zostać rozebrany, gdyż teren ten przeznaczony jest pod usługi. Do tego czasu mają powstać parkingi na całym osiedlu (m.in. wielopoziomowe) które zapewniając kilkaset miejsc rozwiążą problem na dobre.

Pozdrawiam
Michał

ODPOWIEDZ