Poczta

Ogólne forum Mieszkańców miasta Siechnice
Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Poczta

Post autor: Madzia i Piotr »

Drodzy sąsiedzi
jak u Was jest z odbieraniem przesyłek, listów, bo my do dzisiaj nie otrzymaliśmy faktury, której płatność mieliśmy do dnia 15 lutego. Oczywiście telefonicznie załatwiliśmy wszystkie formalności i została zapłacona w terminie ale chodzi o sam fakt że nie dotarła na czas. Czy Wy też macie takie problemy z pocztą........?

Awatar użytkownika
ŁoBuziak
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 13:57
Lokalizacja: Siechnice

Re: Poczta

Post autor: ŁoBuziak »

Wszyscy maja problemy z poczta :D Jest wiele watkow na temat naszego Urzedu Pocztowego w sw. Katarzynie. Jezeli chceci dostawac przesylki na czas to musicie sami je tam odbierac..

Ewa
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 lutego 2007, 22:19

Re: Poczta

Post autor: Ewa »

Radwanice też mają ten problem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 20:41
Lokalizacja: Siechnice, Jarzębinowa
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: admin »

Rzeczywiście, problem od jakiegoś czasu istnieje, miejmy nadzieję, że Poczta Polska potraktuje sprawę poważnie.
Poniżej przedstawiam odpowiedź na pismo Rady Miasta do Poczty.

Od: Poczta Polska, Oddział Rejonowy Wrocław - Województwo

Do: Pan Milan Ušak, Przewodniczący Rady Miejskiej Siechnic

Skarga została zbadana i uznana za uzasadnioną (...) Ze względu na poważne problemy kadrowe w Urzędzie Pocztowym w Św. Katarzynie występują utrudnienia związane z dostarczaniem korespondencji. W ww jednostce stale brakuje około 40% listonoszy.

(...) Nie mam możliwości zapewnić w trwały sposób zastępstw, pragnę jednak zapewnić, że stale prowadzone są działania w celu poprawy sytuacji na tym terenie. Obecnie korespondencja w miejscowości Siechnice jest doręczana z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu
Pełna treść w załączniku.
Załączniki
Foto
Foto
pismo.jpg (94.49 KiB) Przejrzano 11208 razy

Awatar użytkownika
ryniu5
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:39
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: ryniu5 »

Witam
Myślę że stwierdzenie 2-3 razy w tygodniu jest grubo przesadzone raczej jest to max 1 raz na tydzień.
Pozdrawiam
Ps. podobno listonosza na nowe osiedle niema od października, wszyscy się zwalniają a nie L4. ale może w końcu coś drgnie :lol:

Awatar użytkownika
ŁoBuziak
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 13:57
Lokalizacja: Siechnice

Re: Poczta

Post autor: ŁoBuziak »

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.. Może dali by jakieś ogłoszenie na listonosza do Gminnego Centrum Informacji i zamieścili je w ofertach pracy. Jest w Gminie wiele osób, które może skorzystałyby z niej.. :)
A może którąś z Pań, która pracuje w św. Katarzynie na poczcie poszłaby w teren. Uważam, że 4 panie (bo tyle ich tam widziałam) za okienkiem są tam nie potrzebne...
Te produkty, które są wyłożone na półkach do sprzedaży świadczą o tym, że zajmują się głównie handlem a nie tym co trzeba :P
ryniu5 pisze:Myślę że stwierdzenie 2-3 razy w tygodniu jest grubo przesadzone raczej jest to max 1 raz na tydzień.
ryniu5 zgadzam się z Tobą w 100% :D Listonosz nawiedza Siechnice raz w tygodniu.. :D
Szkoda tylko, że nie zawsze mam czas na to, żeby odebrać przesyłki samej.. :/

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Poczta

Post autor: Madzia i Piotr »

Ciekawe jak długo problemy z poczta potrwają , bo na pewno listonosz nie chodzi 2-3 razy w tygodniu!!!
Dziś odebraliśmy z Poczty w Św. Katarzynie 3 przesyłki- to jawna kpina, a Panie pracują tam chyba za karę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: ITI »

Ja już kilka razy interweniowałem w sprawie. Informacja, że listonosz w Siechnicach jest 2,3 razy w tygodniu jest do stadnie przesadne. Bo być sobie może, ale listów nie dostarcza wszędzie tylko w wybrane rejony, tego jakże wielkiego miasta. A raz idzie tylko z poleconymi, a zwykłe listy czekają na poczcie do 3 tygodni.

Na moim przykładnie, na list czekałem 3 tygodnie, aż udałem się do Św. Katarzyny i pani usilnie wmawiała mi, że nie ma listu. A listonosz chodzi co 2 dni. Miałem potwierdzenie nadania. Kazałem, aby poszła sprawdzić jeszcze raz i znalazła całą partię niedoręczonych listów. Niektóre nawet z miesięcznym opóźnieniem. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Tak duża firma, a takie machlojki.

Niech w końcu zatrudnią listonosza o dobrym wynagrodzeniu. Tak, aby był zadowolony z zarobku. Bo wydaje się, że to jest główny powód braku listonoszy. Albo lepiej niech zatrudnią ich kilku, wtedy nie będzie problemu z brakiem rąk do pracy w trakcie zwolnień lekarskich.

Awatar użytkownika
ŁoBuziak
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 13:57
Lokalizacja: Siechnice

Re: Poczta

Post autor: ŁoBuziak »

Te panie, które pracują przy tym okienku zawsze wmawiają, że poczty nie ma. Na moim przykładzie było tak, że rozmawiałam z kierowniczką dzień wcześniej i powiedziała iż są do mnie listy. Pojechałam na drugi dzień na pocztę a Pani z okienka mówi, że nie ma nic :D I o co tu chodzi??
Ze dwie panie, które siedzą za okienkiem "wyrzuciłabym" na ulice do roznoszenia listów, wtedy może troszeczkę byłoby lepiej.. :D

xena
Posty: 3
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 19:15
Lokalizacja: Siechnice

Re: Poczta

Post autor: xena »

A co ja mam powiedzieć? Czekam do dzisiaj na swój prezent Bożonarodzeniowy!

Awatar użytkownika
ITI
Posty: 192
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2005, 21:10
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: ITI »

A ja aktualnie czekam na priorytet już drugi tydzień. A zapewniają 3 dni hehe, śmiechu warte.

Madzia i Piotr
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 10 grudnia 2006, 20:13

Re: Poczta

Post autor: Madzia i Piotr »

My co 2-3 dni jeździmy na pocztę do Św. Katarzyny i odbieramy listy bo inaczej byśmy się nie doczekali:)

xena
Posty: 3
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 19:15
Lokalizacja: Siechnice

Re: Poczta

Post autor: xena »

No to faktyczne - widzę, że nie jestem sama ale hitem sezonu było odebranie przeze mnie 15.04.08 poleconego, który zawierał zaproszenie na obowiązkowy udział w rozprawie sądowej, która była 09.04.2008. Oczywiście nie dosyć, że dostałam 500zł kary za niestawienie się to jeszcze muszę pisać sprostowania. Przecież to jakiś KOSZMAR!!!!!!

Awatar użytkownika
monisien
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 23 listopada 2006, 10:43
Lokalizacja: Siechnice
Kontakt:

Re: Poczta

Post autor: monisien »

xena, faktycznie masakra...
Ale to powinnaś napisać pismo o odszkodowanie do PP.
Musiałaś zapłacić 500 zł z ich winy.
A w sądzie nie wystarczy potwierdzenie z PP, że odebrałaś wezwanie po terminie :?:

ODPOWIEDZ